IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

    Да отвличат, ние ще се правим, че вярваме и ще пазарим леко, небрежно и по малко, за да не бием на очи
    Не забравяй, да се движиш наведен, с прибежки и припълзявания

    П.П Пожелавам си тази Коледа , да ми донесеш срив в инексите .
    Last edited by БАЦЕ; 12.12.2017, 19:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      В момента сме свидетели на отличен маньовър по отвличане на вниманието от златото и ставащото на пазара на физическо злато чрез цирка бийткойн.Ще видим до кога ще издържи театрото.............
      Да отвличат, ние ще се правим, че вярваме и ще пазарим леко, небрежно и по малко, за да не бием на очи

      Коментар


      • В момента сме свидетели на отличен маньовър по отвличане на вниманието от златото и ставащото на пазара на физическо злато чрез цирка бийткойн.Ще видим до кога ще издържи театрото.............

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Пичове сега гледам графиката и за пета поредна година май ще ви друсат дървото в края на годината Всяка година едно и също но да видим до къде този път. Дали ще удържите 1,200 или по надолу ще видим до края на годината. Лично се надявам да друсат повечко че и аз да си взема на по добра цена но вярвам че е добре да имаш малък пай дългосрочно в злато особено с днешната монетарна политика.
          Може да се каже и за седма , даже .
          Но , все някога , повтаряемоста ще се счупи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            принципно си прав, но в чисто психологически план всичко има значение... когато койна качва с по 10% на ден всички останали активи различни от бондове и акции на силни компании започват да изглеждат....сиви....за мен това е и едно от нещата, заради което го оставят койна засега.... прави всичко останало да изглежда като небалон....а знаем че не е така.

            поздрави
            Напълно съм съгласен с Берти! А като гледам, златото, дори и да пада отново, си остава единственият подценен "пасив". Ако не друго, златото поне няма как да занули стойността си. Лично мнение към момента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              Цената на златото няма много общо с криповалутите.

              Нито пък койните се купуват, заради очаквана финансова криза. Койните се купуват защото растат, а растат защото се купуват. Тюлип мания.
              принципно си прав, но в чисто психологически план всичко има значение... когато койна качва с по 10% на ден всички останали активи различни от бондове и акции на силни компании започват да изглеждат....сиви....за мен това е и едно от нещата, заради което го оставят койна засега.... прави всичко останало да изглежда като небалон....а знаем че не е така.

              поздрави
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                Пичове сега гледам графиката и за пета поредна година май ще ви друсат дървото в края на годината Всяка година едно и също но да видим до къде този път. Дали ще удържите 1,200 или по надолу ще видим до края на годината. Лично се надявам да друсат повечко че и аз да си взема на по добра цена но вярвам че е добре да имаш малък пай дългосрочно в злато особено с днешната монетарна политика.
                SoHo, няма за къде да бързаш, аз бих чакал под 1000. Но ако толкова си навит на златото вземи си малко под 1200, после още малко под 1150 и после още на по-ниските цени.

                Тук в темата повечето хора имат доста пожелателен начин на мислене.

                Дядо Коледа, вероятността за $2300 идното лято за мене е около 0.1%. $1400-1450 за мене е максималната цена за догодина, която може реалистично да се случи. Всичко над това е с под 5% вероятност за мене. За мене базовият сценарий за 2018 е някъде между $1100-1300 с 85% вероятност. А за 2019 и по-надолу: $950-1150.
                Last edited by Money; 07.12.2017, 22:51.

                Коментар


                • Пичове сега гледам графиката и за пета поредна година май ще ви друсат дървото в края на годината Всяка година едно и също но да видим до къде този път. Дали ще удържите 1,200 или по надолу ще видим до края на годината. Лично се надявам да друсат повечко че и аз да си взема на по добра цена но вярвам че е добре да имаш малък пай дългосрочно в злато особено с днешната монетарна политика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Разбира се, че е възможно. При едни увеличени реални лихви в САЩ, а и глобално като нищо. Според мене ще падне и под $1000. Но може би не догодина, а чак през 2019.
                    Запиши си в телефончето за да видим дали съм познал : края на лето 2018-то златото ще струва около 2300 $ .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Някои предричат златото на 1050 $. Дали е възможно да се случи?

                      Gold investors might not see a sustained rally for a long time as the metal is far from being out of the woods and may potentially retest lows of $1,050 an ounce, according to John LaForge, head of real asset strategy for Wells Fargo. “On a secular basis, commodities go through periods of 20-year bear markets on average – we get stuck in the year-to-year but the history of commodity super cycles is we still have some time to work off supply – in the case of gold, you are looking at lots of supply,” said LaForge, listing one of the fundamental reasons the price may remain under pressure. LaForge does not subscribe to the theory of peak gold and says that any rallies the metal saw this year were short-lived occurrences. “What happens in these longer-term secular bear markets is you do get multiple rallies. If you look at the ‘80s and ‘90s, gold was stuck in a range roughly between $250-$400 an ounce. That’s the bear market; it bounces back and forth,” he said in an interview with Kitco News on Tuesday.
                      Разбира се, че е възможно. При едни увеличени реални лихви в САЩ, а и глобално като нищо. Според мене ще падне и под $1000. Но може би не догодина, а чак през 2019.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        в момента крипто-валутите обират интереса на чакащите финансова криза, което за мене е супер странно като се има предвид колко тясно гърло е входа и изхода от подобен род 'инвестиция'. Златото и среброто, които до скоро се пълнеха в буркани и се ровеха в задния двор сега изглеждат скучни и демоде на фона на ракетата биткойн. За мене обаче койна ще изгори много скоро и тогава ще има ренесанс на влагането в неща извън системата, които обаче неща можеш да пипнеш (или ближеш на новолуние ).

                        поздрави
                        Цената на златото няма много общо с криповалутите.

                        Нито пък койните се купуват, заради очаквана финансова криза. Койните се купуват защото растат, а растат защото се купуват. Тюлип мания.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          БАЦЕ, БАЦЕ, търсиш под вола теле и това е.
                          Ето ми позицията след предпоследния ми пост за 1296 , който съм показал и 2 мнения по надолу
                          Дай да видим твоята , Rallyboy ?

                          Коментар


                          • в момента крипто-валутите обират интереса на чакащите финансова криза, което за мене е супер странно като се има предвид колко тясно гърло е входа и изхода от подобен род 'инвестиция'. Златото и среброто, които до скоро се пълнеха в буркани и се ровеха в задния двор сега изглеждат скучни и демоде на фона на ракетата биткойн. За мене обаче койна ще изгори много скоро и тогава ще има ренесанс на влагането в неща извън системата, които обаче неща можеш да пипнеш (или ближеш на новолуние ).

                            поздрави
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              БАЦЕ, БАЦЕ, търсиш под вола теле и това е.
                              Както виждаш, продължавам да твърдя, че заради този пробив най-вероятно следващо рали ще е корективно и последвано от разпродаване, но аз не мога да съм категоричен, че ще е директно оттук, особено виждайки конвергенциите.

                              Ти много неща казваш и цитираш, което ти е угодно. И нива от до "1400 макс. 1450" сме виждали от теб. Да не дойде моментът да се наложи и тях да цитираш.
                              И къси позиции лятото имаше от 1250 и не бяха една-две по спомен, а те бяха изкоментирани с лаконичното "нищо - стопче".
                              Грубо 5-6% от големия връх сме. Ти шортеше от 1250 за прослувотото спускане, после от 1290, после от 1320 и т.н. до върха. Този път факт, че ралито засече и ти имаш повод да пускаш удобните нива, от които пишеше, че скъсяваш.

                              Пожелам ти и следващия път този късмет. Че като гледам колко си сигурен накъде отива пазара, или трябва да си тайм травелър, или ще патиш от самоувереността си.
                              Еми , сигурно съм го намерил това '' теле '' , със самочувствие на гуру и чаршафни постове
                              Че и манипулативно и лъжливо това ''теле ''
                              Разбира се че '' стопа '' го има в играта !!!
                              Забележи - ''плюсов ''
                              Разбира се , че след 1350 , можеше 1400 , но изпускаш процента , който бях дал - 10 или 15 % (не помня вече )
                              Точно това показва , че не съм ''сигурен '' , а прогнозирам !!!
                              Сигурния БЕШЕ ТИ !!! Ралииии , Ралииии , Ралииииии , пай 'сеееееееее !!!
                              Шампанско , ягоди ... хихихихи
                              Айде , много здраве и не забрявай че 2018 ще тръгне ралито , за което яде и пи 2017 хихихи

                              Коментар


                              • БАЦЕ, БАЦЕ, търсиш под вола теле и това е.
                                Както виждаш, продължавам да твърдя, че заради този пробив най-вероятно следващо рали ще е корективно и последвано от разпродаване, но аз не мога да съм категоричен, че ще е директно оттук, особено виждайки конвергенциите.

                                Ти много неща казваш и цитираш, което ти е угодно. И нива от до "1400 макс. 1450" сме виждали от теб. Да не дойде моментът да се наложи и тях да цитираш.
                                И къси позиции лятото имаше от 1250 и не бяха една-две по спомен, а те бяха изкоментирани с лаконичното "нищо - стопче".
                                Грубо 5-6% от големия връх сме. Ти шортеше от 1250 за прослувотото спускане, после от 1290, после от 1320 и т.н. до върха. Този път факт, че ралито засече и ти имаш повод да пускаш удобните нива, от които пишеше, че скъсяваш.

                                Пожелам ти и следващия път този късмет. Че като гледам колко си сигурен накъде отива пазара, или трябва да си тайм травелър, или ще патиш от самоувереността си.

                                Коментар

                                Working...
                                X