IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хайде пак да чуем от професионалстите, кога златото ще гъделичка 1370?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Сега Голдмън имат силна конкуренция от традиционните банки, като JP Morgan, Bank of Amercia и Citi. Според мене ако ги разпердушинят Голдмън ще са в по-силна позиция. Също така Голдмън ги принудиха през 2009 г. да станат depository instituition, т.е. традиционна банка под контрола на Фед.

      Възстановяването на Глас Стигъл според мене е опит да се отскубнат от регулацията. Лимън са елиминирани (дали това, че Полсън е бивш Голдмън не е изиграло роля в онзи съдбовен уик-енд, когато решават, че Лимън трябва да фалира?), JP Morgan, Bank of Amercia и Citi ще са в дълго преструктуриране и разделяне. Федът ще го блъснат настрана. Толкова хора мразят Феда така или иначе. Кой ще грабне най-големия пай?

      Знам че сега аз звуча като любител на конспирацията
      Може, обаче няма ли да е прекалено нагло подобно уедряване или викаш не им пука. За Полсън е възможно. То основната критика беше, че университети, банки и правителство си въртят едни и същи хора и са навързани като свински черва. Вече не помня кой се изказа по техен адрес, че до такава степен са се омотали в еднакви тепретични постановки, че ако наемат в екипа си чистачката, тя ще им даде не повече знания, но по-добро периферно зрение, тъй като споделят общо сляпо петно във визията си за икономиката.

      Аз мисля, че каквото и да направят ножа и хляба са вече в китайски ръце и скоро няма да са чак такъв велик фактор.

      Поне направиха добър филм по темата, даже много добър и прпоръчителен за гледане.

      Коментар


      • Между другото някой от експертите във фундаменталния анализ, може ли да сподели вижданията си за златото в Понеделник? Разбрах /от тук/ за проблемите с италианските банки, което си е Новина...

        Коментар


        • Или просто любител

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Защо, обясни, това е интересно? Защонбиха намазали точно те?
            Сега Голдмън имат силна конкуренция от традиционните банки, като JP Morgan, Bank of Amercia и Citi. Според мене ако ги разпердушинят Голдмън ще са в по-силна позиция. Също така Голдмън ги принудиха през 2009 г. да станат depository instituition, т.е. традиционна банка под контрола на Фед.

            Възстановяването на Глас Стигъл според мене е опит да се отскубнат от регулацията. Лимън са елиминирани (дали това, че Полсън е бивш Голдмън не е изиграло роля в онзи съдбовен уик-енд, когато решават, че Лимън трябва да фалира?), JP Morgan, Bank of Amercia и Citi ще са в дълго преструктуриране и разделяне. Федът ще го блъснат настрана. Толкова хора мразят Феда така или иначе. Кой ще грабне най-големия пай?

            Знам че сега аз звуча като любител на конспирацията

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Проблемът при Италианските банки не е инвестиционното банкиране.

              А Глас Стигъл и другите регулации след Голямата депресия са нож с две остриета. Те създадоха перфектни условия са регулаторен арбитраж, направиха традиционното банкиране не особено рентабилно, оставиха депозантите с мижави лихви и накараха трилони долари постепенно да излязат от традицонната банкова система и да отидат в сянка mредимно в Money Market Mutual Funds и други нерегулирани галактики на финансите. Един дълъг процес, който завърши с кризата от 2008.

              Според мене Голдмън Сакс ще намажат най-много от Глас Стигъл II.
              Защо, обясни, това е интересно? Защо биха намазали точно те?
              Last edited by Selena; 25.06.2017, 15:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Да върнат закона Глас Стегал от 1933 г., разделящ инвестиционните от обикновените търговски банки. Това би било едно добро начало. Японците имат една много интересна поговорка: "Върни се, за да отидеш..."

                Колкото до италианците, те са си за отделна подтема...
                Проблемът при Италианските банки не е инвестиционното банкиране.

                А Глас Стигъл и другите регулации след Голямата депресия са нож с две остриета. Те създадоха перфектни условия са регулаторен арбитраж, направиха традиционното банкиране не особено рентабилно, оставиха депозантите с мижави лихви и накараха трилони долари постепенно да излязат от традицонната банкова система и да отидат в сянка mредимно в Money Market Mutual Funds и други нерегулирани галактики на финансите. Един дълъг процес, който завърши с кризата от 2008.

                Според мене Голдмън Сакс ще намажат най-много от Глас Стигъл II.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Регулаторите създадоха правната рамка за бейл ин. Да я махат ли сега или да си стои?

                  И какво да кажем за съня на италинаските банки, които се перчиха 2008-2009 колко са стабилни, защото се занимават само с традиционно банкиране. Нямали нужда от спасяване те. Да му мислили американските банки. Така казваха тогава италианските банкери.
                  Да върнат закона Глас Стегал от 1933 г., разделящ инвестиционните от обикновените търговски банки. Това би било едно добро начало. Японците имат една много интересна поговорка: "Върни се, за да отидеш..."

                  Колкото до италианците, те са си за отделна подтема...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Сънят на регулаторите ражда чудовища. Естествено, че не ми харесва никоя опция, но докато регулаторите дремят и населението дреме се избира по-малкото зло. От чисто прагматична гледна точка.
                    Регулаторите създадоха правната рамка за бейл ин. Да я махат ли сега или да си стои?

                    И какво да кажем за съня на италинаските банки, които се перчиха 2008-2009 колко са стабилни, защото се занимават само с традиционно банкиране. Нямали нужда от спасяване те. Да му мислили американските банки. Така казваха тогава италианските банкери.

                    Коментар


                    • Ето едно интересно предсказание от 12.02.2017, 19:58

                      Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                      По темата за златато
                      Много вероятно корекцията е завършила или ще завърши съвсем скоро. Дори да ни изненада с тест на по дълбока подкрепа /под 1200/, което засега не е много вероятно, ултра бичия потенциал си остава до пробив на 1170. Отново подчетавам, чакаме пробив на локалния връх при златото /1245/, който е твърде вероятно да отключи силно рали. Какво означава силно? Засега лично виждам нещата като да се достигне до поне 1300 за ок. десетина дни след пробива и до върха от миналата година (~1370) за около месец и половина след пробива. Т.е. Ако той се случи тази седмица, както е доста вероятно, това означава, че до края на Февуари можем да видим 1300 и по някое време през Април вече да "гъделичкаме" върховете от 2016-та. Нека все пак подчертая, че времевите рамки са само ориентировъчни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Радвам се, че си по-скоро за бейл ин. Но има и хора, които са върли противници, като ravnovesie, който смята бейл ин за пълна "идиотия". Винаги някой ще е недоволен.
                        Сънят на регулаторите ражда чудовища. Естествено, че не ми харесва никоя опция, но докато регулаторите дремят и населението дреме се избира по-малкото зло. От чисто прагматична гледна точка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          В италианския случай имаме, сега попрочетох и духащи супата акционери над сто бона и бейл оут, демек държавата ги капитализира с 10 милиарда евро.

                          Ако трябва да се избира между бейл аут или ин, аз съм за бейл ин както стана в Испания. Мисля, че е по-малкото зло. А въобще нямаше да се стига дотам без бясната дерегилация на капиталовите пазари.
                          Радвам се, че си по-скоро за бейл ин. Но има и хора, които са върли противници, като ravnovesie, който смята бейл ин за пълна "идиотия". Винаги някой ще е недоволен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение


                            Явно няма да се разберете за златото.

                            Поздрав

                            https://www.youtube.com/watch?v=QFSAWiTJsjc
                            Мерси за песента, страхотна е. Ми как беше лафа да отидеш с деца на баня, да ти изядат сапуна. Нека там се развива и пичели от мен успех има. Но няма мисъл, мисъл няма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Акционерите са скастрени. Сега са нулата.

                              Не знам Селена, която май е против бейл аута, дали предпочита да се скастрят големите депозити и държателите на облигации. Мислих да я питам.

                              Според мене каквото и да направят с тези банки, форумците ще негодуват. Също ако банките печелят - форумците ще са недоволни, че банкерите правят пари. Ако банките фалират, форумците пак ще са недоволни.
                              В италианския случай имаме, сега попрочетох и духащи супата акционери над сто бона и бейл оут, демек държавата ги капитализира с 10 милиарда евро.

                              Ако трябва да се избира между бейл аут или ин, аз съм за бейл ин както стана в Испания. Мисля, че е по-малкото зло. А въобще нямаше да се стига дотам без бясната дерегулация на капиталовите пазари.
                              Last edited by Selena; 25.06.2017, 15:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                а диамантите са вечни

                                Явно няма да се разберете за златото.

                                Поздрав

                                https://www.youtube.com/watch?v=QFSAWiTJsjc

                                Коментар

                                Working...
                                X