IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Скъпа Селена, не разбирам защо се дразниш че всички трябва да са длъжни да го купуват това злато и който не го прави да го заклеймяваш.
    Ти нали си го купуваш и нямаш намерение да го продаваш, колко години ще го купуваш 5,10,20 ми той активния ти живот ще е преминал в покупки на злато и накрая като дръпнеш чертата резултат никакъв. Представи си че в следващите 20 г златото се движи между 900-1300 долара, ако сега си на 30 то живота ти ще е минал, в чакане на нещо което не се знае ще се случи ли или не. Този сценарий не ти ли минава през ума.
    20 години или 20 дни имахте предвид, извинете?

    Коментар


    • Опа, милиардите от десет станаха седемнадесет. Днес се вземаше решението. Ха честито на италианските данъкоплатци. Ашколсун.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Това не е само от годините. За златото мисля като intint. А също и като Уорън Бъфет, който е на 86 години.

        При тебе е от зодията ма ти си куфар с двойно дъно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          С едно съм съгласен - на банкерите трябва да им орежат бонусите. Тези бонуси са абсолютно нагла и безобразна работа. Борда на директорите на Лимън си бяха разпределили 4 млрд. долара помежду си за последните 7-8 години от съществуването на банката, ако правилно си спомням.
          няма само орязване на бонуси ве Адаш, някой кат ги обере тия бандзови и отива одма в панделата, а ако го хванат на място може и да го думнат полицаите кат пич. Щом за едни е така то за банкерите не само без бонуси ами и по едно 25/30г. от воле в панделата, може и да се застрелят 10/20 да видят другите за кво стаа въпрос, като в С.Корея и Китай. Ама нямало да праели повече така със спекулите и пак си отиват в палата с ферарито при курвите, ама как няма бе, от упор в тиквоча и верно повече няма да правят така, това е решението няма друго ......

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Too big to fail е лошо, но по-лошо е когато е too big to bail

          Ако има само една банка, тя ще поеме целия риск. Няма да има бейл аут. Ще има само бейл ин. Примерно като в Кипър. Което също не е оптимално.
          нали искат само 1 банка да има еми ок ве ето го правят само една централна банка (ФЕД, ЕЦБ, БНБ.....) която отговаря за издаване на пари, за депозити, кредити без право на спекула където и да било с каквото и да било, който иска да спекулира с негови пари и си джиткат колкото си искат и си праят спекули колко си искат с отделни институции, Bail In Out да се опраат сами тва е то ......
          Last edited by michaelis12; 25.06.2017, 21:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

            Значи греша ако е така
            Аз също имам GLD защото така казват че е хубаво нямам си и на представа на къде ще ходи нагоре ли надоло ли също и TLT това което знам е че някога ще настъпи криза и тогава ще ги продам. Не претендирам за правотата си ни най малко.
            Но това че ще се разпадне едва ли не електронната търговия и ще се върнем във втемената на разплащане с монети е нереално.
            Лично аз не съм писал че ще се разпадне електронната търговия поне не на този етап.И разбира се с монети надали ще се плаща.Златото е твърди спестени пари.Добре е всеки един да ги има.Дори и в тоталитарна система като комунизма който бе съумял преди девети септември да скатае жълтици и после умно по малко да ги харчи беше осигурен.Наполеона по времето на комунизма е вървял по 4-500лв.Две добри заплати.Равносилно на поне 1500 лв сега.Тези с фабриките и акциите след девети са видели къде с............т гладните.Та злато да имаш не е зле.
            Last edited by Hermes73; 25.06.2017, 21:19.

            Коментар


            • Това не е само от годините. За златото мисля като intint. А също и като Уорън Бъфет, който е на 86 години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                Скъпа Селена, не разбирам защо се дразниш че всички трябва да са длъжни да го купуват това злато и който не го прави да го заклеймяваш.
                Ти нали си го купуваш и нямаш намерение да го продаваш, колко години ще го купуваш 5,10,20 ми той активния ти живот ще е преминал в покупки на злато и накрая като дръпнеш чертата резултат никакъв. Представи си че в следващите 20 г златото се движи между 900-1300 долара, ако сега си на 30 то живота ти ще е минал, в чакане на нещо което не се знае ще се случи ли или не. Този сценарий не ти ли минава през ума.
                Скъпо пиле шарено, това е моят последен пост към теб. Слагаш ми в устата непроизнесени от мен твърдения и не разбираш концепцията, която стои зад покупката и държането на физическо злато. Спри да ми се мотаеш в краката и се занимавай с по-интересни неща. Остави кака си на мира. Явно етапи не се прескачат. Когато станеш на моите години ще разбереш какво имам предвид. Хайде лека вечер, че задръстихме форума с безсмислени обяснения и ставаме досадни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  А ти защо мислиш че тези които купуват злато само на него разчитат????
                  Значи греша ако е така
                  Аз също имам GLD защото така казват че е хубаво нямам си и на представа на къде ще ходи нагоре ли надоло ли също и TLT това което знам е че някога ще настъпи криза и тогава ще ги продам. Не претендирам за правотата си ни най малко.
                  Но това че ще се разпадне едва ли не електронната търговия и ще се върнем във втемената на разплащане с монети е нереално.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    А ти защо мислиш че тези които купуват злато само на него разчитат????
                    Ох аз лично се отказвам, ти ако искаш пробвай се да му обясниш, че водата е мокра

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      Скъпа Селена, не разбирам защо се дразниш че всички трябва да са длъжни да го купуват това злато и който не го прави да го заклеймяваш.
                      Ти нали си го купуваш и нямаш намерение да го продаваш, колко години ще го купуваш 5,10,20 ми той активния ти живот ще е преминал в покупки на злато и накрая като дръпнеш чертата резултат никакъв. Представи си че в следващите 20 г златото се движи между 900-1300 долара, ако сега си на 30 то живота ти ще е минал, в чакане на нещо което не се знае ще се случи ли или не. Този сценарий не ти ли минава през ума.
                      А ти защо мислиш че тези които купуват злато само на него разчитат????

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Плюс зомбирано население с псевдообразование. Ти представяш ли си ужаса на ситуацията щом в този форум млад човек не проумява смисъла на покупката на физическо злато? Та него и армагедон да го застигне ще си играе игрички вграден в мобилния си телефон и неспособен да мисли. Така че ни чака дъъъълъг преход с мнооого идиотщини. Освен ако ептен не се олеят.
                        Скъпа Селена, не разбирам защо се дразниш че всички трябва да са длъжни да го купуват това злато и който не го прави да го заклеймяваш.
                        Ти нали си го купуваш и нямаш намерение да го продаваш, колко години ще го купуваш 5,10,20 ми той активния ти живот ще е преминал в покупки на злато и накрая като дръпнеш чертата резултат никакъв. Представи си че в следващите 20 г златото се движи между 900-1300 долара, ако сега си на 30 то живота ти ще е минал, в чакане на нещо което не се знае ще се случи ли или не. Този сценарий не ти ли минава през ума.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                          Много си ми бърза с отговора, ако беше прочела книгата поне по диагонал, щеше да разбереш повече кой от двамата има нужда от кого и ЗАЩО така се случва.
                          Бърз преглед по диагонал. Бърза проверка в гугъл показва кой сайт я е качил. Знаков дезинформационен сайт. Виждам инстини смесени с полуистини. Мога да ти посоча поне два източника твърдящи обратното. Така че, ще изчета с резерви. Много сте ми евроцентрични и западно центрични, а центърът се измества бясно на изток. Tempus volant.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                            Много си ми бърза с отговора, ако беше прочела книгата поне по диагонал, щеше да разбереш повече кой от двамата има нужда от кого и ЗАЩО така се случва.
                            Да предположим, че за да съм бърза с отговора, може би съм чела нещо друго със силен обратен знак... ще прочета и твоето и ще ти кажа какво мисля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              С колкото и хода да са напред взе опират до китайците и там ще е много интересно кой кого и как.
                              Много си ми бърза с отговора, ако беше прочела книгата поне по диагонал, щеше да разбереш повече кой от двамата има нужда от кого и ЗАЩО така се случва.
                              „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                                другата неделя изтича нереалния ултиматум на СА.
                                В четвъртък ще има рискован вот на недоверие за Тереза Мей.
                                Апропо, прочетох един материал, сочещ Лондоското Банково Сити и АЦБ (която е частна) за кукловоди на BIS.
                                В АЦБ има 8к тона злато общо, ами познайте кой кога ще си го получи обратно.
                                https://drive.google.com/file/d/0BxP...0SEE3dHBV/view
                                Така че Енглезите мислят с два хода напред.
                                С колкото и хода да са напред взе опират до китайците и там ще е много интересно кой кого и как.

                                Коментар

                                Working...
                                X