IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    Акционерите са скастрени. Сега са нулата.

    Не знам Селена, която май е против бейл аута, дали предпочита да се скастрят големите депозити и държателите на облигации. Мислих да я питам.

    Според мене каквото и да направят с тези банки, форумците ще негодуват. Също ако банките печелят - форумците ще са недоволни, че банкерите правят пари. Ако банките фалират, форумците пак ще са недоволни.
    мммм чудно я глей, как е добре ли е ? .....

    Italian Taxpayers To Foot €17 Billion Bill As Rome Bails Out Another Two Insolvent Banks
    http://www.zerohedge.com/news/2017-0...cost-taxpayers

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      Много ми е странно, когато хората се прехласнат по Сорос, Бъфет, Мъск тоя оня клубни звезди. Тва тряяло да се прай, така тряяло, щото тези така напрайли и мислили. Мда НО :
      Законодателството на САЩ не като в Германия, Русия, Бъгария, Турция и т.н. и валутата на тия държави не са световен резерв също и нямат такъв военнен капацитет да грабят от света както САЩ ....
      Вие тия факти отчитате ли ги или се чешете под опашката и да се намираме на лаф само ?!?

      Кога световната борса се премести в София и лева стане световен резерв и имаме най-големия мощен флот, тогава мислете като тия, са ньет .....

      Забрайх и най-важното, че на тия дръвници им говорим езика, а не те нашия, а ше се запитам дали Бъфет и Мъск щеха да са супер гений ако тряяше да учат български и да се готвят по наще правила ?!..... ше са гений ама не баш
      По Сорос Бъфет Мъск оня с фейсбука и оня с уиндоуса се прехласват сал хора с бръмбари в главата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

        Ако бяхме... ама не сме.

        А тоя южноафриканец Мъск какво пък толкова ви пречи не мога да разбера.
        еми като не сме Адаш тогава няма смисъл да гледаш и смяташ Бъфет кво прайл и как мислел. Ако живееш в Щатите и си с американски паспорт ок иначе тц и аз съм му чел биографията на тоя дядка, да интересно, добър е, но в наща среда е абсолютно неприложимо, неговите примери на нас в България особено няма как да ни влезат в употреба. А Мъска някои го спрягат за гений, но не е такъв, той е сложен отгоре, за да може да вземе микрофона да прай от мухата слон и публиката леш и той го прави, но до там, той като личност не прай иновации, а рекламира продукт, който някой друг е сътворил, тва е няма никва магия, с останалите представители на огромни корпорации е същото, няма дипломни работи или измислени неща в мазето, такива неща не съществуват .....
        Last edited by michaelis12; 26.06.2017, 06:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Ако бяхме... ама не сме.

          А тоя южноафриканец Мъск какво пък толкова ви пречи не мога да разбера.
          Ми според доста хора е въздух под налягане. Мен лично не ми пречи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
            Много ми е странно, когато хората се прехласнат по Сорос, Бъфет, Мъск тоя оня клубни звезди. Тва тряяло да се прай, така тряяло, щото тези така напрайли и мислили. Мда НО :
            Законодателството на САЩ не като в Германия, Русия, Бъгария, Турция и т.н. и валутата на тия държави не са световен резерв също и нямат такъв военнен капацитет да грабят от света както САЩ ....
            Вие тия факти отчитате ли ги или се чешете под опашката и да се намираме на лаф само ?!?

            Кога световната борса се премести в София и лева стане световен резерв и имаме най-големия мощен флот, тогава мислете като тия, са ньет .....

            Забрайх и най-важното, че на тия дръвници им говорим езика, а не те нашия, а ше се запитам дали Бъфет и Мъск щеха да са супер гений ако тряяше да учат български и да се готвят по наще правила ?!..... ше са гений ама не баш
            Ако бяхме... ама не сме.

            А тоя южноафриканец Мъск какво пък толкова ви пречи не мога да разбера.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Към момента оценявам на около 70% шансът да се видят нива от поне 1500 идните месеци, стига 1207 да задържи.
              А каква е вероятността да задържи над 1207?

              Щото вероятността да отиде на 1500 до края на годината е по-малка от процент. Което, за да се впише в прогнозата ти, значи 99% вероятност, че няма да задържи 1207.
              Last edited by Misho ILIEV; 26.06.2017, 00:30.

              Коментар


              • Много ми е странно, когато хората се прехласнат по Сорос, Бъфет, Мъск тоя оня клубни звезди. Тва тряяло да се прай, така тряяло, щото тези така напрайли и мислили. Мда НО :
                Законодателството на САЩ не като в Германия, Русия, Бъгария, Турция и т.н. и валутата на тия държави не са световен резерв също и нямат такъв военнен капацитет да грабят от света както САЩ ....
                Вие тия факти отчитате ли ги или се чешете под опашката и да се намираме на лаф само ?!?

                Кога световната борса се премести в София и лева стане световен резерв и имаме най-големия мощен флот, тогава мислете като тия, са ньет .....

                Забрайх и най-важното, че на тия дръвници им говорим езика, а не те нашия, а ше се запитам дали Бъфет и Мъск щеха да са супер гений ако тряяше да учат български и да се готвят по наще правила ?!..... ше са гений ама не баш
                Last edited by michaelis12; 25.06.2017, 23:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Това не е само от годините. За златото мисля като intint. А също и като Уорън Бъфет, който е на 86 години.

                  а това какво мислел дъртофелника хич не е меродавно, тъй като е живял в друга епоха едва ли не, сега света е различен нито долара е това което е бил 1960-1980та нито е кой знае какъв резерв нито САЩа са кой знае колко водеща икономика, защото чайниците ги превъзхождат икономически, но не военно, за капак на всичкото има и евро. Така, че заебавате го тоя некролог Бъфет той е бил икона в тези и тези условия, в това и това време, но сега не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                    Скъпа Селена, не разбирам защо се дразниш че всички трябва да са длъжни да го купуват това злато и който не го прави да го заклеймяваш.
                    Ти нали си го купуваш и нямаш намерение да го продаваш, колко години ще го купуваш 5,10,20 ми той активния ти живот ще е преминал в покупки на злато и накрая като дръпнеш чертата резултат никакъв. Представи си че в следващите 20 г златото се движи между 900-1300 долара, ако сега си на 30 то живота ти ще е минал, в чакане на нещо което не се знае ще се случи ли или не. Този сценарий не ти ли минава през ума.
                    голема груба грешка, че го смяташ само в долари и то не днес утре, ами след 20г. до тогава я камилата я долара .... В Сашш ли живееш, че го смяташ в долари ?! Ако долара се девалвира, а еврото скочи, то фактически тва ше стане в следвашите години, цената на XAU/USD ще е скочила повече % от XAU/EUR което няма да е мръднало кой знае кво и кво прайш ако имаш долари ?! Същото и наопаки, ако се смърцафляца еврото, лева заминава и той, златото фюу долара фюу, в долари цената може да е в рендж от 900/1300 ама в евро ще е 1800/1900 и ако нямаш нещо резерв кво прайш ?! Аз щи каа - пампуриш, тва прайш....

                    P.S. смятате го във валута спрямо държавата в която живеете, я наложете чартовете на XAU/USD XAU/EUR и XAU/GBP да видиме дали са същите или англичаните са го попушили най-много, щото паунда е заминал същото важи ако стане и за еврото и за долара .....да не споменавам за чарта на XAU/JPY щот той па изглежда тотално различно, защото е в рендж от 2011та там джапанките дали са се набутали със златото ?! ......
                    Last edited by michaelis12; 25.06.2017, 23:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      Exxs за да опростим нещата на 30.06.17 как го виждаш повече от 1256 или по малко ?
                      Просто с една дума не е необходимо от дълги анализи. Аз без да разбирам от ТА ще кажа чисто на случаен принцип над 1256 а ти ? (Избора ми се базираше на хвърляне на монета )
                      Виж, пазарът за мен не е толкова просто нещо, за да ти отговоря с "да" или "не", а и още повече - въпросът не е много коректно зададен.
                      Но кажи дали това съждение отдолу ти се струва твърде комплицирано или манипулативно?

                      Към момента оценявам на около 70% шансът да се видят нива от поне 1500 идните месеци, стига 1207 да задържи. Процентът ще се повиши значително при пробив на 1300-1306. Всеки, който има представа от елементарен риск мениджмънт, може да добие представа защо този трейд аз виждам като прекрасна възможност.


                      По-просто от да го кажа от това не мога.Такива са нещата ЗА МЕН в момента. Съобразно тези си виждания, съм позициониран аз.

                      Last edited by exxs; 25.06.2017, 22:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        нашите баби и пра баби какво са правели ?! оставят две/три пендари за деца, внуци, пра внуци за зор заман ако стане нещо, кат се заженят, ако учат и т.н. Що са го правели тва ?! Защото са преживели войни, девалвации на хартии, смяна на пари и прочее и знаят кво е да нямаш да ядеш. Ходи му обясни на някой бастун който е живял само в мир и с хартии за кво са му тия пендари, нищо че има 5 висши той пак не може да стопли, защото не го е преживял ....
                        Мисия невъзможна и цикълът се повтаря. Ма всеки понреда си и тъй си върви света ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Ми тотално се съгласявам. Обаче има и родова памет и тя прескача тези 50 - 100 години. От тази мощна родова памет черпи Манго. Имах страхотна баба по другата линия. Чак след много време я разбрах и ми увря манерката. Пак навреме увря. Старите хора следва да се слушат много внимателно. С двете уши.
                          нашите баби и пра баби какво са правели ?! оставят две/три пендари за деца, внуци, пра внуци за зор заман ако стане нещо, кат се заженят, ако учат и т.н. Що са го правели тва ?! Защото са преживели войни, девалвации на хартии, смяна на пари и прочее и знаят кво е да нямаш да ядеш. Ходи му обясни на някой бастун който е живял само в мир и с хартии за кво са му тия пендари, нищо че има 5 висши той пак не може да стопли, защото не го е преживял ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                            20 години или 20 дни имахте предвид, извинете?
                            Exxs за да опростим нещата на 30.06.17 как го виждаш повече от 1256 или по малко ?
                            Просто с една дума не е необходимо от дълги анализи. Аз без да разбирам от ТА ще кажа чисто на случаен принцип над 1256 а ти ? (Избора ми се базираше на хвърляне на монета )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              Един ден ше им върже на всичките банкери чакай само да видиш после никой няма да иска да го работи това ....
                              А на населението какво му е защо му е образование ?! Мангалите и останалата паплач имат ли образование ?! Ми ньет. Циганина кво прай, отива дава 2 кила злато и взима булката. На мангала не му трябва образование защото му е сложно с тия всички сметки и комплицирани измишльотини, той знае от пантивека, че тва са парите и с тва си взима жена и тва остава точка. Ние "образованите" какво прайм ?! Пак същото но си плащаме булките по завоалиран начин като ги зарибяваме с кредитни карти, коли, почивки и поне сме много "образовани" прайм едни сметки с едни измислени математики за бондове, кредити, лихви, либори, тъпотии и т.н. ..... където в един красив момент нещо се спихва и оставаме без нищо поне много ни разбира гагата .....
                              Населението е нормално да не разбира физическото злато, защото период за резервна валута трае от 50 до 110г. т.е. ние сме родени с долар и това е било цял живот и повечето мислят, че това ще трае вечно, само че няма вечни резервни валути там е проблема не,че долара ше изчезне, но няма да е резерв и готово .....
                              Ми тотално се съгласявам. Обаче има и родова памет и тя прескача тези 50 - 100 години. От тази мощна родова памет черпи Манго. Имах страхотна баба по другата линия. Чак след много време я разбрах и ми увря манерката. Пак навреме увря. Старите хора следва да се слушат много внимателно. С двете уши.
                              Last edited by Selena; 25.06.2017, 22:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Мда, има обаче един малък проблем. Концентрацията на власт е голяма. Докато не почнат да се самоизяждат от глад.

                                Плюс зомбирано население с псевдообразование. Ти представяш ли си ужаса на ситуацията щом в този форум млад човек не проумява смисъла на покупката на физическо злато? Та него и армагедон да го застигне ще си играе игрички вграден в мобилния си телефон и неспособен да мисли. Така че ни чака дъъъълъг преход с мнооого идиотщини. Освен ако ептен не се олеят.
                                Един ден ше им върже на всичките банкери чакай само да видиш после никой няма да иска да го работи това ....
                                А на населението какво му е защо му е образование ?! Мангалите и останалата паплач имат ли образование ?! Ми ньет. Циганина кво прай, отива дава 2 кила злато и взима булката. На мангала не му трябва образование защото му е сложно с тия всички сметки и комплицирани измишльотини, той знае от пантивека, че тва са парите и с тва си взима жена и тва остава точка. Ние "образованите" какво прайм ?! Пак същото но си плащаме булките по завоалиран начин като ги зарибяваме с кредитни карти, коли, почивки и поне сме много "образовани" прайм едни сметки с едни измислени математики за бондове, кредити, лихви, либори, тъпотии и т.н. ..... където в един красив момент нещо се спихва и оставаме без нищо поне много ни разбира гагата .....
                                Населението е нормално да не разбира физическото злато, защото период за резервна валута трае от 50 до 110г. т.е. ние сме родени с долар и това е било цял живот и повечето мислят, че това ще трае вечно, само че няма вечни резервни валути там е проблема не,че долара ше изчезне, но няма да е резерв и готово .....

                                Коментар

                                Working...
                                X