IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    Преди две години в един ресторант в Осло се заговорихме със сервитьорката и се оказа, че момичето е шведка, но бачка в Норвегия, защото там парите са повече. А миналата седмица на едно аперо пък се заговорих с една германка, която се оказа, че е психоложка и работи в Швейцария, пак по същата причина. Слугинаж на по-богатия
    не бе Адаш вие тука или се прайте че не ме разбирате или се прайте верно на луди, глей ся : Сестра ти отива и бачка там момичето изкарва за едно лято 10К $ знам щот роднини, познати също са го прайли тва и парите са горе долу толко с як труд та така. Ок връща се сестра ти в България с изкараните си пари и кво се случва : Купува си нещо от Кауфланд, Била, Лидл парите отиват в Германия, слага си парите в Булбанк и т.н. парите излитат в Италия, Франция, САЩ плаща си тока и водата парите и заминават в Чехия, Австрия, САЩ, Франция купува си кола, парите и пак по направление отиат в Германия, Франция, Япония щот те ги праят тия коли, купува си зеленчуци от пазара парите и заминаат за Турция, Полша и т.н. Плаща си университета и пълни джобовете на Сорос (Нов Български и т.н.)
    Добре де ми тогава що да хои по бригади, а не се мести напрао там, аз така го напрайх, като ше ме обира някой външен то тогава напрао на място да ме обира с посредници на по-високи цени ?!...... или ако ше плащам за нещо в България то да е българско и парите да стоят там, но то такова няма .....

    P.S. Да но парите не отиват в дадените държави а в джобовете на 5 човека там за тва и нема улици а има гета у Франция и Сащ дори и в Германия започва да е така, за тва Запада е чао бамбино
    Last edited by michaelis12; 22.07.2017, 15:33.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
      Да кажеш че в сащ е лошо е меко казано невярно вярно има изоставени градове но те са много малко на фона на целите сащ ...аз бих живял и работел там и няма да се чуствам роб защото там системата ти дава повече от реалността в бг и по скоро тук си роб и нищожество принудено да мизерства доживот
      Тук би било интересно да се включи форумец, който в момента и от дълго време живее там, но мисля че си прав. Също така мисля, че е налице много плавно плъзгане надолу и че САЩ сами са си вкарали автогол изнасяйки продукцията на изток. Но там е трупано поне двеста години. Там са все още мозъците на планетата, въпреки, че и там май има теч на изток. Пълна мистерия е какво ще става оттук насетне. Надявам се на гладък преход, но се питам преход към какво?

      Дали златото ще играе някаква роля в този преход. Възможно е, иначе банките нямаше да го купуват като гламави. Но как ще изглежда новото и кои ще са основните играчи, признавам, мога само да гадая.

      Нека някой друг предложи своята визия за света след петнадесет години и за ролята на златото в този нов свят.
      Last edited by Selena; 22.07.2017, 14:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        всъщност от началото на 2008 до началото нa 2017 е паднало от 66.2% на 62.9% a безработицата пада от 5% на 4.8%. т.е. ако labour force participation се беше запазило на 66.2%, безработицата в началото на годината щеше да е 5.05%

        https://data.bls.gov/timeseries/LNS11300000
        https://data.bls.gov/timeseries/LNS14000000

        супер резултат постигнат само с 10.7 трилиона повече дълг

        https://www.treasurydirect.gov/govt/...opds012008.pdf
        https://www.treasurydirect.gov/govt/...opds012017.pdf
        Окей, с 3% е спаднало участието в работната сила. Някъде четох тези дни за 1.5%, но предполагам, че суфистицираните икономисти гледат, кое е структурно, кое циклично и т.н.

        Не се справят брилянтно, но всичко е относително. Виж ние в Европа как се справихме като затегнахме коланите. А в САЩ се създадоха близо 17 млн. нови работни места от 2010 г. насам. 10 трилиона нов дълг за 7 години, но също и 3 трлн. по-голям БНП годишно. Лошото е, че няма как да направим един експеримент и да видим на какво дередже щеше да е САЩ и света без тези мерки.

        Коментар


        • и още нещо забавно за пазара на труда - хора които не могат да си позволят да се пенсионират

          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Това е дългосрочна тенденция доста от преди кризата. А от 2008 насам labour force participation е паднало с 1.5%. Просто графиките на labour force participation ги дават в такъм мащаб, че да изглежда като срив.
            всъщност от началото на 2008 до началото нa 2017 е паднало от 66.2% на 62.9% a безработицата пада от 5% на 4.8%. т.е. ако labour force participation се беше запазило на 66.2%, безработицата в началото на годината щеше да е 5.05%

            https://data.bls.gov/timeseries/LNS11300000
            https://data.bls.gov/timeseries/LNS14000000

            супер резултат постигнат само с 10.7 трилиона повече дълг

            https://www.treasurydirect.gov/govt/...opds012008.pdf
            https://www.treasurydirect.gov/govt/...opds012017.pdf
            Last edited by Black and white cat-foot; 22.07.2017, 13:14.
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
              Да кажеш че в сащ е лошо е меко казано невярно вярно има изоставени градове но те са много малко на фона на целите сащ ...аз бих живял и работел там и няма да се чуствам роб защото там системата ти дава повече от реалността в бг и по скоро тук си роб и нищожество принудено да мизерства доживот
              +1
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Да кажеш че в сащ е лошо е меко казано невярно вярно има изоставени градове но те са много малко на фона на целите сащ ...аз бих живял и работел там и няма да се чуствам роб защото там системата ти дава повече от реалността в бг и по скоро тук си роб и нищожество принудено да мизерства доживот
                Вся Власть Советам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Много селективно, адаш.

                  Сестра ми 2000 година отиде на лятна бригада в едно малко градче в Мейн, Boothbay Harbour, и бачкаше там в ресторант. Не си го е избирала нарочно. Просто там й се падна да отиде. А и това не е някакво изключение от останалите малки градчета в околността.

                  https://www.youtube.com/watch?v=_n5yYn9TuX0
                  За да го има градчето от клипчето поне 2-3 000 000 роби по света бачкат та ушите им пукат..................

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    Въпреки, че самото понятие на бригада в Америка т.е. слугинаж на Империятя не е постижение тъй като то е същото както навремето са карали негрите на плантациите, но сега е в модерна форма. Преди и в България имаше бригади и родителите ми са ходили, тогава и наща държава цъфтеше щот с бригадите подпомагаш собствената икономика от как ги махнахме тия комунистически глупости, а в Сашш ньет ни се еба майката е излезнете и се разходете у некой парк в България дет да не е надраскано или строшено

                    P.S. незнам що наще идиоти не напраат пак тия бригади ем студентите и учениците ше бачкат и нема мислят простотии ше получават и пари ем ше субсидираме наща икономика а не Сашовската или Английската, Френската и т.н.
                    Аз съм бил на бригада от училище беше хубаво ядеш на корем от това което береш и носиш вкъщи колко можеш да носиш тогава имаше свръх производство
                    Last edited by Stone_Kold; 22.07.2017, 12:57.
                    Вся Власть Советам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      е, аз като мечка имам контрааргументи на всичко - безработицата е ниска защото нивото на икономическа активност се срива (не си безработен ако не си регистриран в бюрото по труда)
                      Това е дългосрочна тенденция доста от преди кризата. А от 2008 насам labour force participation е паднало с 1.5%. Просто графиките на labour force participation ги дават в такъм мащаб, че да изглежда като срив.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                        Въпреки, че самото понятие на бригада в Америка т.е. слугинаж на Империятя не е постижение тъй като то е същото както навремето са карали негрите на плантациите, но сега е в модерна форма.
                        Преди две години в един ресторант в Осло се заговорихме със сервитьорката и се оказа, че момичето е шведка, но бачка в Норвегия, защото там парите са повече. А миналата седмица на едно аперо пък се заговорих с една германка, която се оказа, че е психоложка и работи в Швейцария, пак по същата причина. Слугинаж на по-богатия

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          Адаш когато една държава е Империя и консумира 40% от ресурсите на планетата тя тряяя да блести и да е лъскава навсякъде да не се стрелят по училища и университети не само да е бляскаво за 5 човека, а останалите да гният и всичкото негър да е на помощи и палатки кат наще във Факултета. Рим е блестял, Османската Империя, Персийската, Египедската и т.н. обаче кат се появи алчността и се изгуби контрола и дисциплината стаа разпад и бербат. Америката блестеше наистина беше топ, но както всяка империя Неолиберализма и ебавс майката и до там.

                          P.S. ти си написал 2000та година ок прати сестра ти пак там ама ей ся през 2017та
                          Викам да направим една тема, възход и упадък на Империята , щото тука не е баш по темата.

                          Сега да отиде там, какво? Мислиш, че се променило ли?

                          Навсякъде има гета в големите градове. Така че зависи къде гледаш. Освен това нещата се променят. Примерно Ню Йорк през 70-те години е пълна клоака и градът почти фалира. Правили са им бейл аут като на Гърция. Сега Ню Йорк е съвсем различен град от тогава. Така че нещата се променят, на някои места към по-добро, на на други стават по-зле.

                          Между другото, не намирам толкова шокиращи американските гета, които пускаш.

                          Коментар


                          • Въпреки, че самото понятие на бригада в Америка т.е. слугинаж на Империятя не е постижение тъй като то е същото както навремето са карали негрите на плантациите, но сега е в модерна форма. Преди и в България имаше бригади и родителите ми са ходили, тогава и наща държава цъфтеше щот с бригадите подпомагаш собствената икономика от как ги махнахме тия комунистически глупости, а в Сашш ньет ни се еба майката е излезнете и се разходете у некой парк в България дет да не е надраскано или строшено

                            P.S. незнам що наще идиоти не напраат пак тия бригади ем студентите и учениците ше бачкат и нема мислят простотии ше получават и пари ем ше субсидираме наща икономика а не Сашовската или Английската, Френската и т.н.
                            Last edited by michaelis12; 22.07.2017, 12:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Много селективно, адаш.

                              Сестра ми 2000 година отиде на лятна бригада в едно малко градче в Мейн, Boothbay Harbour, и бачкаше там в ресторант. Не си го е избирала нарочно. Просто там й се пада да отиде. А и това не е някакво изключение от останалите малки градчета в околността.

                              https://www.youtube.com/watch?v=_n5yYn9TuX0
                              Адаш когато една държава е Империя и консумира 40% от ресурсите на планетата тя тряяя да блести и да е лъскава навсякъде да не се стрелят по училища и университети не само да е бляскаво за 5 човека, а останалите да гният и всичкото негър да е на помощи и палатки кат наще във Факултета. Рим е блестял, Османската Империя, Персийската, Египедската и т.н. обаче кат се появи алчността и се изгуби контрола и дисциплината стаа разпад и бербат. Америката блестеше наистина беше топ, но както всяка империя Неолиберализма и ебавс майката и до там.

                              P.S. ти си написал 2000та година ок прати сестра ти пак там ама ей ся през 2017та
                              Last edited by michaelis12; 22.07.2017, 12:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                                сори ама това от северна корея си е чиста проба пропаганда
                                100 Photos Inside North Korea – Part 1

                                http://www.earthnutshell.com/100-pho...h-korea-part1/
                                може незнам, но интервюто с нашенеца дет бил там е доста по-различно.

                                Какво се случва в КНДР
                                https://m.youtube.com/watch?v=l7uOHRFgMlQ

                                Добре де дай да иаме и ние такива пропаганди кат у С.Корея щот иначе аз по-друг начин не моа си обясня наща Еврогейска демокрация

                                Коментар

                                Working...
                                X