IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

    Мише, я сподели като върл противник на жълтото (при цена над 660$) в какво си инвестирал кеша?
    Мише, понеже обвиняваш Хикса, че не бил достатъчно конкретен. Я дай малко конкретика на въпроса ми по-горе, да видим твоята конкретика как е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

      Е кво да стане хахаха борсите още преди да са отворили ще са с 500 броя надоле жълтото ще блести а мъпетите ше говорят врели некипели
      Казах ти да държиш късото още малко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение
        А кризата все още не е започнала ! Представяте ли си какво ще става, когато мецата се изправи на крака
        Е кво да стане хахаха борсите още преди да са отворили ще са с 500 броя надоле жълтото ще блести а мъпетите ше говорят врели некипели
        Вся Власть Советам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
          : Мъж се хвърли от седмия етаж на стоковата борса в Лондон

          хахаха започна се



          Мъж загина, след като падна от горния етаж на лондонската стокова борса, съобщи „Гардиън“.



          Все още не са ясни причините за инцидента. От британската полиция обаче обявиха, че едва ли става въпрос за убийство. Според свидетели мъжът сам е отнел живота си.



          Мъжът се е хвърлил от седмия етаж на сградата. Медицински екипи са пристигнали на място веднага след инцидента.



          Това се е случило през тази сутрин. В момента се води разследване.
          А кризата все още не е започнала ! Представяте ли си какво ще става, когато мецата се изправи на крака

          Коментар


          • : Мъж се хвърли от седмия етаж на стоковата борса в Лондон

            хахаха започна се



            Мъж загина, след като падна от горния етаж на лондонската стокова борса, съобщи „Гардиън“.



            Все още не са ясни причините за инцидента. От британската полиция обаче обявиха, че едва ли става въпрос за убийство. Според свидетели мъжът сам е отнел живота си.



            Мъжът се е хвърлил от седмия етаж на сградата. Медицински екипи са пристигнали на място веднага след инцидента.



            Това се е случило през тази сутрин. В момента се води разследване.
            Вся Власть Советам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

              Направо за 2200 . След корекцийка оттук , може пак нагоре , но НЕ ПОВЕЧЕ от 1350 . И пак надолу.
              Хе-хе ''ралито на еххх'' . Малко ще зачака . ''Рейнджа на Баце ''
              1350 / 1150

              Написано точно на връхчето .Сега , продължаваме по следващото написано.


              Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Пепе, не четеш ли, че задлъжнялостта била намаляла? Връщаме към $600

              Сега сериозно, не знам какъв точно ти е хоризонта под "седмична", но ако вече сме в рали фазата, далеч не е невъзможно, но по-скоро няма да успее да стигне подобни нива тази година. За тази 1500 е съвсем постижим таргет стига да сме по пътя, който смятам - това бях завяил и в началото на годината. Предупреждавам само за възможност за едно последно пускане за въпросна 35-45 доларова корекция, която споменах предния път. Като движение не е нещо огромно, но може да се случи с шип и да избие стоповете и да направи последната бича отсявка. Но пак казвам...такава може и да няма. А ако има - трябва да става СЕГА! Над 1306 - ще е трудно!

              Баце, ти държиш ли късото от ~1260. Уважавам мнението ти, но все по-малко вероятно става. Ако ще има последно пускане, трябва днес да сме видели върха. Над 1306, по-добре не му стой на пътя.
              Не може , не може .
              Има я .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                много зависи какво разбираш под кеш... и какви са ти нуждите и приходите....

                ако имаш доста сухо и нямаш кредити и имаш стабилни доходи (от бизнес/заплата/дивиденти/наеми) тогава ако искаш и 50% да забиеш в жълто пак си ОК... обаче ако не е така трябва да се пипа много внимателно,защото покупка и последваща продажба ти яде 6-7% одма
                Едва ли има трезвомислещ инвеститор, който ще инвестира в жълто за малък период. Аз говоря за 10г+, а не за месец или 1-2г.
                Това с фъчърси в злато.... все едно нямаш злато и не го броя.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Първоначалният въпрос не беше за това дали Западът е благоденстващ, а че на дълговете не може да се гледа в абсолютни стойности.
                  Ма разбира се че не може.Днес имаме дългове 20 трилиона утре плясваме с ръце и хоп няма дългове.Днес имаме добър БВП примерно сто милиарда десет годинки имаме растеж примерно по три процента и вземаме дългкойто стига до 70% от БВП достигайки 92 милиарда утре идва кризата и хоп БВП надолу с 30% приходите в хазната падат и дългът вече е 100%.Та от тоя пример ясно си личи за кво става дума.Днес отпускаме примерно кредит 200 бона щот имотиту растат утре цените падат с 50% и гризваме дръвцето щот кредита разбира се няма нищо с абсолютната стойност.Добрите банкери са намалили кредита щот цените са намалели

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                    https://finance.yahoo.com/news/apos-...194555018.html
                    Интересно...., аз по-скоро бих се запитал дали са достатъчни 5-10%, лично аз клоня вече към 10-20%, но реално съм около 11% и чакам "подходяща" цена да изкарам малко от фиатната шума.
                    много зависи какво разбираш под кеш... и какви са ти нуждите и приходите....

                    ако имаш доста сухо и нямаш кредити и имаш стабилни доходи (от бизнес/заплата/дивиденти/наеми) тогава ако искаш и 50% да забиеш в жълто пак си ОК... обаче ако не е така трябва да се пипа много внимателно,защото покупка и последваща продажба ти яде 6-7% одма
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • https://finance.yahoo.com/news/apos-...194555018.html
                      Интересно...., аз по-скоро бих се запитал дали са достатъчни 5-10%, лично аз клоня вече към 10-20%, но реално съм около 11% и чакам "подходяща" цена да изкарам малко от фиатната шума.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Първоначалният въпрос не беше за това дали Западът е благоденстващ, а че на дълговете не може да се гледа в абсолютни стойности.
                        Мише, я сподели като върл противник на жълтото (при цена над 660$) в какво си инвестирал кеша?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Мишо то има и заплати по един милион ама ги вземат няколко човека.Ние говорим за обикновените хора които с труд си изкарват хляба.Омръзна ми да чета простотии по форумите за благоденстващият Запад...Да някой си живеят но такива има и у нас и на изток и на север и на юг
                          Първоначалният въпрос не беше за това дали Западът е благоденстващ, а че на дълговете не може да се гледа в абсолютни стойности.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                            Има и заплати и по 10К евро в някои по-лъскави кантори, но там се бачка до 9-10 часа вечерта и рядко има уик-енди. Не си е работа. Малко хора издържат повече от 2-3 години на такова темпо.
                            Мишо то има и заплати по един милион ама ги вземат няколко човека.Ние говорим за обикновените хора които с труд си изкарват хляба.Омръзна ми да чета простотии по форумите за благоденстващият Запад...Да някой си живеят но такива има и у нас и на изток и на север и на юг

                            Коментар


                            • Какво си мерите в темата....На мен всичко ми е ясно. Цената на жълтото е било винаги и ще бъде винаги само и единствено в посока Север. Тези фиатни корекции за които говорите и двамата не са ми ясни. Аз като дребен играч, целящ не печалба, а 10-20% "хеджиране" ли му викате не ми дреме за корекция от 100-200 север или юг, защото тренда на жълтото и покупвателната му способност винаги е била ако не горе долу равна то на север. Разни моменти изблици на "нервност" (понижения), не ме засягат правилно или както казват някои фенове на жълтото тук.... ЗЛАТОТО НЕ Е ПАРИ, ТО Е СИГУРНОСТ!
                              Я някой от хейтърите на жълтото тук да ни припомнят каква бе най-ниската цена на жълтото в лева/евро през последните примерно 5г. при положение, че се твърди в момента, че цената била само падала през последните години... е... цената е била окол 900 еврака, я вижте ся колко е ?
                              Кратко и точно.... в дългосрочен план 5-10-15-20г. тренда на жълтото ще бъде само в една посока и тя СЕВЕР!
                              Може да си набиете ТА и разни хейтърски стакмистики на Вълкстрийт или Лондона.

                              Коментар


                              • Ако обичате спрете да се заяждате в темата. Продължете да се джафкате на ЛС.
                                रादोस्त

                                Коментар

                                Working...
                                X