IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
    На дневна бара ще затвори негативен и формата му подсказва спад
    Така ли? Нали щеше да избухва като стигне 1306?

    Коментар


    • На дневна бара ще затвори негативен и формата му подсказва спад
      Вся Власть Советам

      Коментар


      • Борсите нагоре златото надоле.....нормално нали имаше терористичен акт..вече си мисля че тези актове са планирани за да настроят рибите по борсите по един начин и после да ги обират акулите
        Вся Власть Советам

        Коментар


        • На 1 час свеща затвори като подсказва че ще ходи надоле
          Вся Власть Советам

          Коментар


          • Ако на пожелателен и неголям хедж казваш здрав сел, тогава да.
            Интересно е да се види какво ще се случи сега - технически отвсякъде му се избухва и си е оставило една маалка вратичка за 1245-1250 докато е под 1306. Златото обаче сравнително рядко избухва, когато всички това чакат - та определено е интересно да се види дали няма да се възползва от тази вратичка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              МишКо след 5 години: "Ето, казах ви, че от 2500 ще покатери към 2700, ама няма кой да ме слуша".
              Наглостта тук няма да има предел, видя се. Хубаво ще е тогава някой да му напомни, че Май месец 2017 от ниво 1210 пътят за него е бил само един - надолу!

              П.С.
              В блогосферата много хора изглежда очакват брейкаут. Не ми се нрави много...като нищо може да има неприятна изненада, нека видим.

              Викаш от тук здраво селове ?
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • МишКо след 5 години: "Ето, казах ви, че от 2500 ще покатери към 2700, ама няма кой да ме слуша".
                Наглостта тук няма да има предел, видя се. Хубаво ще е тогава някой да му напомни, че Май месец 2017 от ниво 1210 пътят за него е бил само един - надолу!

                П.С.
                В блогосферата много хора изглежда очакват брейкаут. Не ми се нрави много...като нищо може да има неприятна изненада, нека видим.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Ти май наистина не знаеш какво е хедж. От 1250-1275 сметката ми е продължавала да расте, но с 25% по-малко отколкото щеше да расте, ако го нямаше. След 1270 до върха си растеше на "пълни обороти". И по-време на корекцията логично е да намаля просто защото до пробив на 1207 аз съм Нетно дълъг!

                  Какво съм направил или не направил, е моя работа. Не ми бери грижата.

                  Фокусирай се повече върху двете основни дъна тази година, които съм ги обозначил до ДОЛАР, а и едното и 33 минути преди да се случи. Това съчетано с приказките ти за лаладжийство от моя страна само утвърждава пословичните ти наглост и манипулиране.
                  Фокусирай се и върху приказките си за "пътят е един надолу" около 7-8 Май при нива около 1210, 4-5 долара преди да се случи дъното, което така и не пробихме, а и вероятно да не пробием.

                  Върху тези неща си мисли, не върху изкарал ли съм, не съм ли.
                  Предавам се!

                  Прав беше да влезеш шорт на 1250, пък аз тогава като казах, че може като нищо да върви нагоре - сгреших, както винаги

                  Ашкулсун на момчето!

                  Коментар


                  • Ти май наистина не знаеш какво е хедж. От 1250-1275 сметката ми е продължавала да расте, но с 25% по-малко отколкото щеше да расте, ако го нямаше. След 1270 до върха си растеше на "пълни обороти". И по-време на корекцията логично е да намаля просто защото до пробив на 1207 аз съм Нетно дълъг!

                    Какво съм направил или не направил, е моя работа. Не ми бери грижата.

                    Фокусирай се повече върху двете основни дъна тази година, които съм ги обозначил до ДОЛАР, а и едното и 33 минути преди да се случи. Това съчетано с приказките ти за лаладжийство от моя страна само утвърждава пословичните ти наглост и манипулиране.
                    Фокусирай се и върху приказките си за "пътят е един надолу" около 7-8 Май при нива около 1210, 4-5 долара преди да се случи дъното, което така и не пробихме, а и вероятно да не пробием.

                    Върху тези неща си мисли, не върху изкарал ли съм, не съм ли.

                    Коментар


                    • Екс, фактите са си факти. Каза къс на 1250 със стоп на 1275. Така изтърва печалбата от 1250 до 1275. От 1275 до 1295 също изтърва, защото не каза продавам на 1295. Не можа да уцелиш върха.

                      Няма какво да се хвалиш и обясняваш. Бъди честен и си признай, че не направи пари от "ралито".

                      Хората, които са вкарали 5-10% от парите си в злато и го държат за черни дни ги разбирам. Въпреки, че аз не съм фен на златото.

                      Но тези, които рекламират трейдинг и дори самите те не могат да покажат как се правят пари от трейдинг - трябва да бъдат изобличавани.
                      Last edited by Misho ILIEV; 16.08.2017, 16:16.

                      Коментар


                      • Някой ще ми помогне ли да реша този човек дали е низък лъжец и манипулатор или изпечен такъв? Бих заложил на пръвото, съчетано с наглост.

                        Искрено се надявам всеки да вижда за какво точно става въпрос. Как от нива от 1210 "пътят е един: надолу", а сега тръгнал да се хвали, че от 1290 има 20 долара корекция, която бил "предрекъл". Какво предричаш, какви 1-2%. От 1210 до 1290 мълча като пукел и сега си бил предрекъл 20 долара надолу. Излагаш се ама толкова жестоко, че няма накъде.

                        Аз от друг освен от теб, че не говоря конкретика, мисля не съм чул. Аз казах "тук някъде следва да е дъното" на 9ти Май и 33 минути по-късно се случи дъно, от което последво 80+доларово рали! 33 минути и 1 долар по-късно!!! Аз казах "1200-1207 е последен шанс златото да задържи бичия сценарий, който очакват от началото на годината" и от 1206 последва рали до 1290 - ЗАСЕГА!
                        Това, че съм бил казал "последен шанс да намери дъно" пък не съм бил казал "Купувам" е довод против мен, който може да работи в глава с 5 мозъчни клетки, а да го роди - глава с 3! Всеки човек с по-голям брой клетки може да разбере какво значи това.

                        От въпросните спадове, колокто и да не ти е приятно, пак съм ги казвал. Единственият по-съществен стоп ударен на 25% хедж е именно този от ок. 1250 от началото на месеца, където толкова се чудих дали да го отварям. А хедж означава, че сметката ми расте, просто позцията е на минус и удря стоп, сигурно не знаеш понеже виждам ти се иска да ме изкараш, че съм фалирал заради ударен стоп на 25% хедж, мишКо!
                        И за върха от Март и за този от миналата седмица /и двата ок. 1290/ очаквах спада и имах хеджове. Факт е единствено това, че Маретнският хедж го затворих доста по-рано ок. 1240 далеч преди да удари дъното на 7ми юли от 1207. Дали съжалявам?! Разбира се, че не, просто защото златото можеше и да не реши да стига чак дотам.

                        И сега нещата са абсолютно същите като през Март-Юли. Имам връх на ок. 1290 и отново отдръпване от нивото. Този път вероятно ниво да задържи е 1250-1260, и отново там бих бил без НИКАКВИ хеджове. Пък даже и да реши да се спусне по-надълбоко пак няма да съжалявам. Официален провал на всичко е пробив на 1207, когато бих станал много по-песиместичен в средносрочен план. Но дотогава основен сценарий: последна кратка корекция, като следващия път когато пробием 1300-1306, ще се разрази рали, на чийто път не е разумно да се изпречва човек.
                        И да, знам че отново няма конкретика. Просто го написах за тези, които не обичат конкретиката

                        За останалите - знаете кой е вашия човек!
                        Last edited by exxs; 16.08.2017, 16:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Fair Разгледай мнение



                          Направо започвам да ви се чудя - защо се заминавате с тоя нещастник и му се връзвате на тъпотиите!? Не проумяхте ли че е безмозъчен лаладжия, киснещ във форума само за да се заяжда и дразни. Аз също го изобличих в лъжа миналата седмица и какво от това, да не би да му мигна окото? Гледайте си бизнеса, изкарвайте парички, а тоя нека си завижда. Като престанете да му обръщате внимание, сам ще изчезне.
                          Щастливецът конкретно да покаже как прави пари, кога влиза дълъг или къс, кога излиза. Иначе нашият герой е същият лаладжия като Ексата, дето уж направил 8% за две седмици. Като реално нищо не е направил, защото вече сме обратно на 1275, а той беше нетнто неутрален от 1250 до 1275. На 1295 не е кеширал печалбата. Иначе за всичко винаги е прав.

                          Става дума за евтина манипулация, че от трейдинг и ТА могат да се правят пари.
                          Last edited by Misho ILIEV; 16.08.2017, 14:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fair Разгледай мнение



                            Направо започвам да ви се чудя - защо се заминавате с тоя нещастник и му се връзвате на тъпотиите!? Не проумяхте ли че е безмозъчен лаладжия, киснещ във форума само за да се заяжда и дразни. Аз също го изобличих в лъжа миналата седмица и какво от това, да не би да му мигна окото? Гледайте си бизнеса, изкарвайте парички, а тоя нека си завижда. Като престанете да му обръщате внимание, сам ще изчезне.
                            Щастливецо, който прави много парички В никаква лъжа не си ме уличил. Ако можеш нещо конкретно да кажеш по същество го напиши ако не - не излизай със селски номера, моля те.

                            Дал съм ти конкретна статистика, която показва, че нямаш идея за какво иде реч.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                              Мише, понеже обвиняваш Хикса, че не бил достатъчно конкретен. Я дай малко конкретика на въпроса ми по-горе, да видим твоята конкретика как е.
                              Инвестирал съм в американски и немски акции. При това всеки път като взимам или продавам го поствам или в NYSE или DAX. Никой не е по-конкретен тук от мене.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                                Мише, понеже обвиняваш Хикса, че не бил достатъчно конкретен. Я дай малко конкретика на въпроса ми по-горе, да видим твоята конкретика как е.


                                Направо започвам да ви се чудя - защо се заминавате с тоя нещастник и му се връзвате на тъпотиите!? Не проумяхте ли че е безмозъчен лаладжия, киснещ във форума само за да се заяжда и дразни. Аз също го изобличих в лъжа миналата седмица и какво от това, да не би да му мигна окото? Гледайте си бизнеса, изкарвайте парички, а тоя нека си завижда. Като престанете да му обръщате внимание, сам ще изчезне.

                                Коментар

                                Working...
                                X