IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, така. А който се е "набухал" на 1307-8, надявам се го е направил и на 1140, защото от тогава говоря за бичи потенциала.
    Ти от своя страна от тогава говориш за "едния път: надолу". Така че ги остави тези 20 долара, ами вземи кажи за тези 200, където ти убягнаха на теб.

    Защото златото е 4% под върха си в момента и 15% над дъното. В твоя си свят, ти си мастър обаче, това го разбрахме.

    Коментар


    • От 1500 до края на годината се отказваме, така ли?

      А който се е набухал в злато на 1307-8 да изчака до 1280 и тогава да продаде като глътне малко водичка. Така ли съветваш?

      Коментар


      • Затворихме седмицата под подкрепата от 1300, което е ранен знак, че нещо може би се случва.
        Ако другата седмица не започне с рали, шансовете то да се разиграее през остатъка от годината, както очаквах, ще намалеят значително.

        Макар и да не съм фен на корелациите, доларът може би заформя сериозно дъно, а бичият сетъп при металите отслабна значително с този пробив т.е. едва ли ще имат сила да преодолеят едно такова поскъпване точно сега.

        Единственото положително е, че Мишето е отново активен и по-силен от всякога, а това обикновено става около дъната.



        Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kamata_1 Разгледай мнение
          Здравейте, и поздрави за готината тема.

          Бих искал да инвестирам в злато, във физическо злато където ако искам мога да отида и да го видя, пипна, и дори ако желая да ми го доставят.
          Въобще не съм запознат с пазара и как стават нещата, но вътрешно осещам, че валутата в евро долъри ще става само за хвърлене по дискотеки.
          Тъй, ше бъда мн благодарен за подсказка от къде мога да намеря споменатата услуга по горе.
          Провери в Тавех.В момента има добри оферти и количества в https://auction.bg/
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • 1300 последно подкрепа или съпротива е. Май не е ясно в момента кое от двете е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kamata_1 Разгледай мнение
              Здравейте, и поздрави за готината тема.

              Бих искал да инвестирам в злато, във физическо злато където ако искам мога да отида и да го видя, пипна, и дори ако желая да ми го доставят.
              Въобще не съм запознат с пазара и как стават нещата, но вътрешно осещам, че валутата в евро долъри ще става само за хвърлене по дискотеки.
              Тъй, ше бъда мн благодарен за подсказка от къде мога да намеря споменатата услуга по горе.
              Привет, ако проследиш назад темата има много информация. Не помня всички опции. Успех.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Хермес, диверсифицирай и в други активи. Този може да не даде положителни резултати още една-две, три години.
                Няма да си разводнявам резервите.

                Коментар


                • Здравейте, и поздрави за готината тема.

                  Бих искал да инвестирам в злато, във физическо злато където ако искам мога да отида и да го видя, пипна, и дори ако желая да ми го доставят.
                  Въобще не съм запознат с пазара и как стават нещата, но вътрешно осещам, че валутата в евро долъри ще става само за хвърлене по дискотеки.
                  Тъй, ше бъда мн благодарен за подсказка от къде мога да намеря споменатата услуга по горе.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Сложих ти един плюс за края на поста ти.
                    Хермес, диверсифицирай и в други активи. Този може да не даде положителни резултати още една-две, три години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Ясно! Ще чакаме до края на 2018-та тогава нямам бърза работа. Мисля да вкарам 10% в някой златен ЕТФ и да взема една торба жълтици за всеки случай
                      Това е правилното отношение, според мене

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        SoHo, аз такива краткосрочни прогнози не искам да правя, защото има голяма вероятност да сгреша.

                        Като казах преди месеци, че пътя за златото е надолу бях направил и уговорката, че преди това може и нагоре да отиде. За мене негативната корелация спрямо лихвите ще е сравнително силно изразена в следващите 12-18 месеца. А за лихвите очаквам да вървят полека нагоре и следователно златото ще става малко по-малко интересно за държане и ще пада. $1150 до края на годината е напълно възможно. $1000 до края на 2018 или малко под $1000. Затягането в Европа също няма да е добре за златото, въпреки че ще отслаби долара и ще засили еврото.

                        Но това не пречи преди това пак да отидем над 1300 в близките седмици.

                        Сега, за хората, които ще държат златото 10г. всичко това няма значение. Златото е ограничена суровина, добивът му се оскъпява, населението нараства. Логично е, дългосрочно да поскъпне.
                        Сложих ти един плюс за края на поста ти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          Пробивът на подкрепата е обезпокоителен, но твърде възможно е да е фалшив. Лично за себе си ще изчакам да видя седмичното, а защо не и месечното затваряне преди да се инвалидира потенциала, който следя.

                          Успех!
                          Е , много скромно и постно , де
                          Помислих , че се криеш !
                          А шампанското , шампанското - кой ще плаща ....

                          П.П Около 1275 ще те подпомогна с една дълга .
                          Пак ще пиша . Не бой се . Ще го оправим това шампанско , бе .
                          Колеги сме !
                          Last edited by БАЦЕ; 21.09.2017, 19:17.

                          Коментар


                          • Пробивът на подкрепата е обезпокоителен, но твърде възможно е да е фалшив. Лично за себе си ще изчакам да видя седмичното, а защо не и месечното затваряне преди да се инвалидира потенциала, който следя.

                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              SoHo, аз такива краткосрочни прогнози не искам да правя, защото има голяма вероятност да сгреша.

                              Като казах преди месеци, че пътя за златото е надолу бях направил и уговорката, че преди това може и нагоре да отиде. За мене негативната корелация спрямо лихвите ще е сравнително силно изразена в следващите 12-18 месеца. А за лихвите очаквам да вървят полека нагоре и следователно златото ще става малко по-малко интересно за държане и ще пада. $1150 до края на годината е напълно възможно. $1000 до края на 2018 или малко под $1000. Затягането в Европа също няма да е добре за златото, въпреки че ще отслаби долара и ще засили еврото.

                              Но това не пречи преди това пак да отидем над 1300 в близките седмици.

                              Сега, за хората, които ще държат златото 10г. всичко това няма значение. Златото е ограничена суровина, добивът му се оскъпява, населението нараства. Логично е, дългосрочно да поскъпне.
                              Ясно! Ще чакаме до края на 2018-та тогава нямам бърза работа. Мисля да вкарам 10% в някой златен ЕТФ и да взема една торба жълтици за всеки случай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                                Как да си поискат като на следващата секунда ще дойдат US пехота, танкове, дронове, самолети и кораби да ги "демократизират"?
                                те не отчитат тва в сметката, за тях съвсем нормално е да утрепеш някой или в Буркина Фасо износа на памук който е бран и диплен ръка (един от най качествените в света) да им плащат по 50€ на година, а тука искат заплати от по 2К евро е да ама бая държави не са навити на тоя филм и щом се появи алтернативата отиват там, китайците вече правят всичко от гумени крокодилчета до коли и сателити без санкции сега всичко е на промоция .....
                                Last edited by michaelis12; 21.09.2017, 18:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X