IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
    Еврото нали щеше да ходи нагоре, гледам почна да се изсулва надолу.
    Май за дъъъълъг период ще си стои в диапазона 1.05-1.20 USD
    Не, за друго, ами златото (в Лондон) се смята през долара
    добре малко ли ходи от 1.05 до 1.20 ?! или тва "не е нищо, само некви си 15 цента" нали треа да има и корекция по некое време, то неможе като "криптовалутата" битхуйн да скокне за 15 мин. на 1.50 .... коригира нещо е има гап за затваряне долу после ше се клати и нагоре до 1.50/1.70 но това ше трае с години нема да е за 2 месеца
    Last edited by michaelis12; 28.09.2017, 10:18.

    Коментар


    • Еврото нали щеше да ходи нагоре, гледам почна да се изсулва надолу.
      Май за дъъъълъг период ще си стои в диапазона 1.05-1.20 USD
      Не, за друго, ами златото (в Лондон) се смята през долара
      „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
        Ако се обобщи:

        Мишо - 1150
        Екс - 1500
        б - 1450

        ще е интересно да се види какво става до края на годината.
        Роске , ма ти от 10 страници постове , не можеш да систематизираш и обобщиш Трима човека , какво са казали
        Ама де ли се буташ за конференсие хихихи ..
        Това малкото ''б'' , предполагам , че е БАЦЕ с ГОЛЕМОТО его ...хахаха
        Е, невярни са ти статистиката и обобщенията . Или пък преднамерени (как ли ми избра за таргет - 10-те %) .... Роскеееее
        Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
        Ехххс , ще те призная за честен противник , ако на 1180 , напишеш с големи букви:

        '' Ралито за което писах не се състоя , и ще се случи , когато БАЦЕ каже ""

        Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
        .
        Аз какво съм казал ДОТУК - стана ! То е :
        1. Злато - Ръст до 1350 и надолу ! Възможно е и отиване до 1400 (20%) и......... Надолу ! 10% оставям за да иде до 1450 и ........Надолу.
        Надолу-то е 1150/1180 :cool:

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Това ще е много бавен процес. Доларът няма току-така да се маргинализира.
          ми бавен е, Геополитика -> long term но е започнал и сега е набрал доста инерция ....

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Всъщност аз наистина споря с Екската, но само за един единствен таргет. Той смята, че златото ще отива на 1500 до края на тази година. Моята увереност, че това няма да стане тази година варира от 95% до 99%.

          Екската даваше 60-70% сигурност, че ще стигнем 1500, и още по-висока вероятност, ако минем 1306

          Разбира се, че е тъпотия. Аз затова не давам таргети. Но Екската иска "конкретика" и обявява за тъпи всички, които нямат конкретни краткосрочни таргети. Ето за това спорим
          еми и аз си мислех, че поне ще скокне злато в долари на 1400 и индекс на 2100 ама явно нема да е са, еми кат не е кво да напрайм, то че ше ходи злато над 2000 и индекса на 1800 ше ходи ама дали след 3г. или след 5г. точно кога еба ли го ..... когат го пуснат тогава ние нищо не можем да напрайм освен ако некой от форума "има 200 млрд. свободни" и купи или продаде фючърсите тогава ше стане и след 1 ден ....
          Last edited by michaelis12; 28.09.2017, 08:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Ако смяташ, че шансът при звездобройството е 50/50 значи сме на един акъл. Затова и не мисля, че с ТА дългосрочно могат да се правят сериозни пари.

            При фундамента за вход избираш момент, когато активът е евтин. Или пък взимаш, защото си убеден в трайното дългосрочно предимство на една компания и пак гледаш, цената да не е супер висока.

            Иначе не съм против ТА ако се използва заедно с фундамент, но съм против чистия ТА.

            А с Екската не спорим за таргети. Единствения таргет, който съм дал е 1150 за края на годината и то само защото той силно настояваше да дам някакъв таргет. Съвсем условен таргет е, защото може и да се отложи за началото на 2018. Тезата на Екската е много проста, а именно, че аз съм абсолютно тъп, а той е гений на търговията.
            разбира се че шанса остава 50/50 не само при ТА но и при фундаментала. Влизаш в няква сделка и има само две посоки или тръгва в твойта или наопаки, средно положение няма. С опцийте шанса е друг но там е сметнато възможно движение на актив за определено време. Например ако кажа че до края на 2017 /GC (gold futures) ще е под 1600 шанса е доста голям в моя полза например 90/10% да се случи, но си има и цена плащаш повече залог за малка печалба, защото сделката има 90% шанс, но ако стане нещо случайно с тези 10% то тогава гориш. А колкото до твоя фундамент абсурд да нацелиш вход, влизаш на няква акция щот отчетите, незнам си кво ала бала е ок, ама акцията паднала до някъде, викаш си ммм ок е евтино е и тя вземе че се изсули още толкова достатъчно да се нагълташ с вода, тогава кво прайм ?!. С фундамент как казваш кое е евтино, кое е на приемлива цена и кое е скъпо ?! Със звездите ако видя че индекса е доста под SMA 200 или има стандартно отклонение надолу 1 - 1.50 купувам дреме ми за фундамента. Сега в момента как е ?! Фундамент "ок" ама индекса е на пичка си лелина над SMA200 и е вече на 1.5 Standard deviation нагоре, аз съм шорт разбира се, то те могат да го закарат SP&500 и на 2 SD където се пада на 2700 но тогава ластика съвсем ше е опънат. Почне да слиза като асансьор след 3-4г. да се трапоса на 1500 каате "Абе кво стана бе, мечи пазар дойде, потъваме ....." то не е нищо мечешко ами е слязло на средната нормална цена там дет по-принцип сега треа да е, всичко останало е overbought / oversold, майната му на фундамента. Индеска ако се изсули на 900/1000 САЩа се " били сгромолясали" и не са Империя, дреме ми - купувам ....
            Last edited by michaelis12; 28.09.2017, 08:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
              Ако се обобщи:

              Мишо - 1150
              Екс - 1500
              б - 1450

              ще е интересно да се види какво става до края на годината.
              Тръмп сваля корпоротивният данък на 20 %,което ще намали приходите в бюджета.Харченето на САЩ се увеличава и компенсирането
              ще дойде най-вероятно от спад на долара и засилване на инфлацията.

              Коментар


              • Ако се обобщи:

                Мишо - 1150
                Екс - 1500
                б - 1450

                ще е интересно да се види какво става до края на годината.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                  Еската незнам какво може да каже и какво нье не съм ви следил както казах нещо спорехте за некви таргети на злато
                  Всъщност аз наистина споря с Екската, но само за един единствен таргет. Той смята, че златото ще отива на 1500 до края на тази година. Моята увереност, че това няма да стане тази година варира от 95% до 99%.

                  Екската даваше 60-70% сигурност, че ще стигнем 1500, и още по-висока вероятност, ако минем 1306



                  Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                  Еската незнам какво може да каже и какво нье не съм ви следил както казах нещо спорехте за некви таргети на злато, а тва само по себе си е тъпотия защото никой с точност не може да каже кое къде ще отиде в тоя ден и час.
                  Разбира се, че е тъпотия. Аз затова не давам таргети. Но Екската иска "конкретика" и обявява за тъпи всички, които нямат конкретни краткосрочни таргети. Ето за това спорим
                  Last edited by Misho ILIEV; 28.09.2017, 01:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                    не не е емоционална реакция бе Адаш тва си е действителността, то те самите отвърте го правят това нещо да не би да го искам аз ?!?! Ако падне САЩа лошо щот не може да си житкаме на борсата повече и световния ред ще се промени са незнам за България към по-зле ли ще отиде раотата или към по-добре, това няма как да го предвидим не другото .... Геополитиката разбира се че оказва влияние в дългосрочен план, краткосрочно няма смисъл, Бацов не ми верва ама то тва са факти които не съм писал, пророкувал или искал аз, това просто е реалността, че една резервна валута трае от порядъка на 60-110г. долара вече е към края ...... Е и паунда е бил резерв е са има ли го ?! изчезнал ли е, ми не е ей го там си е и се търгува с него, но не е главен резерв тва ше стане и с долара, кво толко има да се мисли ....
                    Това ще е много бавен процес. Доларът няма току-така да се маргинализира.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      Не треа подценяваш звездобройството и аз го ползвам нищо, че не хваща дикиш всеки път на 100% .... с фундаменталата можеш да видиш някакъв тренд но не и цена за вход и изход ..... просто каткосрочно няма как с фундаментала ....



                      Еската незнам какво може да каже и какво нье не съм ви следил както казах нещо спорехте за некви таргети на злато, а тва само по себе си е тъпотия защото никой с точност не може да каже кое къде ще отиде в тоя ден и час. Веднъж ше познае единия, следващия път другия, на третия път някой от "познавачите" ще бъде издрънчан щот шанса си е 50/50 ....
                      Ако смяташ, че шансът при звездобройството е 50/50 значи сме на един акъл. Затова и не мисля, че с ТА дългосрочно могат да се правят сериозни пари.

                      При фундамента за вход избираш момент, когато активът е евтин. Или пък взимаш, защото си убеден в трайното дългосрочно предимство на една компания и пак гледаш, цената да не е супер висока.

                      Иначе не съм против ТА ако се използва заедно с фундамент, но съм против чистия ТА.

                      А с Екската не спорим за таргети. Единствения таргет, който съм дал е 1150 за края на годината и то само защото той силно настояваше да дам някакъв таргет. Съвсем условен таргет е, защото може и да се отложи за началото на 2018. Тезата на Екската е много проста, а именно, че аз съм абсолютно тъп, а той е гений на търговията.
                      Last edited by Misho ILIEV; 28.09.2017, 01:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                        Геополитиката ,за която събираш информация от всевъзможни сайтчета и медийки (които надали имат за първостепенна цел да информират правдиво Михалис ) ,която очакваш в бъдеще време да доведе до събития , които ти си мислиш ( или си прочел , че някой друг си мисли ),че ще се случат на базата на твоя интерпретация на същата тази информация ?
                        Можеш да виждаш събитията в проекция 5-10 години НАПРЕД , на база геополитика в МОМЕНТА ? Дали са верни, а ? Къ мислиш ти ?
                        Алоууу , Збигнев ,
                        Да не пояснявам въобще , че говорим и за взимане на финансови решения , на база горната хумореска .
                        Не ми се спори , баце . Я си го карам ден за ден . Най много месец за месец .
                        При тАва положение , ми дреме за геополитиката , а също така , да ти Обяснъ , ми дреме как некой Михов , наричал нещо си ..
                        Попринцип , ти си си надул гайдата вече , щом знаеш след 10 год - що-кво ...
                        Чисти доларете , муаи всичко у злато и си билионерче след 10 годин .
                        Язе ше си карам по мойта , бавно по графиката .

                        П.П . Нищо не каза за двата ''Х'' - са
                        Като гледаме йената , викаш , да ни е ясно златото ...
                        Моо ли да сме толко щури да го не прайм , па ние това досега
                        Ама йената , йената , кой ше ни каже кък е , бацеееее
                        Леко само , така...за ориентир
                        ми ок ве щом мислиш, че на сайта на китайската борса като постнат, че пускат фючърси на злато и петрол, Венецуела котира цените си на бензина само в юани или Русия прекъсва доларовите разплащания на пристанищата си са "неправдиви и лъжливи" ок твоя раота ... Аз не взиам краткосрочни финансови решения на борсата на база геополитика еее ти луда ли е ?! ... щот тва са дългосрочни неща, за тях има физическо злато кат стане батак все нещо ше оцелее било акциите било долари или евро, а златото със сигурност ше оцелее независимо в каква среда на финансов дармадан сме .... На борсата взимам "краткосрочни" решения (месеци до година) на базата шанс и звездобройство тва е и квот стане .....
                        Last edited by michaelis12; 27.09.2017, 09:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Геополитиката оказва влияние и краткосрочно и дългосрочно, но тези работи няма как да се предвидят.

                          А иначе, адаш, твоите предсказания за сгромолясването на САЩ са си просто една емоционална реакция. Приемаш желаното от тебе за истина. Това не е прагматична инвестиционна теза.

                          Щатите си ги мрази, обсъждай с приятели колко са гадни и т.н. Но не инвестирай на базата на очкаването, че ще рухнат след 3, 5 или 10 години.
                          не не е емоционална реакция бе Адаш тва си е действителността, то те самите отвърте го правят това нещо да не би да го искам аз ?!?! Ако падне САЩа лошо щот не може да си житкаме на борсата повече и световния ред ще се промени са незнам за България към по-зле ли ще отиде раотата или към по-добре, това няма как да го предвидим не другото .... Геополитиката разбира се че оказва влияние в дългосрочен план, краткосрочно няма смисъл, Бацов не ми верва ама то тва са факти които не съм писал, пророкувал или искал аз, това просто е реалността, че една резервна валута трае от порядъка на 60-110г. долара вече е към края ...... Е и паунда е бил резерв е са има ли го ?! изчезнал ли е, ми не е ей го там си е и се търгува с него, но не е главен резерв тва ше стане и с долара, кво толко има да се мисли ....

                          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Остави ги ти да броят звездите. Ексът от звездобройство отиде в канавката. Беше въпрос на време. Според мене БАЦЕ го чака същата участ. Но от 6 месеца БАЦЕ е цар на познаването с ТА. Нека се порадва на короната човека.
                          Не треа подценяваш звездобройството и аз го ползвам нищо, че не хваща дикиш всеки път на 100% .... с фундаменталата можеш да видиш някакъв тренд но не и цена за вход и изход ..... просто каткосрочно няма как с фундаментала ....

                          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Ексито нищо по същество не може да каже. Затова ме напада на лична основа и с помощта на свободни съчинения. Няма и нужда да следиш, от нашия спор нищо полезно няма да нучиш
                          Еската незнам какво може да каже и какво нье не съм ви следил както казах нещо спорехте за некви таргети на злато, а тва само по себе си е тъпотия защото никой с точност не може да каже кое къде ще отиде в тоя ден и час. Веднъж ше познае единия, следващия път другия, на третия път някой от "познавачите" ще бъде издрънчан щот шанса си е 50/50 ....
                          Last edited by michaelis12; 27.09.2017, 09:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                            Как да не ползваш звездобройство нали с технически анализ действаш влизаш в сделка и излизаш от там благодарение на техниката не на фундаменталата, а тва според Михов е звездобройство ....
                            Остави ги ти да броят звездите. Ексът от звездобройство отиде в канавката. Беше въпрос на време. Според мене БАЦЕ го чака същата участ. Но от 6 месеца БАЦЕ е цар на познаването с ТА. Нека се порадва на короната човека.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              Не ви следим разприте на тебе Михов и Ексов не ви знам ко толко "делите" кат пазара е както винаги "ясна работата" ....
                              Ексито нищо по същество не може да каже. Затова ме напада на лична основа и с помощта на свободни съчинения. Няма и нужда да следиш, от нашия спор нищо полезно няма да нучиш

                              Коментар


                              • Геополитиката оказва влияние и краткосрочно и дългосрочно, но тези работи няма как да се предвидят.

                                А иначе, адаш, твоите предсказания за сгромолясването на САЩ са си просто една емоционална реакция. Приемаш желаното от тебе за истина. Това не е прагматична инвестиционна теза.

                                Щатите си ги мрази, обсъждай с приятели колко са гадни и т.н. Но не инвестирай на базата на очкаването, че ще рухнат след 3, 5 или 10 години.
                                Last edited by Misho ILIEV; 27.09.2017, 00:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X