IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За гениалността на теорията на отностиелността, е достатъчно да се види какви въпроси си е задавал Айнщайн (и евентуално съпругата му ), за да се види, че това не са въпроси на математиката.

    Същата работа и с икономиката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Малко встрани от темата. Злите езици твърдят, че гениална математичка е била на Айщайн жената сръбкинята...твърди се, че именно тя му прави основните сметки. Ще се поразровя поради личен интерес.

      Ето тази дама:

      https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Милева_Марич

      По темата за златото, всички питам дали имат прогноза за цената му към 31ви декември тази година.

      Моята е не над 1400 $. Твоята?
      Давам 90% вероятност да сме между 1175 и 1375 на 31 декември. Залагам по-скоро за надолу от сегашното ниво.

      Прогнозата, която бях дал в началото на годината за 1150 не изглежда реалистична в момента.

      Гледам обаче доста анализатори мислят, че догодина ще варира около 1400. Мисля, че грешат, но да видим.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Малко встрани от темата. Злите езици твърдят, че гениална математичка е била на Айщайн жената сръбкинята...твърди се, че именно тя му прави основните сметки. Ще се поразровя поради личен интерес.

        Ето тази дама:

        https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Милева_Марич

        По темата за златото, всички питам дали имат прогноза за цената му към 31ви декември тази година.

        Моята е не над 1400 $. Твоята?
        Златните фючърси с доставка декември на Chicago Mercantile Exchange са на $1 282 в момента.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena
          http://m.teenproblem.net/a/66-uchili...ert-ainshtain/

          Хоп намерих каквото търсех. Толкоз за Айнщайн.

          Балканският регион винаги е раждал страхотни математици и физици. Кой краде трудът им е друга тема дълга като българските златни концесии ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Мишо тва е поредната голяма глупост написана от тебе.Ама много голяма.Има един филм за живота на Айнщайн в нета на National Geographic 12 серии земи го изгледай за да не се излагаш.Айнщай е гении не разбран от съвременниците си.Преподавателите му не са го обичали щото е задвал неудобни въпроси и е спорел по точно е излагал авторитета им.От тук и проблемите с образованието после с работата.В науката както в миналото така и днес е пълно с посредствени и гадни мърши докопали се до важни постове.Точно тия ненавиждат младите и кадърните и всячески им пречат.Изобщо личният живот на гениите не е розов те живеят заобиколени от неразбиране завист изпреварили са времето си.Или по точно те са авторите на новото.Колко много съвременният свят дължи на Майкъл Фарадей на Никола Тесла.Без тези двамата гении днес още щяхме в тръстиката
            Малко встрани от темата. Злите езици твърдят, че гениална математичка е била на Айщайн жената сръбкинята...твърди се, че именно тя му прави основните сметки. Ще се поразровя поради личен интерес.

            Ето тази дама:

            https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Милева_Марич

            По темата за златото, всички питам дали имат прогноза за цената му към 31ви декември тази година.

            Моята е не над 1400 $. Твоята?
            Last edited by Selena; 18.10.2017, 13:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение


              Та мисълта ми е, че от един гениален математик едва ли ще стане гениален икономист. Не, че е изключено, но няма такава зависимост.
              Един гениален математик винаги ще поиска сметките на икономиста, и ще му стане ясно, къде е скрит ключа от бараката.
              А един гениален икономист, без математиката да обоснове (или маскира) идеите си, доникъде няма да я докара. Ще се превърне в един гениален философ.
              Last edited by Kildirim_Bei; 18.10.2017, 13:44.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Мишо тва е поредната голяма глупост написана от тебе.Ама много голяма.Има един филм за живота на Айнщайн в нета на National Geographic 12 серии земи го изгледай за да не се излагаш.Айнщай е гении не разбран от съвременниците си.Преподавателите му не са го обичали щото е задвал неудобни въпроси и е спорел по точно е излагал авторитета им.От тук и проблемите с образованието после с работата.В науката както в миналото така и днес е пълно с посредствени и гадни мърши докопали се до важни постове.Точно тия ненавиждат младите и кадърните и всячески им пречат.Изобщо личният живот на гениите не е розов те живеят заобиколени от неразбиране завист изпреварили са времето си.Или по точно те са авторите на новото.Колко много съвременният свят дължи на Майкъл Фарадей на Никола Тесла.Без тези двамата гении днес още щяхме в тръстиката
                Темата стана "Айнщайн - балон или не?"

                Разбира се, че е бил гений, но не гений в математиката. Там е имал нужда от помощ.

                Мислих, че е ясно, че имам предвид "посредствен" по стандартите на топ математиците по негово време.

                ***

                Та мисълта ми е, че от един гениален математик едва ли ще стане гениален икономист. Не, че е изключено, но няма такава зависимост.
                Last edited by Misho ILIEV; 18.10.2017, 12:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Помисли само, Айнщайн е бил посредствен математик.
                  Мишо тва е поредната голяма глупост написана от тебе.Ама много голяма.Има един филм за живота на Айнщайн в нета на National Geographic 12 серии земи го изгледай за да не се излагаш.Айнщай е гении не разбран от съвременниците си.Преподавателите му не са го обичали щото е задвал неудобни въпроси и е спорел по точно е излагал авторитета им.От тук и проблемите с образованието после с работата.В науката както в миналото така и днес е пълно с посредствени и гадни мърши докопали се до важни постове.Точно тия ненавиждат младите и кадърните и всячески им пречат.Изобщо личният живот на гениите не е розов те живеят заобиколени от неразбиране завист изпреварили са времето си.Или по точно те са авторите на новото.Колко много съвременният свят дължи на Майкъл Фарадей на Никола Тесла.Без тези двамата гении днес още щяхме в тръстиката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Помисли само, Айнщайн е бил посредствен математик.
                    Хората, като чуят математика, и си представят едни интеграли, едни матрици и детерминанти, и т.н.
                    Няма нужда, моля ви се.

                    На обикновения човек в живота, в 95% от случаите му трябва една суперпроста математика, дето се учи в училище, а именно разбиране за:

                    * събиране, изваждане, умножение и деление
                    * аритметична и геометрична прогресия
                    * проста и сложна лихва
                    * анюитети
                    * сегашна и бъдеща стойност на парични потоци

                    хич не му и трябват нещата, дето съм ги споменал по-горе.
                    Last edited by Kildirim_Bei; 18.10.2017, 09:45.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Мишо би ли ми казал на кой пазар да ида за да си купя сълги ритли за каруцата щото требе да прекарам сено за добичетата
                      Пазара на ритли е силно ограничен и е само за избрани
                      Не мое секи там да ходи и да си играе с цените....

                      А правителствата хал хабер си нямат за тоя пазар - т.е. не могат да му влияят с нищо.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 18.10.2017, 10:23.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Не разбирам кое не е ясно.

                        Ти казваш на пазара от какво имаш нужда и колко би платил. Като отидеш да пазариш ритлите или като ги купиш - подаваш информация, че ритли се търсят и че оценката им по твое мнение е колкото 5 килограма свинско или 8 кила сирене. И така ти правиш пазара заедно с всички останали потребители.
                        Мишо би ли ми казал на кой пазар да ида за да си купя дълги ритли за каруцата щото требе да прекарам сено за добичетата.Освен това искам да ми разкажеш как пазаря определя цените на нефта.Има ли намеса на Правителството на САЩ или пазаря тъй реши?Нали у вашите учебници е УНСС пише че кат вдигнеш лихвата валутата ти поскъпва?Защо ФЕД вдига лихвата а долара пада?УНСС и разните му англосаксонски университети трябва да се затворят предполагам ясно ти е защо.УНСС и подобните му трябва да се закрият като останат само счетоводните факултети преминат примерно към СУ ВТУ ТУ.Лаладжии и празни дърдорковци не ни трябват.Триста марки и едно праце за три изпита в УНСС
                        Last edited by power grid; 18.10.2017, 08:30.

                        Коментар


                        • Златото, само по себе си, не е балон.
                          Ясно е, колко е наличното количество, и също така е ясно, че добива му е ограничен от обективни фактори.

                          Виж, това, което става на пазара на златото, е съвсем друг въпрос. Но на тоя пазар златото се оценява в някакви единици, които ние, хората, си създаваме, и в които ние, хората, вярваме. А човек, както може сам да излъже себе си, никой друг не може да го излъже.

                          Идеята на биткойн ми прилича на златен стандарт в цифров вид. Но историята показва какво се случи със златния стандарт.

                          Мнението ми не е препоръка за нищо.
                          Last edited by Kildirim_Bei; 18.10.2017, 08:16.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                            Понеже е пълно с пазарни икономисти, Китай наскоро мина от 50 на 100 годишно планиране...
                            Макс или Маркс?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Баш баш.Ти вярвай на олигарсите колкото си щеш аз не вярвам.Баш па пазаря ше ми каже от кво имам нужда.Аз например имам нужда от дълги ритли за каруца де го пазря да ми ги осигури.Тва с пазаря в УНСС тука е сериозен форум
                              Понеже е пълно с пазарни икономисти, Китай наскоро мина от 50 на 100 годишно планиране...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Ти казваш на пазара от какво имаш нужда и колко би платил.
                                Оценям чувството ти за хумор, какъв пазар, какви пет рубли...В противен случай напразноси харчил парите на вашите за образование

                                Знаеш ли кой е Цар Симеон Велики, Знаеш ли за какво е обявил война на Византия?

                                На така наречения пазар имаш ли представа какъв процент от сделките са с реална доставка? Под половин процент!!! Е те това е теглото на пазара при определянето на цената на СОМЕХ златото, което търгуваш... Всичко останало е Студио Х

                                Коментар

                                Working...
                                X