IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен става дума просто за много добро менте... което е опасно по много начини.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Щом монетния двор така се дъни, представи си други немонетни недворове какво правят. В темата имаше такова оплакване.
      И в този ред на мисли тук интересният въпрос е защо се “дъни” монетният двор, ако рабира се е вярна подобна публикация ....

      Ако пък не е вярна публикацията пак изникват едни много интересни въпроси... Ехххх загуби се бай Михал да бистрим подобни въпроси.
      Last edited by Selena; 01.11.2017, 21:21.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

        Щом монетния двор така се дъни, представи си други немонетни недворове какво правят. В темата имаше такова оплакване.
        Виж каква готина машинка си има против издънки

        https://www.ebay.com/itm/The-Sigma-M...-/171823183886

        Не сме измислили ние с теб топлата вода

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Е де и ти сега. Фалшификати си е имало от времето на римската империя па и по-преди. Друга част от историята е по-интересна. Китайчето твърди, че е купил кюлчето от монетен двор. Ако е вярно, щото това си е все пак журналистика, то има какво да се желае относно контрола.

          Аз затова не съм фен на “запечатани” неща пък и видите ли, не можело да се отваря.
          Щом монетния двор така се дъни, представи си други немонетни недворове какво правят. В темата имаше такова оплакване.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Рискът от фалшификати - още една причина да се купува с пълни шепи особено физическото
            Е де и ти сега. Фалшификати си е имало от времето на римската империя па и по-преди. Друга част от историята е по-интересна. Китайчето твърди, че е купил кюлчето от монетен двор. Ако е вярно, щото това си е все пак журналистика, то има какво да се желае относно контрола.

            Аз затова не съм фен на “запечатани” неща пък и видите ли, не можело да се отваря.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
              Рискът от фалшификати - още една причина да се купува с пълни шепи особено физическото

              Коментар


              • http://www.zerohedge.com/news/2017-1...t-exposed-fake

                Коментар


                • Мишо, де си? Нещо се запре да думаш за жълтото тенеке. ха ха

                  Коментар


                  • Спомням си как ФорексМастъра рисуваше апокалиптичните картини преди години. Жалко, че изчезна някъде. Тогава си мислех, че всичко това което той описваше цветно може и да се случи, но виждах как той допуска една голяма грешка. Много бързаше. Не осъзнаваше, че големите кораби потъват бавно.
                    Аз лично, на базата на възможната информация, която може да се открие по въпроса за финансовите и други неща, стигнах още преди години до извода, че ни чакат "интересни времена". Да, не съм открил топлата вода. Това се вижда от всички. Но моето "предвиждане", което не съм си променил и досега е, че тези интерсни времена ще са около 2018-2023 година. И продължавам да държа на точно тези числа. Разира се, всичко може да стане извенъж още утре или да бъде отложено за след още години. Но като най-вероятно за "интерсното" си оставам на тези години като прогноза.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      Tova разместване на пластовете вече колко години го повтаряме, краткосрочно наистина реагира според лихвите, защо отричате очевидното
                      Такова преформатиране не е имало от разпадането на СССР, а в по-предишни времена като в навечерието на първата световна. Времената в момента са епохални и ще бележат завършека на един цял идеологически период. Златото отново ще изиграе своята си роля, както го е правило винаги.
                      По моя преценка кулминацията ще е в периода 2019-2021 година, но в никакъв случай по-късно. Разбира се процесите може да се случат и значително по-рано. Такова уникално превъоражаване от страна на всички големи играчи светът не е виждал никога в познатата ни история.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                        Няма защото панаира тепърва предстои. Грандиозното разместване на пластовете от недоловим тътен вече премина в бучене. А когато тектонски плочи се разместват предстои земетресение. Така казват старите хора.
                        Tova разместване на пластовете вече колко години го повтаряме, краткосрочно наистина реагира според лихвите, защо отричате очевидното

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Какво става с предвижданията за златото?

                          Не мога да разбера какво търси то все още над 1280. Ако US 10YR задържи на 2.38 и нагоре и доларът около 1.18 и нагоре (разбирай надолу като абсолютна цифра), златото ще ходи под 1275 тази седмица, ми се струва.
                          Няма защото панаира тепърва предстои. Грандиозното разместване на пластовете от недоловим тътен вече премина в бучене. А когато тектонски плочи се разместват предстои земетресение. Така казват старите хора.

                          Коментар


                          • Определено реагира по-силно на долара.

                            Интересно какво казва ТА на Екс. Стана ли време за продаване на покупките направени на 1306-1310 или още да чакаме евентуално за ново връхче?

                            Коментар


                            • Само объркваш златните буболечки.



                              (Освен това Федът нищо не определя, дори не и купона. А между другото 10г. облигации още от самото начало на съществуването си се пускат на търг и лихвата или доходноснотстта (което е трудна дума за писане) се определят от търсенето и предагането още в този момент.)

                              Коментар


                              • Напротив. Лихвата (купона) я определя баш ФЕДа и тя остава НЕпроменена за притежателя на трежърито до падеж...освен при специфични книжа.
                                Виж с ЦЕНАТА, съответно доходността до падеж е друг въпросът.

                                Коментар

                                Working...
                                X