IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Същото може да питаш и за коя да е акция /индекс деноминирани в $.

    По важното е че е добър хедж за спадащ долар. Както и ЕМ.
    Отделно златото и при маркет пляк.
    Може, Пип, с тази разлика, че акциите са доста по-слабо корелирали с падащия долар. Докато при златото сегашният скок май с дължи почти само на падането на долара. Ако доларът скочи златото пак ще падне.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Всъщност от подобно качване на златото в долари при падащ долар правят ли се пари в евро или лева?
      Същото може да питаш и за коя да е акция /индекс деноминирани в $.

      По важното е че е добър хедж за спадащ долар. Както и ЕМ.
      Отделно златото и при маркет пляк.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Може да върне, може и не. Ако зеления продължи все така да слабее ( което не е необичайно за тази част на цикъла) може да видим нелoша доходност тази година от PM.
        Всъщност от подобно качване на златото в долари при падащ долар правят ли се пари в евро или лева?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

          Дефинирай "малко"?

          Апропо, и аз предпочитам цената да върне назад.
          “Малко” зависи от разпределението на активите в твоя портфейл. Малко може да е едно ребалансиране, за да поддържаш 5% в злато. Примерно.
          Last edited by Money; 29.12.2017, 15:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
            Купих сребро на 15.8 и го продадох днес на 16.8-дали не избързах?
            Няма правила, всеки си решава според зависи, но аз лично преди рейшото със златото да подне поне до 70 не ми се продава сребро.

            То зависи и какви ще са нивата де, щото може и на по ниски да е ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

              Дефинирай "малко"?

              Апропо, и аз предпочитам цената да върне назад.
              Може да върне, може и не. Ако зеления продължи все така да слабее ( което не е необичайно за тази част на цикъла) може да видим нелoша доходност тази година от PM.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Ако от 15г. насам редовно и по малко взимаш злато - наистина няма значение кога точно ще направиш поредната покупка.
                Дефинирай "малко"?

                Апропо, и аз предпочитам цената да върне назад.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Както дойде, все е ОК. Има варианта и и аз да кажа, че ми е рано още за ръст. Особено с "миньорите", малко имам и аз от тях.
                  Апропо, не знам за теб, но аз си имам AU от 2004. Имаше едни фирми тогава дето отдавна ги придобиха (2010 май беше) и ги няма вече. Прецакаха ни там големите за пореден път. Славни времена си бяха и тогава за правене на парички.



                  И аз се замислям за златото, но май не ми стиска да го играя така.
                  Ако от 15г. насам редовно и по малко взимаш злато - наистина няма значение кога точно ще направиш поредната покупка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Minka, ако силно се тревожиш за световната икономика, ако виждаш разруха и упадък - купи си злато, за да спиш спокойно.

                    Също ако искаш да поспекулираш, че ще се качи на 1400 и си мислиш, колко готино ще е да направиш едни 8% нагоре - също си купи. (Тавекс ще си вземат своето и за тебе ще останат малко, нали така?)

                    Аз не виждам нивата над 1100 като добри за вход. Нито мисля, че ще има бясно рали в скоро време. Нито пък очаквам глобалната икономика да се срине и за това не се кефя на златото.

                    Мисля, че е по-добре да се вземе, в момент когато хората мразят златото. И смятам, че този момент ще дойде. И златото ще е евтино. Както е било в миналото. Историята се повтаря (не винаги - но често пъти).
                    Както дойде, все е ОК. Има варианта и и аз да кажа, че ми е рано още за ръст. Особено с "миньорите", малко имам и аз от тях.
                    Апропо, не знам за теб, но аз си имам AU от 2004. Имаше едни фирми тогава дето отдавна ги придобиха (2010 май беше) и ги няма вече. Прецакаха ни там големите за пореден път. Славни времена си бяха и тогава за правене на парички.

                    Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    Купих сребро на 15.8 и го продадох днес на 16.8-дали не избързах?
                    И аз се замислям за златото, но май не ми стиска да го играя така.
                    Last edited by Minka; 28.12.2017, 20:14.

                    Коментар


                    • избързал си брато, печеливши позиции не се затварят само се местят стоповете. Споко ще имаш време да се включиш.

                      Коментар


                      • Купих сребро на 15.8 и го продадох днес на 16.8-дали не избързах?
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Minka, ако силно се тревожиш за световната икономика, ако виждаш разруха и упадък - купи си злато, за да спиш спокойно.

                          Също ако искаш да поспекулираш, че ще се качи на 1400 и си мислиш, колко готино ще е да направиш едни 8% нагоре - също си купи. (Тавекс ще си вземат своето и за тебе ще останат малко, нали така?)

                          Аз не виждам нивата над 1100 като добри за вход. Нито мисля, че ще има бясно рали в скоро време. Нито пък очаквам глобалната икономика да се срине и за това не се кефя на златото.

                          Мисля, че е по-добре да се вземе, в момент когато хората мразят златото. И смятам, че този момент ще дойде. И златото ще е евтино. Както е било в миналото. Историята се повтаря (не винаги - но често пъти).
                          Като гледам има такива, които не харесват златото та може и да е правилният момент...

                          Коментар


                          • Minka, ако силно се тревожиш за световната икономика, ако виждаш разруха и упадък - купи си злато, за да спиш спокойно.

                            Също ако искаш да поспекулираш, че ще се качи на 1400 и си мислиш, колко готино ще е да направиш едни 8% нагоре - също си купи. (Тавекс ще си вземат своето и за тебе ще останат малко, нали така?)

                            Аз не виждам нивата над 1100 като добри за вход. Нито мисля, че ще има бясно рали в скоро време. Нито пък очаквам глобалната икономика да се срине и за това не се кефя на златото.

                            Мисля, че е по-добре да се вземе, в момент когато хората мразят златото. И смятам, че този момент ще дойде. И златото ще е евтино. Както е било в миналото. Историята се повтаря (не винаги - но често пъти).
                            Last edited by Money; 28.12.2017, 14:32.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Един фен на IBM, който тръби “рали!” от три години насам може също да каже, “ама видяхте ли, от дъното през 2016 до сега IBM е нагоре с 27%, скиваш ли какъв съм прогностик!”.
                              Money, купуваме ли или продаваме на късо и чакаме?

                              Chart:
                              Click image for larger version

Name:	w5ur5A7q.png
Views:	1
Size:	2.0 КБ
ID:	3278664

                              Last edited by Minka; 26.12.2017, 23:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                внимавай с тея раоти, те не се държат дълго ало, да нема Митко Гръблев .....
                                Знам,все пак съм ги взел на добра цена.Пък и аз се водя рисков инвеститор.

                                Коментар

                                Working...
                                X