IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Наивник, въобще не е в това въпросът.Просто един човек тук тръби колко е важен фундамента, новините, корелациите и прочее. Друг човек му опонира с контратеза от началото на годината и същата тази 2017 разби брутално всичко, за което той говори. Неговият аргумент е, че златото не направи 25% рали, а 16%. Това е големият проблем. И затварихме годината на върха почти, и пак се мъчи милия да изкара как съм купувал на скъпото, и едва ли не шортил на евтиното.
    За манипулациите му няма да говорим - ето казва какво съм казал за среброто в началото на месеца. Но не казвам, че непосредствено след този пост има друг, който ме кара да мисля, че пробивът е фейк заради жестоките дивергенции, които рисува, от което може да стане още по-рязко обръщане по механизма на опънатата праша. А той няма как да е прочел едното, и да не е другото. Така два абзаца по темата стигат. Който има очи, е видял.

    Бертрам, да си дойдем на думата. Хубава графика - мисля, че 200-годишна такава не съм виждал. Аз не съм фен много на тези рейшиота, но към този имам особен сентимент, pun intended. В случая според мен неправилно се фокусираш върху факта, че "има мегдан" за още нагоре. Обърни внимание как всеки път, когато е излизало от канала в зелено, решиото е стигало до нива около 1-2. Ами след последното излизане от 2000г, още не сме видели подобно. С други думи в момента много прилича да сме в ситуация подобна на този през 1979-1980: виж какво става после. И за да се придобие представа за абсолютна стойност, позволи ми да добавя, че когато мечият пазар дойде, нива под 9000 Дау не е вероятно да видим. Сега смятай коефициента към златото - оптимален вариант, в който коефициентът е 2 и се постига при дъното Дау и дъното е 9000 - дава съвсем, съвсем грубо ниво от 4500. Но коефицентът може да е единица, и още повече може да се постигне не толкова когато Дау е в капитулация, а когато златото е в еуфория - тогава нивата по-добре да не ги съобщавам, защото в момента ще будят присмех.
    Забелязвам как си от хората, които чакаш кризата, за да дойде моментът на златото. Според мен това е доста сериозна заблуда, на която за мен е странно че се поддаваш - виж как завършваме тази година: с двуцифрени ръстове и на двете. Виж, какво стана през 2007-2008 със златото.
    Понеже смятам, че голямото изсулване още не е близо, трудно ми е да предвидя до къде ще се е докарало златото, но все си мисля, че то ще е в етап, в който ще е завършило доста голям бичи цикъл /над историческите си за момента върохве, вероятно значително/ и ще отбележи значима корекция заедно с капиталовите пазари- още повече, че мисля че ще има много дефлационен натиск, когато бурята дойде.

    Но много напред отидохме във времето. Сега да направим лека репитиция за утре.

    Лека вечер!

    Този ''друг човек'' , трябва да си ти ...
    Няма друг ,чиито прогнози през 2017 - за 2017 ....да бяха разбити по-брутално
    Няма друг , обявил началото на ново РАЛИ за нов исторически връх , отпразнувал го с шампанско ,
    а само преди 18 дни , цената да е била на 70 $ ..............на 70$ от цената на 1.01 2017 - началото на годината.....
    РАЛИ от 70 $........
    Добре че бяха последните 10-на дена да изтрият пълния провал на РАЛИТО и да го увеличат на 140 $


    Останалото не го коментирам .....
    Обичайните , неопределени блаблабла.....дау ..мяу...., злато на 4500.....злато на 9000..........

    Мойте виждания съм ги написал вчера , няма да се повтарям ....
    Още по конкретно , 2018 ще посрещна с къса позиция от 1307
    Last edited by БАЦЕ; 31.12.2017, 11:06.

    Коментар


    • Bacce dai edna прогноза, до 1000 ли да го чакам да падне или по надолу.

      Коментар


      • Туак не става дума за златото или трейдване, а за едно уникално мощно Его и мания за себеизтъкване. Което е смешно предвид на спосбностите.

        Коментар


        • Наивник, въобще не е в това въпросът. Просто един човек тук тръби колко е важен фундамента, новините, корелациите и прочее. Друг човек му опонира с контратеза от началото на годината и същата тази 2017 разби брутално всичко, за което той говори. Неговият аргумент е, че златото не направи 25% рали, а 16%. Това е големият проблем. И затварихме годината на върха почти, и пак се мъчи милия да изкара как съм купувал на скъпото, и едва ли не шортил на евтиното.
          За манипулациите му няма да говорим - ето казва какво съм казал за среброто в началото на месеца. Но не казвам, че непосредствено след този пост има друг, който ме кара да мисля, че пробивът е фейк заради жестоките дивергенции, които рисува, от което може да стане още по-рязко обръщане по механизма на опънатата праша. А той няма как да е прочел едното, и да не е другото. Така два абзаца по темата стигат. Който има очи, е видял.

          Бертрам, да си дойдем на думата. Хубава графика - мисля, че 200-годишна такава не съм виждал. Аз не съм фен много на тези рейшиота, но към този имам особен сентимент, pun intended. В случая според мен неправилно се фокусираш върху факта, че "има мегдан" за още нагоре. Обърни внимание как всеки път, когато е излизало от канала в зелено, решиото е стигало до нива около 1-2. Ами след последното излизане от 2000г, още не сме видели подобно. С други думи в момента много прилича да сме в ситуация подобна на този през 1979-1980: виж какво става после. И за да се придобие представа за абсолютна стойност, позволи ми да добавя, че когато мечият пазар дойде, нива под 9000 Дау не е вероятно да видим. Сега смятай коефициента към златото - оптимален вариант, в който коефициентът е 2 и се постига при дъното Дау и дъното е 9000 - дава съвсем, съвсем грубо ниво от 4500. Но коефицентът може да е единица, и още повече може да се постигне не толкова когато Дау е в капитулация, а когато златото е в еуфория - тогава нивата по-добре да не ги съобщавам, защото в момента ще будят присмех.
          Забелязвам как си от хората, които чакаш кризата, за да дойде моментът на златото. Според мен това е доста сериозна заблуда, на която за мен е странно че се поддаваш - виж как завършваме тази година: с двуцифрени ръстове и на двете. Виж, какво стана през 2007-2008 със златото.
          Понеже смятам, че голямото изсулване още не е близо, трудно ми е да предвидя до къде ще се е докарало златото, но все си мисля, че то ще е в етап, в който ще е завършило доста голям бичи цикъл /над историческите си за момента върохве, вероятно значително/ и ще отбележи значима корекция заедно с капиталовите пазари- още повече, че мисля че ще има много дефлационен натиск, когато бурята дойде.

          Но много напред отидохме във времето. Сега да направим лека репитиция за утре.

          Лека вечер!


          Коментар


          • http://www.goldchartsrus.com/chartst...wGoldRatio.php

            като гледам чарта имаме още място за извращения (балонизиране на акциите в уса) и натискане на цената на златото .... кога ще пукнат балона не е ясно, но при всички положения ще има корекция на съотношението дау/злато в посока надолу... дали ще 2018 или 2019 или 2020 ... аз съм по-скоро за края на 2018 , но да видим. Преди това като нищо могат да закарат дау на 30К а златото да бие 1000$ макар и краткосрочно.

            Поздрави и успех

            ПП златото го следя дългосрочно като хедж на останалата хартиена/електронна лудница, която се заформи в последните 10-тина години.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Ето какво си писал на 3 декември. Златото доста път надолу. Даже с удебелен шрифт. И за долара има.

              Всъщност ти май тайно вярваш в корелациите.

              Tова съм го пропущил у навалицата...........
              Много ме кефи тоя пасаж exxxs - ов
              Последният шанс на среброто е да задържи 16.20-16.00 долара нивото. При пробив на тази подкрепа, вероятно следващите няколко месеца за целия комплекс ще са свързани с доста разпродаване. И докато това за златото вероятно ще означава тест на 1180-нивото, среброто е вероятно да направи ново дъно под това от Декември 2015 и да се видят нива от 11-12 долара.
              е......среброто слезе под 16,20/16.00 , но след това , нямаше нищо от написаното от еххха
              А той , вместо да се затай , като ''пръднал у рейса'' , при сегашния спринт пак взе да фучи , че бил познал ''РАЛИТО''
              ахахахахахахаха......
              Пай'сеееееееееееееееееее
              .................................................. .................................................. ............................
              аlchen, ще видиш и 1160 и още по надолу , според мойте очаквания .
              Само не мога да определя точно времето. Може още 1-2 тигела да правим м/у 1200 и 1300/1330
              .................................................. .................................................. ......................
              Selena , предполагам че 1350 ще остане недокоснато . Сега ни очаква корекция от текущи нива (може 50% , може 38% -никой не знае ) и след това още един тигел нагоре до ...може и 1340 ! Но 1350 , мисля - не ! И потом - 1180/1150
              Другия възможен вариант е от текущи нива , директно за 1200/1180.
              Last edited by БАЦЕ; 30.12.2017, 14:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                А баце беше писал за злато 1160 и нещо от сорта "нямаш представа колко по надолу ще слезе"-това го цитирам по памет.Засега не се е случило...дай боже да стане.Екс е писал и други неща....че като стигне подкрепа 1240,има вероятност за нагоре и след това спускане надолу.Що сте такива българи ......?....и търсите чуждите грешки без сами да правите прогнози?
                Мишо изчезна и друг ще го замести,какво тук значи някаква си личност??
                Аз лично не мога да правя прогнози и затова само се оглеждам и ослушвам,надявам се като имаме дъно поне всички да сте на едно мнение.
                Най-добре е мачът търпеливо да се гледа отстрани, а цената като падне адски много надолу да се мисли за взимане.

                При златото трябва тройно по-голямо търпение, защото там процесите траят 10-15 години, и също защото ако се нахакаш в неподходящ момент може да чакаш много дълго да излезеш на нулата. Както хората купили януари 1980. Те още чакат.
                Last edited by Money; 30.12.2017, 14:09.

                Коментар


                • А баце беше писал за злато 1160 и нещо от сорта "нямаш представа колко по надолу ще слезе"-това го цитирам по памет.Засега не се е случило...дай боже да стане.Екс е писал и други неща....че като стигне подкрепа 1240,има вероятност за нагоре и след това спускане надолу.Що сте такива българи ......?....и търсите чуждите грешки без сами да правите прогнози?
                  Мишо изчезна и друг ще го замести,какво тук значи някаква си личност??
                  Аз лично не мога да правя прогнози и затова само се оглеждам и ослушвам,надявам се като имаме дъно поне всички да сте на едно мнение.
                  Last edited by alchen; 30.12.2017, 13:32.

                  Коментар


                  • Ето какво си писал на 3 декември. Златото доста път надолу. Даже с удебелен шрифт. И за долара има.

                    Всъщност ти май тайно вярваш в корелациите.

                    Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                    Направо си звучи като да имаме рецепта за потенциално ново рали. Но ето и каква е работата:
                    Докато златото определено има доста път надолу, за да стигне подкрепите си, които се простират чак до 1180-1206, за среброто не може да се каже същото. Това е и причината да има възможност ралито на целия сектор да започне сякаш преждевременно за златото, от нива близки до текущите. Ако секторът обаче реши да си навлече апатия, невиждана от няколко години насам, може златото да реши все пак да издейства и най-долните си подкрепи.
                    НО ВНИМАНИЕ!

                    Добър сигнал за това в случая може би ще даде среброто. Последният шанс на среброто е да задържи 16.20-16.00 долара нивото. При пробив на тази подкрепа, вероятно следващите няколко месеца за целия комплекс ще са свързани с доста разпродаване. И докато това за златото вероятно ще означава тест на 1180-нивото, среброто е вероятно да направи ново дъно под това от Декември 2015 и да се видят нива от 11-12 долара. При този сценарий съотношението между металите ще достигне психологическата граница от 1:100, от която досега винаги е последвало сериозно наваксване за среброто, но и ЗАБЕЛЕЖЕТЕ: от тази граница, често се наблюдавало и обръщане на генералния ценови тренд.

                    Все пак е хубаво да се обърне внимание, че докато сме над 16.20-16.00, среброто може да подкрепи целия комплекс във фазата на отключване на ралито.

                    А друго важно нещо, на което е хубаво да обърнем внимание е че доларът има сетъп за поскъпване до минимум нива от 1,10 спрямо еврото, като при пробив на 1.095-1.10 може да се очакват нива близко до паритетните. За мен почти няма съмнение, че ако среброто пробие 16 долара и това "отключи" разпродаването при металите за още няколко месеца, доларът ще се възползва максимално от сетъп-а си за "поскъпване", което би означавало, че за нас промяната в евро не би била така осезаема.

                    Поздрави и успех!
                    Last edited by Money; 30.12.2017, 12:15.

                    Коментар




                    • Ако мога да бъда полезен в спора ви.

                      Коментар


                      • Януари традиционно си расте леко. Чудя се дали би минало 1350 $.

                        Коментар


                        • Спомням си, че стана твърдо бичи на 1260 в началото на март. После смени твърдосттта на 1310.

                          Затова двойката, която ти пише БАЦЕ според мене е напълно заслужена. (А с неплатеното шампанско какво ще правим?!)

                          За долара не ми се търси сега. Просто ми се видя изумително, че очакваш рали при долара и златото едновременно. Но не коментирах тогава, за да не се заяждам.
                          Last edited by Money; 30.12.2017, 11:55.

                          Коментар


                          • Е ама как моля ти се...в някой друг живот може да съм по-прав от теб. Аз очаквах 25-30% рали, а то е 15-16% и съм твърдо бичи от началото на годината. Такъв ще съм и 2018. По-късно ще опитам да пусна пост.
                            Теб цяла година те слушаме, я че ти е скъпо, я че лихвите били за нагоре т.е. златото има "един път: надолу", я нещо друго. За Макрон няма коментираме, че чак мен ме хваща срам - като се сетя колко наперено коментираше последните дни преди да закове дъното точно като го избраха, не мога да не се разсмея.

                            За долара си го сънувал...по-скоро откровено си го измисляш в безсилието си. Нищо, нека ти е спорна 2018! Щом тази я броиш за успешна, а не позорна - 2018 със сигурност ще са ок нещата също

                            Коментар


                            • А между другото, ти не предвиждаше ли, че доларът щял да върви яко нагоре, пак на 1.05? Какво стана там?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                                Още не е изтекла тази година, и вече имаме сериозен претендент за CALL OF 2018!! Като нищо резултатът ще е още по-патетичен от очакванията ти за 2017.
                                Може, ама за сега ти си по-далече от истината с твоите $1500.

                                А преди няколко седмици смени предвижданията си за 1150.

                                Но понеже винаги си казвал, че може и нагоре, може и надолу - винаги си прав. Щом си винаги прав - почвай да търгуваш.
                                Last edited by Money; 30.12.2017, 11:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X