IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз искам да те помоля да не ме молиш

    Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение

    Значи ти е ясно накъде отива златото...ама не го търгуваш.А за чий ... влизаш в темата,да злобееш?Ти не си дал връх от които да тръгне надолу за да знам как да го изтъргувам,или бъркам.
    Искам да те помоля да влизаш по рядко в темата.
    Last edited by Money; 09.02.2018, 19:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Доста пъти съм казвал, че за мене късите позиции са спекулативни и че нищо не скъсявам.

      Повече се интересувам от дългосрочните трендове отколкото какво ще стане утре или след три месеца.

      Така както аз виждам нещата, ралито при златото е в долари, защото доларът отслабна. Ако гледаш в евро или лева е по-трудно да видиш рали.

      За надолу съм, защото очаквам реалните лихвени проценти да вървят нагоре.
      Значи ти е ясно накъде отива златото...ама не го търгуваш.А за чий ... влизаш в темата,да злобееш?Ти не си дал връх от които да тръгне надолу за да знам как да го изтъргувам,или бъркам.
      Искам да те помоля да влизаш по рядко в темата.

      Коментар


      • Възможно е , от текущите нива (1300/1310) , да тръгне за едни 100 $ нагоре .
        Но и е възможно след тест на 1330/1335 , още едно движение надолу , преди гореописаното
        Last edited by БАЦЕ; 09.02.2018, 15:22.

        Коментар


        • Щях да направя малко пари ако Ексът се беше съгласил да залагаме един срещу друг дали златото ще стигне 1500 през 2017.

          Той беше достатъчно разумен да не приеме... Сега вече е доста внимателен и не пуска бомбастични, преливащи от самоувереност предсказания. Стана по-уклончив.


          Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
          Мишо ти винаги си за надолу.........откак та помня,сега си объркан и търсиш съвет??
          Кажи.........ма честно,колко направи от къси позиции миналата година.Точен процент пиши.

          Коментар


          • Доста пъти съм казвал, че за мене късите позиции са спекулативни и че нищо не скъсявам.

            Повече се интересувам от дългосрочните трендове отколкото какво ще стане утре или след три месеца.

            Така както аз виждам нещата, ралито при златото е в долари, защото доларът отслабна. Ако гледаш в евро или лева е по-трудно да видиш рали.

            За надолу съм, защото очаквам реалните лихвени проценти да вървят нагоре.

            Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
            Мишо ти винаги си за надолу.........откак та помня,сега си объркан и търсиш съвет??
            Кажи.........ма честно,колко направи от къси позиции миналата година.Точен процент пиши.
            Last edited by Money; 09.02.2018, 15:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
              Много ми е интересен термина "здравословна корекция"! Може би е нещо като 1/5 пенетрация..., полезно малко за разпушване!
              Какво не ти се нрави ? Мен пък ми харесва.
              Ето например сипчо от почти 88 сега е на 28 рси. Как да не е здравословно...

              Коментар


              • аз се чудех къде изчезна мишо... а той минал на нов ник или бъркам
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Мишо ти винаги си за надолу.........откак та помня,сега си объркан и търсиш съвет??
                  Кажи.........ма честно,колко направи от къси позиции миналата година.Точен процент пиши.

                  Коментар


                  • Аз пак не разбрах, късо или дълго да го играем...

                    Може и нагоре, може и надолу - това е ясно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                      Ако златото днес успее да пробие 1325, заедно със среброто 16.65, това е първият знак за евентуално дъно.
                      Все пак, уточнявам, че това са микро съпротиви, които могат да служат за ориентация. Официално, злато на 1365-1370 и среброто над 18.10 ни отвеждат в сърцето на експлозивното рали с таргети и подкрепи, описани достатъчно пъти.
                      Дотогава, да потърси дъно още няколко долара по-ниско от вчерашното не е изключено, но над микро съпротивите от първия ред вече ще е определено по-малко вероятно.
                      Основната подкрепа е 1286-1300 и едва под нея може да стане лошо за златото. Дотогава аз продължавам да съм нащрек за брейкаут. Окончателно хеджовете /късото/ за мен вероятно ще паднат над 1370 или на 1290.


                      Успех!
                      Tова е писано на 6.02 . при цена 1347

                      Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                      ВНИМАНИЕ !
                      Приятна çРрисува на графиката златото , реализацията (ако) , може да доведе до 1300
                      Стигна на 6$ от целта и макар че има възможност да я достигне затворих на 1311 , заради пин бара на 1Н.
                      10 унциики ......лекичко , така ....
                      А , я ти пак опиши горе маркираното , че съм го позабравил

                      Коментар


                      • Ако златото днес успее да пробие 1325, заедно със среброто 16.65, това е първият знак за евентуално дъно.
                        Все пак, уточнявам, че това са микро съпротиви, които могат да служат за ориентация. Официално, злато на 1365-1370 и среброто над 18.10 ни отвеждат в сърцето на експлозивното рали с таргети и подкрепи, описани достатъчно пъти.
                        Дотогава, да потърси дъно още няколко долара по-ниско от вчерашното не е изключено, но над микро съпротивите от първия ред вече ще е определено по-малко вероятно.
                        Основната подкрепа е 1286-1300 и едва под нея може да стане лошо за златото. Дотогава аз продължавам да съм нащрек за брейкаут. Окончателно хеджовете /късото/ за мен вероятно ще паднат над 1370 или на 1290.


                        Успех!

                        Коментар


                        • Много ми е интересен термина "здравословна корекция"! Може би е нещо като 1/5 пенетрация..., полезно малко за разпушване!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                            На мен за малко да ми удари стопа .....та зех че продадох,да не изтървам печалбата.Как ги отгатвате тия движения..............не ми е ясно..
                            Чакай де, той денят не е свършил, може да върне пак до 1305$. До момента в началото на сесиите, по време на азиатската борси, движенията не бяха толкова резки и големи, спада идваше основно от Америка, но сега да видим сутринта как ще реагират борсите и тук цената как ще се раздвижи. Видях, че е имало сериозно прибиране на печалби в Китай.

                            Коментар


                            • На мен за малко да ми удари стопа .....та зех че продадох,да не изтървам печалбата.Как ги отгатвате тия движения..............не ми е ясно..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                                Златото е зона, в която корекцията може да завърши /~1312/. Смятам за удачно отърваване от късите хеджове, поне половината. Останалата част или при 1286-1290 или след импулсивен пробив на 1370.
                                При пробив на 1286-1290 ще се отворят възможности за значително по-ниски нива. Дотогава, сетъпът е валиден.


                                Поздрави и успех!
                                Мръдна до под твоите 1312, за малко разбира се. На 1309,70 $ (пазарувам в друга валута, не в USA) лек пазар, сега пак чакане. Да видим DOW докъде ще се наглася. Добри са тези движения. Края на месеца ще видим. Според мен и тук движенията са в търсене на "правилната" посока и откъсване от долара.
                                Чета отчети на банки извън Щатите, провизии и допускания за 11% безработица, 30% корекции в цените на НИ, лихвите с 2 % нагоре до 2019. Там движенията на златото вече не са така ясно корелирани с цената на долара. И пазара тръгна.
                                Last edited by Minka; 08.02.2018, 19:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X