IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    За надолу съм, защото очаквам реалните лихвени проценти да вървят нагоре.
    Възможно. Ако реалните лихви тръгнат нагоре да го видим обратно в диапазона 1000-1100. Но го има и варианта да се появи инфлация, а да не вдигнат лихвите както всички очакват. Няма да ги вдигат, защото ги е страх, че никой не може да ги плаща и да не докарат рецесията на пазарите. Така идва инфлация между 4 и 10 процента годишно за х години, докато в крайна сметка пак не дойде рецесията. В този период на инфлация, златото ще блести интересно.

    Коментар


    • Дай по-сериозно, все пак си с диплома по икономика и сметки с частни производни.

      Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Ами спрямо кои цени златото стана от 300$ на 1300$ само преди десетина години - може би са го преизчислявали през шумерски възли? 4 по 1300$ е 5200$, даже. То и 1300$ никой не е виждал през последните 500 години. Ами за 50 години от 20$ на 300$ е 15 пъти. И това не е било виждано през последните 500 години. Въобще, през последните 500 години май не е останал един жив свидетел.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        $5000 малко трудно ще стане. Особено ако говорим за $5000 в днешни цени.

        Това е цена, която никой не е виждал през последните 500 годни, преизчислено спрямо сегашните цени.
        Ами спрямо кои цени златото стана от 300$ на 1300$ само преди десетина години - може би са го преизчислявали през шумерски възли? 4 по 1300$ е 5200$, даже. То и 1300$ никой не е виждал през последните 500 години. Ами за 50 години от 20$ на 300$ е 15 пъти. И това не е било виждано през последните 500 години. Въобще, през последните 500 години май не е останал един жив свидетел.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Пак ти давам лайк, но не защото успя да ме убедиш


          Благодаря.

          Коментар


          • Пак ти давам лайк, но не защото успя да ме убедиш

            Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Не е оптимизъм.Въпрос на логика е.Златото е пари.Единствената форма на пари която от хиляди години е пари и съхранител на стойност.Банкерите най-добре знаят това.Затова и го трупат.За да се изчисти системата трябва преизчисление.Мнозина ще загубят.Това е и смисъла -да се изтрият ненужни трилиони.........притежавани от неправилните хора.............Новата валута ще е наднационална и подкрепена със злато.МВФ не случайно поддържа един от най-големите златни резерви.Експеримента с фиатните пари е към своя край.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Давам ти лайк за оптимизма!


              Не е оптимизъм.Въпрос на логика е.Златото е пари.Единствената форма на пари която от хиляди години е пари и съхранител на стойност.Банкерите най-добре знаят това.Затова и го трупат.За да се изчисти системата трябва преизчисление.Мнозина ще загубят.Това е и смисъла -да се изтрият ненужни трилиони.........притежавани от неправилните хора.............Новата валута ще е наднационална и подкрепена със злато.МВФ не случайно поддържа един от най-големите златни резерви.Експеримента с фиатните пари е към своя край.

              Коментар


              • Давам ти лайк за оптимизма!

                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                5000 е нищо на фона на създадените дългове и пари........над 10 000 може би дори над 20 000..........за размера на ръста можем да съдим по случилото се с биткойна...........дава някаква представа за натрупаното тектонично финансово напрежение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  $5000 малко трудно ще стане. Особено ако говорим за $5000 в днешни цени.

                  Това е цена, която никой не е виждал през последните 500 годни, преизчислено спрямо сегашните цени.
                  5000 е нищо на фона на създадените дългове и пари........над 10 000 може би дори над 20 000..........за размера на ръста можем да съдим по случилото се с биткойна...........дава някаква представа за натрупаното тектонично финансово напрежение.

                  Коментар


                  • $5000 малко трудно ще стане. Особено ако говорим за $5000 в днешни цени.

                    Това е цена, която никой не е виждал през последните 500 годни, преизчислено спрямо сегашните цени.
                    Last edited by Money; 11.02.2018, 14:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                      Златото преседя 20 години на 300$, може да преседи и сега. Въпросът е да не бъде проспан моментът, когато тръгне към 5000$. Къси-дълги, къси-дълги и накрая печелят тези, които са купили физическо злато през 2010 г. и си пият редовно хапчетата за кръвно, за да устискат следващите 20 години.
                      Добре написано.......ама не вярвам да е 20 години.......

                      Коментар


                      • Златото преседя 20 години на 300$, може да преседи и сега. Въпросът е да не бъде проспан моментът, когато тръгне към 5000$. Къси-дълги, къси-дълги и накрая печелят тези, които са купили физическо злато през 2010 г. и си пият редовно хапчетата за кръвно, за да устискат следващите 20 години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                          На мен за малко да ми удари стопа .....та зех че продадох,да не изтървам печалбата.Как ги отгатвате тия движения..............не ми е ясно..
                          Някой път отгатват, някой път не , ако погледнеш последните 5 год се движи между 1100 и 1300, така че не е мн трудно да хващаш някакви малки движения. Незнам какво толкова го гледате този техн анализ вече 5 година.

                          Коментар


                          • Аз съм на дълги позиции тук. На първа страница на Инвестора има анкета: Кои активи ще се представят най-добре през 2018 г.?
                            40% от анкетираните са посочили златото, а виждам, че участващите в тази тема са малко. Интересно ми е.

                            Коментар


                            • Давай по същество - балон или не. И защо?

                              Тази тема не е “Възхвала на златото - само за бикове”.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Аз искам да те помоля да ме молиш


                                Имаш някакви фетиши с молене..............така ли ви учат в хелзинския комитет?Айде де..

                                Коментар

                                Working...
                                X