IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Невероятен тайминг, тъкмо когат го казах беше на 1358, а сега броени минути след това е вече на 1352.8

    Коментар


    • Понеже много хора се оплакват, че не казвам от кои нива да се продава/шорти, ето сега идва време. Пък ако пробие “съпротивата” на 1370 още по-добре за късо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        хартия или физическо
        Електронно
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          хартия или физическо
          Aз лично съм с опции, като част от тях упражних. 15,83 % от портфейла ми е в злато в момента, 30% физическо с опция до 6 месеца да бъдат 60% физическо.

          Коментар


          • Днес беше един от онези дни, които могат да говорят много!
            Категоричен пробив на цитираните микро съпротиви - само на Барик Голд му остава още малко, но наваксва много обещаващо!
            И среброто, и златото категорично задържаха споменатите подкрепи, като среброто беше буквално на броени центове!

            Остават финалните съпротиви:
            Злато: 1365-1370
            Сребро: 18,10
            Барик Голд - 15,60-16,10 - евентуално това ще се случи на по-късен етап и само ще потвърди очакванията за сектора. Пробив на горните аз бих считал като достатъчен да приема налалото на мега импулсът. И таргет и подкрепи по време на него са описвани достатъчно пъти.

            Успех!

            П.С.
            Днес направихме голяма крачка към изпълнението на сетъпа. Остана малко за финалното потвърждение!

            Last edited by exxs; 14.02.2018, 22:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
              Ходих на една "среща", и там умни глави,казаха,че тази година ще бъде годината на златото и среброто...

              Да видим..... Аз съм напазарил и от двете,и чакам

              п.с. предпочитам среброто- 8 пъти е по волатилно от златото.
              хартия или физическо
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Ходих на една "среща", и там умни глави,казаха,че тази година ще бъде годината на златото и среброто...

                Да видим..... Аз съм напазарил и от двете,и чакам

                п.с. предпочитам среброто- 8 пъти е по волатилно от златото.
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • В допълнение към един друг твой пост и допълнението за прчатането на пари: Gold Could Go To $10 On The COMEX But No Physical Will Be Available For Under $5,000 If Available At All

                  Наистина, много е лесно с хартиени пари и контракти да се събарят много от цените на суровините в момента. Да видим до кога. В момента когато се стигне до реална доставка на това, което имаш на хартия може да стане много интересно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                    И сега кошмарът: ами какво ако всички тези изумителни блага, които сме успели да създадем за тези 7 века трябва да се остайностят с наличното злато и сребро? Невъзможно? Засега всеки опит за монетарна система е завършвал именно по този начин. Дали този път е различно? Отговорът всеки може да намери сам за себе си. Основно различно обаче наистина има - остайностяването на хилядократно увеличените ни блага с двайсетократно увеличеното злато и сребро за периода.
                    когато балонът САЩ и доларът изпуснат въздуха (дано не се пука) ... златото и среброто по един или друг начин отново ще излязат на сцената като част от бъдещите инструменти на международната търговия... защото на всички е ясно, че в момента САЩ са в изгодната позиция с принтерите...което все по-малко се харесва на китай, русия, индия, южините америки....
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Според Ангъс Мадисън глобалното БНП е скочило от $248 млрд. през 1500г. на $51 трлн. през 2008. Той малко странно го мери в цени от 1990.

                      Т.е. БНП е скочило около 205 пъти от тогава. Но все пак, сравняваме несравними неща.

                      Старият Ротшилд е умрял от пневмония, която днес се лекува с антибиотици за 20 лв. А на него, макар и най-богатия човек за времето си, никой не е могъл да му помогне на каквато и да било цена.

                      Коментар


                      • Или около 120 грама сребро /120лв/. Малко хора са имали достъп до злато по онова време. Обикновено монетите са били сребърни.
                        И по онова време, трябва да се признае: златото/среброто в обращение са били ок. 5% с това, което разполагаме днес. Но знаете ли, абсолютно същото важи и за населението: ок 350млн души, което е 5% от 6.5млрд днес. Синхронът е съвършен!
                        Но сега идва въпросът: 20 пъти повече блага ли е създало човечеството за тези 7 века? Далеч по-реален отговор би бил трицифреният, да не кажа четирицифрен. И сега кошмарът: ами какво ако всички тези изумителни блага, които сме успели да създадем за тези 7 века трябва да се остайностят с наличното злато и сребро? Невъзможно? Засега всеки опит за монетарна система е завършвал именно по този начин. Дали този път е различно? Отговорът всеки може да намери сам за себе си. Основно различно обаче наистина има - остайностяването на хилядократно увеличените ни блага с двайсетократно увеличеното злато и сребро за периода.

                        https://www.youtube.com/watch?v=XIrIu6zcg_4
                        Най-силната част след първата минута.

                        We consider necessary, that international trade, be established,
                        as it was the case, befor the great mistfortunates of the World,
                        on an indisputeable monetary base that does not bear the mark of any nation.
                        Which base? In truth, no one has seen, how one could really have any standard
                        criterion other than GOLD!





                        Коментар


                        • А един занаятчия в Англия през 14 век е изкарвал средно по 9-10 грама злато на месец.

                          Коментар


                          • Обаче един Флорин е бил 3.5 грама злато.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Аз си признавам, че не успях да ти проследя мисълта.

                              Но информацията за 500грама злато на месец възнагражденеие на занаятчия ме изуми.
                              Кратък рисърч:

                              The Florentine florin was a coin struck from 1252 to 1533 with no significant change in its design or metal content standard during that time. It had 54 grains of nominally pure or 'fine' gold (3.5 grams, 0.1125 troy ounce)

                              Т.е. 1 флорин има 3.5гр злато.

                              In the 1400s, Medici bank staff made between 14-50 florins per year. The supervisor and architect of the Florence cathedral only made 100 florins per year. Elsewhere I found some references to city residences being worth about 200 florins with elite palaces valued at 3500 florins.

                              т.е. това са едни от най-престижните професии за времето си, които носят 50-175грама злато годишно /3000-12000лв/. Вече изключителните заплати стигат до 350грама злато или 22 000 година. Нормални резиденции, което според мен съответства именно на 80кв в София, са 700 грама злато /не 3 килограма/!

                              Та така...
                              според мен пинокио е объркал мерките grain с грам, но пак пише увлекателно, а мишо е като латерна... може би акциите трябва да загубят едно 40%-50%,че да миряса

                              за мен при следващото раздаване на картите един приличен двустаен апартамент (пълен люкс според брокитата) в София би трябвало да струа макс 50 унции.. в момента е 100+.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Аз си признавам, че не успях да ти проследя мисълта.

                                Но информацията за 500грама злато на месец възнагражденеие на занаятчия ме изуми.
                                Кратък рисърч:

                                The Florentine florin was a coin struck from 1252 to 1533 with no significant change in its design or metal content standard during that time. It had 54 grains of nominally pure or 'fine' gold (3.5 grams, 0.1125 troy ounce)

                                Т.е. 1 флорин има 3.5гр злато.

                                In the 1400s, Medici bank staff made between 14-50 florins per year. The supervisor and architect of the Florence cathedral only made 100 florins per year. Elsewhere I found some references to city residences being worth about 200 florins with elite palaces valued at 3500 florins.

                                т.е. това са едни от най-престижните професии за времето си, които носят 50-175грама злато годишно /3000-12000лв/. Вече изключителните заплати стигат до 350грама злато или 22 000 година. Нормални резиденции, което според мен съответства именно на 80кв в София, са 700 грама злато /не 3 килограма/!

                                Та така...

                                Коментар

                                Working...
                                X