IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нямам съмнения аз за Швейцарците. Трябва да взимаме пример от тях. Не само милитаризацията, а и всичко друго.

    За милитаризацията не е нужно за гледаме чак Швейцарците. Гърците имат 11 такива хубавци, самолетче със 105мм оръдие на борда.

    Но най-важното, което не е споменато в статията е, че швейцарците не са мошеници на дребно.
    Click image for larger version

Name:	130.jpg
Views:	1
Size:	85.0 КБ
ID:	3313296










    Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    https://news.bg/comments/nay-militar...a-v-sveta.html

    Това по линия съмненията на Мишо за Швейцарците. Напоследък съм фен на франка и държа част от кеша си в шф. франкове. Тези се водят по акълна на ЕЦБ, но чукне ли следващата криза франка ще удържи най-много според мен. Това им е философията - да за център на стабилност и точка на сгъстяване на капитала. Понасраха франка, но бяха принудени от околната среда (за да не останат без индустрия), но ударили време разделно франка може и 2 евра да стане и тогава поне в моментите на шокова терапия си мисля, че ще е по-добър избор спрямо евро и долар. Британци и Японци не ги смятам - те се извратиха брутално .
    Last edited by Money; 18.03.2018, 11:22.

    Коментар


    • Тук от едната крайност на другата сте с малки изключения. Да имаш до около 10% от капитала е ок но да си с голямо тегло и да чакаш крайности е глупост. Времето тече и живота няма да ви чака - живейте !

      Да някои централни банки имат около 5% в злато и това е за всеки случай но никой не е заложил голям процент на злато. Ако има голям играч ми кажете

      Ако дойде голяма инфлация тогава ще е голям удар златото и по скоро златните мини но това засега май не се очертава. Все пак е добре да има човек позиция и особено при нов спад да си отвори позиция ако няма но да трупа кюлчета това много крайно

      Коментар


      • https://news.bg/comments/nay-militar...a-v-sveta.html

        Това по линия съмненията на Мишо за Швейцарците. Напоследък съм фен на франка и държа част от кеша си в шф. франкове. Тези се водят по акълна на ЕЦБ, но чукне ли следващата криза франка ще удържи най-много според мен. Това им е философията - да за център на стабилност и точка на сгъстяване на капитала. Понасраха франка, но бяха принудени от околната среда (за да не останат без индустрия), но ударили време разделно франка може и 2 евра да стане и тогава поне в моментите на шокова терапия си мисля, че ще е по-добър избор спрямо евро и долар. Британци и Японци не ги смятам - те се извратиха брутално .
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Наиграл се е на криптопазара

          Коментар


          • Money, от всичко прочетено дотук от теб оставам с впечетлението, че "гроздето е кисело" Разбрахме, че имаш някакво мнение изрази го вече. Защо продължаваш ? Опитваш се да ни убедиш и нас, че гроздето е кисело ли какво ли ? Да не си загубил от Форекс или акции наскоро, че си толкова напрегнат ?

            Коментар


            • Нали го искаме за по време на война. Ще ни го гепят.

              Ако го дърпаме е добре да купим и поне 300 танка Леопард 2, 200 изстребителя, няколко модерни фрегати, подводница и т.н.


              Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Защо например унгарците си дръпнаха малкото злато от Лондон в къщи, както и Германците. Както и навремето Де Гол, ама айде остави го Де Гол, интересното е БАШ СЕГА защо всички панически се запасяват със злато, а като гледах милото продънено старо руско самолетче в сибирската пустош оня ден май и със сребро и платина и диаманти.

              Ееееех мечти за такава самолетна писта

              Та, май френд, куешчънът, поне за мен е, защо бе джанъм, като е такава отживелица банките така си го тачат презрения метал ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Швейцария до сега е била убежище, но нещата могат да се променят. Пример разкриването на някои от сметките изискани от Европа и САЩ , политически неутрална, но прекалено малка за да издържи на военна инвазия.
                Швейцария е най-милитаризираната страна в Европа. Ще удържи и то доста дълго повярвай ми. Там ВСЕКИ годен за служба минава през казармата по няколко пъти в живота си. Доколкото знам през 10 години ходят. ВСЕКИ мъж има пълно бойно снаражение ВКЪЩИ. Пълна мобилизация за часове.
                Освен това на вски мисля бяха 3 къщи една строи задължително бункер пълен със запаси. Постоянен военен персонал 21000 . Резерви 150000. Пълна мобилизация 3000000.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  ЦБ не винаги са го трупали. В последно време - да и сега държат рекордни количества от 20, ако не и повече, години насам. Което за мене е допълнителен сигнал, че сега не е най-добрия момент за взимане златото.
                  Защо например унгарците си дръпнаха малкото злато от Лондон в къщи, както и Германците. Както и навремето Де Гол, ама айде остави го Де Гол, интересното е БАШ СЕГА защо всички панически се запасяват със злато, а като гледах милото продънено старо руско самолетче в сибирската пустош оня ден май и със сребро и платина и диаманти.

                  Ееееех мечти за такава самолетна писта

                  Та, май френд, куешчънът, поне за мен е, защо бе джанъм, като е такава отживелица банките така си го тачат презрения метал ?
                  Last edited by Selena; 17.03.2018, 20:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    ЦБ не винаги са го трупали. В последно време - да и сега държат рекордни количества от 20, ако не и повече, години насам. Което за мене е допълнителен сигнал, че сега не е най-добрия момент за взимане златото.
                    За това, че чак сега ЦБ трупат злато не съм съгласен. Прочети малко история и ще видиш колко са имали в началото на 20 век в Лондон. След това са го продвали за да имат ликвидност и да се въоръжават. Нищо друго не е имало стойност.
                    На примера с пример: преди време и НИ не са имали същите качества като сега и надали е съществувал термина "инвестиционен имот". За мен лично парите затворени в такива инвестиционни имоти губят доста от стойността си при кризи. Една от тях е демографската. А това, че (пак го повтарям) "Сульо и Пульо" били чули за инвестиции в имоти, не означава че всички влезли в този рисков клас пасив ще успеят да си дръпнат парите при криза. Тези със злато и земи по-добре ще се справят. Поне ще имат какво да продават и къде да копат. Ако могат да стигнат до там де. Но това са катастрофични прогнози и дано никога не стигаме до там. Въпреки всичко черните лебеди винаги са съществували в историята.

                    Коментар


                    • ЦБ не винаги са го трупали. В последно време - да и сега държат рекордни количества от 20, ако не и повече, години насам. Което за мене е допълнителен сигнал, че сега не е най-добрия момент за взимане златото.

                      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Хеле пък централните банки как го обичат и трупат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                        Оффффф, аз пък ти давам друг пример. Апартамент за 800 к в евра (тухли керемиди и всичко там останало) в района на Докторски паметник.
                        Злато за същите 300 к в евра на три или трезора (например Сингапур, Лондон и Сидни). При евентуална криза (каквато искаш я измисли-война, нациоанализации, политически кризи, земетресение...) кое ще запази стойност повече.
                        Тук се отвори важна тема ако имаш 300 хиляди в злато или много повече при глобален катаклизъм къде да е съхранението. Сингапур прекалено малък и биха били уязвими при военно нахлуване. Лондон могат да се подчинят на глобално споразумение за национализация и . Сидни сурвинна икономика нямат интерес да се подчинят на национализация и фиксирането му това е против техния икономически интерес , но накрая могат да клекнат. Тук се изпуска Швейцария и Русия. Швейцария до сега е била убежище, но нещата могат да се променят. Пример разкриването на някои от сметките изискани от Европа и САЩ , политически неутрална, но прекалено малка за да издържи на военна инвазия. При Русия нещата са двуяки няма да се подчини на никакви международни споразумения и е в неин интерес високата цена на златото достатъчно мощна да не бъде заплашена военно. Но проблема е че при авторитарната държва всичко може да се случи и няма върховенство на закона. При горно споменатите демокрации при катаклизъм може да не използват съвсем не демократични средсва или вече да не са класически демокрации. Поздрави
                        Last edited by Todor Sabev; 17.03.2018, 20:18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          Наистина е забавно, когато някой те кара да залагаш против 5000 годишна "психоза".
                          Каквото и да се говори, пътят към забогатяването най-често се крие в създаването на успешен бизнес. Ако си добър в трейдинга и с малко шанс, също можеш да удариш кьоравото.

                          Инвестициите в метали и дори акции, особено дългосрочни, могат да служат за съхранение на изкараното - да се разбира 4-5% годишно. Много против се изговаря, че златото само съхранява и че не можело да се яде, наивно, наивно, наивно. В най-критичните моменти именно свойството да съхрани стойността е най-ценно. Просто защото никой друг актив не се е показал като успешен в начинанието за повече от няколко десетилетия. С други думи, ако вземем две столетия каквото и да си имал, винаги си можел да се окажеш с нищо - бизнеси, акции, кеш. От другата страна стоят НИ, метали и земя. Точно за това и те се считат за по-консервативни вложения и очакваната от тях доходност е по-ниска. Виждаме обаче, че последните десетилетия имотите са постигнали доходност, съизмерима с тази на капиталовите пазари - мястото за умните, "големите играчи". Всъщност, всичко зависи от психологията на масата. Досега приоритет е било вероюто "купувам имота, държи ми парите, пък и има доходност, различна от капитоловата". Рано или късно, ще се стигне до момента, в който фокуса ще се измести към "съхраняването на стойност, съчетано с мобилност, ликвидност, сигурност и анонимност", НИ могат да позагубят от блясъка си, особено предвид евентуалното им изобилие.

                          Идните десетилетия ще са наистина много динамични. Никой няма как да знае какво ни чака зад ъгъла, а промените може да са наистина колосални - декар земя и селска къща колкото апартамент в София или 12 унции злато за апартамент в Докторски...наистина всичко може да се случи. И точно за това да имаш 250К в лева, и 200 от тях да набиеш за тухли в столицата - не мисля, че е най-умното нещо, съжалявам. Когато следващият крак надолу дойде, застоят в имотите може да продължи повече от десетилетие - и това ще е точно, когато вероятно най-нужно ти е да опреш до спестеното. Това не им е готиното на НИ - точно тогава никакви ги няма!

                          Към обвинението за "регрес", ако златото пак станело пари. Ама не е ли ясно, че златото НЕ е пари от 40 години и малко. Преди това всички парични знаци са били обезпечени със злато. Дали трябва да игнорираме условинте 4960 години и дали последните 40 години не са всъщност "регреса" по отношение на средствата, които използваме за пари - това е казус, който нека всеки да реши за себе си.

                          Иначе в малко по-голяма конкретика:
                          есаПак се заговори за военни конфликти усилено, обаче златото никакво го няма. Явно пак не е разбрало. Нищо, че ако се беше изсилило на 1400, щеше да е ясно като бял ден.
                          Нищо не се е променило. Подкрепите са както следва:
                          Злато: 1285-1300
                          Сребро: 15,90-16,00
                          Докато те държат сетъпът е за катапултиране към върховете на златото и ниските 30-долара на среброто - това в съвсем обозримо бъдеще. Импулсивен пробив на 1365-1370 за златото и съпротивата при 18,60-19.00 за среброто сериозно ще затвърдят, че движението по зададената траектория е в ход.


                          От друга страна пробив на горецитираните подкрепи вероятно ще резултира с допълнителни няколко месеца мечи натиск преди да бъде завършена корекцията на този 8-месечен импулс от 2016, и да започне новият такъв. Все пак съдейки по това, до къде докараха Барик Горд, едва ли ще има сили за този развой и за мен остава доста по-малко вероятно докато сме над подкрепите....и това при все, че много ми се иска да видя доларът, ако не друго, то поне да коригира до 1.14-1.15 спрямо еврото. Сетъпите между метали и долар все още са доста различни, и никак няма да се изненадам, ако импулсът на металите не ни изненада или с много стабилен долар, или дори с поскъпващ такъв. Само ми е интерсено как биха го обяснили лаладжиите - Брекситът би бил супер, но силно ме съмнява да може сетъпът да "стиска" дотогава.



                          Поздрави
                          Чукнах ти лайк защото ми хареса израза. Аз също написах нещо подобно . Тук тайминга е най важен. Залагането срещу златото дългосрочно също може да е толкова глупаво както и залагането срещу западната цивилизация. Имам предвид скъсяването на индекси и акции. Просто ако можеш да уцелиш правилния момент е успешно иначе не си струва. За консервативните играчи които очакват крах не е необходимо да следят всяко движение на индексите. Просто трябва да купуват по малко физическо злато при корекциите. Притежаването на злато си е някаква форма на къса позиция спрямо пазара на акции. Поздрави.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Това не променя факта, че златото е токен. 5000 г. фетишизиране не е шега работа.
                            Хеле пък централните банки как го обичат и трупат

                            Коментар


                            • Това не променя факта, че златото е токен. Но наистина 5000 г. фетишизиране не е шега работа.

                              Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              Оффффф, аз пък ти давам друг пример. Апартамент за 800 к в евра (тухли керемиди и всичко там останало) в района на Докторски паметник.
                              Злато за същите 300 к в евра на три или трезора (например Сингапур, Лондон и Сидни). При евентуална криза (каквато искаш я измисли-война, нациоанализации, политически кризи, земетресение...) кое ще запази стойност повече.

                              Коментар


                              • Аз питам Мишо Илиев, сега в Сирия кое запази стойност, НИ или злато? Също питам как беше в Ливан, Либия, Чили, Венецуела, Камбоджа, Корея питам си просто.

                                Коментар

                                Working...
                                X