IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    И ?
    Какво означава според теб това ?
    Щото тази графика я има в 10 200 сайта !!
    Ще гони 2ката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Колегата Инта 53 постна тая графика в темата за форекс https://www.boerse.de/langfristchart...r/EU0009652759
      И ?
      Какво означава според теб това ?
      Щото тази графика я има в 10 200 сайта !!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        А какво ще вземе вместо него, японски или немски дълг? Американският е най- на сметка, плаща положителна (макар и мизерна) реална лихва ако е с матуритет 5, 10 или 30г.

        Пък може и да вземат нещо с по-нисък рейтинг.
        От 1972 г до 2018 г доларът се е обезценил 3 пъти,какви 30 г .....

        Коментар


        • А какво ще вземе вместо него, японски или немски дълг? Американският е най- на сметка, плаща положителна (макар и мизерна) реална лихва ако е с матуритет 5, 10 или 30г.

          Пък може и да вземат нещо с по-нисък рейтинг.

          Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Не задължитено да се прибегне до военни действия. Просто Китай може да замрази купуването на американски дълг. Както писах преди три месеца.
          Last edited by Money; 23.03.2018, 19:03.

          Коментар


          • Колегата Инта 53 постна тая графика в темата за форекс https://www.boerse.de/langfristchart...r/EU0009652759

            Коментар


            • Относно митата

              Може да подразня някои хора с историческите си аналогии, но една от основните причини за възникването на пепопонеските войни е именно търговски спорове. Мисля че сме съвсем в началото на този процес. Също така мисля, че ще има временно успокоение от няколко години, преди бурята да се разрази в цялата си мощ.

              Не задължитено да се прибегне до военни действия. Просто Китай може да замрази купуването на американски дълг. Както писах преди три месеца.
              Last edited by Todor Sabev; 23.03.2018, 18:49.

              Коментар


              • Има правила на СТО. ЕС също налага мита върху китайската стомана и то много по-високи от тези на Тръмп (стигащи до 70-90%), но ЕС спазва правилата. ЕС прави анти-дъмпингови разследвания и после налага антидъмпингови мита точно върху конкретни типове продукти, така че да компенсират китайските дотации.

                А това което прави Тръмп е просто да си налага мита както му падне и на когото иска. Това е проблемът.

                Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Тръмп не ме кефи и митата не ме кефят, но ако трябва да сме коректни Китайската държава с техния полу капитализъм реално дотира тяхното производство на стомана докато не изтрепят къде що има производител по света. Така е и в леката промишленост и в търговията.

                Ако беше чист капитализъм да кажем, че Тръмп е против свободната търговия, но жълтите играят с по 2 аса в ръкавите ... докато западняците владеят печатарката за пари жълтугите овладяха производствените мощности...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  Тръмп не ме кефи и митата не ме кефят, но ако трябва да сме коректни Китайската държава с техния полу капитализъм реално дотира тяхното производство на стомана докато не изтрепят къде що има производител по света. Така е и в леката промишленост и в търговията.

                  Ако беше чист капитализъм да кажем, че Тръмп е против свободната търговия, но жълтите играят с по 2 аса в ръкавите ... докато западняците владеят печатарката за пари жълтугите овладяха производствените мощности...

                  сега западния свят се усети, че китай има индустрия , а те принтери и е въпрос на време да не им приемат хартийките и/или да им изкупят държавата със спестени техните хартийки...защото като се изключи елита населението на тия държави е в кредити и кредити и кредити...

                  та не знам как ще станат нещата

                  лично за мен е най-добре да крашнат както американците така и китайците (да не кажете че съм политически настроен...руснаците са си крашнали..)

                  и да има малко работа за всички.. не може едните да контролират печатницата, а другите мощностите...а ние да гледаме като цигане пред сладкарница.
                  Ще крашнат доларът и Китай и Европа за дълго ще влязат в криза.

                  Коментар


                  • Тръмп не ме кефи и митата не ме кефят, но ако трябва да сме коректни Китайската държава с техния полу капитализъм реално дотира тяхното производство на стомана докато не изтрепят къде що има производител по света. Така е и в леката промишленост и в търговията.

                    Ако беше чист капитализъм да кажем, че Тръмп е против свободната търговия, но жълтите играят с по 2 аса в ръкавите ... докато западняците владеят печатарката за пари жълтугите овладяха производствените мощности...

                    сега западния свят се усети, че китай има индустрия , а те принтери и е въпрос на време да не им приемат хартийките и/или да им изкупят държавата със спестени техните хартийки...защото като се изключи елита населението на тия държави е в кредити и кредити и кредити...

                    та не знам как ще станат нещата

                    лично за мен е най-добре да крашнат както американците така и китайците (да не кажете че съм политически настроен...руснаците са си крашнали..)

                    и да има малко работа за всички.. не може едните да контролират печатницата, а другите мощностите...а ние да гледаме като цигане пред сладкарница.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Пак ще го отнесът тези, които са гласували в подкрепа на идеята за "тръмпа"- Хамерика фръст!!!. При нас как е, да не би да е по-различно?!
                      Тръмп си е прав. Свободната търговия създава единствено дисбаланси, които ги плаща обществото, а облагодетелстват само корпоративната олигархия, която се мести от страна в страна! СТО е инструмент на световния псевдоелит срещу хората! Отделен въпрос е факта, че в случая няма полезен ход, без да се изпие горчивата чаша.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Бе оказва се че Китай внася живи прасета сорго соя и кво беше още от тоя сорт от технологичния гигант САЩ а изнася телефони електроника машини.....Са ше налагали мита на прасеатъ. Па го отнесе селянина
                        Пак ще го отнесът тези, които са гласували в подкрепа на идеята за "тръмпа"- Хамерика фръст!!!. При нас как е, да не би да е по-различно?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          ние знаем, че бай ти чайник е врагот номер единица за Западот (разбирай Англо племето). Е имаше тука един Равновесов и още един двама дет им беше особено смешно за юана и чайките как щели да "капичнели гушерот", а той щел да царува вовеки, аз им каах че жълтурите ще вземат руля те не ми верваха, а па на американюгите ич не им е смешно тряя ти каа напрао им се пука тиквундера и се чудат са каква идиотщина да измислят, но в момента си имат и те вътрешни ядове и не стаа не им връзва.

                          Единствено и само нещо в бъдеще ако успеят да насъскат чайките срещу руснаците или срещу индийците нещо да се изпотепат помежду си, нещо ако мое запалат Иран, неккъв такъв сценарий, а Сащовите и Англичаните са царе в тия педерастии, ше видиме .....
                          Бе оказва се че Китай внася живи прасета сорго соя и кво беше още от тоя сорт от технологичния гигант САЩ а изнася телефони електроника машини.....Са ше налагали мита на прасеатъ.Па го отнесе селянина
                          Last edited by Andi11; 23.03.2018, 10:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            Всичко ще се сформира някъде в средата. Но когато старият свят е умрял, а новият не се е сформирал настоящето се намира в черната дупка на средновековието. ЕС още към 16 та му решиха съдбата, очакват ни прекомерно буреносни 2019-2021 . Всичко сочи към спасителните убежища франк и метали. Китай е основният враг на Западната система, а Русия я използват само за медийни кьорфишеци и отклоняване на вниманието. Ако оставят Китай да се развива по този начин, след десетилетие дори немските автомобилостроители брандове ще изчезнат от пазара.
                            Гледай дотком балона как ще им изгърми на американците това ще е изключително интересно за наблюдаване, само пуканки трябва да си вземеш.
                            ние знаем, че бай ти чайник е врагот номер единица за Западот (разбирай Англо племето). Е имаше тука един Равновесов и още един двама дет им беше особено смешно за юана и чайките как щели да "капичнели гушерот", а той щел да царува вовеки, аз им каах че жълтурите ще вземат руля те не ми верваха, а па на американюгите ич не им е смешно тряя ти каа напрао им се пука тиквундера и се чудат са каква идиотщина да измислят, но в момента си имат и те вътрешни ядове и не стаа не им връзва.

                            Единствено и само нещо в бъдеще ако успеят да насъскат чайките срещу руснаците или срещу индийците нещо да се изпотепат помежду си, нещо ако мое запалат Иран, неккъв такъв сценарий, а Сащовите и Англичаните са царе в тия педерастии, ше видиме .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение



                              Ко мъ напрай ти , бе ?
                              По месеци да да разбия ли ......
                              Истината е , че работата е на кантар . До ДВЕ години , може и до паритет да е ходило и пак да е тук където е сега
                              А може и до 1.12/1.10 и пак нагоре ...много
                              Тая двойка е на кобилицата в момента
                              Като Златото ...
                              Ама рублата - залагам малкия пръст на левата ....
                              До две години 80 минимум за долар
                              Ко речи нищо не разбрах ама карай.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                                Даже Ванга не се е изказвала толкова категорично.
                                Но си личи, че си голям фен на някой гадател, а опазил Б-г, взел си се за такъв.
                                Не позна човека не е гадател.Много повече е от гадател

                                Коментар

                                Working...
                                X