IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Така е, но върхът все пак е съставен от различни камъни с различни визии за бъдещето. Интересни процеси текат в Германия още от 2016-2017 година. Въпрос на време е да родят. Тогава ще стане много интересно. Прекалено горещо. Нажежаващо бих казал.
    Умишлено пуснаха сганта за активизиране на национализма.........Англосаксонците имат доста военни бази там с ядрено оръжие.Най-голямата им грешка ще бъде да изпуснат там контрола.Само китайците се доближават до това което могат германците.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Така е, но върхът все пак е съставен от различни камъни с различни визии за бъдещето. Интересни процеси текат в Германия още от 2016-2017 година. Въпрос на време е да родят. Тогава ще стане много интересно. Прекалено горещо. Нажежаващо бих казал.
      Много е интересно там напоследък. Гледам, че германците са от най-големите купувачи на злато в момента. Вярват в Германия и ЕС.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Една от масовите илюзии за масата е че може да има уравниловка на обществото.Обществото е пирамида и основата винаги ще е основа а върхът връх.Средната класа с малки изключения ще изчезне.Планетата няма ресурси за голяма средна класа.като цяло 5-6 милиарда от населението са излишни и според мен редуцирането е неизбежно. То вече е във вход чрез храна и ред други неща...........С напредването на роботиката и генетиката.........вече има успешни опити за отглеждане на ембрион на овца в изкуствена утроба...........създаването на клонирани човешки същества и модифицирането на генома им в едно с роботиката ще направи ненужни масата от хора по планетата.
        Така е, но върхът все пак е съставен от различни камъни с различни визии за бъдещето. Интересни процеси текат в Германия още от 2016-2017 година. Въпрос на време е да родят. Тогава ще стане много интересно. Прекалено горещо. Нажежаващо бих казал.
        Last edited by Muller; 24.03.2018, 19:50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          Напротив. Трябва да се печели от всичко. Както от евтиния труд на половината свят, така и от технологичния напредък. Между другото на много места по света има пазари за роби, Така че светът не е само епъл той е смесица от минало настояще и бъдеще.
          Една от масовите илюзии за масата е че може да има уравниловка на обществото.Обществото е пирамида и основата винаги ще е основа а върхът връх.Средната класа с малки изключения ще изчезне.Планетата няма ресурси за голяма средна класа.като цяло 5-6 милиарда от населението са излишни и според мен редуцирането е неизбежно. То вече е във вход чрез храна и ред други неща...........С напредването на роботиката и генетиката.........вече има успешни опити за отглеждане на ембрион на овца в изкуствена утроба...........създаването на клонирани човешки същества и модифицирането на генома им в едно с роботиката ще направи ненужни масата от хора по планетата.
          Last edited by Hermes73; 24.03.2018, 14:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Да бяхме останали в робовладелския строй.

            Каква грешка само, да се индустриализираме и после да минем в гадния свят на софтуеръра и интернета


            Напротив. Трябва да се печели от всичко. Както от евтиния труд на половината свят, така и от технологичния напредък. Между другото на много места по света има пазари за роби, Така че светът не е само епъл той е смесица от минало настояще и бъдеще.

            Коментар


            • Да бяхме останали в робовладелския строй.

              Каква грешка само, да се индустриализираме и после да минем в гадния свят на софтуеръра и интернета

              Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Преди много години на голям строителн обект в Китай имаше стотици работници, а никъде не се виждаха багери или земнокопни машини, при положение, че земнокопната техника беше масова и евтина и се използваше навсякъде по света. При въпрос защо е така, ми се отговори, че човешкият труд е по-евтин от използването на машини, а и се създава работа на хората. Грешката на Китай е, че позволи създаването на средна класа там. Това направи трудът прекалено скъп- По принцип използването на скъпи машини и компютърни системи за управление на производство е много по-скъпо от използването на прекомерно евтин човешки труд. Ако отидеш в турските фабрики ще разбереш това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                Да китайците играят мръсно с техните държавни субсидии за да подбиват пазара и това не е някаква тайна САЩ си бяха затворили очите и за нарушаването на интелектуална собственост но играта се променя и пак повтарям играта е в контрола на този който държи глобалните парични потоци и това са предимно западните корпорации които държат брандовете които всички ние ползваме.

                Ако се наложи производствените мощности могат бързо да се преместят от Китай (а те и сега се местят) особено с това евтино кредитиране и при положение че роботи могат да заместят хората при ниско квалифицираните работни места. Та рано е да се говори за Китай като световен лидер ще трябва да минат през доста кризи за да стигнат западът.
                .


                Преди много години на голям строителн обект в Китай имаше стотици работници, а никъде не се виждаха багери или земнокопни машини, при положение, че земнокопната техника беше масова и евтина и се използваше навсякъде по света. При въпрос защо е така, ми се отговори, че човешкият труд е по-евтин от използването на машини, а и се създава работа на хората. Грешката на Китай е, че позволи създаването на средна класа там. Това направи трудът прекалено скъп- По принцип използването на скъпи машини и компютърни системи за управление на производство е много по-скъпо от използването на прекомерно евтин човешки труд. Ако отидеш в турските фабрики ще разбереш това.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                  Относно митата

                  Може да подразня някои хора с историческите си аналогии, но една от основните причини за възникването на пепопонеските войни е именно търговски спорове. Мисля че сме съвсем в началото на този процес. Също така мисля, че ще има временно успокоение от няколко години, преди бурята да се разрази в цялата си мощ.

                  Не задължитено да се прибегне до военни действия. Просто Китай може да замрази купуването на американски дълг. Както писах преди три месеца.
                  CNBC's Eunice Yoon reports on China threatening to stop buying U.S. Treasurys in response to the Trump administration's imposed tariffs on the country.

                  Китайците от години се отървават от долари купувайки реални активи по целия свят. Добра новина за благородните метали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    При 0.80 и високи лихви програмата на Тръмп за велика Америка отиват на кино.Печелят китайците и Европа а Тръмп иска Америка
                    да печели а другите да си ближат раните.
                    Значи , всичко опира до ''желанието на Тръмпчо '' , а ?
                    И затова го ''виждаш че отива на 2-ка'' , доларчето , .....
                    Е , добре де , ама Тръмпчо рече ''искам силен долар'' ............
                    Кво ше прайм сега ................

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      Относно митата

                      Може да подразня някои хора с историческите си аналогии, но една от основните причини за възникването на пепопонеските войни е именно търговски спорове. Мисля че сме съвсем в началото на този процес. Също така мисля, че ще има временно успокоение от няколко години, преди бурята да се разрази в цялата си мощ.

                      Не задължитено да се прибегне до военни действия. Просто Китай може да замрази купуването на американски дълг. Както писах преди три месеца.
                      че то кво има да дразниш с исторически аналогии ?!?, от как свет светува проблемите идват заради курви, пари и кой да е винаги отгоре, тва ше е и са и след 1000г. щот алчнотията е заложена в гена, а за да се опрай проблема тия дет са ни бъзикали гените при нащо създаване, треа да ги пипнат пак, нещо финна настройка, знам ли и аз ...
                      Last edited by michaelis12; 23.03.2018, 22:02.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                        Да китайците играят мръсно с техните държавни субсидии за да подбиват пазара и това не е някаква тайна САЩ си бяха затворили очите и за нарушаването на интелектуална собственост но играта се променя и пак повтарям играта е в контрола на този който държи глобалните парични потоци и това са предимно западните корпорации които държат брандовете които всички ние ползваме.

                        Ако се наложи производствените мощности могат бързо да се преместят от Китай (а те и сега се местят) особено с това евтино кредитиране и при положение че роботи могат да заместят хората при ниско квалифицираните работни места. Та рано е да се говори за Китай като световен лидер ще трябва да минат през доста кризи за да стигнат западът.
                        .


                        и кои сте толко дет ползвате разни "брандове" ?! щот тия са 1.6 млрд. само те и продават некви си техни измислени брандове на останалите мангали които са 6 млрд. на супер ниски цени. Западните корпорации били държали били парични потоци, ми то хубаво ама тия са с 4 трлн. на плюс аз незнам друга такава държава с такива възможности, Запада са всички на минус.
                        Те всички играят курвенската с тия субсидии, еврогейовете да не са по различни ?! Нас ни разбридаха от 26ти в света здрава права икономика ни докараха до 69 място до просешка тояга, щот ни унищожиха производството тия западни капути с техните брандове .....
                        Аз съм ЗА чайниците да ебат мамата на Запада поне са такива гяволи, ае да видиме Пиер, Ханс и Джон как зимат по 300€ заплатки за да са конкурентно способни .....

                        P.S. апропо САЩа не зи затварят никви очи за интелектуална собственост, Чайниците са казали на всеки западен тарикат ако иска китайски пазар и околия, то ще споделя западни технологии иначе йок 2млрд. пазар .....
                        Last edited by michaelis12; 23.03.2018, 21:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                          И що реши така , само с един поглед на линейна графика
                          Стамбата във форекс темата , каза че пътя е към 0.80 !!
                          Обърках се вече , незнам какво да правя
                          При 0.80 и високи лихви програмата на Тръмп за велика Америка отиват на кино.Печелят китайците и Европа а Тръмп иска Америка
                          да печели а другите да си ближат раните.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            От 1972 г до 2018 г доларът се е обезценил 3 пъти,какви 30 г .....
                            Лихвата по 30г трежърис през 1980г е била 16%.

                            Обаче.

                            Така че...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Ще гони 2ката.
                              И що реши така , само с един поглед на линейна графика
                              Стамбата във форекс темата , каза че пътя е към 0.80 !!
                              Обърках се вече , незнам какво да правя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Тръмп не ме кефи и митата не ме кефят, но ако трябва да сме коректни Китайската държава с техния полу капитализъм реално дотира тяхното производство на стомана докато не изтрепят къде що има производител по света. Така е и в леката промишленост и в търговията.

                                Ако беше чист капитализъм да кажем, че Тръмп е против свободната търговия, но жълтите играят с по 2 аса в ръкавите ... докато западняците владеят печатарката за пари жълтугите овладяха производствените мощности...

                                сега западния свят се усети, че китай има индустрия , а те принтери и е въпрос на време да не им приемат хартийките и/или да им изкупят държавата със спестени техните хартийки...защото като се изключи елита населението на тия държави е в кредити и кредити и кредити...

                                та не знам как ще станат нещата

                                лично за мен е най-добре да крашнат както американците така и китайците (да не кажете че съм политически настроен...руснаците са си крашнали..)

                                и да има малко работа за всички.. не може едните да контролират печатницата, а другите мощностите...а ние да гледаме като цигане пред сладкарница.

                                Да китайците играят мръсно с техните държавни субсидии за да подбиват пазара и това не е някаква тайна САЩ си бяха затворили очите и за нарушаването на интелектуална собственост но играта се променя и пак повтарям играта е в контрола на този който държи глобалните парични потоци и това са предимно западните корпорации които държат брандовете които всички ние ползваме.

                                Ако се наложи производствените мощности могат бързо да се преместят от Китай (а те и сега се местят) особено с това евтино кредитиране и при положение че роботи могат да заместят хората при ниско квалифицираните работни места. Та рано е да се говори за Китай като световен лидер ще трябва да минат през доста кризи за да стигнат западът.
                                .



                                Коментар

                                Working...
                                X