IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Той не е вече икономически целесъобразен за създателите си. Така мисля аз
    Тук мислим различно но очаквам много промени.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Умишлено пуснаха сганта за активизиране на национализма.........Англосаксонците имат доста военни бази там с ядрено оръжие.Най-голямата им грешка ще бъде да изпуснат там контрола.Само китайците се доближават до това което могат германците.
      Първо трябва икономическа криза, чак след това може да се финансира национализма. Той е подготвен, но е още в зародиш. Такива процеси текат бавно. Процесите в САЩ започнаха 2001 година, сега сме 17 години по-късно, а още не са достигнали пика. Преформатиране на капиталови потоци. Геополитика на парите. Затова златото е геополитически инструмент изключително важен в целия пъзел.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение



        Най се интересувам как може да се развие ЕС при една голяма буря и не съм убеден че имат ясен план на действие. Бавно се случват нещата в Европа а бурята ще дойде в един момент.

        Той не е вече икономически целесъобразен за създателите си. Така мисля аз

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Друга голяма заблуда е че 100 семейства ще имат всичко на тоя свят а останалите ше ги търпят.Както казва един младеж тука старият свят си е отишъл а новия не е дошъл.Забравете за стария свят,В новия няма да има задокеански господари ще има свобода.
          Защо. Има държави на Балканите където няколко фамилни клана управляват както по времето на османската империя, след разпада и, по време на комунизма, и сега. Вековни фамилий скрити много далече от хорските погледи. Феодално родовия строй е, бил е, и ще бъде валиден винаги като основна система за управление. Външната опаковка може да бъде всякаква. Същото важи и за Британия, Римокатолическия свят итн.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

            Какво имаш предвид ? Какви процеси текат ?
            Икономически. Преформатиране на основните парични потоци, които финансират немската държава. Австрия няма да бъде засегната.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Не разбирам защо намесваш Русия.Тоя новият свят и там ще дойде.По точно от там ще тръгне.Не това което е днесТоя който ни е дал живот знае че ни трябват материални неща за земният живот и ни ги е дал.Но едни хора са заграбили чуждото е ще го върнат ако не искат си заминават.Срещу Природата нямат шнас.Природата е висш разум.
              Новия свят който идва и новия ред вече ги е имало преди 2000 години.............разликата е тази че малкия горен слой ще живее в 21 век а масата в отдавна отминали времена...........

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Заблуда е да се мисли че в Русия и още повече в Китай-в Китай винаги човешкия живот е бил по-евтин от този на едно куче-положението е различно от Запада..........Пирамидата я е имало и в пещерата преди 30 000 години.Мускулите и агресията са поставяли на върха дадения индивид.При стадните животни е така-има йерархия.
                Не разбирам защо намесваш Русия.Тоя новият свят и там ще дойде.По точно от там ще тръгне.Не това което е днесТоя който ни е дал живот знае че ни трябват материални неща за земният живот и ни ги е дал.Но едни хора са заграбили чуждото е ще го върнат ако не искат си заминават.Срещу Природата нямат шнас.Природата е висш разум.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Друга голяма заблуда е че 100 семейства ще имат всичко на тоя свят а останалите ше ги търпят.Както казва един младеж тука старият свят си е отишъл а новия не е дошъл.Забравете за стария свят,В новия няма да има задокеански господари ще има свобода.
                  Заблуда е да се мисли че в Русия и още повече в Китай-в Китай винаги човешкия живот е бил по-евтин от този на едно куче-положението е различно от Запада..........Пирамидата я е имало и в пещерата преди 30 000 години.Мускулите и агресията са поставяли на върха дадения индивид.При стадните животни е така-има йерархия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    При 0.80 и високи лихви програмата на Тръмп за велика Америка отиват на кино.Печелят китайците и Европа а Тръмп иска Америка
                    да печели а другите да си ближат раните.
                    Ква велика Америка кви пет лева.Мането го тоя откачалнилник и неговия и на Америка некролог виси от джоба.Ше връщал производството ми отде инженери???Отде техници????Тия с костюмите и чантите ли ше работят???И За какви пари ше работят инженерите там.То са айфон от Китай е е 1000 евро а колко ли ще е ако е направен у Амерка кой че купуе??Лошото е нашия живот мина в агонията на комунизма и капитализма.Дали ше доживеем новият свят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Една от масовите илюзии за масата е че може да има уравниловка на обществото.Обществото е пирамида и основата винаги ще е основа а върхът връх.Средната класа с малки изключения ще изчезне.Планетата няма ресурси за голяма средна класа.като цяло 5-6 милиарда от населението са излишни и според мен редуцирането е неизбежно. То вече е във вход чрез храна и ред други неща...........С напредването на роботиката и генетиката.........вече има успешни опити за отглеждане на ембрион на овца в изкуствена утроба...........създаването на клонирани човешки същества и модифицирането на генома им в едно с роботиката ще направи ненужни масата от хора по планетата.
                      Друга голяма заблуда е че 100 семейства ще имат всичко на тоя свят а останалите ше ги търпят.Както казва един младеж тука старият свят си е отишъл а новия не е дошъл.Забравете за стария свят,В новия няма да има задокеански господари ще има свобода.
                      Last edited by national power; 25.03.2018, 14:31.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                        Така е, но върхът все пак е съставен от различни камъни с различни визии за бъдещето. Интересни процеси текат в Германия още от 2016-2017 година. Въпрос на време е да родят. Тогава ще стане много интересно. Прекалено горещо. Нажежаващо бих казал.
                        Какво имаш предвид ? Какви процеси текат ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          По изчисления на много умни глави -сме близо до нова криза

                          За Бога Братя- купувайте.

                          П.С. Не е препоръка
                          Или казано по друг начин, може да изчакаме да си накупим акции като паднат
                          ​​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            По изчисления на много умни глави -сме близо до нова криза

                            За Бога Братя- купувайте.

                            П.С. Не е препоръка

                            На мен ми стига толкова. Вече съм само наблюдател. Ако слезе под 1250$ може да се замисля да правя нещо, но иначе съм кибик.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                              Преди много години на голям строителн обект в Китай имаше стотици работници, а никъде не се виждаха багери или земнокопни машини, при положение, че земнокопната техника беше масова и евтина и се използваше навсякъде по света. При въпрос защо е така, ми се отговори, че човешкият труд е по-евтин от използването на машини, а и се създава работа на хората. Грешката на Китай е, че позволи създаването на средна класа там. Това направи трудът прекалено скъп- По принцип използването на скъпи машини и компютърни системи за управление на производство е много по-скъпо от използването на прекомерно евтин човешки труд. Ако отидеш в турските фабрики ще разбереш това.
                              Може би по скоро грешка че толкова бързо създадоха средна класа но дългосрочно трябва да имат голяма средна класа която да е гръбнакът на икономиката и да плаща големи данъци и да създава иновативни продукти. Много бързо се случва тоя подем и то подем без кризи които да изчистват системата. Изтърваха имотният балон а той е в колосални размери и при пукане ще се сблъскат с масово недоволство за пръв път от много години.

                              Виждам че имаме доста сходни мнения и аз както теб виждам англосаксонската позиция най стабилната при една по голяма криза. Самата криза мисля че е още рано да се случи и мисля че сегашната корекция е изпускане на пара но имам едно наум и за лош сценарий

                              Най се интересувам как може да се развие ЕС при една голяма буря и не съм убеден че имат ясен план на действие. Бавно се случват нещата в Европа а бурята ще дойде в един момент.




                              Коментар


                              • По изчисления на много умни глави -сме близо до нова криза

                                За Бога Братя- купувайте.

                                П.С. Не е препоръка
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X