IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
    Работиш с остарели императивни категории! Западен свят, "вечни другари" по интереси и др...

    Твоите аргументи са издържани единствено, в сферата на някаква идиология, а идеологията е нещо много нетрайно!
    Нищо вечно няма Може в един момент да се скарат САЩ и ЕС но за момента няма пряка опасност.

    Само да те питам ти къде живееш в САЩ / ЕС или пък в Русия/ Китай? Избора е очевиден нали

    Китай се превръща в най голямата икономика и това е най голяма опасност за САЩ.

    Коментар


    • междувременно в индия (от местната преса, не някой западен боклук)

      http://www.hindustantimes.com/india-...HiunbdlpL.html
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
        Казах повече: САЩ и ЕС са тясно свързани - това е западният свят. Ако има някой за прецакване той се намира на Изток
        Работиш с остарели императивни категории! Западен свят, "вечни другари" по интереси и др...

        Твоите аргументи са издържани единствено, в сферата на някаква идиология, а идеологията е нещо много нетрайно!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
          Не е въпрос просто на мнение! Всеки може да има мнение, което да бъде повлияно от личния му опит и знание!Но...

          Въпросът е на аргументи! Твоите аргументи са, че Франция и Германия нямало да позволят еди какво си да се случи...
          Казах повече: САЩ и ЕС са тясно свързани - това е западният свят. Ако има някой за прецакване той се намира на Изток

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
            Така е И двамата имаме мнение повлияно от опита и знанията ни та времето ще покаже кой е по прав
            Не е въпрос просто на мнение! Всеки може да има мнение, което да бъде повлияно от личния му опит и знание!Но...

            Въпросът е на аргументи! Твоите аргументи са, че Франция и Германия нямало да позволят еди какво си да се случи...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
              Така е И двамата имаме мнение повлияно от опита и знанията ни та времето ще покаже кой е по прав
              Дано на първо време видим как ще се срути златото

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
                Какво да ти кажа! Явно си си направил анализа! Излагаш аргументи, аз пък съм изложил други!

                Остава да видим кой ще познае!
                Така е И двамата имаме мнение повлияно от опита и знанията ни та времето ще покаже кой е по прав

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
                  Това, което може да направи Доналд е да завътри на макс печатницата и да разпуква пари за инфраструктура, което да създаде работни места и да раздвижи индустрията! Няма от къде да ги вземе, освен от печатане! Това е добре за златото, защото цената му направо ще се изтреля!

                  За да го направи обаче, без да деструктира долара, трябва еврото да изчезне, за да може долара да запази стабилитет, като основна резервна световна валута, без конкурент! ЕС и Еврозоната са пред разпускане. От една страна излизането на Великобритания от ЕС, показва недвусмислено, че Лондон вече не иска да има такъв съюз! С други думи, в техен интерес е да играят за неговото разпускане!
                  САЩ също ще игарят за разпускането на ЕС, който да бъде епицентър и да обере негативите на приближаващата икономическа криза! Русия има тотален интерес от разпускането на ЕС, който до днес беше единствено инструмент в тяхна вреда! В момента ЕС обслужва интересите единствено на Германия и Франция! ЕС ще се изправи срещу САЩ, Русия и Лондон, едновременно! Може да се каже, че Германия е сама в тази битка и няма никакъв шанс за победа! Тя играеше ролята на жертва ВСВ, сега модела се повтаря! Отделно предстои смяна на множество национални правителства идната година! Националистите просто чакат своя миг! Независимо дали говорим за Австрия, Холандия, Франция...
                  Всички про десни и националистически режими, като този в Унгария, ще видят в рухването на ЕС възможност да укрепят властта си! Орбан може да не говори анти ЕС, единствено и само, защото не е дошъл момента! Това се отнася и за Полша! Много е вероятно Италия да обяви първия референдум за напускане на съюза, след победата на изборите на Бепе Грило! Ня смятам, че Лю Пен ще спечели във Франция!

                  Големите залози днес са за злато, крах на еврото и индустриални акции в САЩ, които след краткия срив в бъдеще, ще възстановят стремглаво поради инфлация и повишени обществени поръчки!

                  Ситуацията за България става изключително благоприятна, защото след колапсса на ЕС, страната ще може да възвърне голяма част от демографския си потенциал! Който неминуемо ще трябва да се развива в БГ.Просто за много дълъг период няма да има на къде да изтича! Затоплянето на отношенията между САЩ и Русия, с основен фокус, враг Китай, ще позволи да се намали геополитическия натиск за конфронтация на страната ни с Русия! Доста НПО гниди ще трябва да си търсят друга работа! Левът със сигурност ще бъде полечен от срутването на еврото, затова златото ще добави допълнителна стойност на държащите го!

                  Икономическата имплозия на Германия предстои, просто трябва да се дочака още малко!

                  Златото показва колебливост към момента, в ситуация, в която обстановката просто се нагнетява! Не е далече времето, когато този актив ще бъде ракета! Колабирането на еврото и ускорената инфлация от САЩ до Китай, ще свърши останалото! На 80% съм убеден, че Декември ФЕД няма да вдигне лихвите, което ще окаже подкрепа на златото и ще увладеее текущия му спад! Може би има кратковременн спад до 1150, преди това, но си мисля, че бързо ще бъде компенсиран в последствие!
                  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Това за разпадането на ЕС на много хора ви се иска но няма да се получи Германците и франсетата няма да го позволят Икономиките вървят добре и са достатъчно богати и силни да не го допуснат. Ще има промени но по вероятно да са към по голяма интеграция. ЕС следва Америка за всичко долу горе та не им е проблем.

                    Проблем са им Русия и Китай та там по вероятно да стане нещо. Мисля че една голяма криза в Китай е отдавна нужна и този момент ще дойде. А Русия с ниски цени на ресурсите е една бедна държава та няма и кой знае какъв контрол като няма пари.
                    Какво да ти кажа! Явно си си направил анализа! Излагаш аргументи, аз пък съм изложил други!

                    Остава да видим кой ще познае!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Не мисля така, Смоков. Правя паралел с нещата в България - ако ме турите Дуче, аз мога да инвестирам по 4-5 МБ ежегодно в реална икономика, могъща инфраструктура и работни места, без да печатам пари и без да тегля борчове. Отде ще взема тогаз сухичко ли? - Ами просто ще спра издръжката на хъхреците, ще орежа паразитната администрация със 75%, ще реструктурирам полицията и ще увелича двойно броят на истинските полицаи - за да могат да очушкват нахални хъхреци, дето няма да са доволни от.

                      Доналдът може да стори тоже същото, защото в Америка нещата са същите - а той МРАЗИ паразитството.
                      В САЩ има много хъхреци, това е факт, но те като разход са минимални, на фона нуждите на страната да увладеее дълговото си бреме! Просто предприятията и работните места бяха изнесени в Китай! Днес САЩ изкарва далеч по-малко от това, което консумира! Единствения вариант е яко печатане! Това е вариант, който ще бъде приложен масово по света! Офертата за САЩ е, че всички останали конкурентни валути са или малки, като: паунд, франк, йена и не могат да поберат желаещите пари, или са силно проблемни като юана, а еврото ще е колабирало и ще изчезне! САЩ ще могат да си печатат, а хората ще ги лапат, защото няма да има алтернативи!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
                        Това, което може да направи Доналд е да завътри на макс печатницата и да разпуква пари за инфраструктура, което да създаде работни места и да раздвижи индустрията! Няма от къде да ги вземе, освен от печатане! Това е добре за златото, защото цената му направо ще се изтреля!

                        За да го направи обаче, без да деструктира долара, трябва еврото да изчезне, за да може долара да запази стабилитет, като основна резервна световна валута, без конкурент! ЕС и Еврозоната са пред разпускане. От една страна излизането на Великобритания от ЕС, показва недвусмислено, че Лондон вече не иска да има такъв съюз! С други думи, в техен интерес е да играят за неговото разпускане!
                        САЩ също ще игарят за разпускането на ЕС, който да бъде епицентър и да обере негативите на приближаващата икономическа криза! Русия има тотален интерес от разпускането на ЕС, който до днес беше единствено инструмент в тяхна вреда! В момента ЕС обслужва интересите единствено на Германия и Франция! ЕС ще се изправи срещу САЩ, Русия и Линдон, едновременно! Може да се каже, че Германия е сама в тази битка и няма никакъв шанс за победа! Тя играеше ролята на жертва ВСВ, сега модела се повтаря! Отделно предстои смяна на множество национални правителства идната година! Националистите просто чакат своя миг! Независимо дали говорим за Австрия, Холандия, Франция...
                        Всички про десни и националистически режими, като този в Унгария, ще видят в рухването на ЕС възможност да укрепят властта си! Орбан може да не говори анти ЕС, единствено и само, защото не е дошъл момента! Това се отнася и за Полша! Много е вероятно Италия да обяви първия референдум за напускане на съюза, след победата на изборите на Бепе Грило! Ня смятам, че Лю Пен ще спечели във Франция!

                        Големите залози днес са за злато, крах на еврото и индустриални акции в САЩ, които след краткия срив в бъдеще, ще възстановят стремглаво поради инфлация и повишени обществени поръчки!

                        Ситуацията за България става изключително благоприятна, защото след колапсса на ЕС, страната ще може да възвърне голяма част от демографския си потенциал! Който неминуемо ще трябва да се развива в БГ.Просто за много дълъг период няма да има на къде да изтича! Затоплянето на отношенията между САЩ и Русия, с основен фокус, враг Китай, ще позволи да се намали геополитическия натиск за конфронтация на страната ни с Русия! Доста НПО гниди ще трябва да си търсят друга работа! Левът със сигурност ще бъде полечен от срутването на еврото, затова златото ще добави допълнителна стойност на държащите го!

                        Икономическата имплозия на Германия предстои, просто трябва да се дочака още малко!

                        Златото показва колебливост към момента, в ситуация, в която обстановката просто се нагнетява! Не е далече времето, когато този актив ще бъде ракета! Колабирането на еврото и ускорената инфлация от САЩ до Китай, ще свърши останалото! На 80% съм убеден, че Декември ФЕД няма да вдигне лихвите, което ще окаже подкрепа на златото и ще увладеее текущия му спад! Може би има кратковременн спад до 1150, преди това, но си мисля, че бързо ще бъде компенсиран в последствие!
                        Това за разпадането на ЕС на много хора ви се иска но няма да се получи Германците и франсетата няма да го позволят Икономиките вървят добре и са достатъчно богати и силни да не го допуснат. Ще има промени но по вероятно да са към по голяма интеграция. ЕС следва Америка за всичко долу горе та не им е проблем.

                        Проблем са им Русия и Китай та там по вероятно да стане нещо. Мисля че една голяма криза в Китай е отдавна нужна и този момент ще дойде. А Русия с ниски цени на ресурсите е една бедна държава та няма и кой знае какъв контрол като няма пари.

                        Коментар


                        • Не мисля така, Смоков. Правя паралел с нещата в България - ако ме турите Дуче, аз мога да инвестирам по 4-5 МБ ежегодно в реална икономика, могъща инфраструктура и работни места, без да печатам пари и без да тегля борчове. Отде ще взема тогаз сухичко ли? - Ами просто ще спра издръжката на хъхреците, ще орежа паразитната администрация със 75%, ще реструктурирам полицията и ще увелича двойно броят на истинските полицаи - за да могат да очушкват нахални хъхреци, дето няма да са доволни от.

                          Доналдът може да стори тоже същото, защото в Америка нещата са същите - а той МРАЗИ паразитството.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Смоков: мъдро говориш, но не подценявай Доналдът - ного неща може да направи той, ако му се позволи и ако не го застрелят - и то все: добри за Америка, а и за по-голямата част от света.
                            Това, което може да направи Доналд е да завътри на макс печатницата и да разпуква пари за инфраструктура, което да създаде работни места и да раздвижи индустрията! Няма от къде да ги вземе, освен от печатане! Това е добре за златото, защото цената му направо ще се изтреля!

                            За да го направи обаче, без да деструктира долара, трябва еврото да изчезне, за да може долара да запази стабилитет, като основна резервна световна валута, без конкурент! ЕС и Еврозоната са пред разпускане. От една страна излизането на Великобритания от ЕС, показва недвусмислено, че Лондон вече не иска да има такъв съюз! С други думи, в техен интерес е да играят за неговото разпускане!
                            САЩ също ще игарят за разпускането на ЕС, който да бъде епицентър и да обере негативите на приближаващата икономическа криза! Русия има тотален интерес от разпускането на ЕС, който до днес беше единствено инструмент в тяхна вреда! В момента ЕС обслужва интересите единствено на Германия и Франция! ЕС ще се изправи срещу САЩ, Русия и Лондон, едновременно! Може да се каже, че Германия е сама в тази битка и няма никакъв шанс за победа! Тя играеше ролята на жертва ВСВ, сега модела се повтаря! Отделно предстои смяна на множество национални правителства идната година! Националистите просто чакат своя миг! Независимо дали говорим за Австрия, Холандия, Франция...
                            Всички про десни и националистически режими, като този в Унгария, ще видят в рухването на ЕС възможност да укрепят властта си! Орбан може да не говори анти ЕС, единствено и само, защото не е дошъл момента! Това се отнася и за Полша! Много е вероятно Италия да обяви първия референдум за напускане на съюза, след победата на изборите на Бепе Грило! Ня смятам, че Лю Пен ще спечели във Франция!

                            Големите залози днес са за злато, крах на еврото и индустриални акции в САЩ, които след краткия срив в бъдеще, ще възстановят стремглаво поради инфлация и повишени обществени поръчки!

                            Ситуацията за България става изключително благоприятна, защото след колапсса на ЕС, страната ще може да възвърне голяма част от демографския си потенциал! Който неминуемо ще трябва да се развива в БГ.Просто за много дълъг период няма да има на къде да изтича! Затоплянето на отношенията между САЩ и Русия, с основен фокус, враг Китай, ще позволи да се намали геополитическия натиск за конфронтация на страната ни с Русия! Доста НПО гниди ще трябва да си търсят друга работа! Левът със сигурност ще бъде полечен от срутването на еврото, затова златото ще добави допълнителна стойност на държащите го!

                            Икономическата имплозия на Германия предстои, просто трябва да се дочака още малко!

                            Златото показва колебливост към момента, в ситуация, в която обстановката просто се нагнетява! Не е далече времето, когато този актив ще бъде ракета! Колабирането на еврото и ускорената инфлация от САЩ до Китай, ще свърши останалото! На 80% съм убеден, че Декември ФЕД няма да вдигне лихвите, което ще окаже подкрепа на златото и ще увладеее текущия му спад! Може би има кратковременн спад до 1150, преди това, но си мисля, че бързо ще бъде компенсиран в последствие!
                            Last edited by DELCHO SMOKA; 15.11.2016, 15:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Аз донякъде изумих как скочи рязко Rio Tinto - и яд - защото бях на косъм да си купя - ако бе паднала акцията с половин евро надолу преди изборите, щях да си лапна... И сега - Яхо-о-о-о, защото Доналдът - строител.

                              Смоков: мъдро говориш, но не подценявай Доналдът - ного неща може да направи той, ако му се позволи и ако не го застрелят - и то все: добри за Америка, а и за по-голямата част от света.
                              не съвсем, около 90% от нещата които иска да направи трябва да минат през конгреса
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                                аз лично нищо не правя - още от началото казвам, че хоризонта ми е поне 2019. няма пазари вече, само манипулации. но дори да отиграеш правилно нещата, пак можеш да загубиш. затова карам без ливъридж и никакво шортене. но сега декември дивидента дето ми идва от панаф ще го сложа в акуа металс просто защото е невероятно това което правят за планетата и има потенциал и да е невероятно печелившо. докато не дойде следващата криза не си мърдам от моите златни и сребърни компании, проста стратегия, но трябват нерви да изтърпиш някои простотии. един много правилен цитат в случая

                                When stocks are attractive, you buy them. Sure, they can go lower. I've bought stocks at $12 that went to $2, but then they later went to $30. You just don't know when you can find the bottom - Peter Lynch
                                Аз донякъде изумих как скочи рязко Rio Tinto - и яд - защото бях на косъм да си купя - ако бе паднала акцията с половин евро надолу преди изборите, щях да си лапна... И сега - Яхо-о-о-о, защото Доналдът - строител.

                                Смоков: мъдро говориш, но не подценявай Доналдът - ного неща може да направи той, ако му се позволи и ако не го застрелят - и то все: добри за Америка, а и за по-голямата част от света.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X