IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Но ....
    Ето в това ти изречение има голяма доза вероятност
    И въпреки това, важно е да отбелжа, че под 16.00 среброто започна да прави много жестоки дивергенции. Аз лично продължавам да смятам, че ни предстои рали до поне 17.50-18.00, откъдето да започне новият крак надолу - таргетите тепърва ще се установяват.
    Респективно и при златото .
    В момента преобладават анализатори , които го потапят от текущи цени , но абсолютно възможно е едно покачване до около 1320 , преди да пропадне до 1150
    Това , ще е възможно дори ако паднем още 10-12 $ , около 1245 .
    Ако след това падането продължи , мисля че ще стигнем 1170/1150 от текущи !


    Късмет !

    Коментар


    • Не мислите ли, че прогнозите ви могат да се пообъркат ако балонът биткойн се спука скоро (аз поне така си мисля)? Дали част от парите, които ще бягат оттам, няма да се налеят в златото и да го позасилят?

      Коментар


      • Eкссе , не спираш да се луташ и да изненадваш .
        Значи , преди няколко дена :
        Последният шанс на среброто е да задържи 16.20-16.00 долара нивото. При пробив на тази подкрепа, вероятно следващите няколко месеца за целия комплекс ще са свързани с доста разпродаване.
        Днес , като пробихме нивото :
        Ако мислиш за шортене само защото сме пробили 16.00 сега, не мисля, че е добра идея. Може да се направи опит от 17.50 за шорт, ако следващите седмици последва рали дотам, както би било в идеалния вариант.
        Най - прогнозтично ,обаче звучи :
        През 2018 ще видим ралито , което чаках 2017



        Да кажа аз какво мисля :
        Прогнозирах покачване до към 1350/70 долара - направено
        Прогнозирах от там падение ди 1180 /1150 - в ход
        През 2017 , цялата , говоря , че до втората половина на 2018 , НЯМА ДА ИМА възходящо РАЛИ .
        Все още мисля така !!
        В предпоследния си пост фиксирах и ТОЗИ , последния връх

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Е, това ниво бе пробито. Значи следва.....

          Между другото от няколко години има един и същ модел, 2-та половина на годината спад на златото и дъно декември, последвано от рали първите 1-2 тримесечия. Сигурно повечето очакват същото и сега - ма надали.
          Както и рали след всеки от 4-те рейт хайка от 2 години насам.
          Доста е възможно след този идната седмица да е различно.

          ПС Графиките на сот позиционирането на трейдърите също не показват потенциал за съществено скорошно рали.

          Изпреварил си ме. Щях да пиша днес, понеже смятам, че е коректно.

          Имай предвид, че нивото действително беше пробито - това на практика увеличава шансовете следващото рали да бъде корективно т.е. наистина да не се спази традицията с брейкаут началото на новата година, както беше последните две.

          И въпреки това, важно е да отбелжа, че под 16.00 среброто започна да прави много жестоки дивергенции. Аз лично продължавам да смятам, че ни предстои рали до поне 17.50-18.00, откъдето да започне новият крак надолу - таргетите тепърва ще се установяват.

          Ако мислиш за шортене само защото сме пробили 16.00 сега, не мисля, че е добра идея. Може да се направи опит от 17.50 за шорт, ако следващите седмици последва рали дотам, както би било в идеалния вариант.

          И все пак искам да отбележа каква е голямата картина: независимо дали оттук ще видим корективно рали до 17.50-18, откъдето нови нива, по-ниски от текущите. Или пък оттук ще направи рязко една подводница идните месац-два, за до доубие и малките частици бичо вълнение, скоро аз очаквам много дългосрочно дъно и отключване на ралито, което очаквах 2017.

          За феновете на корелациите искам да напомня че само преди няколко дни, съпостовено със стойностите им от Февруари 2016, Дау Джоунс е с +45% ръст, а златото с +23% ръст. Много корелативно, нали?

          И ако си мислите, че картината с долара и златото не може да изглежда по-подобен начин, много се лъжете. Помнете, ден по ден може да изглежда, че корелация има, но когато се върнеш назад с година-две, нещата изглеждат различно. Същото важи и за всички останали корелации.


          Успех!

          Коментар


          • Ок, значи си чакаме. Така или иначе ще пазарувам доста. Ще го направя на порции, че не е сигурно докъде ще падне ножа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Т
              [B]Добър сигнал за това в случая може би ще даде среброто. Последният шанс на среброто е да задържи 16.20-16.00 долара нивото. При пробив на тази подкрепа, вероятно следващите няколко месеца за целия комплекс ще са свързани с доста разпродаване.
              Е, това ниво бе пробито. Значи следва.....

              Между другото от няколко години има един и същ модел, 2-та половина на годината спад на златото и дъно декември, последвано от рали първите 1-2 тримесечия. Сигурно повечето очакват същото и сега - ма надали.
              Както и рали след всеки от 4-те рейт хайка от 2 години насам.
              Доста е възможно след този идната седмица да е различно.

              ПС Графиките на сот позиционирането на трейдърите също не показват потенциал за съществено скорошно рали.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Някои предричат златото на 1050 $. Дали е възможно да се случи?

                Gold investors might not see a sustained rally for a long time as the metal is far from being out of the woods and may potentially retest lows of $1,050 an ounce, according to John LaForge, head of real asset strategy for Wells Fargo. “On a secular basis, commodities go through periods of 20-year bear markets on average – we get stuck in the year-to-year but the history of commodity super cycles is we still have some time to work off supply – in the case of gold, you are looking at lots of supply,” said LaForge, listing one of the fundamental reasons the price may remain under pressure. LaForge does not subscribe to the theory of peak gold and says that any rallies the metal saw this year were short-lived occurrences. “What happens in these longer-term secular bear markets is you do get multiple rallies. If you look at the ‘80s and ‘90s, gold was stuck in a range roughly between $250-$400 an ounce. That’s the bear market; it bounces back and forth,” he said in an interview with Kitco News on Tuesday.
                Декември е добър месец за пазар. Особено около 24ти. За подобен тренд изчакай януари-февруари 2018. Наблюдавай и биткоина. По-рано стигна до 14 000. Имаше прогнози за подобно ниво едва за февруари. Ако не дойде някое черно лебедче всичко е възможно .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Някои предричат златото на 1050 $. Дали е възможно да се случи?

                  Gold investors might not see a sustained rally for a long time as the metal is far from being out of the woods and may potentially retest lows of $1,050 an ounce, according to John LaForge, head of real asset strategy for Wells Fargo. “On a secular basis, commodities go through periods of 20-year bear markets on average – we get stuck in the year-to-year but the history of commodity super cycles is we still have some time to work off supply – in the case of gold, you are looking at lots of supply,” said LaForge, listing one of the fundamental reasons the price may remain under pressure. LaForge does not subscribe to the theory of peak gold and says that any rallies the metal saw this year were short-lived occurrences. “What happens in these longer-term secular bear markets is you do get multiple rallies. If you look at the ‘80s and ‘90s, gold was stuck in a range roughly between $250-$400 an ounce. That’s the bear market; it bounces back and forth,” he said in an interview with Kitco News on Tuesday.
                  За тая посока питаш неправилния човек
                  Той ще ти каже : НЕ .
                  Аз ще ти кажа : В рамките на следващите 9-10 месеца - мааааалко под написаното . Може и 100$ , може и 200$
                  (но не директно от тук)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Темата доста позамря последните седмици.

                    Пускам ъпдейт, защото смятам, че се намираме на преломен момент. Накратко (или пък не):

                    - Златото очевидно отказва да направи дълбока корекция. И колкото и да е мразено или поне пренебрегвано/подценявано, фактите са такива, че "инвеститорите" се пресмиват защото е върнало ок. 5% след 18% рали, което направи само за няколко месеца. Всъщност, това лесно може да се заключи и от поведението на част от хората тук. Някои си внушиха, че са "мноого добри", защото бяха с мечи очаквания от началото на годината. Очевидно нямат трейд акаунт, който да им покаже колко "прави всъщност са", когато пазарът прави 18% рали и след това коригира 5%. И разбира се това е достатъчно, за да предизвика пълната апатия към актива.
                    Направо си звучи като да имаме рецепта за потенциално ново рали. Но ето и каква е работата:
                    Докато златото определено има доста път надолу, за да стигне подкрепите си, които се простират чак до 1180-1206, за среброто не може да се каже същото. Това е и причината да има възможност ралито на целия сектор да започне сякаш преждевременно за златото, от нива близки до текущите. Ако секторът обаче реши да си навлече апатия, невиждана от няколко години насам, може златото да реши все пак да издейства и най-долните си подкрепи.
                    НО ВНИМАНИЕ!

                    Добър сигнал за това в случая може би ще даде среброто. Последният шанс на среброто е да задържи 16.20-16.00 долара нивото. При пробив на тази подкрепа, вероятно следващите няколко месеца за целия комплекс ще са свързани с доста разпродаване. И докато това за златото вероятно ще означава тест на 1180-нивото, среброто е вероятно да направи ново дъно под това от Декември 2015 и да се видят нива от 11-12 долара. При този сценарий съотношението между металите ще достигне психологическата граница от 1:100, от която досега винаги е последвало сериозно наваксване за среброто, но и ЗАБЕЛЕЖЕТЕ: от тази граница, често се наблюдавало и обръщане на генералния ценови тренд.

                    Все пак е хубаво да се обърне внимание, че докато сме над 16.20-16.00, среброто може да подкрепи целия комплекс във фазата на отключване на ралито.

                    А друго важно нещо, на което е хубаво да обърнем внимание е че доларът има сетъп за поскъпване до минимум нива от 1,10 спрямо еврото, като при пробив на 1.095-1.10 може да се очакват нива близко до паритетните. За мен почти няма съмнение, че ако среброто пробие 16 долара и това "отключи" разпродаването при металите за още няколко месеца, доларът ще се възползва максимално от сетъп-а си за "поскъпване", което би означавало, че за нас промяната в евро не би била така осезаема.

                    За мен изключително любопитно обаче би било да наблюдавам рали при металите, съпроводено с изпълняване на сетъпа за поскъпване на долара. За нас това би означавало поскъпване с темпове, невиждани от миналото десетилетие. Дори на мен ми изглежда малко невероятно да видим такова рязко обръщане на корелацията, но не е като да не се е случвало в миналото. За сигурност ще се случи и занапред, но дали ще се възползва от сетъпа си още сега - аз лично мога само да се надявам

                    И така, и така списвам нещо, нека кажа и за Дау.
                    Това препускане беше просто изумително! Съжалявам, че не можах да предвидя екстензиите, но те са наситина невъобразими. И дадоха абсолютен пример защо не се играе контра на пазара. А ако е на контра, винаги със съвсем символични позиции. В момента на мен лично ми е трудно да си представя, че можем да продължим още дълго. Начален знак, че корекцията започва е пробив на 23500 с последване преминаване през 23200. Тогава и могат да се играят по-агресивните къси позиции с таргет не по-ниско от 22500. Въпреки че корекцията може да стигне и до 20000, под 22500 вече би било времето да започне да се оформя дълга позиция за следващото рали към 26000-27000. Засега цифрите са ориентировачни, тъй като зависи дали ще направим още един връх този месец.
                    И все пак искам да напомня, че в идеалния сценарий след задаващата се корекция, ни предстоят още две ралита: упоменатото към 26000-27000, откъдето да последва по-продължителна корекция до ок.200000, откъдето пък да се отключи и последната фаза на този бичи пазар до ок. 30000-34000, от където вероятно ще последват доста неприятни неща, които незнайно защо някои "инженери" с голям кеф предричаха докато пазарът направи едно от най-стремглавите си ралита. Но да - такава става когато повечето хора го играят "мечоци".
                    Така че, ако искате да увеличите шансовете си за успех, просто се замислете "къде са мечоците" сега


                    Поздрави и успех!
                    Някои предричат златото на 1050 $. Дали е възможно да се случи?

                    Gold investors might not see a sustained rally for a long time as the metal is far from being out of the woods and may potentially retest lows of $1,050 an ounce, according to John LaForge, head of real asset strategy for Wells Fargo. “On a secular basis, commodities go through periods of 20-year bear markets on average – we get stuck in the year-to-year but the history of commodity super cycles is we still have some time to work off supply – in the case of gold, you are looking at lots of supply,” said LaForge, listing one of the fundamental reasons the price may remain under pressure. LaForge does not subscribe to the theory of peak gold and says that any rallies the metal saw this year were short-lived occurrences. “What happens in these longer-term secular bear markets is you do get multiple rallies. If you look at the ‘80s and ‘90s, gold was stuck in a range roughly between $250-$400 an ounce. That’s the bear market; it bounces back and forth,” he said in an interview with Kitco News on Tuesday.

                    Коментар


                    • Леле , леле !!
                      И това ако не е пресантиман .......
                      Сипал съм си питие , резнал съм и мезе , и си викам - чакай да влеза у ''Златото'' , да напиша
                      '' Еккссееее , затри се , бе , къде се ??? ''
                      Влизам - и к'во да вида ?!!
                      Екссса , жив и здрав !!
                      И писал !!
                      Много ми стана кеф !
                      Честно !
                      Заради еуфорията от кефа и от уважение към дължината на поста .......
                      ще остана безмълвен тази вечер ........
                      Но , съм съгласен само с .... 3 / 5 от написаното ..............
                      Last edited by БАЦЕ; 03.12.2017, 20:37.

                      Коментар


                      • Темата доста позамря последните седмици.

                        Пускам ъпдейт, защото смятам, че се намираме на преломен момент. Накратко (или пък не):

                        - Златото очевидно отказва да направи дълбока корекция. И колкото и да е мразено или поне пренебрегвано/подценявано, фактите са такива, че "инвеститорите" се пресмиват защото е върнало ок. 5% след 18% рали, което направи само за няколко месеца. Всъщност, това лесно може да се заключи и от поведението на част от хората тук. Някои си внушиха, че са "мноого добри", защото бяха с мечи очаквания от началото на годината. Очевидно нямат трейд акаунт, който да им покаже колко "прави всъщност са", когато пазарът прави 18% рали и след това коригира 5%. И разбира се това е достатъчно, за да предизвика пълната апатия към актива.
                        Направо си звучи като да имаме рецепта за потенциално ново рали. Но ето и каква е работата:
                        Докато златото определено има доста път надолу, за да стигне подкрепите си, които се простират чак до 1180-1206, за среброто не може да се каже същото. Това е и причината да има възможност ралито на целия сектор да започне сякаш преждевременно за златото, от нива близки до текущите. Ако секторът обаче реши да си навлече апатия, невиждана от няколко години насам, може златото да реши все пак да издейства и най-долните си подкрепи.
                        НО ВНИМАНИЕ!

                        Добър сигнал за това в случая може би ще даде среброто. Последният шанс на среброто е да задържи 16.20-16.00 долара нивото. При пробив на тази подкрепа, вероятно следващите няколко месеца за целия комплекс ще са свързани с доста разпродаване. И докато това за златото вероятно ще означава тест на 1180-нивото, среброто е вероятно да направи ново дъно под това от Декември 2015 и да се видят нива от 11-12 долара. При този сценарий съотношението между металите ще достигне психологическата граница от 1:100, от която досега винаги е последвало сериозно наваксване за среброто, но и ЗАБЕЛЕЖЕТЕ: от тази граница, често се наблюдавало и обръщане на генералния ценови тренд.

                        Все пак е хубаво да се обърне внимание, че докато сме над 16.20-16.00, среброто може да подкрепи целия комплекс във фазата на отключване на ралито.

                        А друго важно нещо, на което е хубаво да обърнем внимание е че доларът има сетъп за поскъпване до минимум нива от 1,10 спрямо еврото, като при пробив на 1.095-1.10 може да се очакват нива близко до паритетните. За мен почти няма съмнение, че ако среброто пробие 16 долара и това "отключи" разпродаването при металите за още няколко месеца, доларът ще се възползва максимално от сетъп-а си за "поскъпване", което би означавало, че за нас промяната в евро не би била така осезаема.

                        За мен изключително любопитно обаче би било да наблюдавам рали при металите, съпроводено с изпълняване на сетъпа за поскъпване на долара. За нас това би означавало поскъпване с темпове, невиждани от миналото десетилетие. Дори на мен ми изглежда малко невероятно да видим такова рязко обръщане на корелацията, но не е като да не се е случвало в миналото. За сигурност ще се случи и занапред, но дали ще се възползва от сетъпа си още сега - аз лично мога само да се надявам

                        И така, и така списвам нещо, нека кажа и за Дау.
                        Това препускане беше просто изумително! Съжалявам, че не можах да предвидя екстензиите, но те са наситина невъобразими. И дадоха абсолютен пример защо не се играе контра на пазара. А ако е на контра, винаги със съвсем символични позиции. В момента на мен лично ми е трудно да си представя, че можем да продължим още дълго. Начален знак, че корекцията започва е пробив на 23500 с последване преминаване през 23200. Тогава и могат да се играят по-агресивните къси позиции с таргет не по-ниско от 22500. Въпреки че корекцията може да стигне и до 20000, под 22500 вече би било времето да започне да се оформя дълга позиция за следващото рали към 26000-27000. Засега цифрите са ориентировачни, тъй като зависи дали ще направим още един връх този месец.
                        И все пак искам да напомня, че в идеалния сценарий след задаващата се корекция, ни предстоят още две ралита: упоменатото към 26000-27000, откъдето да последва по-продължителна корекция до ок.200000, откъдето пък да се отключи и последната фаза на този бичи пазар до ок. 30000-34000, от където вероятно ще последват доста неприятни неща, които незнайно защо някои "инженери" с голям кеф предричаха докато пазарът направи едно от най-стремглавите си ралита. Но да - такава става когато повечето хора го играят "мечоци".
                        Така че, ако искате да увеличите шансовете си за успех, просто се замислете "къде са мечоците" сега


                        Поздрави и успех!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                          Направи си собствена потребителска кошница , започни да наблюдаваш внимателно цените всеки месец и ще ти стане ясно, че статистическата дава сериозни отклонения от твоята.
                          Ако си направя, там ще влезе наема ми, който расте горе-долу със скоростта на официалната инфлация. Храните, които растат дори и по-бавно, книгите от Амазон, които свалят цената в сравнение с книжарниците и дрехите, които също не растат особено. Да не говорим, че цената на абонамента за фитнес клуба ми падна с около 40% преди две години и нещо.

                          Но остави ти тази работа с грешние CPI. Въпросът е ще се вдигат ли лихвите по-бързо от инфлацията? Според мене е почти сигурно, че да. Затова и златото не е оптимален вариант.
                          Last edited by Money; 01.12.2017, 15:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                            Ама да я смята без простотиите като хедоника, заместване и т.н.
                            Taka е, всяка социална група има коренно различно потребление, за хората от средната класа, които имат ипотеки, автомобили, основните им разходи са за недвижими имоти, лихви, гориво, резервни части и т.н. На бедните слоеве в малките градчета и села основния разход му е отопление и храна, на възрастните хора са лекарства. Възможно е на едните потребителската кошница да е с отрицателена инфлация, а на друг положителна. За последните 12 години например лекарствата са поскъпнали средно със 6-7 пъти. Друг фактор който не се отчита, че по време на криза може цените да спадат, но също и приходите спадат. На последно място, ако ще купувате злато, само и единствено с идеята да се защитите от инфлацията, това означава, че се лишавате от опцията да припечелите нещо. По-скоро търсете някакви активи, земеделски земи, търговкси обектчета за отдаване под наем. Акции от компании които изплащат фиксирани дивиденти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                              Направи си собствена потребителска кошница , започни да наблюдаваш внимателно цените всеки месец и ще ти стане ясно, че статистическата дава сериозни отклонения от твоята.
                              Ама да я смята без простотиите като хедоника, заместване и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Аз да предупредя за златото пък вие си го дръжте.

                                А в какво греши CPI?
                                Направи си собствена потребителска кошница , започни да наблюдаваш внимателно цените всеки месец и ще ти стане ясно, че статистическата дава сериозни отклонения от твоята.

                                Коментар

                                Working...
                                X