IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За да върне американските фирми отново да бачкат в САЩ последното нещо което ще му трябва на Тръмп е скъп долар.

    Коментар


    • Soaring Dollar Hits US Trade, Sends Goods Trade Deficit To Highest Since March 2015
      http://www.zerohedge.com/news/2016-1...est-march-2015

      също и за тоз силен долар има следния проблем (статията горе), а не ми се верва да го държат силен докат дефицита им утрепе кочината и да не могат да продадат и една дъвка ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Движението от днес изглежда обещаващо, но вероятността да е бичи капан въобще не е за пренебрегване.
        Основната съпротива за златото е 1180. За среброто - 16.50. Импулсивен пробив на тях, последван от плитка корекция и след това пробив на новосформирания локален връх биха очертали една прекрасна година за металите. Дотогава съществува реална вероятност за двойно дъно при златото (до $1110) и ново дъно за среброто ($15.50). Пробив и на тези нива би очертал съвсем различна картина за металите през 2017, превръщайки "Злато около и под $900" във съвсем възможен сценарий.
        Възелът скоро трябва да започне да се разплита.
        За мен си е бичи капан но кой знае Лично аз залагам на тестване на $1050 и при пробив кой знае до къде може да стигне но 900 е възможно. Долара е цар в момента и колкото и да не ви харесва това е положението. Не виждам нито Китай нито ЕС да са в по добро състояние. ЕС се бори за оцеляване а Китай пак казвам въпрос на време да влезе в голяма криза.

        Коментар


        • Гледаш на нещата в абсолютна стойност. По-съществено е бремето, което имат потребителите (домакинства) и бизнес под формата на лихвени плащания спрямо дохода, който имат. Не ми се рови, но за прокси може да се ползва и DEBT to GDP:
          Click image for larger version

Name:	Private debt to GDP.jpg
Views:	1
Size:	24.4 КБ
ID:	3154397 Click image for larger version

Name:	Household debt to gdp.jpg
Views:	1
Size:	26.6 КБ
ID:	3154398

          Не ме разбирай погрешно! Не казвам, че дълговете са малко, те трябва значително да се редуцират. Въпросът е как ще се случи – бавно и мъчително за дълъг период от време, с хипер инфлация или дефлационно. Засега ми се струва че хиперинфлацията е най-малко възможния вариант. Макар че всичко е възможно!


          Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          deleveraging

          графиката която съм ти дал е за бизнеса точно, как може да казваш че "Кредитите на домакинства и бизнеси са намалели спрямо пика 2008г"?

          Относно паричната маса

          кредитите на бизнеса са на рекордно ниво, на правителствата също, на домакинствата са на крачка от рекордите - може да падат като процент от бвп но средното домакинство дължи 132 бона

          http://time.com/money/4607838/househ...dit-card-debt/

          Total debt—including mortgages, student loans and auto loans—is expected to surpass the amounts owed at the start of the Great Recession by the end of 2016.

          пп няма увеличено потребление защото - the cost of living has significantly outpaced median household income. For instance, while earnings have grown 28% over the last 13 years, medical costs spiked by 57% and food and beverage costs increased by 36% during the same time frame.

          Относно корелацията м/у tightening и цената на златото
          вдигането на лихвите от фед не води автоматично до реална инфлация, затова ти казах да правиш разлика между real и nominal. повтарям пак - в 3 от последните 5 цикли в които фед вдига лихвите, златото е нагоре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
            Работата е там, че не броят на пазарни участници определя накъде ще върви долара (или каквото и да било), а паричния капитал, който е съсредоточен в малко на брой участници Капиш
            Не че това е причината де J

            Долара расте поради няколко причини и със сигурност изпускам други:
            • Лихвен диференциал
            • По-добро състояние от конкуренцията
            • Less printing vs Europe, Japan, etc.
            • Shortage – по-голяма част от дълговете са деноминирани в $$$ и при погасяването им какво става – недостиг на зелени. LIBOR-a скочи уж без причина преди няколко месеца, ама явни имало такава
            • И други …
            глюпости, бъзикат бъзикат до едно време после вече нема да работи. Аз ти казвам, че долара е на последни издихания ти си мислиш, че започва нов Bull Trend странна логика като вече еврото лази по дъното от 3 год. ако си мислиш, че ше слиза още 3 год. мноо се лънготиш, също си го написал и сам, а то е че Драги слугата на Голдъм Сакс дет обра швабите му остаа още една година до 2018 и после идва друг не мисля, че швабите ше се вътрят пак с някой от Голдмън Сакс мисля, че ше сложат тоя Йенс Вайдман от там мисля лихвите ще са нагоре и ако е 0.75% лихвата на юрото го виждам как е отпрашило на 1.45 пак там дет си беше .....
            А дълговете на частните компании кат са номинирани в $ дреме ми фуя частниците да се опраат важното е държавите да нямат дълг в $. В руско виде кво стана по-важните (държавните) им платиха дълга и нема вече дългове в доларе, а по-невзрачните да се опраат
            Тоя трик на Сашш с дълговете в доларе да ти ги дават на ниски лихви и после да те чанчат и да си им роб вече не въри, другите да не са глупаци .... беше то това до 2010 с "Международнния" им Фонд и техната "световна" Банка са вече йок му има и други фирми които предлагат други валюти ...
            Last edited by michaelis12; 30.12.2016, 09:52.

            Коментар


            • Движението от днес изглежда обещаващо, но вероятността да е бичи капан въобще не е за пренебрегване.
              Основната съпротива за златото е 1180. За среброто - 16.50. Импулсивен пробив на тях, последван от плитка корекция и след това пробив на новосформирания локален връх биха очертали една прекрасна година за металите. Дотогава съществува реална вероятност за двойно дъно при златото (до $1110) и ново дъно за среброто ($15.50). Пробив и на тези нива би очертал съвсем различна картина за металите през 2017, превръщайки "Злато около и под $900" във съвсем възможен сценарий.
              Възелът скоро трябва да започне да се разплита.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                Работата е там, че не броят на пазарни участници определя накъде ще върви долара (или каквото и да било), а паричния капитал, който е съсредоточен в малко на брой участници Капиш
                Не че това е причината де J

                Долара расте поради няколко причини и със сигурност изпускам други:
                • Лихвен диференциал
                • По-добро състояние от конкуренцията
                • Less printing vs Europe, Japan, etc.
                • Shortage – по-голяма част от дълговете са деноминирани в $$$ и при погасяването им какво става – недостиг на зелени. LIBOR-a скочи уж без причина преди няколко месеца, ама явни имало такава
                • И други …
                Според мен най-важно е какво говори Тръмп и как ще претвори думите в дела.Моите опасения са,че
                е сериозен и ще действа твърдо и безкомпромисно и това ще се отрази добре на златото.
                Last edited by Grosss; 29.12.2016, 20:40.

                Коментар


                • манипулиране, днес някой бута цената на златото нагоре - в края на европейската сесия мина хартиено за 3.5 милиарда

                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                    Горещо препоръчвам, който се интересува да се запознае с материала на RAY DALIO на тема - „How The Economic Machine Works“!

                    На въпроса –
                    Относно „deleveraging“ – това е период от Long term credit cycle, когато е достигнат предела на възможността да се заема на кредит (основно от домакинства и бизнес) и този кредит да се обслужва. Дали дългът към днешна дата е в размер, който позволява да се да обслужва по-лесно е друга тема! На практика всички развити държави от 2009г увеличават държавния дълг (с емитиране на облигации) и се редуцира този на домакинства и бизнеси.

                    Относно паричната маса е важно да се има предвид че общото количество пари в обръщение са паричните агрегати + КРЕДИТИ (а те са мнооооого по-голямата част). Кредитите на домакинства и бизнеси са намалели спрямо пика 2008г - www.tradingeconomics.com/united-states/households-debt-to-gdp. С други думи кеша се увеличава, но дълга спада, което нетира ефекта и затова не виждаме увеличено потребление (и не само)! Според Далио има два вида деливъриджинг – UGLY and BEAUTIFUL. Да кажем, че до момента сме все още във втория. Ако нещата излязат от контрол са възможни два варианта - дефлационен (US 1929 …) или в инфлационен (Weimar Republic).

                    Относно корелацията м/у tightening и цената на златото корелацията е по-скоро друга. Цената на златото поскъпва, когато има опасения за и реална инфлация, респективно ФЕД започва да увеличава л.%, за да охлажда икономиката! Като се има предвид какви предпоставките за инфлация към настоящия момент мисля, че драстично поскъпване на златото е малко вероятно засега.

                    За прогнозирането съм съгласен, че е малко вероятно да се сбъдне по точно начертан сценарии, но този ми се струва най-вероятен. Аналози в историята има въпросът е че не трябва да се очаква събитията да се случват по точен сценарии! History Does Not Repeat Itself, But It Often Rhymes – Марк Твен.

                    Хората имат склонност към екстраполиране и заемане на крайни виждания - DOOM AND GLOOM теории. Bad things happen, awful rarely!

                    Със здраве



                    deleveraging

                    графиката която съм ти дал е за бизнеса точно, как може да казваш че "Кредитите на домакинства и бизнеси са намалели спрямо пика 2008г"?

                    Относно паричната маса

                    кредитите на бизнеса са на рекордно ниво, на правителствата също, на домакинствата са на крачка от рекордите - може да падат като процент от бвп но средното домакинство дължи 132 бона

                    http://time.com/money/4607838/househ...dit-card-debt/

                    Total debt—including mortgages, student loans and auto loans—is expected to surpass the amounts owed at the start of the Great Recession by the end of 2016.

                    пп няма увеличено потребление защото - the cost of living has significantly outpaced median household income. For instance, while earnings have grown 28% over the last 13 years, medical costs spiked by 57% and food and beverage costs increased by 36% during the same time frame.

                    Относно корелацията м/у tightening и цената на златото
                    вдигането на лихвите от фед не води автоматично до реална инфлация, затова ти казах да правиш разлика между real и nominal. повтарям пак - в 3 от последните 5 цикли в които фед вдига лихвите, златото е нагоре
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Работата е там, че не броят на пазарни участници определя накъде ще върви долара (или каквото и да било), а паричния капитал, който е съсредоточен в малко на брой участници Капиш
                      Не че това е причината де J

                      Долара расте поради няколко причини и със сигурност изпускам други:
                      • Лихвен диференциал
                      • По-добро състояние от конкуренцията
                      • Less printing vs Europe, Japan, etc.
                      • Shortage – по-голяма част от дълговете са деноминирани в $$$ и при погасяването им какво става – недостиг на зелени. LIBOR-a скочи уж без причина преди няколко месеца, ама явни имало такава
                      • И други …
                      Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      да това е някъде от 1.30h но тоз обяснява, че златото ше подскочи може би без нови върхове за няколко години най много до там дет беше са може би и повече, щото това сочат циклите, а според циклите на долара следва 7 год. спад, незнам къде го виждаш, че немало да спре тоя възходящ тренд, кво еврото ше стане 20 стинки ли кво ? Недей бърка за тълпата с "глупаци" щото тълпата е пазара дефакто, а пазара винаги е прав и са повече от "умните" ако тълпата смята, че долара е надценен и обърнат в евро/йен/квото и да било, то те обръщат пазара щото са повече какво нелогично има в тва ненам ....

                      Е аз кат съм "мнооо умен" и играя контра и шорт на пазара (щот си мисля че ше падне) срещу тълпата скиаш кво стаа, ебано ми е в гъз, тълпата решава да купува и купува аз САМ нишо не моа да напраа срещу тва дори и още шортаджии да има и те нишо не моат да напрат срещу стадото

                      Коментар


                      • Горещо препоръчвам, който се интересува да се запознае с материала на RAY DALIO на тема - „How The Economic Machine Works“!

                        На въпроса –
                        Относно „deleveraging“ – това е период от Long term credit cycle, когато е достигнат предела на възможността да се заема на кредит (основно от домакинства и бизнес) и този кредит да се обслужва. Дали дългът към днешна дата е в размер, който позволява да се да обслужва по-лесно е друга тема! На практика всички развити държави от 2009г увеличават държавния дълг (с емитиране на облигации) и се редуцира този на домакинства и бизнеси.

                        Относно паричната маса е важно да се има предвид че общото количество пари в обръщение са паричните агрегати + КРЕДИТИ (а те са мнооооого по-голямата част). Кредитите на домакинства и бизнеси са намалели спрямо пика 2008г - www.tradingeconomics.com/united-states/households-debt-to-gdp. С други думи кеша се увеличава, но дълга спада, което нетира ефекта и затова не виждаме увеличено потребление (и не само)! Според Далио има два вида деливъриджинг – UGLY and BEAUTIFUL. Да кажем, че до момента сме все още във втория. Ако нещата излязат от контрол са възможни два варианта - дефлационен (US 1929 …) или в инфлационен (Weimar Republic).

                        Относно корелацията м/у tightening и цената на златото корелацията е по-скоро друга. Цената на златото поскъпва, когато има опасения за и реална инфлация, респективно ФЕД започва да увеличава л.%, за да охлажда икономиката! Като се има предвид какви предпоставките за инфлация към настоящия момент мисля, че драстично поскъпване на златото е малко вероятно засега.

                        За прогнозирането съм съгласен, че е малко вероятно да се сбъдне по точно начертан сценарии, но този ми се струва най-вероятен. Аналози в историята има въпросът е че не трябва да се очаква събитията да се случват по точен сценарии! History Does Not Repeat Itself, But It Often Rhymes – Марк Твен.

                        Хората имат склонност към екстраполиране и заемане на крайни виждания - DOOM AND GLOOM теории. Bad things happen, awful rarely!

                        Със здраве


                        Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        ED изобщо не съм съгласен с нещата които така нашироко написал

                        "deleveraging"



                        за дефлацията, може би просто скоростта на парите е много ниска?

                        https://fred.stlouisfed.org/series/M2V

                        паричната маса намалява?! значи какво, фред лъже ли за 7.5% увеличение на година?

                        https://fred.stlouisfed.org/series/M2

                        за tightening, през 3 от последните 5 такива цикли златото е било нагоре. прави разлика между nominal и real interest rate

                        относно накъде ще поеме икономиката и златото никой не може да предположи, включително ти и аз, защото златото е манипулиран пазар отвсякъде, а икономиката в момента минава през такива невероятни експерименти които нямат никакъв исторически аналог. но златото е валута и това е признато от шариата, това е признато и от мвф и от всички големи страни в света защото формира голяма част от резервите им (или поне ги формира на хартия а е реално извън цб чрез лизинг). и най-хубавото на златото е че не можеш да го създаваш и не можеш да го печаташ защото то се получава при сблъсъка на мъртви звезди

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                          Ще го разгледам по-късно, че малко дългичко ми се вижда.

                          Засега обаче не виждам какво може да обърне тенденцията!

                          1/ Долара е във възходящ тренд като проби две годишен рейндж, което е индикация за експлозивно движение и определено не мисля че ще се спре на сегашните нива!
                          2/ Мнозинството пазарни участници смята, че долара е значително надценен – това много ми харесва, т.к тълпата ВИНАГИ е в губеща позиция.
                          Тренда ще обърне, когато вече всички са на мнение че от еврото и йената нищо не става (и сделките с недвижими имоти станат в долари в БГ )
                          3/ Китай девалвира юана
                          4/ САЩ започнат да печатат повече от Япония и Европа (relative to GDP)
                          5/ Перспективите за ръст на GDP на Европа и Япония изпреварят тези на САЩ
                          6/ Демография - …
                          7/ Продуктивност - …
                          8/ Конкурентноспособност - …
                          9/ Емиграция на Таланти - …


                          Както казах и преди САЩ все още са най-малкото зло в сравнение с всички развити страни.
                          да това е някъде от 1.30h но тоз обяснява, че златото ше подскочи може би без нови върхове за няколко години най много до там дет беше са може би и повече, щото това сочат циклите, а според циклите на долара следва 7 год. спад, незнам къде го виждаш, че немало да спре тоя възходящ тренд, кво еврото ше стане 20 стинки ли кво ? Недей бърка за тълпата с "глупаци" щото тълпата е пазара дефакто, а пазара винаги е прав и са повече от "умните" ако тълпата смята, че долара е надценен и обърнат в евро/йен/квото и да било, то те обръщат пазара щото са повече какво нелогично има в тва ненам ....

                          Е аз кат съм "мнооо умен" и играя контра и шорт на пазара (щот си мисля че ше падне) срещу тълпата скиаш кво стаа, ебано ми е в гъз, тълпата решава да купува и купува аз САМ нишо не моа да напраа срещу тва дори и още шортаджии да има и те нишо не моат да напрат срещу стадото
                          Last edited by michaelis12; 29.12.2016, 16:13.

                          Коментар


                          • Ще го разгледам по-късно, че малко дългичко ми се вижда.

                            Засега обаче не виждам какво може да обърне тенденцията!

                            1/ Долара е във възходящ тренд като проби две годишен рейндж, което е индикация за експлозивно движение и определено не мисля че ще се спре на сегашните нива!
                            2/ Мнозинството пазарни участници смята, че долара е значително надценен – това много ми харесва, т.к тълпата ВИНАГИ е в губеща позиция. Тренда ще обърне, когато вече всички са на мнение че от еврото и йената нищо не става (и сделките с недвижими имоти станат в долари в БГ )
                            3/ Китай девалвира юана
                            4/ САЩ започнат да печатат повече от Япония и Европа (relative to GDP)
                            5/ Перспективите за ръст на GDP на Европа и Япония изпреварят тези на САЩ
                            6/ Демография - …
                            7/ Продуктивност - …
                            8/ Конкурентноспособност - …
                            9/ Емиграция на Таланти - …


                            Както казах и преди САЩ все още са най-малкото зло в сравнение с всички развити страни.


                            Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            е тва, че ти живееш у тоя свят дет искаш е ок, нали е демокрация всеки мое си мисли квот иска. Мда но не е баш тъй и графиките ти изглеждат ок, но на тоз повече му вярвам каче ли, защото вкарва малко цикличност ....



                            P.S. апропо сега очакваме няколко години спад на зеленото недоразумение, това незнам заради геополитиката ли е или не, но според циклите на чичо Хърст е някъде от порядъка на 7мица години ...

                            Коментар


                            • ED изобщо не съм съгласен с нещата които така нашироко написал

                              "deleveraging"



                              за дефлацията, може би просто скоростта на парите е много ниска?

                              https://fred.stlouisfed.org/series/M2V

                              паричната маса намалява?! значи какво, фред лъже ли за 7.5% увеличение на година?

                              https://fred.stlouisfed.org/series/M2

                              за tightening, през 3 от последните 5 такива цикли златото е било нагоре. прави разлика между nominal и real interest rate

                              относно накъде ще поеме икономиката и златото никой не може да предположи, включително ти и аз, защото златото е манипулиран пазар отвсякъде, а икономиката в момента минава през такива невероятни експерименти които нямат никакъв исторически аналог. но златото е валута и това е признато от шариата, това е признато и от мвф и от всички големи страни в света защото формира голяма част от резервите им (или поне ги формира на хартия а е реално извън цб чрез лизинг). и най-хубавото на златото е че не можеш да го създаваш и не можеш да го печаташ защото то се получава при сблъсъка на мъртви звезди
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                                ........

                                Златото се търгува в долари – има някакви опити за дискредитиране на долара само че какви са алтернативите – РУБЛИ, ЮАНИ, РУПИЯ J)))) Стига бе!
                                е тва, че ти живееш у тоя свят дет искаш е ок, нали е демокрация всеки мое си мисли квот иска. Мда но не е баш тъй и графиките ти изглеждат ок, но на тоз повече му вярвам каче ли, защото вкарва малко цикличност ....



                                P.S. апропо сега очакваме няколко години спад на зеленото недоразумение, това незнам заради геополитиката ли е или не, но според циклите на чичо Хърст е някъде от порядъка на 7мица години ...
                                Last edited by michaelis12; 29.12.2016, 15:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X