IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • далио докарва добра доходност, но по едно време основния му фонд беше на минус 12% тази година

    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Гледай марксистите та белким прокопсаш! Ще си първия в историята



      Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

      мммм според мен няма нужда да гледам точно от тоя как вървяла икономиката

      Ray Dalio (born August 8, 1949) is an American businessman and founder of the investment firm Bridgewater Associates, one of the world's largest hedge funds


      на този му се иска да накара хората да вярват как трябва да върви икономиката, за да е в негов плюс и наш минус, но аре нема нужда ..... Май по-скоро тряяя да се слушат по скоро хора Марксисти като тоя тука, а той не е Hedge Fund manager нит банкер .... а странно е завършил същите училища и университети кат горния селяк (бизнесмен)

      Richard David Wolff (born April 1, 1942) is an American Marxian economist, well known for his work on Marxian economics, economic methodology, and class analysis.

      https://www.youtube.com/user/occupyikonomika

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
        Препоръчвам за гледане:

        How The Economic Machine Works by Ray Dalio
        мммм според мен няма нужда да гледам точно от тоя как вървяла икономиката

        Ray Dalio (born August 8, 1949) is an American businessman and founder of the investment firm Bridgewater Associates, one of the world's largest hedge funds


        на този му се иска да накара хората да вярват как трябва да върви икономиката, за да е в негов плюс и наш минус, но аре нема нужда ..... Май по-скоро тряяя да се слушат хора Марксисти като тоя тука, а той не е Hedge Fund manager нит банкер .... а странно е завършил същите училища и университети кат горния селяк (бизнесмен)

        Richard David Wolff (born April 1, 1942) is an American Marxian economist, well known for his work on Marxian economics, economic methodology, and class analysis.

        https://www.youtube.com/user/occupyikonomika
        Last edited by michaelis12; 30.12.2016, 13:39.

        Коментар


        • Препоръчвам за гледане:

          How The Economic Machine Works by Ray Dalio
           

          Коментар


          • Така си мислиш, но не е вярно.

            US – След 1930 – 1937
            Japan – 29-36
            UK – 47 - 69
            Japan – after 1990 – /20 години дефлация/
            US – after 2008

            Проблема с хиперинфлацията идва както казах и преди, когато задълженията са в чужда валута и напечатаните пари изпреварят значително свиващата се парична маса заради погасяващите се дългове. Каква е инфлацията в Япония последните 20 години като се има предвид масовото печатане???

            Към настоящия момент хиперинфлация е последния възможен вариант! Япония е нагледния пример какво ни чака, особено в развития свят (където демографията е отчайваща с малко изключения). След нея е западна Европа и т.к.
            Дъъълга и мъчителна ДЕФЛАЦИЯ, респективно златото ще консолидира още 15-тина години с кратки мечи ралита! По-надолу бях сложил графики. С други думи преди 2030 е малко вероятно.

            Сменям мнението ако златото направи двойно дъно и продължи нагоре - картината се променя в положителна посока, но засега това е план – Б.


            Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            досега винаги правителствата са избирали хиперинфлация за непосилни дългове, изключение е гърция (засега)

            ето интересно клипче с германската марка за един трилион



            на 1:55

            бих си купил такава за да мога да казвам, че съм трилионер в немски марки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Ще свали долара няколко пъти да речем до 5 за евро при което БВП се вдига на 100 тр.при което дълга ще стане 20% от БВП и
              лесно ще го обслужват.Лошото ,че ще го отнесат Китай и Европа ,които ще влязат в дефлация,рецесия и т.н.Същата кондика
              са направили 86-87 г спрямо Япония и Германия и можеш сам да видиш какво се е получило.
              Ей ама то много лесно било???Чудя се наште кво чакат та не направят БВП 111000000000000000000000000000 трилиона......Да печатат пари и да ги дават на правителството.Така дългът ще е в национална валута.Какво е било 86-87 няма значение днес светът е друг.Аз питам колко ше им струва живота като не произвеждат нищо а всичко внасят.Май както вика сганта ше се научат да ядат кори на дървета

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                Няма нужда от кой знае какъв дебат защото всеки от нас има крайно различни виждания. Истината е винаги някъде по средата а не в крайности. Та и аз виждам златото като хедж срещу неприятни изненади но бих купил на по ниски нива. Всеки нормален човек иска да живее/учи/работи в ЕС, САЩ, или в някой от другите западни държави та явно все пак добре вървят нещата.

                Може би си прав ,но другият вариянт е по-лош,световна война.Щом избраха Тръмп значи избират инфлацията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                  досега винаги правителствата са избирали хиперинфлация за непосилни дългове, изключение е гърция (засега)

                  ето интересно клипче с германската марка за един трилион



                  на 1:55

                  бих си купил такава за да мога да казвам, че съм трилионер в немски марки
                  Скоро ше имаш възможност да си купиш от новите немски марки и да станеш трилионер.Най доброто предстои

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                    Няма нужда от кой знае какъв дебат защото всеки от нас има крайно различни виждания. Истината е винаги някъде по средата а не в крайности. Та и аз виждам златото като хедж срещу неприятни изненади но бих купил на по ниски нива. Всеки нормален човек иска да живее/учи/работи в ЕС, САЩ, или в някой от другите западни държави та явно все пак добре вървят нещата.

                    Верно е, но вече виждам промяна в настроенията - имам познати, които започват да не се кефят на ситуацията в САЩ и Запада като цяло, а преди това брояха дните до заминаването натам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      досега винаги правителствата са избирали хиперинфлация за непосилни дългове, изключение е гърция (засега)

                      ето интересно клипче с германската марка за един трилион



                      на 1:55

                      бих си купил такава за да мога да казвам, че съм трилионер в немски марки

                      Няма нужда от кой знае какъв дебат защото всеки от нас има крайно различни виждания. Истината е винаги някъде по средата а не в крайности. Та и аз виждам златото като хедж срещу неприятни изненади но бих купил на по ниски нива. Всеки нормален човек иска да живее/учи/работи в ЕС, САЩ, или в някой от другите западни държави та явно все пак добре вървят нещата.


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        А за да върне дълговете висока лихва
                        Ще свали долара няколко пъти да речем до 5 за евро при което БВП се вдига на 100 тр.при което дълга ще стане 20% от БВП и
                        лесно ще го обслужват.Лошото ,че ще го отнесат Китай и Европа ,които ще влязат в дефлация,рецесия и т.н.Същата кондика
                        са направили 86-87 г спрямо Япония и Германия и можеш сам да видиш какво се е получило.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          За да върне американските фирми отново да бачкат в САЩ последното нещо което ще му трябва на Тръмп е скъп долар.
                          А за да върне дълговете висока лихва

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                            Гледаш на нещата в абсолютна стойност. По-съществено е бремето, което имат потребителите (домакинства) и бизнес под формата на лихвени плащания спрямо дохода, който имат. Не ми се рови, но за прокси може да се ползва и DEBT to GDP:
                            [ATTACH=CONFIG]n3154397[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]n3154398[/ATTACH]

                            Не ме разбирай погрешно! Не казвам, че дълговете са малко, те трябва значително да се редуцират. Въпросът е как ще се случи – бавно и мъчително за дълъг период от време, с хипер инфлация или дефлационно. Засега ми се струва че хиперинфлацията е най-малко възможния вариант. Макар че всичко е възможно!



                            досега винаги правителствата са избирали хиперинфлация за непосилни дългове, изключение е гърция (засега)

                            ето интересно клипче с германската марка за един трилион



                            на 1:55

                            бих си купил такава за да мога да казвам, че съм трилионер в немски марки
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                              Няма значение кой ще е новия бос. Ситуацията в Европа е капут! Мръднат ли лихвите с милиметър над 0-та и стана армагедон – Италия, Испания, Португалия, Ирландия, … само си избери кой първи ще гърми! Печатане му е майката и обезценка на Еврото. И най-големия печеливш е отново германия щото е и най-големия износител, за да си продава мерцедеси и БМВ-та вместо китайски и Япоснки например. Интересното ще стане като се засили сепаратизма и започне разцеплението на съюза!

                              Тренда ще обърне, когато вече никой не вярва в еврото (максимум песимизъм)
                              ае то и в Сашш беше капут ситуацията с 20трлн. ама ги дигнаа лихвите ей ги "нищо им нема" същото ше бъде и в южните с повече дълг голема раота и без тва тоя дълг и целия цирк е въздушен и измислен, тъй като парите не са вързани с нищо и пристигат от въздуха .....

                              Коментар


                              • Няма значение кой ще е новия бос. Ситуацията в Европа е капут! Мръднат ли лихвите с милиметър над 0-та и стана армагедон – Италия, Испания, Португалия, Ирландия, … само си избери кой първи ще гърми! Печатане му е майката и обезценка на Еврото. И най-големия печеливш е отново германия щото е и най-големия износител, за да си продава мерцедеси и БМВ-та вместо китайски и Япоснки например. Интересното ще стане като се засили сепаратизма и започне разцеплението на съюза!

                                Тренда ще обърне, когато вече никой не вярва в еврото (максимум песимизъм)


                                Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                глюпости, бъзикат бъзикат до едно време после вече нема да работи. Аз ти казвам, че долара е на последни издихания ти си мислиш, че започва нов Bull Trend странна логика като вече еврото лази по дъното от 3 год. ако си мислиш, че ше слиза още 3 год. мноо се лънготиш, също си го написал и сам, а то е че Драги слугата на Голдъм Сакс дет обра швабите му остаа още една година до 2018 и после идва друг не мисля, че швабите ше се вътрят пак с някой от Голдмън Сакс мисля, че ше сложат тоя Йенс Вайдман от там мисля лихвите ще са нагоре и ако е 0.75% лихвата на юрото го виждам как е отпрашило на 1.45 пак там дет си беше .....
                                А дълговете на частните компании кат са номинирани в $ дреме ми фуя частниците да се опраат важното е държавите да нямат дълг в $. В руско виде кво стана по-важните (държавните) им платиха дълга и нема вече дългове в доларе, а по-невзрачните да се опраат
                                Тоя трик на Сашш с дълговете в доларе да ти ги дават на ниски лихви и после да те чанчат и да си им роб вече не въри, другите да не са глупаци .... беше то това до 2010 с "Международнния" им Фонд и техната "световна" Банка са вече йок му има и други фирми които предлагат други валюти ...

                                Коментар

                                Working...
                                X