IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
    Много хора се упражняват в риторика, но думите сами по себе си не променят събития и обстоятелствата! Движението от последните месеци беше голямо и неминуемо идва корекция, която по стечение на обстоятелствата съвпада с новата политика

    Да се върнем на фундамента - Цената (курсът) на всяка валута се определя от паричните потоци в една или друга посока. Стойността на долара (DXY) е кошница от валути, като основните са ЕВРО (57%), ЙЕНА (14%), ПАУНД (12%); КАНАДСКИ ДОЛАР, Шв. Франк и т.н.
    Да ги караме една по една:
    ЕВРО – колкото и да е силна икономиката на Германия, евросъюза започва да се разпада – в началото бавно и мъчително, в един момент ще бъде бързо и безвъзвратно.
    ЙЕНА – няма нужда да споменавам Абеномиката, отрицателните лихви и пр.
    Паунд – към момента се обезценява, което е добре за ЮК щото лонг търм ще има положителен ефект за икономиката. Дали е дошъл този момент обаче не знам!
    Китай – момента, в който поохлабят курса който и без това едва удържат ще се обезцени с още 10-20% (поне)

    Та въпросът е къде ще отиват финансовите потоци от гореизброените страни/валути?
    US е най-силната икономика в развития свят, с най-добра перспектива към момента и с най-висока доходност по облигациите (засега), стокообмена е в долари!

    На пазарите неизвестните са много повече от откритие карти така, че нищо не се знае! Големите проблеми тепърва идват с настъпването на популистките политики, слагането на граници, такси, търговски конфликти и пр.

    p.s. Аз съм с тренда май френ. Ако обърне (а все още не е) ще съм в обратна посока. Има една приказка относно мненията и търговията - KEEP YOUR STRONG OPINIONS WEAKLY HELD.



    Цената истойноста на всяка една от основните валути в момента се манипулира от ЦБ.Фундамента умря някаде преди 9 години.По пътя си умря.Както си ходеше.Стига с празни приказки ED.В очите новите хора от Белия Дом ти го заявявят че всички манипулират валутите си.

    Коментар


    • Мене много ме кефи Хари Дент - като почне как всичко щяло да се обезцени брутално, срив на дау от 20К на 2К и тн.. и накрая как златото било и то обречено и най-добре било да си държиш парите кеш в брокеридж акаунт дето не ги давали на заем на никой и като стане всичко без пари да грабиш яки акции

      тоя човек не си ли дава сметка , че ако наистина има такъв срив какъвто го предрича от брокера му няма да има и следа и ще ходи да си търси акаунта като милиони американци от властите дето ще викат "ааа сега почваме нова система"
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
        Много хора се упражняват в риторика, но думите сами по себе си не променят събития и обстоятелствата! Движението от последните месеци беше голямо и неминуемо идва корекция, която по стечение на обстоятелствата съвпада с новата политика

        Да се върнем на фундамента - Цената (курсът) на всяка валута се определя от паричните потоци в една или друга посока. Стойността на долара (DXY) е кошница от валути, като основните са ЕВРО (57%), ЙЕНА (14%), ПАУНД (12%); КАНАДСКИ ДОЛАР, Шв. Франк и т.н.
        Да ги караме една по една:
        ЕВРО – колкото и да е силна икономиката на Германия, евросъюза започва да се разпада – в началото бавно и мъчително, в един момент ще бъде бързо и безвъзвратно.
        ЙЕНА – няма нужда да споменавам Абеномиката, отрицателните лихви и пр.
        Паунд – към момента се обезценява, което е добре за ЮК щото лонг търм ще има положителен ефект за икономиката. Дали е дошъл този момент обаче не знам!
        Китай – момента, в който поохлабят курса който и без това едва удържат ще се обезцени с още 10-20% (поне)

        Та въпросът е къде ще отиват финансовите потоци от гореизброените страни/валути?
        US е най-силната икономика в развития свят, с най-добра перспектива към момента и с най-висока доходност по облигациите (засега), стокообмена е в долари!

        На пазарите неизвестните са много повече от откритие карти така, че нищо не се знае! Големите проблеми тепърва идват с настъпването на популистките политики, слагането на граници, такси, търговски конфликти и пр.

        p.s. Аз съм с тренда май френ. Ако обърне (а все още не е) ще съм в обратна посока. Има една приказка относно мненията и търговията - KEEP YOUR STRONG OPINIONS WEAKLY HELD.



        ако си лонг дългосрочно долари ще издумтят бе момче искаш да губиш пари ли ?!? Както искаш аз ти каах, че нещо ше стане и ше се завъртят нещата ти не верваш е ок после да нема не чул и не разбрал ....

        Коментар


        • Груйо,
          зимай им 999 ама повечко да имат . да са ти живи и здрави!
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • кво се дърляте, купувайте - ей на чаветата какво взех за подарък за първата годинка - 5 деветки, баце

            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • загуби ме на "Цената (курсът) на всяка валута се определя от паричните потоци в една или друга посока"

              а централните банки какво? не влияят на курсовете?
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Много хора се упражняват в риторика, но думите сами по себе си не променят събития и обстоятелствата! Движението от последните месеци беше голямо и неминуемо идва корекция, която по стечение на обстоятелствата съвпада с новата политика

                Да се върнем на фундамента - Цената (курсът) на всяка валута се определя от паричните потоци в една или друга посока. Стойността на долара (DXY) е кошница от валути, като основните са ЕВРО (57%), ЙЕНА (14%), ПАУНД (12%); КАНАДСКИ ДОЛАР, Шв. Франк и т.н.
                Да ги караме една по една:
                ЕВРО – колкото и да е силна икономиката на Германия, евросъюза започва да се разпада – в началото бавно и мъчително, в един момент ще бъде бързо и безвъзвратно.
                ЙЕНА – няма нужда да споменавам Абеномиката, отрицателните лихви и пр.
                Паунд – към момента се обезценява, което е добре за ЮК щото лонг търм ще има положителен ефект за икономиката. Дали е дошъл този момент обаче не знам!
                Китай – момента, в който поохлабят курса който и без това едва удържат ще се обезцени с още 10-20% (поне)

                Та въпросът е къде ще отиват финансовите потоци от гореизброените страни/валути?
                US е най-силната икономика в развития свят, с най-добра перспектива към момента и с най-висока доходност по облигациите (засега), стокообмена е в долари!

                На пазарите неизвестните са много повече от откритие карти така, че нищо не се знае! Големите проблеми тепърва идват с настъпването на популистките политики, слагането на граници, такси, търговски конфликти и пр.

                p.s. Аз съм с тренда май френ. Ако обърне (а все още не е) ще съм в обратна посока. Има една приказка относно мненията и търговията - KEEP YOUR STRONG OPINIONS WEAKLY HELD.


                Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                Администрацията на Доналд Тръмп атакува и Германия

                Берлин използва „силно подцененото евро“, за да експлоатира САЩ и европейските си партньори, смята главният икономически съветник на президента Питър Наваро

                сега чакам господин ED пак да ми обяснява за спиращия дъха силен тренд на долара и как нищо немало да го спре е нема ама ....... козирката ше го напрай ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                  Аз Пък мислех, че ФЕД държи ниска цената на златото + няколко английски банки.
                  И каква е връзката на това с Германия ??

                  Що, нали златото беше отживелица без бъдеще и не носи девиденти ....явно изтъбушените фиатни валути по

                  ​​​​него се равняват все още.

                  И сега какво да очакваме от Тръмп, силен долар и силно злато ли ??
                  Администрацията на Доналд Тръмп атакува и Германия

                  Берлин използва „силно подцененото евро“, за да експлоатира САЩ и европейските си партньори, смята главният икономически съветник на президента Питър Наваро

                  сега чакам господин ED пак да ми обяснява за спиращия дъха силен тренд на долара и как нищо немало да го спре е нема ама ....... козирката ше го напрай ....

                  Коментар


                  • . Другите държави са играели на пазара на златото и са обезценявали валутите си, докато „ние си висяхме тук като отбор от глупаци“, коментира президентът Тръмп, вчера, относно атаката срещу Германия.
                    Аз Пък мислех, че ФЕД държи ниска цената на златото + няколко английски банки.
                    И каква е връзката на това с Германия ??

                    Що, нали златото беше отживелица без бъдеще и не носи девиденти ....явно изтъбушените фиатни валути по

                    ​​​​него се равняват все още.

                    И сега какво да очакваме от Тръмп, силен долар и силно злато ли ??
                    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Прав си Михале.Сложни са процесите.Ние гледаме държавите а борбата е между кланове.
                      ааа не ве ей го написах го в миналия коментар за Турция и глей кво става .....

                      Ден след срещата с Доналд Тръмп Тереза Мей отива на посещение в Турция
                      Турция, която е официален кандидат за членство е ЕС, винаги е възприемала Лондон като един от най-големите си поддръжници в блока

                      http://www.investor.bg/evropa/334/a/...urciia-232949/

                      Тя не отива в България за да ни подкрепи нас, защото Английското племе ни е мразело винаги а в Турция бате как е ?!
                      Last edited by michaelis12; 28.01.2017, 12:27.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        ако бяха дошли демократите на власт, Турция щеше да бъде демонтирана и разглобена кат Либия и Ирак, но са с републиканците демонтажа се отлага за неопределено време, защото видеха, че им избегаха към Русията, а тва е много много важно и кофти за Америката относно контрола в региона. Няккъв от новите в Пентагона беше казал : "Турция е наш партньор както и в НАТО и ние ше третираме Турция като такъв"
                        Тва значи, че на Ердоганя му удължават живота, което е добре щото ако Хитлерица ги беше разпарчатосала, 80 млн. бежанци къде щяха да спрат и да отседнат за следващите 500г. "съжителство" знаеш ли ?!? ....

                        P.S. също и вчера гледах разни работи за Китай и разбрах, защо китайците не искат валутата им да бъде напълно конвертируема и да е резерв още. Защото стане ли това нещо партията гuби контрол над капитала - милиардерчетата в Китай ше измъкнат кинтите от там и ше забегнат и чайниците остават обрани до шушка, справка България, САЩ и т.н. В Китай в момента имат и те вътрешни проблеми с "демократите" кат наще от тип Плевнелиев (партийци/крадци неолиберали) Нали знаеш кат изнесоха наще пари кво стана у нас и в САЩ също кво стана ?!? Между другото и в Русия имат такива неолиберали 5тата колона и от такива крадци немат оправия .... мамата си ебало като им пускат мухи от вънка "Елате тука с парите нема плащате никви данъци и парите са ви сигурни, зарежете ги тея диктатори" ...
                        Прав си Михале.Сложни са процесите.Ние гледаме държавите а борбата е между кланове.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          ми по тази логика и на ердоган не му остава много
                          Turkey, ‘Axis of Gold’ and the End of US Dollar Hegemony

                          http://news.goldseek.com/GoldSeek/1484836336.php
                          ако бяха дошли демократите на власт, Турция щеше да бъде демонтирана и разглобена кат Либия и Ирак, но са с републиканците демонтажа се отлага за неопределено време, защото видеха, че им избегаха към Русията, а тва е много много важно и кофти за Америката относно контрола в региона. Няккъв от новите в Пентагона беше казал : "Турция е наш партньор както и в НАТО и ние ше третираме Турция като такъв"
                          Тва значи, че на Ердоганя му удължават живота, което е добре щото ако Хитлерица ги беше разпарчатосала, 80 млн. бежанци къде щяха да спрат и да отседнат за следващите 500г. "съжителство" знаеш ли ?!? ....

                          P.S. също и вчера гледах разни работи за Китай и разбрах, защо китайците не искат валутата им да бъде напълно конвертируема и да е резерв още. Защото стане ли това нещо партията гuби контрол над капитала - милиардерчетата в Китай ше измъкнат кинтите от там и ше забегнат и чайниците остават обрани до шушка, справка България, САЩ и т.н. В Китай в момента имат и те вътрешни проблеми с "демократите" кат наще от тип Плевнелиев (партийци/крадци неолиберали) Нали знаеш кат изнесоха наще пари кво стана у нас и в САЩ също кво стана ?!? Между другото и в Русия имат такива неолиберали 5тата колона и от такива крадци немат оправия .... мамата си ебало като им пускат мухи от вънка "Елате тука с парите нема плащате никви данъци и парите са ви сигурни, зарежете ги тея диктатори" ...
                          Last edited by michaelis12; 28.01.2017, 12:29.

                          Коментар


                          • бтв 2016 беше първата година с намаление на производството от 2008 насам

                            http://www.mining.com/global-gold-mi...utput-decline/
                            A new report by the GFMS team at Thomson Reuters primary estimates supply of gold continued to ebb lower in the fourth quarter of last year making 2016 the first calendar year of a fall in mine output since 2008.

                            World gold mine supply fell by 22 tonnes or 3% year-on-year according to the GFMS Gold Survey (registration required), to total 827 tonnes in the third quarter of 2016. GFMS expects mine supply will have contracted in the fourth quarter, with the total estimated at 801 tonnes, a 2% decline year-on-year bring the annual total to 3,168 tonnes.

                            During the third quarter (most companies have not yet published fourth quarter data) Africa and Oceania are the only two regions that reported year-on-year gains, 6 tonnes and 1 tonne, respectively. Asia reported the biggest year-on-year loss of 15 tonnes for Q3 2016 to 225 total output, driven by top global producer of the metal China.
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              Europe Proposes "Restrictions On Payments In Cash"

                              http://www.zerohedge.com/news/2017-0...-payments-cash


                              ми ше търгуваме с Ислямистите ве какъв е проблема ?! то излиза, че те са повече хора от наще демократи (диктатори и тирани) .....
                              Аз по-тъпа плоска ционистка пропаганда не съм виждал, кат Кадафито го представи това нещо го утрепаха за 15мин. време, а сега с ИДИЛа няма проблеми те не застрашават долара .....


                              Gadaffi proposed a Gold Dinar currency that could save Africa Courtesy of RT



                              въпреки тва аз златото си на ционистките евреи за долари не давам
                              ми по тази логика и на ердоган не му остава много
                              Turkey, ‘Axis of Gold’ and the End of US Dollar Hegemony

                              http://news.goldseek.com/GoldSeek/1484836336.php
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                                Europe Proposes "Restrictions On Payments In Cash"

                                http://www.zerohedge.com/news/2017-0...-payments-cash


                                ми ше търгуваме с Ислямистите ве какъв е проблема ?! то излиза, че те са повече хора от наще демократи (диктатори и тирани) .....
                                Аз по-тъпа плоска ционистка пропаганда не съм виждал, кат Кадафито го представи това нещо го утрепаха за 15мин. време, а сега с ИДИЛа няма проблеми те не застрашават долара .....


                                Gadaffi proposed a Gold Dinar currency that could save Africa Courtesy of RT



                                въпреки тва аз златото си на ционистките евреи за долари не давам
                                Last edited by michaelis12; 28.01.2017, 09:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X