IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    спот цената в момента е $0.57 на грам, т.е. 1.03 лева
    соц монетите по 5 лева от 70-те са едни шайби проба 900 с тегло 20.5 грама. т.е. в тях има чисто сребро 18.45 грама или по сегашна цена във всяка има сребро за малко над 19 лева
    тази например
    http://www.bulgariancoins.com/bg/infoCoin.php?id=2105

    никакви проблеми да се намери добро количество в auction на 20 лева
    https://auction.bg/Auction/2647698/5...B1%D1%80%D0%BE
    Напазарувах 20 бр.петолевки.Благодаря за инфото.От акциона.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

      От къде? Дай линк ако може.
      спот цената в момента е $0.57 на грам, т.е. 1.03 лева
      соц монетите по 5 лева от 70-те са едни шайби проба 900 с тегло 20.5 грама. т.е. в тях има чисто сребро 18.45 грама или по сегашна цена във всяка има сребро за малко над 19 лева
      тази например
      http://www.bulgariancoins.com/bg/infoCoin.php?id=2105

      никакви проблеми да се намери добро количество в auction на 20 лева
      https://auction.bg/Auction/2647698/5...B1%D1%80%D0%BE
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

        От къде? Дай линк ако може.
        сложно е!

        среброто в бг е с ДДС не е като златото освободено...та от бг на сгодна цена забрави.

        най-изгодни май са дилърите на метали от естония - поне по линия на среброто.

        хората имат традиции с металите , тавекса ако не се лъжа и те са Естонски.
        Last edited by bertram; 02.02.2017, 15:32.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          защо бе? можеш да си купиш сребърни само с 10% над пазарната
          От къде? Дай линк ако може.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Благодарско, Бате Пешо
            Да, от Тавекса - 60 кинта над стандартната унция Кленов лист или филхармония, но ми е кеф, че е 5 деветки. Събирам им на чаветата, че не се знае какво ще е след 20 години
            Бъдещето.......Всички ние идваме на тази Земя за да се учим.Въпреки многобройните ни опити да предпазим децата си от нашите грешки май не се получава....Според мен трябва да ги обичаме такива каквито са и да ги подкрепяме в техните начинания дори и когато смятаме че грешат....Няма как да предотвратим грешките които са им отредени може само да ни е гадно.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              Ма то винаги е било така бе приятелю. Работата на ЦБ-и е да управляват/манипулират паричната политика! А това че се хвърля демагогия и популизъм от политиците за пред простолюдието е друга тема.
              Еми тогава за какви фундаменти пишеш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                защо бе? можеш да си купиш сребърни само с 10% над пазарната
                не съм китаец и не ме кефи среброто, златото си е злато и е в пъти по-лесно за съхранение и транспортиране, особено като монети! А и аз го купувам само като хедж - не вярвам във възходи и падения, особено пък в паденията, така че просто допълвам по поводи
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Благодарско, Бате Пешо
                  Да, от Тавекса - 60 кинта над стандартната унция Кленов лист или филхармония, но ми е кеф, че е 5 деветки. Събирам им на чаветата, че не се знае какво ще е след 20 години
                  защо бе? можеш да си купиш сребърни само с 10% над пазарната
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Да са живи и здрави чаветата и много бели да правят.Още едно да си направите.От Тавекса ли е тая убавиня?
                    Благодарско, Бате Пешо
                    Да, от Тавекса - 60 кинта над стандартната унция Кленов лист или филхармония, но ми е кеф, че е 5 деветки. Събирам им на чаветата, че не се знае какво ще е след 20 години
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      Мене много ме кефи Хари Дент - като почне как всичко щяло да се обезцени брутално, срив на дау от 20К на 2К и тн.. и накрая как златото било и то обречено и най-добре било да си държиш парите кеш в брокеридж акаунт дето не ги давали на заем на никой и като стане всичко без пари да грабиш яки акции

                      тоя човек не си ли дава сметка , че ако наистина има такъв срив какъвто го предрича от брокера му няма да има и следа и ще ходи да си търси акаунта като милиони американци от властите дето ще викат "ааа сега почваме нова система"
                      Най-лесно се продава чрез страх! Друг е въпроса какъв е риска при фалит на брокера. Ако фалира, а парите са ти (примерно) в златодобивни компании какво се случва?!? За мен лично това е предпочитан вариант спрямо монети и кюлчета под дюшека ама всеки си знае

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Цената истойноста на всяка една от основните валути в момента се манипулира от ЦБ.Фундамента умря някаде преди 9 години.По пътя си умря.Както си ходеше.Стига с празни приказки ED.В очите новите хора от Белия Дом ти го заявявят че всички манипулират валутите си.
                        Ма то винаги е било така бе приятелю. Работата на ЦБ-и е да управляват/манипулират паричната политика! А това че се хвърля демагогия и популизъм от политиците за пред простолюдието е друга тема.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          загуби ме на "Цената (курсът) на всяка валута се определя от паричните потоци в една или друга посока"

                          а централните банки какво? не влияят на курсовете?
                          Те най-много в момента! В Европа и Джапанките печатат втора година след ФЕД!

                          Коментар


                          • айде публикуваха ми и третия
                            http://seekingalpha.com/article/4041...ts-overlooking
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              кво се дърляте, купувайте - ей на чаветата какво взех за подарък за първата годинка - 5 деветки, баце

                              Да са живи и здрави чаветата и много бели да правят.Още едно да си направите.От Тавекса ли е тая убавиня?

                              Коментар


                              • бтв видяхте ли как се възобнови делото срещу морган за манипулирането нa цената на среброто
                                U.S. appeals court revives JPMorgan silver futures rigging lawsuits


                                http://www.reuters.com/article/us-jp...-idUSKBN15G4Z8
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X