IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Ще продължавам да обвинявам манипулаторите за цената на златото.Ще продължавам и да купувам злато и сребро.Засега не виждам нещо по-сигурно за парите ми като инвестиция.Това което научих през годините е да не ми дреме за моментната цена.
    You’re Either a Victim or a Contrarian - Rick Rule

    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
      Hermes, преди всичко успех и на теб! Не е толкова важно какво съм спечелил. А дали съм играл това, което съм казал, даже не знам как да го изкоментирам.
      Всъщност бях провокиран да започна да пиша от темата за опасната територия на Дау, ти знаеш. Идеята ми беше да опитам да отворя съзнанието поне на един човек (не успях!), че освен ФА съществуват и други методи, както за дългосрочно инвестиране, така и за трейд. Казвам го, защото постоянно чувам как хората определят вудуто или само като "трейд техника" или напротив - само за определяне на дългосрочни цели. Ти мисля беше от първите.
      В темата за Дау направих както тази "безумна" прогноза с хоризонт 3-4 седмици, така и трейд на Дакс, който се разигра за около 40 минути.

      И тук съм споменал както дългосрочното, така и краткосрочнато си виждане за златото. Дали мога да греша? Абсолютно. И това е най-хубавото: да си наясно, че пазарът не ти дължи нищо и да си с отворено съзнание. Интересното е, че тук има масово колеги с хиляди постове, без да съм попаднал на един конкретен. Обсъжда се световния ред, говори се за кризи, инфлации и прочие...а на въпроса "кога" - "когато". Да говориш за криза и краш две, три и повече години и да обвиняваш "манипулаторите", когато и бездруго общите ти прогонози не се сбъдват, е безумно. А най-невероятното е как когато дойде, всички ще са "аз казах!".

      П.С.
      И тъй като споменах Дау, само вметвам, че може скоро да предстои корекция, която дори да пробие 20000 понеже някои от индикаторите показват изтощение на импулса.
      Ще продължавам да обвинявам манипулаторите за цената на златото.Ще продължавам и да купувам злато и сребро.Засега не виждам нещо по-сигурно за парите ми като инвестиция.Това което научих през годините е да не ми дреме за моментната цена.

      Коментар


      • Hermes, преди всичко успех и на теб! Не е толкова важно какво съм спечелил. А дали съм играл това, което съм казал, даже не знам как да го изкоментирам.
        Всъщност бях провокиран да започна да пиша от темата за опасната територия на Дау, ти знаеш. Идеята ми беше да опитам да отворя съзнанието поне на един човек (не успях!), че освен ФА съществуват и други методи, както за дългосрочно инвестиране, така и за трейд. Казвам го, защото постоянно чувам как хората определят вудуто или само като "трейд техника" или напротив - само за определяне на дългосрочни цели. Ти мисля беше от първите.
        В темата за Дау направих както тази "безумна" прогноза с хоризонт 3-4 седмици, така и трейд на Дакс, който се разигра за около 40 минути.

        И тук съм споменал както дългосрочното, така и краткосрочнато си виждане за златото. Дали мога да греша? Абсолютно. И това е най-хубавото: да си наясно, че пазарът не ти дължи нищо и да си с отворено съзнание. Интересното е, че тук има масово колеги с хиляди постове, без да съм попаднал на един конкретен. Обсъжда се световния ред, говори се за кризи, инфлации и прочие...а на въпроса "кога" - "когато". Да говориш за криза и краш две, три и повече години и да обвиняваш "манипулаторите", когато и бездруго общите ти прогонози не се сбъдват, е безумно. А най-невероятното е как когато дойде, всички ще са "аз казах!".

        П.С.
        И тъй като споменах Дау, само вметвам, че може скоро да предстои корекция, която дори да пробие 20000 понеже някои от индикаторите показват изтощение на импулса.
        Last edited by exxs; 10.02.2017, 01:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Intint, грубо казано може да се каже и този начин.
          Както и да е, златото си "спази" 36 часовия срок и изглежда като да е взело решение в полза на сценария с корекция. Отбелязвам отново, че тази корекция трябва да се разглежда като много бича. Подкрепи надолу са очевидни: 1220, 1200 и 1170-1180. Хубаво е да се имат предвид следните особености: 1) корекцията да е много, много плитка и да свърши дори над 1220
          2) Корекцията при металите по някога може да бъде много рязка и с шпайк надолу. Това не трябва да плаши стига да не се пробива 1170.



          Интересен месец се очератава.
          Ако си отиграл това което пишеш последно време си спечелил не лошо.За пръв път написано в предварение във форума да стане с голяма точност.Успех.

          Коментар


          • Intint, грубо казано може да се каже и този начин.
            Както и да е, златото си "спази" 36 часовия срок и изглежда като да е взело решение в полза на сценария с корекция. Отбелязвам отново, че тази корекция трябва да се разглежда като много бича. Подкрепи надолу са очевидни: 1220, 1200 и 1170-1180. Хубаво е да се имат предвид следните особености: 1) корекцията да е много, много плитка и да свърши дори над 1220
            2) Корекцията при металите по някога може да бъде много рязка и с шпайк надолу. Това не трябва да плаши стига да не се пробива 1170.



            Интересен месец се очератава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

              Горе-долу 24 часа са минали от този пост. Определено знаят как да създават съспенс. Въпреки забавянето на шипа нагоре, консолидацията е толкова близо до локалния връх, че не мога да посмея да дам превес на корекцията.
              Интересно значи ако мине 1250 примерно е яко нагоре така ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Металите са на кръстопът. Ако ще правят малка корекция, тук е мястото да започне. Над 1240 и златото най-вероятно ще покаже на какво е способно. Последният път споделих, че тази година е вероятно да станем свидетели на едно от най-свирепите ралита, което да заличи почти изцяло щети от 4-годишен мечи пазар. Засега нещата вървят като да се случат по този сценарий и доста подкрепи трябва да се пробият, за да стане той малко вероятен.
                Горе-долу 24 часа са минали от този пост. Определено знаят как да създават съспенс. Въпреки забавянето на шипа нагоре, консолидацията е толкова близо до локалния връх, че не мога да посмея да дам превес на корекцията.

                Коментар


                • четвъртият ми материал
                  http://seekingalpha.com/article/4043...-gold-reserves
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Ще има ли Франция президентка?
                    Най-вероятно да. Преформатирането на ЕС започна, за съжаление не знаеме какво е разчертано на чертожните дъски . Имаме само неясни контури по които можеме да визуализираме новото лице на ЕС. Перестройката започна. за добро или лошо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Къде се загуби.Темата губи от липсата на коментарите ти.
                      Ще има доста тематика за анализиране през тази година, като продължение и кулминация на процесите които бяха посети в предходните.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                        Не. Пазара на бикове при металите започна още миналата година. Големите движения предстоят, може би много скоро. Въпрос на събития.
                        Ще има ли Франция президентка?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          Хубаво би било, но се съмнявам. Дано съюза оцелее още дълги години, но ....................
                          Къде се загуби.Темата губи от липсата на коментарите ти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение


                            Не трябваше ли златото да полети деня, в който избраха Тръмп? Заедно с креш при индексите?
                            А ако върне 3-5% сега каква ще е причината? Лично за себе си давам на златото 24-36 часа да пробие 1240 и 1245. Убедителен пробив с голямо и рязко движение е подготовката за едни достааа бичи поне две седмици. Ако до утре вечер пробивът не се се случил и сме на същите нива или дори по-ниско, упоменатата корекция най-вероятно е наход. Нека подчертая отново, че 3-5% корекция по никакъв начин не променя очакванията ми за годината. Пък Тръмп да прави каквото иска
                            Не. Пазара на бикове при металите започна още миналата година. Големите движения предстоят, може би много скоро. Въпрос на събития.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Ще ми се да задържи още малко .Година-две.Да мога да си накупя сребро че в момента ми е болното място.
                              Хубаво би било, но се съмнявам. Дано съюза оцелее още дълги години, но ....................

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                                Ако си ги взел точно сега, интересен ход.
                                Наистина тук трябва да се случи каквото има да се случва. Ластикът е опънат, остава да видим Господин Пазар накъде ще стреля: горе или долу.
                                Сребро купих преди 2 години.Сега тръгнах да допълвам и ми се иска да е около тези нива.

                                Коментар

                                Working...
                                X