IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Напоследък все на интересните нива се намира някой да сипе една каруца по пазара и да укроти емоциите...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Някой друг чува ли металите да крещят "Пуснете ни да ви покажем какво можем" ?
      Дали смятам че корекцията е свършила? ДА
      Пробита ли съпротивата? Още не, но може би е въпрос на часове. Когато се случи, ще го познаете. Пробиване и на този локален връх от 1251, вече наистина трябва да е мощно и с шип.
      А ако оттук се върнем в зоната на корекция вместо да видим ралито - ще е много груба шега на пазара, наистина.

      Жалко само, че е края на седмицата и като нищо утре ще затворим точно на най-интересното.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Мисля, че ще задмине тази съпротива около 1248 в посока нагоре с остър шип - колкото да накара маса народ да закрива къси и открива дълги ... щото видиш ли тренда "очевадно" се оказва нагоре... По моему е прекалено лесно предвидимо , че да се случи ... с две думи няма да видим цена над 1255-60 ....
        Щом решиха ,че петролът ще расте и златото го чака същото а доларът в киреча.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Ти си знаеш. Моят съвет е само да го играеш с близък стоп. Ако виждаш нещата за шорт, има повече смисъл да го пуснеш сега. Само $2 над съпротивата сме и все още има шансове пазарът да иска да ни хвърли в девета глуха и да се върне в руслото на корекцията. С всеки час, който сме на 1245.00, този шанс обаче намалява. А ако пуснеш къса от 1255, моето лично мнение е, че ще изпиташ не-хубави емоции. Във всеки случай - пожелавам ти успех!
          Мисля, че ще задмине тази съпротива около 1248 в посока нагоре с остър шип - колкото да накара маса народ да закрива къси и открива дълги ... щото видиш ли тренда "очевадно" се оказва нагоре... По моему е прекалено лесно предвидимо , че да се случи ... с две думи няма да видим цена над 1255-60 ....
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Ти си знаеш. Моят съвет е само да го играеш с близък стоп. Ако виждаш нещата за шорт, има повече смисъл да го пуснеш сега. Само $2 над съпротивата сме и все още има шансове пазарът да иска да ни хвърли в девета глуха и да се върне в руслото на корекцията. С всеки час, който сме на 1245.00, този шанс обаче намалява. А ако пуснеш къса от 1255, моето лично мнение е, че ще изпиташ не-хубави емоции. Във всеки случай - пожелавам ти успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Мисля, че ралито започва.
              Ще изчакам още малко, за да не пребързвам - поне докато отвори Америка. Тези нива, в които сме в момента са доста делекатни.
              Понеже днес е натоварено, ще бъда максимално кратък: ако следващите две часови свещи са зелени, партито започва. Микро подкрепа: 1237.00
              След няколко дни да не се учудиш ако прочетеш за скока на умрЕлата котка .... по нашенски к*р капан
              Макар да се зарекох да не играя шорт ме сърбят ръцете от 1255 ....ако стигне дотам
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Мисля, че ралито започва.
                Ще изчакам още малко, за да не пребързвам - поне докато отвори Америка. Тези нива, в които сме в момента, са доста деликатни.
                Понеже днес е натоварено, ще бъда максимално кратък: ако следващите две часови свещи са зелени, партито започва. Микро подкрепа: 1237.00

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  добре е федът да вдигнат лихвите 1-2 пъти щото да покажат, че са стронг и грейт ... после почва рецесията .. и нов цикъл на изинг, за да стимулират индустрията и износа...хехе...

                  ако това стане ще купя миньори лятото за 50 бона и ще видим колко ще са като стане златото 2К зелени
                  зарежи го ФЕДът той и без тва е само фигурант вече не зависи филма само от него.
                  Ми като хвърлиш 50К във миньори са незнам точно кои но някой ще станат х5 някои х10 и ше имаш 250К зелени но дали това 250К ще съответства на това което е сега в момента като покупателна стойност например след 5г. не мога да ти кажа.
                  Аз като го напрая тоя филм лятото купувам примерно GDX или GDXJ там за 10/15К и същото лонг EUR напред и по тоя начин си резервирам цена на долар/евро от 1.05 да речем щото и еврото ше литне не само златото, или печалбата х5 напред във времето т.е. EUR 50K long / 10K GDX long.
                  Са тва е идеалния / оптималния вариант, ако обаче нещо се обърка ше си ебе века щото с 40К кредит напред от валутата и ако има разни копия и глупости ше се омаже пейзажа. Са то според цикли микли сочи генерално обръщане на тренд за 4/5 год. ама ебали го все пак всичко става на тая борса и треа полека да нема олеле ....

                  P.S. са незнам точно на 2К ли ше е на 1.8К ли или над 2К след 5 години, но нещо над 1.6К такова би трябвало да стане в $ и вече зависи EUR/USD каква е корелацията щото ние сме в европа нас тоя долар не ни грее ама ич .....
                  Last edited by michaelis12; 23.02.2017, 14:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                    по същество ще се качва почакай до лятото и след това отива там където беше 2011г.
                    добре е федът да вдигнат лихвите 1-2 пъти щото да покажат, че са стронг и грейт ... после почва рецесията .. и нов цикъл на изинг, за да стимулират индустрията и износа...хехе...

                    ако това стане ще купя миньори лятото за 50 бона и ще видим колко ще са като стане златото 2К зелени
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                      Дайте по същество , ще пада ли,ще се качва ли ?
                      по същество ще се качва почакай до лятото и след това отива там където беше 2011г.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                        Дайте по същество , ще пада ли,ще се качва ли ?
                        Има един колега Exxs прочети му мненията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          напредък без жертви няма, китайците са платили жестока цена на експлоатация на народа за да получат тва което са в момента, ние се подпичкосваме 30г. и само чакаме некой да ни опрай и всички в дискотеките и кафетата .... , а тея батко под робовладелски строй бачкане за трохи и технологии и да праат пачка, партията пращаше кадри да учат на запад, прибират се и почват квот са научили и ей го става. Преди кой ги е хванел той ги е гърбил в историята мда ама са е техния ред, китайците знаят за кво става въпрос.
                          Кат Сталин същата работа с яко бачкане и бъхтане прай от руските пляски от губерня в индустриална нация, та така и тоя Мяо. Как ше имаш напредък ? Ми кат бачкаш. Как ше накараш някакви келеши кат нашите в БГ да бачкат ?!? Ми треа да им биеш една в муцуните и кат пукнат двама трима и стаа работата, тва са прайли Сталин и Мао.
                          Треа разбереш и тяхната гледна точка защо е било така, ми за да не бъдат размазани от запада за пореден път ....
                          Дайте по същество , ще пада ли,ще се качва ли ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            Китай са сила спор няма, но да не стане като "Големият Скок" дето им го организира МАО със 17 милиона умрели от глад..неофициално сигурно са много повече..като цяло са ОК, но наистина имат една огромна вътрешна задлъжнялост, която не знам как ще се крепи при един спад на износа и производството, защото колкото и да им расте вътрешното потребление няма как да замести една омазана Америка и Европа..
                            напредък без жертви няма, китайците са платили жестока цена на експлоатация на народа за да получат тва което са в момента, ние се подпичкосваме 30г. и само чакаме некой да ни опрай и всички в дискотеките и кафетата .... , а тея батко под робовладелски строй бачкане за трохи и технологии и да праат пачка, партията пращаше кадри да учат на запад, прибират се и почват квот са научили и ей го става. Преди кой ги е хванел той ги е гърбил в историята мда ама са е техния ред, китайците знаят за кво става въпрос.
                            Кат Сталин същата работа с яко бачкане и бъхтане прай от руските пляски от губерня в индустриална нация, та така и тоя Мяо. Как ше имаш напредък ? Ми кат бачкаш. Как ше накараш някакви келеши кат нашите в БГ да бачкат ?!? Ми треа да им биеш една в муцуните и кат пукнат двама трима и стаа работата, тва са прайли Сталин и Мао.
                            Треа разбереш и тяхната гледна точка защо е било така, ми за да не бъдат размазани от запада за пореден път ....

                            Коментар


                            • Китай са сила спор няма, но да не стане като "Големият Скок" дето им го организира МАО със 17 милиона умрели от глад..неофициално сигурно са много повече..като цяло са ОК, но наистина имат една огромна вътрешна задлъжнялост, която не знам как ще се крепи при един спад на износа и производството, защото колкото и да им расте вътрешното потребление няма как да замести една омазана Америка и Европа..

                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Откъде ще дойде кризата?
                                аха е тука е ключа от бараката. Що да идва криза от Китай кат те на никой не са продали Securities AAA+ за техните раздадени кредити ?!? Кат никой не е взел такова нема и имотна криза да има, дори и да има тя си е вътрешна, напечатват си юаните връщат си ги и гатооо, валутата им се отслабва и изнасят още повече .... Кризите са изфабрикувани винаги от една малка групичка в САЩа и народеца страда, че и цел свет страда, мда ама са е тегаво е те се пробват пак Китайско Море, Иран, Сирия Тайван ала бала но за са чайниците държат нема да се дадат кат Джапанките през изфабрикуваната Азиатска криза пак от САЩ и директно срещу Япония през 97ма ....
                                Last edited by michaelis12; 22.02.2017, 16:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X