IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    не е толкова по-евтино от тавекса.. особено ако не взимаш големи количества, тогава определено не ти се връзва сметката, защото разходите ще са големи
    + сложно е да тръгнеш с 100 000 евра в колата за Виена, а минеш ли по банка ще те налазят всички НАПаджии, Бопаджии и ДАНС, защото ще кажат а този не е от нашите трябва да го гърбим...
    + ако го съхраняваш там си ок, но ако искаш да го зариеш в задния двор трябва да го минеш през няколко граници... нямам идея точно какво ще обясниш на границата с 1 кило златни пари и според мен ще имаш проблеми и вероятно ще се разделиш със златото, а ако декларираш пак ще те налазат нап, данс, боп и тн..

    поздрави и успех
    То затова се купуват монети, Берти И влизаш в един весел казус - над 37 грама (ако не ме лъже паметта), златото следва да се декларира, но ти не вкарваш една унция, а примерно 100 евро (филхармония) или 50 долара (кленов лист) - щото монетите са законно платежно средство, нали, а до 10 К евро не се декларират И става мазало. А и скоро ще сме в Шенген - какви граници тогава? Или пък минаваш със самолет - златото ти е джоба, него детектора не го лови и не го пускаш с останалия багаж, а си го държиш в теб - толкоз. Та така
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Ето нещо интересно за четене.
      http://www.kitco.com/ind/Fraser/2013...US-Dollar.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        А така искам всеки да се "подпише" под и без това вялата си прогноза - нека се вижда колко кредибъл мнения имате.

        БАЦЕ, от 1255 падаме под 1200.
        Илиев, може да да видим малко ръст и моя милост техничарчето да познае на късмет, но следващите години сме надолу.
        Пандата, прогнозираме напълно манипулиран пазар. Всичко е на късмет. Ако Дау има ръст още 50% ще е заради хиперинфлация. Сигурно и като е бил на 10К преди 5 години пак такива си ги бълвал. Той пазарът хем е манипулиран и няма общо с реалността, хем ако стигне до 30К ще имаме хиперинфлация. А и оттук култувото "пазарът на индекси е във фаза на еуфория". Всичко живо чака кризата и шорти като обезумяло - ти говориш за еуфория.
        Пипбел, той чака миньорите да поведят златото надолу.


        Трудно ми е да определя с кое съм най-несъгласен, но второ и трето мнение определено са ми фаворити. Ще се старая да ги запомня и ей така след време да чуя как "тогава като го казах беше едно, сега е друго".

        exxs, за сега твоите прогнози са невероятно точни. Поздравления и благодарности!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

          Съгласен с повечето неща, но защо пък монетите да са много надценени спрямо спота? Виж някоя 1/10 унция панда може и да е, но 1 унция стандартни кругеранд или кленов лист има много малък марж, още повече пък ако идеш и си ги купиш в Австрия или Германия. По-сериозните кюлчета, 100, 250 г идват още по тънко.
          не е толкова по-евтино от тавекса.. особено ако не взимаш големи количества, тогава определено не ти се връзва сметката, защото разходите ще са големи
          + сложно е да тръгнеш с 100 000 евра в колата за Виена, а минеш ли по банка ще те налазят всички НАПаджии, Бопаджии и ДАНС, защото ще кажат а този не е от нашите трябва да го гърбим...
          + ако го съхраняваш там си ок, но ако искаш да го зариеш в задния двор трябва да го минеш през няколко граници... нямам идея точно какво ще обясниш на границата с 1 кило златни пари и според мен ще имаш проблеми и вероятно ще се разделиш със златото, а ако декларираш пак ще те налазат нап, данс, боп и тн..

          поздрави и успех
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            старото е по-евтино, странна работа. може би не е модерно
            вероятно, но за 1-2% отгоре предпочитам нещо разпознаваемо, по възможност в оригинална вакуум опаковка, ненадраскано....по-лесно може да се продаде и то по цял свят, вместо някой надраксан алтън.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

              Съгласен с повечето неща, но защо пък монетите да са много надценени спрямо спота? Виж някоя 1/10 унция панда може и да е, но 1 унция стандартни кругеранд или кленов лист има много малък марж, още повече пък ако идеш и си ги купиш в Австрия или Германия. По-сериозните кюлчета, 100, 250 г идват още по тънко.
              старото е по-евтино, странна работа. може би не е модерно
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                exxs,

                аз мисля за злато точно защото не мога да ги целя нещата ...едни си ги мислим други стават...та като леприконите зарито в гората гърне и цял ден писане в нета с леко сърце и хладно чело ... шегичка.

                мен лично 5-10% не ме вълнуват... златото е за хедж при наистина гадно стечение на обстоятелствата ( банкова ваканция, колапс на дойчебанки или нещо от сорта) при физическото си има бая надценка над спота особено за монетите та 5-10% не е болка

                с удоволствие бих купил копачи, но само ако натиснат цената на металите надолу , защото ако всичко е по прогнозите на Мишо ще има хубав живот още доста години и златото и среброто ще са в графа 'сиганска ивнестиция' та в този ред на мисли искам Мишо да е прав и злато и сребро да падат... тогава едни 20-50К метнати в копачи при една следваща криза ще върнат вложените пари по 5-10 пъти...

                и понеже темата е злато (разбирайте застраховка при наистина гадни моменти от историята)..какво правим когато фалират брокери...въпроса не е силно засегнат по темите за чуждите пазари. на БФБ е ясно акциите ни се водят поименно в депозитара и даже брокера да фалира сме ок..надявам се... какво става обаче ако гръмне сериозен международен брокер?
                Съгласен с повечето неща, но защо пък монетите да са много надценени спрямо спота? Виж някоя 1/10 унция панда може и да е, но 1 унция стандартни кругеранд или кленов лист има много малък марж, още повече пък ако идеш и си ги купиш в Австрия или Германия. По-сериозните кюлчета, 100, 250 г идват още по тънко.

                Коментар


                • [QUOTE=bertram;

                  и понеже темата е злато (разбирайте застраховка при наистина гадни моменти от историята)..какво правим когато фалират брокери...въпроса не е силно засегнат по темите за чуждите пазари. на БФБ е ясно акциите ни се водят поименно в депозитара и даже брокера да фалира сме ок..надявам се... какво става обаче ако гръмне сериозен международен брокер?[/QUOTE]

                  Фалит на брокера е от малко вероятно и рядко срещано, макар че в живота няма нищо сигурно!
                  While there is nothing much that can be done against the market volatility, there is a protection mechanism in place in case the broker firm runs into a financial trouble.

                  Коментар


                  • exxs,

                    аз мисля за злато точно защото не мога да ги целя нещата ...едни си ги мислим други стават...та като леприконите зарито в гората гърне и цял ден писане в нета с леко сърце и хладно чело ... шегичка.

                    мен лично 5-10% не ме вълнуват... златото е за хедж при наистина гадно стечение на обстоятелствата ( банкова ваканция, колапс на дойчебанки или нещо от сорта) при физическото си има бая надценка над спота особено за монетите та 5-10% не е болка

                    с удоволствие бих купил копачи, но само ако натиснат цената на металите надолу , защото ако всичко е по прогнозите на Мишо ще има хубав живот още доста години и златото и среброто ще са в графа 'сиганска ивнестиция' та в този ред на мисли искам Мишо да е прав и злато и сребро да падат... тогава едни 20-50К метнати в копачи при една следваща криза ще върнат вложените пари по 5-10 пъти...

                    и понеже темата е злато (разбирайте застраховка при наистина гадни моменти от историята)..какво правим когато фалират брокери...въпроса не е силно засегнат по темите за чуждите пазари. на БФБ е ясно акциите ни се водят поименно в депозитара и даже брокера да фалира сме ок..надявам се... какво става обаче ако гръмне сериозен международен брокер?
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Не се подготвям за Апокалипсис :-) В 99% от случаите хората, които се подготвят за такива работи - грешат.
                      Странното е че в света малките числа имат по-голяма тежест от големите...........................Доказано е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Ех Мишо, Мишо моли се да не дойде ден акциите ти да не са на цената на тоалетната хартия.Златото е пари от 5000 години и в близките десетилетия не виждам кое би го заменило що се касае за доверие.
                        Не се подготвям за Апокалипсис :-) В 99% от случаите хората, които се подготвят за такива работи - грешат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Достатъчно ми е да погледна inflation-adjust-ната графика на златото за последните 100г. Съмнявам се, че бих взел злато дори и на $600.

                          http://www.macrotrends.net/1333/hist...100-year-chart
                          Ех Мишо, Мишо моли се да не дойде ден акциите ти да не са на цената на тоалетната хартия.Златото е пари от 5000 години и в близките десетилетия не виждам кое би го заменило що се касае за доверие.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            А така искам всеки да се "подпише" под и без това вялата си прогноза - нека се вижда колко кредибъл мнения имате.

                            БАЦЕ, от 1255 падаме под 1200.
                            Илиев, може да да видим малко ръст и моя милост техничарчето да познае на късмет, но следващите години сме надолу.
                            Пандата, прогнозираме напълно манипулиран пазар. Всичко е на късмет. Ако Дау има ръст още 50% ще е заради хиперинфлация. Сигурно и като е бил на 10К преди 5 години пак такива си ги бълвал. Той пазарът хем е манипулиран и няма общо с реалността, хем ако стигне до 30К ще имаме хиперинфлация. А и оттук култувото "пазарът на индекси е във фаза на еуфория". Всичко живо чака кризата и шорти като обезумяло - ти говориш за еуфория.
                            Пипбел, той чака миньорите да поведят златото надолу.


                            Трудно ми е да определя с кое съм най-несъгласен, но второ и трето мнение определено са ми фаворити. Ще се старая да ги запомня и ей така след време да чуя как "тогава като го казах беше едно, сега е друго".

                            Достатъчно ми е да погледна inflation-adjust-ната графика на златото за последните 100г. Съмнявам се, че бих взел злато дори и на $600.

                            http://www.macrotrends.net/1333/hist...100-year-chart

                            Коментар


                            • А така искам всеки да се "подпише" под и без това вялата си прогноза - нека се вижда колко кредибъл мнения имате.

                              БАЦЕ, от 1255 падаме под 1200.
                              Илиев, може да да видим малко ръст и моя милост техничарчето да познае на късмет, но следващите години сме надолу.
                              Пандата, прогнозираме напълно манипулиран пазар. Всичко е на късмет. Ако Дау има ръст още 50% ще е заради хиперинфлация. Сигурно и като е бил на 10К преди 5 години пак такива си ги бълвал. Той пазарът хем е манипулиран и няма общо с реалността, хем ако стигне до 30К ще имаме хиперинфлация. А и оттук култувото "пазарът на индекси е във фаза на еуфория". Всичко живо чака кризата и шорти като обезумяло - ти говориш за еуфория.
                              Пипбел, той чака миньорите да поведят златото надолу.


                              Трудно ми е да определя с кое съм най-несъгласен, но второ и трето мнение определено са ми фаворити. Ще се старая да ги запомня и ей така след време да чуя как "тогава като го казах беше едно, сега е друго".


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                За месец и седмица ( в скоби).
                                Тези цифрички май не вещаят краткосрочно нещо хубаво за жълтото, обикновено дигърите са водещите.

                                GDX - 0.13% ( -7.87)
                                GLD + 5.17 (+1.22)
                                аз вас не моа ви разберем, добре бе ако беше GDX +8% кво щехте да му се нахвърлите кат ястреб на мърша сигур ?!? .....
                                Глейте тва чудо на техниката доле и купуйте според квот покаа и кат го гледам се заформя едно дивергентно нагори да нема после не чул и не разбрал кат литне вече .....

                                Gold миньор форс мажор индекс

                                http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$GD...d=p86686806630
                                Last edited by michaelis12; 28.02.2017, 11:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X