IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Казвам за 10ти път - подкрепата е 1300-1306. Докато не бъде пробита, продължавам да бъда с бичи нагласи. Ако бъде пробита, ще преустановя позиции докато установя какво точно се опитва да разиграе пазара.Но хей, аз съм с бичи нагласи от 1140, помните ли?

    Предполагам , вече си с '' мечи нагласи '' хихихи .
    Ако сложиш плюсов стоп на 1149 - може и да не го удари (хихихи)

    Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Това, че има хора, които нескопосано манипулират и се опитват да ме изкарат губещ заради 45 долара спад, въпреки че имам две хванати дъна до пипа, доказано тук, само говори за това колко ниско може да се пада.
    Не знам кой какво говори и кой манипулира , ама златото върви по моята линия
    И никой не акцентира на ''спад от 45 $'' , а на прословутото ''РАЛИ на еххх'' , на пътя на което да не заства никой (хихихи)
    Затваряй дългите ,където ги стискаш от Коледа , че ще останеш с 50 $ печалба за една година

    Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Дообре , ще кажа аз и ще се усмихна под мустак.
    Мустака , нещо поувисна ,а ?
    Еххх , ще те призная за честен противник , ако на 1180 , напишеш с големи букви:

    '' Ралито за което писах не се състоя , и ще се случи , когато БАЦЕ каже ""
    Last edited by БАЦЕ; 21.09.2017, 08:57.

    Коментар


    • Ще спре ли музиката днес за Дау ?
      „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение

        Като казва и "управлява" незнам си колко милярда да каже: балон дето ще се пръсне еди кога си. Да може на другия ден да миу се резне зелката ако не познае. Иначе ей така да си лае само...
        Чиляка си е достатъчно умен за да не се опитва да се прави на Ванга.
        Пък ако вземат скоро пуснат хубав ликвиден етф за шортене - мога те уверя че няма да е далеко това време на грандиозно спукване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Влязох, за да видя препратките към мен и не сгреших, че има такива.

          Казвам за 10ти път - подкрепата е 1300-1306. Докато не бъде пробита, продължавам да бъда с бичи нагласи. Ако бъде пробита, ще преустановя позиции докато установя какво точно се опитва да разиграе пазара. Но хей, аз съм с бичи нагласи от 1140, помните ли?
          Това, че има хора, които нескопосано манипулират и се опитват да ме изкарат губещ заради 45 долара спад, въпреки че имам две хванати дъна до пипа, доказано тук, само говори за това колко ниско може да се пада.

          Шалчо, новобранец, новобранец, но златото е още 100 долара над твоето "пътят е един: надолу" при 1210, 3-4 долара преди за закове дъното, непонятно за теб точно, когато избраха Макрон. Така че новобранец трудно можеш да наречеш друг освен себе си. Манипулатор също. Въпреки че колегата ти БАЦЕ доста стабилно започва да ти съперничи.

          Докато допускаше 1400, и даже 10% за 1450 и ако бяха стигнати щеше да ги е хванал, сега видиш ли е затворил дълогото и е в късо. Дообре , ще кажа аз и ще се усмихна под мустак.
          На никой не съм колега , екс-гуру
          Сам съм си и търгувам реално ,само за МЕНЕ си !
          В едно е прав Мишо - почни да търгуваш и ще разбереш , че нищо не разбираш ...
          Хванал си един модел и го дъвчеш няколко месеца .
          Но няма да ти излезе , гарантирам ти . Пак ще напиша - големия ръст към 2000 ще е догодина . Не сега !
          Колкото и да пишеш за него .
          А и да се усмихваш ''под мустак'' или ''под мъдак''- все тая .
          Факт е че НА 1353 обявих затваряне на дълги и отваряне на къси
          Има го със дата и час -черно на бяло
          На 1307 затворих късото , сега . Пак го обявявам - да не кажеш нещо после
          Сега съм без позиции.
          А това че си само с бичи нагласи от 1140 , е доста жалко ако и така си търгувал .
          Аз няколко пъти сменях посоката
          И последното ти изречение , също не е вярно . Защо ''допускаше'' ..
          Аз все още допускам ''1400, и даже 10% за 1450''
          Но пречи ли ми това да прибера една корекция от 50 $
          Сещам се и за прогнозата ти за Дау - 1000 точки надолу , точно когато започна финалния ръст .
          Абе , ти да не си бил обърнал монитора наобратно тогава

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Човека рече - биткойна и сие са балон, златото - не.

            http://www.marketwatch.com/story/bit...teid=rss&rss=1
            Като казва и "управлява" незнам си колко милярда да каже: балон дето ще се пръсне еди кога си. Да може на другия ден да миу се резне зелката ако не познае. Иначе ей така да си лае само...

            Коментар


            • Exxs, почни реална търговия и ще разбереш колко струваш

              Коментар


              • Влязох, за да видя препратките към мен и не сгреших, че има такива.

                Казвам за 10ти път - подкрепата е 1300-1306. Докато не бъде пробита, продължавам да бъда с бичи нагласи. Ако бъде пробита, ще преустановя позиции докато установя какво точно се опитва да разиграе пазара. Но хей, аз съм с бичи нагласи от 1140, помните ли?
                Това, че има хора, които нескопосано манипулират и се опитват да ме изкарат губещ заради 45 долара спад, въпреки че имам две хванати дъна до пипа, доказано тук, само говори за това колко ниско може да се пада.

                Шалчо, новобранец, новобранец, но златото е още 100 долара над твоето "пътят е един: надолу" при 1210, 3-4 долара преди за закове дъното, непонятно за теб точно, когато избраха Макрон. Така че новобранец трудно можеш да наречеш друг освен себе си. Манипулатор също. Въпреки че колегата ти БАЦЕ доста стабилно започва да ти съперничи.

                Докато допускаше 1400, и даже 10% за 1450 и ако бяха стигнати щеше да ги е хванал, сега видиш ли е затворил дълогото и е в късо. Дообре , ще кажа аз и ще се усмихна под мустак.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  което е супер и ако имах койни със сигурност щях да ги объра в злато още при ниво 1:1 .. въпрос на гледна точка. койна много рипа, но той е като буркан с нитроглицерин ... много неустойчив.
                  Няма лошо. Сменял съм Биткоин за Злато още когато 1 Биткоин купуваше 0,5 унции
                  И на 1 унция .....
                  И на 2 ......
                  ама си пазя и за 5!!!
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    което е супер и ако имах койни със сигурност щях да ги объра в злато още при ниво 1:1 .. въпрос на гледна точка. койна много рипа, но той е като буркан с нитроглицерин ... много неустойчив.
                    И аз бих направил същото.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                      Балон, Небалон ама 1 Биткоин купува 3 унции Злато!!!
                      което е супер и ако имах койни със сигурност щях да ги объра в злато още при ниво 1:1 .. въпрос на гледна точка. койна много рипа, но той е като буркан с нитроглицерин ... много неустойчив.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Балон, Небалон ама 1 Биткоин купува 3 унции Злато!!!
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Човека рече - биткойна и сие са балон, златото - не.

                          http://www.marketwatch.com/story/bit...teid=rss&rss=1

                          Коментар


                          • 1360 е без значение, ако Ексът не е продал. А той не е. По-вероятно да се нахакал още по-яко дълъг. Не случайно на върха питах кой купува, кой продава.

                            И шампанско даже отвори Типичен новобранец в занаята.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Да, БАЦЕ, с дълги нагласи съм от началото на годината и сега не мога да заспя, че коригира от 1360 на 1320 да знаеш..
                              От 1306 до 1360 видяхме 3.5% за 10 дни.
                              Пазарът не е линеарен, с такъв темп ръстът би бил от порядъка на 70% до края на годината или нива от 2000-2200...такава прогноза аз не помяна да съм правил.
                              Това, че ти очевидно нямаш понятие от динамика на пазара не е мой проблем. Ралито, което се случи след 1306 си беше и вероятно ще продължи да е интензивно...корекци от по 20-40 долара няма как да няма. Прав ще си като видим 1180, аз докато не видя пробив на 1300, няма как да разглеждам този сценарий сериозно.

                              Дау - практически имаше 3 сценария:
                              1. Корекцията да започне от там, където писах за нея. 70%
                              2. Да се направи нов исторически връх, от където да започне корекцията. 20%
                              3. Да продължим директно към таргета от 23000-23500. 10%

                              Очевидно не всеки път най-вероятните сценарии са тези, които се разиграват, в това е и смисъла на едно условно класифициране на очакванията. В момента основен вариант е втория и според него корекция наближава и може би ще е още по-рязка, отколкото ако се беше случила при сценарий 1.

                              И както всеки път казвам, основната част от позицията винаги се разиграва при пробив на подкрепата, а не контрене на тренда. Факт е,
                              е имам "плахи" както ги наричам позиции от тези малко по-ниски нива. Засега не съм ги махал, защото са наистина малки. При пробив на 22500 обаче съм длъжен да дам по-голяма вероятност на третия сценарий, който предвещава рали до края на годината преди съществена корекция.

                              Та накратко за Дау: Засега най-вероятен е сценарий две, при който корекцията може да е доста стръмна. При пробив на 22500, третия сценарий следва да получи доста повече от 10%. Точно затова пак казвам, че по време на рали фазата късите позиции трябва да са много плахи, почти символични, защото често има изненади. Както обаче пазарът започне да проявява слабост и чупи подкрепи, тогава идва времето за агресивната част от трейдинга. Тя е и най-сладката..
                              От 1360 до 1306 видяхме 3,5 % за 7 дни
                              А движението на цената , показва че имам понятие от динамика на пазара
                              Нали помниш , че на 1353 си затворих дългите
                              А от 1354 имам къси

                              Ти как си ?
                              Шампанското , което отвори на 1306 - трябва да го върнеш по някакъв начин - пак сме на 1306
                              Last edited by БАЦЕ; 18.09.2017, 19:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Да и тази политика на отказване от долара започна видимо още в края на 90 те. Така че или по някакъв начин трябва да запазят хегемонията на долара или златото ще го измести. Това е в средносрочен план. В дългосрочен нещата са повече от ясни.
                                не, не е през 90те та то тогава Сашш бяха в апогея си и нямаха никакви опоненти нито военно, нито икономически с няма и 5 трилиона дълг си праеха каквото си искат, имаше няколко където искаха отказ ама ги убиха, изпотрошиха държавите им и "освободиха народа от диктатори". Да но сега е доста по-различно има го и военния опонент и икономическия такъв, алтернативна банкова система и т.н. САЩа нямат абсолютно никакъв шанс да запазят каквато и да било хегемония било на долар било военно и прочее, това всъщност е и в интерес на самите тях защото ще опраят малко тоя дълг където са го надиплили чрез инфлация на валутата им, т.е. ще си спретнат малко държавата щот се разбрида и стана кат Българията деиндустриялизирана, всичко изнесено разпродадено, инфраструктура дармадан и прочее.... Като им се посвият перките, военния бюджет няма да е повече 1 трилион, няма мангизи за военни и ше им се наложи да бачкат те поне могат да бачкат за разлика от нашите където и 50 год. няма да им стигнат да схванат, че треа да се работи, не може то цял живот на измислени еврофондове които спират след нема и една петилетка ......
                                Last edited by michaelis12; 18.09.2017, 08:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X