IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    едно нещо, за да е съхранител на стойност трябва да е рядко, популярно и търсено от много хора.
    Съгласен съм за стойността на златото - тя е в главите на хората, не в самото злато.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      4.

      Златото е било пари, само защото хората така са били решили. Исторически е имало и други суровини, които са служели за размяна.

      След това хората решават, че златото не е пари. Сега ти се надяваш, че хората пак ще решат златото да е пари. Добре, ама вероятността това да се случи е много малка. И дори да стане, това ще доведе до икономическа катастрофа и хората в крайна сметка пак ще отхвърлят оковите на златото.

      Кой иска да разпъне човечеството на златен кръст? Разни изперкали, крайни либертарианци, неолиберали и хора, които са се излъгали да го вземат и сега се чудят какво да го правят
      златото и сега е пари - особено за централните банки дето уж не им трябва.
      защо златото е било пари (съхранява стойност) 5000 години и още се цени.

      1. благороден метал - наличен по цялата планета в ограничени количества.
      2. не може да се печати и създава от въздуха !!!
      3. не е подвластен на времето - венчалната халката ти може да съдържа злато от маската на някой фараон и пак е пари
      4. не е подвластен на политици и популизъм...Доналд може да ти обещае вестници/долари, но не може да ти даде злато.
      5. много важно - било е и е ценено по целия свят (изключвам канибалите в папуа и нова гвинея) - та е глобални пари.

      едно нещо, за да е съхранител на стойност трябва да е рядко, популярно и търсено от много хора.

      златото ще спре да е пари, когато започнат да го произвеждат в мазетата на банките.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

        Златото е било пари, само защото хората така са били решили. Исторически е имало и други суровини, които са служели за размяна.

        След това хората решават, че златото не е пари. Сега ти се надяваш, че хората пак ще решат златото да е пари. Добре, ама вероятността това да се случи е много малка. И дори да стане, това ще доведе до икономическа катастрофа и хората в крайна сметка пак ще отхвърлят оковите на златото.

        Кой иска да разпъне човечеството на златен кръст? Разни изперкали, крайни либертарианци, неолиберали и хора, които са се излъгали да го вземат и сега се чудят какво да го правят
        Е да де ама централните банки не складират лалета а злато фараоните също са ползвали злато в пирамидите а не кокичета и адамантий....от друга страна не е правилно също да чакаш да събереш достатъчно злато за да скъсаш оковите от друга зависист например липса на пари (и изражението им в злато)за преминаване към енергийна независимост от тец към аец
        Вся Власть Советам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Голямата ти грешка е че смяташ златото за суровина. Златото Мишо се доближва повече от всичко друго до определението пари.Някога може би е имало корелация между златото и провежданата от банките политика .В момента живеем във виртуалната финансова реалност създадена от тези които управляват ФЕД.Докога ще е така? Не знам.Златото не зависи от сантимента.Зависи от тези дето 76-та година създадоха златните фючарси на COMEX.В същия ден и месец в който на американските граждани за пръв път от 43 години им разрешиха да притежават физическо злато.Просто съвпадение?Надали.
          Златото е било пари, само защото хората така са били решили. Исторически е имало и други суровини, които са служели за размяна.

          След това хората решават, че златото не е пари. Сега ти се надяваш, че хората пак ще решат златото да е пари. Добре, ама вероятността това да се случи е много малка. И дори да стане, това ще доведе до икономическа катастрофа и хората в крайна сметка пак ще отхвърлят оковите на златото.

          Кой иска да разпъне човечеството на златен кръст? Разни изперкали, крайни либертарианци, неолиберали и хора, които са се излъгали да го вземат и сега се чудят какво да го правят
          Last edited by Misho ILIEV; 12.03.2017, 14:44.

          Коментар


          • Това е така,спор няма.
            Аз също имам малко цветен металец,но може би само за някакво спокойствие.
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio
              Предпочитам да имам бъдеще,отколкото минало!
              кажи ся кво те грее по Тошово време кви пътища сме имали,и как японците са преписвали от нас,като сега сме последната дупка на кавала?

              виж за какво говоря,че не ставаме за чеп за зеле даже:https://money.bg/ceo/sobstvenikat-na...ma-yakata.html
              еми последна дупка на кавала сме и не ставаме чеп за зеле, защото нашето общество не беше и не е готово за "пазарна икономика" и разни "измислени демокрации", при нас работи само с тоягата както беше преди иначе не работи, но Унгария, Чехословакия и Полша бяха подготвени за промени и резултата е налице. То и никой не ни е питал просто ни го боднаха този уж капиталистически модел и толкоз, също и "идвате в ЕС, затваряте всичко каквото имате и точка". Когато хората нямат пари става тъп като гъдулка и го ограбиха и продължават да го ограбват чрез банки, хипер инфлации, кредити и т.н. При такава изпростяла нация, всякакъв тип предприемачество не работи, камо ли с тая измислена борса БФБ, това па съвсем не приляга на нашия манталитет и капацитет, писал съм го хиляди пъти, а тея чак се взимат на сериозно и щели да стават "индустрия на Балканите за ETF" разбираш ли. Значи като го прочетох това, на човек му става ясно, че някой който казва на ETFa, че било "индустрия" съвсем е сбъркал влака.
              Ей имаше един пример в някви новини, че някой си нашенец сложил газова уредба на Тойота Приус хибрид и безброй такива нещица.
              В такива времена златото е защита и ще бъде защита още дълги години по нашите земи, ама не неккъв си лонг на спот XAU/USD при някой си брокер .....

              Last edited by michaelis12; 12.03.2017, 08:21.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                Начи пич виж ся: За да говоря имам преки впечатления,нито съм учил,нито съм бил на екскурзия там,а съм гледал каквото трябва(бил съм в 5 щата и десетки градове(ню йорк,лос анджелис,сан диего,сан франциско,лас вегас и десетки по-малки,пропътувал съм хиляди мили с кола,карайки!!!
                да,не всички пътища са в добро състтояние,но постоянно се ремонтира,строи и обновява.
                а това,че ще трябват милиарди за да си оправят пътищата,само ще им вдигне икономиката,защото Тръмп ще налее пари в това.
                за милата ни родина няма да коментирам за пътищата,че си се хванал Американците да оплакваш....
                няма какво да го гледам, аз го знам какво е, това се опитвах да ви обясня, че САЩ като Империя изхарчиха толкова пари за войни, колкото да изградят САЩа 2 пъти чисто нов, то е абсолютно нормално да са фалит и да нямат инфраструктура, тва го каа Тръмплина на предизборната си кампания не го каам аз. Ядрото на капитализма (САЩ) пострада най-много от Неолиберализма и глобализацията и ако беше станала баба ти Хитлери и продължила със същата политика, то на САЩ животеца щеше да им се съкрати многократно.
                А за милата ни родина по времето на Комунизма сме били първенци по строеж на пътища (като качество) били сме на конференции в Мюнхен по тая част за инфраструктурата, за компютърната техника сме били в Лондон на изложение където сме прайли роботи и Япония и САЩ са ни се чудели как го прайм това толкова евтино и ефективно (забележи Япония и САЩ !!!). Това беше една малка част от "лошия Комунизъм", от как дойде Неолиберализма и Глобализацията от тогава е пострадала наща държава и то е очеИЗвадно и след да си ше го видиш.
                Аз Америката не я оплаквам защото те са експлоататори и колонизатори на света, цял свят бачка за да може те да са добре, но вече някои страни не са на тва мнение. (пример Китай)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Да видим тази работа с Тръмп. Освен всичките му други кусури, много некадърен управник/администратор ми се вижда. И като че ли няма и желание да се научи. Дай му да прави шоу с бомбастични приказки.
                  Не бъди тесногръд,а защо не,както казват Американците,може би искат вече друг вид политици,не тези дето говорят на висок стил и неразбираемо.
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Хермес, ако реалната лихва се вдига по-бързо от инфлацията златото логично ще трябва да пада. Ако инфлацията расте по-бързо от реалната лихва, златото може да се качи. Но според мене потенциалът за качване е по-малък, а падането може да е дълго и доста по-надолу от сегашните нива.

                    Краткосрочно, политическият риск (във Франция например) може да побутне златото малко нагоре.

                    Също, златото е суровина и макар да е сравнително слабо корелирано с останалате суровини, ако металите като цяло се вдигат златото също може да се вдигне. Но отново, потенциалът за нагоре, според мене е слаб и временен.

                    Това мисля за златото. Прекалено е спекулативно, прекалено е зависимо от сентимента (понеже реално е просто един безполезен метал, който се изкопава от едно място в земята и после се закопава на друго като се слагат въоръжена охрана).
                    Голямата ти грешка е че смяташ златото за суровина. Златото Мишо се доближва повече от всичко друго до определението пари.Някога може би е имало корелация между златото и провежданата от банките политика .В момента живеем във виртуалната финансова реалност създадена от тези които управляват ФЕД.Докога ще е така? Не знам.Златото не зависи от сантимента.Зависи от тези дето 76-та година създадоха златните фючарси на COMEX.В същия ден и месец в който на американските граждани за пръв път от 43 години им разрешиха да притежават физическо злато.Просто съвпадение?Надали.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      а това,че ще трябват милиарди за да си оправят пътищата,само ще им вдигне икономиката,защото Тръмп ще налее пари в това.
                      Да видим тази работа с Тръмп. Освен всичките му други кусури, много некадърен управник/администратор ми се вижда. И като че ли няма и желание да се научи. Дай му да прави шоу с бомбастични приказки.

                      Коментар


                      • Китай още по-рано изгоря, опитвайки се да си върне част от златото от истинския световен съхранител – Британия. Инсайдери (рискувайки живота си) твърдят, че последната служейки на хищни рептилски цивилизации разпродава в космоса земното злато и ценни произведения на изкуството, за предимство в технологии. А там където под топящите се ледници (вследствие усилилото се слънце) се разкриват чудни архитектурни комплекси опровергаващи лъжливата история на Земята, същите извършват космически културни престъпления , разрушавайки обектите в огромни мащаби
                        Вся Власть Советам

                        Коментар


                        • http://strogosekretno.com/204/18/Кол...жава.html

                          Кюлчетата трябва да са чисто злато от 995,0 до 999,9 на 1000. Тегло - минимум 350 унции злато, максимум 430 унции (теглото се изразява в тройни унции, умножава се по 0,025 и се закръглява надолу до най-близката 0,025 тройна унция.) Размери -препоръчваните размери за златното кюлче са горна повърхност 255x81 мм, долна повърхност 236x57 мм. Дебелина - 36 мм. Маркировка - сериен номер, печат на рафинерията, година на производство. Ясно е, че лондонската GLD беше параван за въвеждането на тези фалшиви волфрамови кюлчета.

                          Ясно е също така, че Федералният резерв на САЩ е част от тази престъпна схема.

                          GATA, използвайки закона за достъп до информацията, поиска от Федералния резерв документите от 1990 г. до днес, отнасящи се за суаповите златни сделки. Федералният резерв отговори, че тази информация не е достъпна за всеки и отказа да даде каквато и да било.
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Може да се предполага, че истинското злато е много малко и една унция ще достигне 30 000 долара. Не е грешка. Става дума за 30 000 долара.
                            Вся Власть Советам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              аз му каам бълдъзата ми се върна от там преди 5 дена и беше в няколко града и била е там мин. 20 пъти в Сашш за последните 10г. щот работата и е с пътуване и ти ми кааш , че аз съм платен ?!? Ми кат България са немат инфраструктура, кво са напрайли капиталистите преди 50 еесе години кат наще комунисти у нас тва е и от тогаа черта всичко изгърмеха с пиратки и разтуриха света. Ти кух ли си кьорав ли си, пенсионните ию фондове дадоха фира пише го у Американските новини не у Комсомолская правда ?!?
                              Отделно иам доста познати дет живеят там едните бяха в Детройт .... е вече не са там ако ти говори нещо.. Иам също в ЛА. Сан Диегото и Бостъна и Ню Орлиънс и в Канадата също, а там нешо работата също засмърдя не е само в Сашш, ако искаш да те свържа с тях да си полафите ?!?...

                              Аз ви обясняяям причините защо трябвя да се държи физическо злато те половинта тука хоили на Екскурзии там или учили в облъчените Американски Училища с разни идиоти преподаватели кат Лари Самърс дет разтуриха света и продължават да спорят бе ей тц тц ть не вярват на бакшиша ..... D
                              Начи пич виж ся: За да говоря имам преки впечатления,нито съм учил,нито съм бил на екскурзия там,а съм гледал каквото трябва(бил съм в 5 щата и десетки градове(ню йорк,лос анджелис,сан диего,сан франциско,лас вегас и десетки по-малки,пропътувал съм хиляди мили с кола,карайки!!!
                              да,не всички пътища са в добро състтояние,но постоянно се ремонтира,строи и обновява.
                              а това,че ще трябват милиарди за да си оправят пътищата,само ще им вдигне икономиката,защото Тръмп ще налее пари в това.
                              за милата ни родина няма да коментирам за пътищата,че си се хванал Американците да оплакваш....
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                Хермес, ако реалната лихва се вдига по-бързо от инфлацията златото логично ще трябва да пада. Ако инфлацията расте по-бързо от реалната лихва, златото може да се качи. Но според мене потенциалът за качване е по-малък, а падането може да е дълго и доста по-надолу от сегашните нива.

                                Краткосрочно, политическият риск (във Франция например) може да побутне златото малко нагоре.

                                Също, златото е суровина и макар да е сравнително слабо корелирано с останалате суровини, ако металите като цяло се вдигат златото също може да се вдигне. Но отново, потенциалът за нагоре, според мене е слаб и временен.

                                Това мисля за златото. Прекалено е спекулативно, прекалено е зависимо от сентимента (понеже реално е просто един безполезен метал, който се изкопава от едно място в земята и после се закопава на друго като се слагат въоръжена охрана).
                                После златото отива в други светове принадлежащи на извънземните....това е сериозно и къде е цялото това злато което се съхранява в сащ?и защо кюлчетата са фалшифицирани и вътрешността им не е от злато а волфрам за да имитира най добре съотношение обем и тегло та къде е физичното злато ?
                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X