IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Шалчо, защо не ме цитираш как съм къс злато от 1250. Нетен къс злато не съм бил тази година и не е като да не съм го упоменавал изрично всеки път, когато казвам, че може да се опита къса позиция. Само като хедж и само с близък стоп!
    Влезе къс злато в грешен момент. Трябва да признаеш. Сгреши. Точка. Нетно неутрален си бил, може би, но не се хвали тогава за 8% нагоре, защото голяма част от тях ги пропусна . Нито пък каза взимам още на 1207. Всъщност ние не знаем кога си взел, може да е било на 1400 А и стопът ти май не сработи защото златото стигна 1277 преди две седмици и малко след това ти писа, че върхът бил 1272. Да не си махнал стопа? Какво стана там? Не се затвори стопа, ти не разбра, че стигнахме 1277.5. Как стават тия работи при един краткосрочен трейдърски ас, който е по-добър от Голдмън Сакс и Морган Станли взети заедно?


    Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Шалчо, защо не ме цитираш как съм къс злато от 1250. Нетен къс злато не съм бил тази година и не е като да не съм го упоменавал изрично всеки път, когато казвам, че може да се опита къса позиция. Само като хедж и само с близък стоп!
    Ама най-приятното в цялата история е, че не ги ръсиш такива защо си толкова т*п, а просто съвсем съзнателно си лъжеш. Осмата Божа Заповед знаеш ли я? Но теб не те бърка, знаем.

    На мен ми трябва един следобед или 2 часа време, за да ти цитирам почти дословно простотиите от типа:
    Златото ми е скъпо.
    Златото при победител Макрон и вдигнати лихви от ФЕД има една посока: надолу
    Реалната цена на златото е 600 долара. Тогва БИХ СЕ ЗАМИСЛИЛ да купя.
    Тесла са надценени.
    Гугъл - положителни коментари.
    Амазон - агностик.
    Lockheed - "лека препоръка" на човек насочил се в сектора.


    Това всичкото си го казвал! Късметлия си само, защото не бих отделил време да те цитирам. Не мисля, че има и нужда.


    И не стига, че си смешен с лъжите и манипулациите си, ами и сега очакваш 1-2% да върне златото. Алоо, от 1200 пътят беше един: надолу! Сега от 1290 очаквал да върне 1-2%.


    Няма да ти отговарям на тъпотиите. Повече излишно време за губене днес нямам, а и съм сигурен, че всеки, който чете ще въздихне с облекчение.
    При тебе е малко като лъжеца вика дръжте лъжеца

    Един пример само, колко време отделих в тази тема да обяснявам, че вдигането от Феда няма значение и трябва се гледат лихвите по 10г облигации и то не номиналната, а реалната лихва. Колко пъти, кажи ми? А ти повтаряш като развален грамофон за някакъв си Фед.

    За Макрон и златото не си спомням да съм казвал нещо. Но ти просто не разбираш как се движи сентимента на пазара и затова се чудиш защо златото падна стремително след първия тур на изборите във Франция, а после на втория не падна. Мисля, че това на почти всички, освен на тебе, им ясно защо така стана.



    Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    На мен ми трябва един следобед или 2 часа време, за да ти цитирам почти дословно простотиите от типа:
    Златото ми е скъпо.

    Реалната цена на златото е 600 долара. Тогва БИХ СЕ ЗАМИСЛИЛ да купя.
    Тесла са надценени.
    Гугъл - положителни коментари.
    Амазон - агностик.
    Lockheed - "лека препоръка" на човек насочил се в сектора.


    Това всичкото си го казвал! Късметлия си само, защото не бих отделил време да те цитирам. Не мисля, че има и нужда.
    Бла-бла-бла... Кажи нещо конкретно. Да разбирам ли, че ти:

    - не би купил злато на 600 долара
    - смяташ, че Тесла са правилно оценени
    - къс си на Гугъл
    - Амазон агностик - провери първо в речника какво значи
    - си къс LTH (между другото LTH, макар самият аз да нямам, съм го препоръчвал някалко пъти през последната година и половина на хора, които се кефят на военната индустрия)

    Дай поне малко конкретика по тези точки. Нали уж си радетел за конкретиката. Така звучи като селско заяждане.


    И аз ти пожелавам успех. Но не мисли, че ще съм деликатен с тебе ако продължаваш със селските номера
    Last edited by Misho ILIEV; 14.08.2017, 13:45.

    Коментар


    • Шалчо, защо не ме цитираш как съм къс злато от 1250. Нетен къс злато не съм бил тази година и не е като да не съм го упоменавал изрично всеки път, когато казвам, че може да се опита къса позиция. Само като хедж и само с близък стоп!
      Ама най-приятното в цялата история е, че не ги ръсиш такива защо си толкова т*п, а просто съвсем съзнателно си лъжеш. Осмата Божа Заповед знаеш ли я? Но теб не те бърка, знаем.

      На мен ми трябва един следобед или 2 часа време, за да ти цитирам почти дословно простотиите от типа:
      Златото ми е скъпо.
      Златото при победител Макрон и вдигнати лихви от ФЕД има една посока: надолу
      Реалната цена на златото е 600 долара. Тогва БИХ СЕ ЗАМИСЛИЛ да купя.
      Тесла са надценени.
      Гугъл - положителни коментари.
      Амазон - агностик.
      Lockheed - "лека препоръка" на човек насочил се в сектора.


      Това всичкото си го казвал! Късметлия си само, защото не бих отделил време да те цитирам. Не мисля, че има и нужда.


      И не стига, че си смешен с лъжите и манипулациите си, ами и сега очакваш 1-2% да върне златото. Алоо, от 1200 пътят беше един: надолу! Сега от 1290 очаквал да върне 1-2%.


      Няма да ти отговарям на тъпотиите. Повече излишно време за губене днес нямам, а и съм сигурен, че всеки, който чете ще въздихне с облекчение.




      Коментар


      • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
        Късото злато от петъка затворено със печалба 26 евра както казах целта беше някакъв +
        Според мене от тук като нищо ще падне още 1-2% надолу следващите дни. По-добре се справяш от Шалчос, който беше къс като се качваше, а сега май е дълъг като пада. 8% нагоре вика той, но пропуска да каже, че беше къс и изтърва голяма част от 8%, нито е казвал, че влиза на 1207
        Last edited by Misho ILIEV; 14.08.2017, 11:56.

        Коментар


        • Късото злато от петъка затворено със печалба 26 евра както казах целта беше някакъв +
          Вся Власть Советам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

            Ами взимат. Масово я изкарат 1000 евро чисто я не.
            Ако говориш за стажантите - да. Иначе и касиерка в магазина взима минимум 1350 чисто. Но аз не говоря за сините якички или нелегалните бачкатори.

            Коментар


            • https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_average_wage

              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Мишо стига писахте глупости за тоя Запад бе не се ли уморихте?Къде ги раздават на Запад такива заплати и колко хора получават 5000 евро.Айде затворете Фабриката за западни илюзии.
                Ами взимат. Масово я изкарат 1000 евро чисто я не.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Да, аз винаги говоря бла-бла, без грам конкретика и без 5-6 доларови рейнджове, от които следва неуспорима реакция.
                  Колкото познаваш, толкова и не познаваш. Виж си по-добре сметката и колко парички правиш. Бла-бла-то в темата е за начесване на егото. Но какво от това?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Мишо стига писахте глупости за тоя Запад бе не се ли уморихте?Къде ги раздават на Запад такива заплати и колко хора получават 5000 евро.Айде затворете Фабриката за западни илюзии.
                    Има и заплати и по 10К евро в някои по-лъскави кантори, но там се бачка до 9-10 часа вечерта и рядко има уик-енди. Не си е работа. Малко хора издържат повече от 2-3 години на такова темпо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                      Да, аз винаги говоря бла-бла, без грам конкретика и без 5-6 доларови рейнджове, от които следва неуспорима реакция.
                      Това го правиш ти повелителю /на когнитивния дисонанс/.

                      Моето бла-бла, който го разпознава като такова, може преспокойно да го игнорира. По противоположен начин може да реагира на конкретиката, която се лее от твоите писания - тогава просто да чака златото на 600, да си държи гугъла, да е агностик към Амазон, да купува Lockheed и да шорти Тесла. Пожелавам ви успех

                      Молбата ти да си мълча, докато не пиша "конкретика" по твой стандарт, можеш да си я завреш..под шалчето. Опазил ме Б-г да пиша такава конкретика.
                      Спирай да пишеш свободни съчинения за това, което съм казал или правя и да натякваш измислици до припадък.

                      Я по-добре кажи на хората какво стана с твоя шорт на златото от 1250

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        дават стига да знаеш как и какво да научиш

                        във виена дето не са високи заплатите и там се отвориха и почнаха да дават на читавите специалисти. 140К евра бруто годишно за специалист логистика.. как ти се струва (като го олюшат едни 40-50% пак му остават по едни 6К на месец ) или за 30г купонджийка ама разбира от продажби 4500 чисти на месец в тяхна структура вързана с борсата... не си го измислям, хората са ми много близки и знам каква беше ситуацията преди няколко години и как се отпуши в момента след всичкото печатане на пари и като се усетиха, че кадрите им изчезват към лондон и щатите...
                        Не е зле. Преди години ми беше направило впечатление заплати за програмисти по обяви във Виена - излизаше нето 2-3К евра, което е безсмислено, и в София могат да се изкарат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Мишо стига писахте глупости за тоя Запад бе не се ли уморихте?Къде ги раздават на Запад такива заплати и колко хора получават 5000 евро.Айде затворете Фабриката за западни илюзии.
                          дават стига да знаеш как и какво да научиш

                          във виена дето не са високи заплатите и там се отвориха и почнаха да дават на читавите специалисти. 140К евра бруто годишно за специалист логистика.. как ти се струва (като го олюшат едни 40-50% пак му остават по едни 6К на месец ) или за 30г купонджийка ама разбира от продажби 4500 чисти на месец в тяхна структура вързана с борсата... не си го измислям, хората са ми много близки и знам каква беше ситуацията преди няколко години и как се отпуши в момента след всичкото печатане на пари и като се усетиха, че кадрите им изчезват към лондон и щатите...

                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                            Това е само е пример. А и 10К лева на Запад е една доста прилична, но не и някаква фантастична заплата.
                            Мишо стига писахте глупости за тоя Запад бе не се ли уморихте?Къде ги раздават на Запад такива заплати и колко хора получават 5000 евро.Айде затворете Фабриката за западни илюзии.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Шалчо, ти си човек на конкретиката. LTM къде ги виждаш след примерно 3 години. Дай прогноза.

                              Забелязъл съм, че много ти се иска да спориш точно с мене. Но никога нищо конкретно не казваш в тези спорове. Само бла-бла. Ще те замоля или да си мълчиш, или да си конкретен.
                              Да, аз винаги говоря бла-бла, без грам конкретика и без 5-6 доларови рейнджове, от които следва неуспорима реакция.
                              Това го правиш ти повелителю /на когнитивния дисонанс/.

                              Моето бла-бла, който го разпознава като такова, може преспокойно да го игнорира. По противоположен начин може да реагира на конкретиката, която се лее от твоите писания - тогава просто да чака златото на 600, да си държи гугъла, да е агностик към Амазон, да купува Lockheed и да шорти Тесла. Пожелавам ви успех

                              Молбата ти да си мълча, докато не пиша "конкретика" по твой стандарт, можеш да си я завреш..под шалчето. Опазил ме Б-г да пиша такава конкретика.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                                Супер, за връзване на шалчета може би да науча нещо от теб.
                                По-добре с това се занимавай отколкото да съветваш хората да "погледнат" Lockheed Martin.
                                Шалчо, ти си човек на конкретиката. LTM къде ги виждаш след примерно 3 години. Дай прогноза.

                                Забелязъл съм, че много ти се иска да спориш точно с мене. Но никога нищо конкретно не казваш в тези спорове. Само бла-бла. Ще те замоля или да си мълчиш, или да си конкретен.
                                Last edited by Misho ILIEV; 13.08.2017, 11:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X