IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

    Златният стандарт не ограничава нищо от написаното от теб. Следователно не разрешава горепосочените проблеми. За сметка на това прави невъзможно преборването с последствията от тях. Интересна ми е еволюцията в човешкото мислене и затова от вътре ми идва да попитам кога стигна до идеята за златото, преди или след инвестициите в групата на Еврохолд?
    едното не пречи на другото. акции имам и ще продължа да имам. българската икономика и среда не е толкова притеснителна...тука сме ясни,а и имаме накъде да растем като икономика(особено ако спрем да крадем), но проблемът по-скоро ще дойде благодарение на ФЕД и ЕЦБ - та на въпросът ти - причините да се замисля, че нещата не само цифри на екрана на компа и не сме застраховани от голямо мяу - са политиките на ЦБ с това наливане на 'ликвидност' с всичките му последствия. наливането на ликвидност (печатането) не е толкова лошо ако се прави умерено, но нищо умерено не виждам вече..всичко се преекспонира и балонизира в следствие на тези политики.
    Last edited by bertram; 15.03.2017, 07:39.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      темата за златния стандарт е малко в стил "царят е гол" , но това ще е до време. при следващата криза, която ще прерастне според мен в криза на 'парите' пак ще се заговори как и защо се стигна до тази световна повсеместна задлъжнялост и до какво води безразборното печатане на пари и трупане на национални дългове..за сметка на бъдещите поколения. тогава вече 'златния стандарт' пак ще излезе на дневен ред.
      На стари години Алън Грийнспан стана радетел за златен стандарт.Съгласен съм на 100% с написаното от теб.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        темата за златния стандарт е малко в стил "царят е гол" , но това ще е до време. при следващата криза, която ще прерастне според мен в криза на 'парите' пак ще се заговори как и защо се стигна до тази световна повсеместна задлъжнялост и до какво води безразборното печатане на пари и трупане на национални дългове..за сметка на бъдещите поколения. тогава вече 'златния стандарт' пак ще излезе на дневен ред.
        Златният стандарт не ограничава нищо от написаното от теб. Следователно не разрешава горепосочените проблеми. За сметка на това прави невъзможно преборването с последствията от тях. Интересна ми е еволюцията в човешкото мислене и затова от вътре ми идва да попитам кога стигна до идеята за златото, преди или след инвестициите в групата на Еврохолд?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Може но като напиша за златен стандарт и всичко скача срещу мен
          темата за златния стандарт е малко в стил "царят е гол" , но това ще е до време. при следващата криза, която ще прерастне според мен в криза на 'парите' пак ще се заговори как и защо се стигна до тази световна повсеместна задлъжнялост и до какво води безразборното печатане на пари и трупане на национални дългове..за сметка на бъдещите поколения. тогава вече 'златния стандарт' пак ще излезе на дневен ред.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            а не може световната валута да е злато и да няма орган който да я контролира?
            Може но като напиша за златен стандарт и всичко скача срещу мен

            Коментар


            • Интересното е, колко много аргументи, изкуствено присъдени от САЩ и почти без никакво разбиране на контекста, се използват в златарската тема.

              Коментар


              • destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Бретън-Ууд при всичките му несъвършенства беше добро начало.Органа контролираш Световната Валута трябва да е наднационален.На конфдеративен принцип.Създаването на новите пари трябва да бъде свързано с ръста на световната икономика.Който е ял пържоли и си е вирил краката ТРЯБВА ДА ПЛАЩА.
                  а не може световната валута да е злато и да няма орган който да я контролира?
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                    Резервите са да се ползват! Китай имаше 4 трилиона в чуждестранна валута. Сега имат вече 3. Майкъл ще ти каже, че това е защото са много хитри китайците и бягат от долара. Аз пък ще ти преповторя майнстрима, че ползват кинтите, за да си подкрепят пазара.
                    Реално юана пада като стойност. Има разбира се и други фактори, но намалянето на резервите играе роля!

                    Ако нашата централна банка има възможност да намали евровите си резерви и да купува злато. Правя уговорката, че не знам каква е законовата рамка за Валутния борд. НО ако има възможност да ги намали и да увеличи тези в злато. Сега като капълдиса еврото, реално бихме разполагали с допълнителен резерв, който да ползва обществото. А при сегашнаат ситуация ще разполагаме само с тоалетна хартия на палети.
                    Един от малкото плюсове ни е ниската държавана задлъжнялост. Сега като дойде RESET SYSTEM, другите ще им останат предприятията и инфраструктурата, при практически нулирани дългове. На нас ще ни останат палети за шредиране!

                    Не се притеснявай за валутните резерви на БНБ в евро. По-голяма част от тях са ДЦК на държави от еврозоната (предимно немски Bund-ове), а останалите са депозити в чужди банки. Дори и да се разпусне еврото, всичко автоматично ще се обърне в дойче марки и френски франкове.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                      Няма две мнения, че е необходима радикална промяна! Въпросът е как да стане!
                      Бретън-Ууд при всичките му несъвършенства беше добро начало.Органа контролираш Световната Валута трябва да е наднационален.На конфдеративен принцип.Създаването на новите пари трябва да бъде свързано с ръста на световната икономика.Който е ял пържоли и си е вирил краката ТРЯБВА ДА ПЛАЩА.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        а знаеш ли какво се включва в тези резерви на китай? подсказка - има такива невероятни неща като стойността на дяловете на правителството в търговските банки. много голяма част от тези трилиони са неликвидни или зле оцененени шитове
                        Не трябваше да го пишеш! Сега Майкъл ще ти скочи на гръкляна!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                          Резервите са да се ползват! Китай имаше 4 трилиона в чуждестранна валута. Сега имат вече 3. Майкъл ще ти каже, че това е защото са много хитри китайците и бягат от долара. Аз пък ще ти преповторя майнстрима, че ползват кинтите, за да си подкрепят пазара.
                          Реално юана пада като стойност. Има разбира се и други фактори, но намалянето на резервите играе роля!

                          Ако нашата централна банка има възможност да намали евровите си резерви и да купува злато. Правя уговорката, че не знам каква е законовата рамка за Валутния борд. НО ако има възможност да ги намали и да увеличи тези в злато. Сега като капълдиса еврото, реално бихме разполагали с допълнителен резерв, който да ползва обществото. А при сегашнаат ситуация ще разполагаме само с тоалетна хартия на палети.
                          Един от малкото плюсове ни е ниската държавана задлъжнялост. Сега като дойде RESET SYSTEM, другите ще им останат предприятията и инфраструктурата, при практически нулирани дългове. На нас ще ни останат палети за шредиране!

                          а знаеш ли какво се включва в тези резерви на китай? подсказка - има такива невероятни неща като стойността на дяловете на правителството в търговските банки. много голяма част от тези трилиони са неликвидни или зле оцененени шитове
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                            Всяка една централна банка е емитиент на валута! Валутата са хартийки, които се предполага, че имат някакво обезпечение.
                            В единия случай това обезпечение е икономиката на дадената страна. Където ти знаеш, че с Х пари може да си купиш килограм картофи и най-общо казано като приравниш килограма картофи със стойността на валутата в твоята страна, може да формираш и ВАЛУТЕН КУРС!
                            Втория вариант е да видиш зад всяка една хартийка какво обезпечение стои. Това може да са резерви от чужди валути, които имат някаква стойност към момента, може и да е нещо друго(ябълки, петрол, злато, дървесина)! Тъй като явно, всички ядат ябълки, ползват петрол и дървесина, това са все стоки, които могат да служат за обезпечение, защото са потребни и желани. Те обаче са нетрайни или трудни за съхранение. Именно тук идва златото, което е удобно като актив за съхранение на СТОЙНОСТ.
                            Не е необходимо да се извършва натурална размяна, защото реално ти срещу твоята валута, НИКОГА НЕ ПОЛУЧАВАШ И ЧАСТ ОТ РЕЗЕРВА В ЧУЖДЕСТРАННА ТАКАВА, ДИРЕКТНО ОТ БАНКАТА. Банката обаче може да увеличава или намалява паричната маса в обръщение, на базата на стойността в рамките на нейните резерви. Като изключим ФЕД и ЕЦБ, където няма резерви, които да са един вид ОБЩЕСТВЕНО ОБЕЗПЕЧЕНИЕ с някакви активи. Всяка една национална централна банка съхранява активи, които могат да са част от ОБЩЕСТВЕН РЕЗЕРВ, КОЙТО ДА СЕ ПОЛЗВА ПРИ ОПРЕДЕЛЕНИ ОБСТОЯТЕЛСТВА. Валутната маса може да се намалява и увеличава, в зависимост от обществения договор.
                            Ако една валута няма никакво обезпечение, освен наличната стойност притеглена през икономиката към момента, ТЯ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА С НИКАКЪВ РЕЗЕРВ НА ДОВЕРИЕ!!!
                            А ДОВЕРИЕТО И ПРОГНОЗИРАЕМУСТТА В СТОЙНОСТТА НА ДАДЕН АКТИВ ОПРЕДЕЛЯТ И НЕГОВАТА СТАБИЛНОСТ И ЖЕЛАНОСТ ЗА ПРИТЕЖАНИЕ!
                            Това са практики, които са валидни за банковата система откакто свят светува! Не трябва да отделяш необходимостта от резерви в чуждестранна валута от необходимостта за резерв в нещо друго. В случая злато! Пак повтарям резервите може да са в много неща. Стига да ти е удобно за съхранение и другите да преценят, че резервите ти имат реална стойност, за да си част от системата на валутен обмен и да имат доверие купуващите валутата!
                            Резервите са да се ползват! Китай имаше 4 трилиона в чуждестранна валута. Сега имат вече 3. Майкъл ще ти каже, че това е защото са много хитри китайците и бягат от долара. Аз пък ще ти преповторя майнстрима, че ползват кинтите, за да си подкрепят пазара.
                            Реално юана пада като стойност. Има разбира се и други фактори, но намалянето на резервите играе роля!

                            Ако нашата централна банка има възможност да намали евровите си резерви и да купува злато. Правя уговорката, че не знам каква е законовата рамка за Валутния борд. НО ако има възможност да ги намали и да увеличи тези в злато. Сега като капълдиса еврото, реално бихме разполагали с допълнителен резерв, който да ползва обществото. А при сегашнаат ситуация ще разполагаме само с тоалетна хартия на палети.
                            Един от малкото плюсове ни е ниската държавана задлъжнялост. Сега като дойде RESET SYSTEM, другите ще им останат предприятията и инфраструктурата, при практически нулирани дългове. На нас ще ни останат палети за шредиране!


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Наистина сте уникални тук.

                              Един призив към смелите, тъй като утре е един от ОНЕЗИ дни. Призив към всички знаещи, можещи, разбиващи конспирации и развиващи теории разбириачи:
                              какъв развой очаквате на пазарите, когато/ако ФЕД вдигне лихвите утре? Развой за златото /очевидно/, доларът и индексите.
                              Утре ще се отвори поредната пробойна на ЕВРОГЕЙСКИЯ ТИТАНИК, благодарение на този човек тука!



                              Иначе за USA, ако вдигнат лихвите долара нагоре идните дни 300-400 пункта(особено Wilders WIN ако има, а аз викам да има), пазарите краткосрочно червени! После пак нагоре дорде се спука балона, след известно време, месеци, година, кой знае!


                              п.п.
                              ДА на бяла и християнска Европа, НЕ на мултикултурната клоака!

                              Коментар


                              • Наистина сте уникални тук.

                                Един призив към смелите, тъй като утре е един от ОНЕЗИ дни. Призив към всички знаещи, можещи, разбиващи конспирации и развиващи теории разбириачи:
                                какъв развой очаквате на пазарите, когато/ако ФЕД вдигне лихвите утре? Развой за златото /очевидно/, доларът и индексите.




                                Коментар

                                Working...
                                X