IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Име и фамилия не мога да посоча, но някак въпросът ти ме принуждава да дам такъв отговор и аз също като колегата се извинявам, но в аванс, защото си давам сметка, че тези думи могат да имат и леко саркастична окраска.
    Що се отнася до времето (ако правилно разбирам този въпрос "кога", то става дума за един хилядолетен процес, който се основава на някои уникални качества на златото, които са били забелязани и оценени от хората. Качества, които го правят много подходящо и удобно за изпълняване на ролята на пари. Имало е и ред други "кандидати", но не са били толкова добри.

    Е, вторият въпрос си е направо за цяла монография. Ще напиша пет приказки от уважение, но по никакъв начин недей да смяташ, че имам намерение да отговарям писмено на подобно питане в един анонимен форум.
    Както има неоспорими предимства, златото има и видими недостатъци. Тези неща по принцип са предмет на изучаване в първи курс на ик. университети. Някога му викаха политикономия, сега не съм баш сигурен, как са кръстили дисциплината.

    Ще маркирам само две важни обстоятелства. Съвременното управление на паричното обращение е една изключително сложна задача, която не е подходящо да се обвързва с .... да кажем текущия добив на метала.
    Другото съм го загатнал в изложението си по-долу. Изгледай няколко епизода от поредицата на Дискъвъри за "Злато в Берингово море" и ми кажи в чисто културно-цивилизационен план, какво носи на човечеството практиката дори нежни жени да се гмуркат по дъното на леденото море, рискувайки живота си за няколко зрънца?!
    С някои неща съм съгласен, с други не!

    Поздрави!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

      ама какви конспирации монспирации ве Бохо то е очеизваднои всеки ден се случва пред очите на милиони ако си кьорав твой проблем, че и голем разбирач на "пазарите" се извади ве , ама мнооо ги разбирате вие тия "пазари" тц тц тц страшшна раота кат онея изостаналите с БФБто, а там па са за интензивното и психодиспансера напрао .... един ден ше глеате кат теле в джелезница и то тоя ден не е мноо далече после ше ги видиме ние тия дееба и пазарите как "работят" ...... тя тая рулетка нема е вечна я, секо нещо си има своя красив край, нищо че и аз въртя там колелото на късмета, много добре го знам кво е, но е по мое желание ......
      Мда, не се коси Бай Михале. Много теоретици се навъдиха, но интересното е, че навестяват именно тази, а не друга тема. И у мен възниква логичният въпрос: ако златото е отживелица, какъв е смисълът да се тикат точно в тази тема всякакви субекти?

      Кучетата си лаят, керванът си върви, а в родината чак сега се диша свеж въздух

      Коментар


      • "Mystery" Central Bank Buyer Revealed: SNB Now Owns A Record $84 Billion In US Stocks

        http://www.zerohedge.com/news/2017-0...lion-us-stocks

        е тука хората търсели само конспирации и изобще "немат представа" как работели дееба и пазарите дееба, мдааам всички са расли в саксии на село в Полски Тръмбеж ..... А пазарите ти да видиш "работели" по следния начин разбиийш ли, едната печатница върти манивелата и подпира другата печатница, което въобще нема нищо общо нит с реалността нит с действителността, а само наливат от пусто в празно ......
        Че то така мое и баба ми в пияно и нашмъркано състояние, натиска уж че има пари и купува нещо си некъде дет не съществува и те така до безкрая и те тва създавало благосъстояние ..... мдам сигурно то тва и у Комунистическия Манифест ги немаше тия смели перпетууммобилета .....


        Swiss National Bank (Filer) CIK: 0001582202 (see all company filings)
        IRS No.: 000000000 | State of Incorp.: V8 | Fiscal Year End: 1231
        Type: 13F-HR | Act: 34 | File No.: 028-15577 | Film No.: 171016509

        https://www.sec.gov/Archives/edgar/d...0003-index.htm
        Last edited by michaelis12; 10.08.2017, 21:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Когато човек има очаквания за нещо, както при вас например за златото обаче тези очаквания не се случват години наред, тогава човек започва да търси причината за това в разни конспирации и тайни съглашения.
          Когато човек не познава и не знае как функционират пазарите и как и от какво се влияе цената поради неразбирането на процесите, също е склонен да търси разни конспирации които да му дадът спокойствието че е прав.
          Това е нормална човешка реакция.

          А тези които имат вече злато и продължават да се страхуват и да търсят конспирации за тях нямам обяснение
          ама какви конспирации монспирации ве Бохо то е очеизваднои всеки ден се случва пред очите на милиони ако си кьорав твой проблем, че и голем разбирач на "пазарите" се извади ве , ама мнооо ги разбирате вие тия "пазари" тц тц тц страшшна раота кат онея изостаналите с БФБто, а там па са за интензивното и психодиспансера напрао .... един ден ше глеате кат теле в джелезница и то тоя ден не е мноо далече после ше ги видиме ние тия дееба и пазарите как "работят" ...... тя тая рулетка нема е вечна я, секо нещо си има своя красив край, нищо че и аз въртя там колелото на късмета, много добре го знам кво е, но е по мое желание ......
          Last edited by X_Y; 10.08.2017, 21:13.

          Коментар


          • Gold, silver up on safe-haven demand

            Gold at 2-month high as North Korea tension boosts haven assets
            Gold Prices Are Spiking Because People Are Freaked Out About Nuclear War


            Кажете ми как да не те разсмеят?!

            А между другото на долара никой ли не му каза, че трябва да пада по време на ралито?


            По темата:
            Злато - по всяка вероятност изглежда, че дъното от 7ми Юли /по случайност в 7-доларовия диапазон, който бях задал: 1200-1207/ може да се окаже доста дългосрочно дъно. Колко дългосрочно?! Тепъра има да се доказва, но може да се окаже МНОГО ДЪЛГОСРОЧНО!
            Искам да вметна и колко много може да се промени настроението за 2 дни!! Споменавал съм го и преди, но вярвам сега всеки, който търгува поне горе-долу активно може да го усети в конкретния случай. А фактът, че имаше 5 дни, в които темата нямаше и едно мнение /4ти-9ти/ крещеше колко безразлично е златото за всички. Е, такива неща се случват в тези моменти! И докато засега не е изключена малка корекция до 1240-1250, може и да не я получим. Вече усещам нагласи "чакай да върне малко, за да си накупя", а това не вещае хубави неща за шортещите. Над 1306 очаквам да започне чеизингът, а над 1360 да достигне пиковите си нива - тогава наистина може да стане интересно. Целият пазар се крепи на 1206 - дъното от миналия месец, като засега шансовете дори да приближим това ниво не изглеждат много големи.


            Дау - отдавна не сме имали подобно движение надолу. Предупредих буквално преди 5-6 дни може би. От къде се случи? Ами приблизително 22200 при зададен таргет за вероятен край на ралито 22000-22400, реши да си го подели. Засега не мога да кажа със сигурност, че корекцията, която описах в предния пост е започнала /т.е. да изключа още един връх/, но определено везните натам клонят след движение от днес, а пробив на 21750 ще ги наклони още повече.




            Успех!
            Last edited by exxs; 10.08.2017, 20:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

              1. КОЙ и КОГА е наложил тази "традиция"?



              2. Защо мислиш така?
              В пирамидите и в трезорите на древните владетели е имало предимно злато и скъпоценни камъни пиратите са плячкосвали злато а не шиткоини и облигации тва какво ти говори?иманярите в гората облигации и шиткоини ли дирят с металотърсача?
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

                1. КОЙ и КОГА е наложил тази "традиция"?



                2. Защо мислиш така?
                Име и фамилия не мога да посоча, но някак въпросът ти ме принуждава да дам такъв отговор и аз също като колегата се извинявам, но в аванс, защото си давам сметка, че тези думи могат да имат и леко саркастична окраска.
                Що се отнася до времето (ако правилно разбирам този въпрос "кога", то става дума за един хилядолетен процес, който се основава на някои уникални качества на златото, които са били забелязани и оценени от хората. Качества, които го правят много подходящо и удобно за изпълняване на ролята на пари. Имало е и ред други "кандидати", но не са били толкова добри.

                Е, вторият въпрос си е направо за цяла монография. Ще напиша пет приказки от уважение, но по никакъв начин недей да смяташ, че имам намерение да отговарям писмено на подобно питане в един анонимен форум.
                Както има неоспорими предимства, златото има и видими недостатъци. Тези неща по принцип са предмет на изучаване в първи курс на ик. университети. Някога му викаха политикономия, сега не съм баш сигурен, как са кръстили дисциплината.

                Ще маркирам само две важни обстоятелства. Съвременното управление на паричното обращение е една изключително сложна задача, която не е подходящо да се обвързва с .... да кажем текущия добив на метала.
                Другото съм го загатнал в изложението си по-долу. Изгледай няколко епизода от поредицата на Дискъвъри за "Злато в Берингово море" и ми кажи в чисто културно-цивилизационен план, какво носи на човечеството практиката дори нежни жени да се гмуркат по дъното на леденото море, рискувайки живота си за няколко зрънца?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                  Изпращам линк към една статия, чрез която смятам, ще престане вътрешната ти борба - дали златото е пари и дали ролята му като средство за пари ще изчезне.
                  https://tavex.bg/blog/kak-zlatoto-do...-juzhna-korea/
                  Благодаря! Припомних си тази трогателна история. Виждам стойност достойна за коментар, но в областта на етиката и психологията, не толкова във финансите.
                  При възникнали уникални фактори и обстоятелства е използвана една от функциите на парите (съкровище) и след изпълнение на много сложна организационно-логистична задача са извършени при някакви неназовани условия някакви финансови транзакции.
                  Да ти кажа откровено, не съм сигурен за действителната причина, поради която си избрал точно тази случка от миналото, за да коментираш някаква моя субективна и неангажираща теза за някакво неопределено бъдеще.
                  По-внимателно вглеждане в отделните детайли на тази операция могат да доведат до обратни на твоите изводи.
                  Някое друго изречение да е привлякло вниманието ти?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    По отношение на златото ми се ще да добавя, че в исторически план и на основание на икономическата традиция златото е пари.
                    1. КОЙ и КОГА е наложил тази "традиция"?

                    Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Продължавам да мисля, че доколкото и ако човечеството успее да не се заличи, в някакъв неопределен момент от не толкова далечното бъдеще, ролята на златото като пари ще бъде прекратена.
                    2. Защо мислиш така?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

                      Кои са тези 8 държави? Освен САЩ, Русия и Китай за други не се сещам! (Франция, Великобритания, Индия, Израел и Пакистан имат ядрено оръжие, но не чак да унищожат планетата)
                      Очаквах една подобна реакция и въпроси. Това е причината да напиша бройката в този формат.
                      Очевидно това са държавите.
                      За целите на точно това изложение прекаленото фокусиране не е наложително.
                      Субективно и неангажиращо мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Продължавам да мисля, че доколкото и ако човечеството успее да не се заличи, в някакъв неопределен момент от не толкова далечното бъдеще, ролята на златото като пари ще бъде прекратена.
                        Изпращам линк към една статия, чрез която смятам, ще престане вътрешната ти борба - дали златото е пари и дали ролята му като средство за пари ще изчезне.
                        https://tavex.bg/blog/kak-zlatoto-do...-juzhna-korea/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          Вече 6-7-8 страни имат ресурс да унищожат Земята...
                          Кои са тези 8 държави? Освен САЩ, Русия и Китай за други не се сещам! (Франция, Великобритания, Индия, Израел и Пакистан имат ядрено оръжие, но не чак да унищожат планетата)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Елита никога не е преставал под името пари да разбира само и единствено злато.Той много добре знае че сегашната система е с лимитиран живот и не случайно златото присъства в трезорите на ЦБ.Дори само този факт е достатачен да ни накара да се замислим.........българските пари са млади......Много млади-20-30 години.Бебешка възраст.Като изключим шепа хора-визионисти и изобретатели-големите богатства са натрупани за поколения и там има изградена добра култура на разбиране що е пари.Едно изследване направено във Великобритания обхващащо период от 500 години показва че основните семейства и кланове контролиращи икономиката в над 80% са същите които са били водещи и през времето на кралица Елизабета преди 500 години..............
                            Какво те учудва това? Много ясно, че богатите могат да контролират управлението на страната и законите й в своя полза! Могат да си позволят супер качествено лечение (и профилактика) и скъпо и качествено образование. Мигат да си позволят качествена и своевременна финансова и политическа информация, добри финансови съветници и юристи. Могат да си позволят и качествена диверсификация на активите (дори и географска). Напълно естествено, че ще си увеличават богатството и властта. Единствено биха могли да имат проблем при някакви големи епидемии, природни катаклизми, войни или адски лош късмет (справка богаташи потънали с Титаник, ако не е лъжа разбира се).

                            Как си представяш например богаташи от типа на клана Рокфелер да фалират? Няма такъв филм просто!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              в този ред на мисли за 5000 години история и стотин пъти преразпределение на благата .. хората които са имали жълто в кесиите все са били богати (или ОК според размера на жълтото)
                              Така е, но я го обясни на "експертите"! Било "реликва от миналото"!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                                Ок извинявам се коментара ми беше малко заядлив
                                Това е силна и мъжка проява, респект!

                                Коментар

                                Working...
                                X