IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Купи си Груе, само внимавай като го "возиш" и съхраняваш, че гледай кво става по света и у нас с притежателите на злато:

    http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvait...a-toplo.334982

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Разликата е в това че като са открили новото злато, то просто е влязло в системата, без някой да го дължи на някой. Получил се е дисбаланс и от там инфлация. Сега новите пари не се вземат от никъде, както златото от великите географски. Те са просто нов дълг.
      Въпрос на гледна точка, според мен не е така - испанците са го дължали на индианците, ама щели да им го върнат друг път Eто ти още такива примери - немците, по време на ВСВ също са давали разписки на селяните, като са им вземали кокошките, даже всеки полк си е имал печатница и си е печатал кинти на воля -дето се вика, има дълг, влязъл е в системата, ама горките селяни са взели на босия цървулите малко по-късно.

      С ФЕД е същото - много добра конструкция, базирана основно на доверитео и на нищо друго. Видиш ли ФЕД не печал кинта, ми ги бил давал назаем срещу бондове, дето били дълг - немците с печатницата и кокошките на селяните са точно същото - един официален дълг, дето е имагинерин, срещу който получаваш реални блага. Мога да си печатам до откат - хайде да задам въпрос - ми какво ме спира да си напечатам 200 трилиона долара примерно (ако съм ФЕД), кой ще ме спре - уж има таван на дълга в САЩ, но той е само цифричка, който се достига и се подминава като селска гара от международен експрес.

      Та толкова с дълговете по системата - парите се правят от нищо, с овъздушни обещания, но срещу тях се получават реални блага, въпрос на време и алтернатива е тези с благата да се усетят и да поискат нещо друго. Но тогава идваме в ситуацията със селяните и немците - хайде пробвай се да не си дадеш кокошките срещу разписка и прясно напечатни марки от полковата машинка Е, може и по-зле да е - рашките даже не са си правили труда да печатат рубли, директно са си реквизирали нещата, но финалният резултат е бил един и същ -селянинът е оставал без релани кокошки, срещу което е получавал въздух под налягане, но е нямал избор, Сега ситуацията е досущ еднаква - просто няма избор, иначе напрежение по веригата има и то не малко.

      П.С. Относно златото - имам и пак ще си купя, гледам и някой златар евентуално, но там ми е мътилка
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jorkata_pz

        имахте един exxx който говореше смислени неща и него го изгонихте

        Никой не го е гонил, просто никой не му обръща внимание - освен мене. Човекът би трябвало да разсъжва за пазара по някакъв начин, но го е страх да каже какво мисли. И продължава да пише безсъдържателни постове с хипер напомпано самочувстие и арогантност. Това не е добра рецепта за успеха на един ник
        Last edited by Misho ILIEV; 16.03.2017, 09:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

          Е тука вече излизаш от принципите си. Не е сериозно това.
          Или избираш, че пазара по всяко е време е калкулирал дотук наличната информация
          или избираш, че не е вярно.
          Не може и двете. сори
          По принцип избирам да е вярно, но пазарът може да "пре-реагира". И също така може да "греши" поради краткосрочния си фокус.

          С други думи, не е съвсем вярно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jorkata_pz

            все едно ми пука дали съм добре дошъл или не. имахте един exxx който говореше смислени неща и него го изгонихте
            Първоначално изпратено от jorkata_pz

            знам Майкъле аз затова при всеки спад на еврака пускам дълги и си ги затварям после доволно

            мхм Ексата им говореше те не чуват мислят си, че така как е са ше е Восеки, аз на Ексонски кво да му кажа, той горе доле е с мойта теория, "койтo работи, работи който не - да си чувства раотата" как разпрааха едни мангали в тубата на едно клипче ....

            Коментар


            • И аз викам, че каквото дъно имаше за златото да обърше - вече го е обърсало. Оттук нататък ще е нагоре, с малко или много, но ще е нагоре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Е що, толкова чудно ли ти се вижда това. Я провери какво се случи със зеления след предните 2 декемврийски хайка.
                ми уж hikes are bad for stocks ама жълтеница , европеец и индекса нагори, доларот надоли иначе нема нищо необичайно само тва сичкото би треало да е наопаки ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Брей, да не бачкаш във ФЕД нещо? Сега остава и да кажеш че си знаел за вдигането на лихвите Не знаех че сме имали такива хора във форума
                  А иначе да, можеш и мен да питаш защо се качва еврото и ще ти отговоря. Въпроса е ти откъде си знаел предварително, че ще вдигнат лихвите та да откриеш позиция "отпреди няколко дена" ?
                  трябва да бачкам във ФЕД за да знам какви позиции да откривам ли? явно е безсмислено да ти задавам въпроси относно валутната търговия иначе ми е все тая дали са вдигнали лихвите или не аз така или иначе новини не следя и изобщо не си правя труда и да ги чета просто чакам да стане часа на обявяването им за да си взема моето

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Когато всички очакват едно нещо и залагат на него - то обикновено не се случва. И най-малкото разочарование в очакванията пращата пазара в другата посока. Според мене доларът съвсем спокойно може пак да се засили.
                    Е тука вече излизаш от принципите си. Не е сериозно това.
                    Или избираш, че пазара по всяко е време е калкулирал дотук наличната информация
                    или избираш, че не е вярно.
                    Не може и двете. сори

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Пазарът е очаквал по-ястребско послание от Феда и яко е заложил на това. Нещата се обръщат неочаквано за тези очаквания и voila! На всичкото отгоре холандското фашистче не печели изборите.
                      Хайде да опитаме пак, че ми се струва, че хвърчат клишета вече дори без замисляне.
                      Приемаме, че пазара по-всяко време е справедливо оценен.
                      Знаеме, че пазара в минутите преди решението допуска:
                      1. Пренебрежимо малка вероятност лихвите да не мръднат цяла година.
                      2. Твърде малка вероятност лихвите да да бъдат вдигнати само веднъж (от там нататък варианти кога точно)
                      3. Не толкова малка вероятност за две вдигания.
                      4. Много висока вероятност за вдигане 3 пъти, от които 1-я го заковаха.

                      Справедливо оценения пазар се позиционира между 3 и 4; много близо до 4, но все пак с леек дискаунт, защото няма нищо сигурно на този свят.
                      Това е.
                      Пазара отиде към вариантите под 4. Аз не съм компетентен достатъчно, за да предположа количествено точно колко надолу, но със сигурност по-близо до вариант 3 отколкото до 4.

                      Това е моето обяснение.
                      Йелън каза 3 качвания, а пазара кимна с глава и каза - Аха значи два, едното мина, а другото далаче и така.

                      Абе имам и едно резервно обяснение, ама не съветвам никого да го отиграва. Вече е толкова трудно да се прави доходност, че тези които успеят - няма да могат да ни обяснят как, а тези които се провалят - има да обясняват цял живот

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

                        аде бе, нищо... тоя шип на еврото отде се зема; нали щехме на боклука да фърляме евраците, само пълнеж на палетизацията били...
                        Когато всички очакват едно нещо и залагат на него - то обикновено не се случва. И най-малкото разочарование в очакванията пращата пазара в другата посока. Според мене доларът съвсем спокойно може пак да се засили.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          Аз си питах ей така два-три пъти каква реакция да очакваме тази вечер - тишина.
                          ФЕД действа по инерция за да не разочарова пазарите и на тъмно в условията на изкривена макро-икономическа статистика.Не е чудно че никой не ти е отговорил.Съществува вероятност през лятото вдигане да няма (според BBH) и да вероятността за 1300-1400 съществува.А колкото до еврото(и доколко все още крета) поне 1.1400 смятам за възможно при равни сегашни условия.
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                            Нищо им няма на зависимостите. Федът подчертава, че вдигането ще е плавно и също че инфлацията може да надвиши 2%.
                            аде бе, нищо... тоя шип на еврото отде се зема; нали щехме на боклука да фърляме евраците, само пълнеж на палетизацията били...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Е що, толкова чудно ли ти се вижда това. Я провери какво се случи със зеления след предните 2 декемврийски хайка.
                              Пазарът е очаквал по-ястребско послание от Феда и яко е заложил на това. Нещата се обръщат неочаквано за тези очаквания и voila! На всичкото отгоре холандското фашистче не печели изборите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                                не се случва за първи път, който следи пазара от повече време , знае че зависимостите се изкривяват, до вчера лихвата бута, неска дига; аз предлагам евро 1,25; злато 13-1400... се тая
                                Нищо им няма на зависимостите. Федът подчертава, че вдигането ще е плавно и също че инфлацията може да надвиши 2%.

                                Коментар

                                Working...
                                X