IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Не, по-скоро визирах САЩ. Оттам чини ми се ще започне лавината, но всъщност черен петър ... лебед може да излети от която и да е точка на планетата. За Европа май Италия е кандидат номер едно. При всички положения златото ще заблести по-ярко.
    Не този път от Европа ще започне всичко. За да задържат доларовата система американците задействаха планове по оста Близък Изток и Африка. След това Украйна опитаха се Грузия Армения Китай /двете провинции с компактно мюсюлманско население/- Ресурсните държави. Продължават да обкръжават руската федерация по линията Прибалтика до България, направление Украйна и направления Турция, Грузия Армения. Активираха Турция като започнаха преформатиране на Енергекон тоест входа към Европа откъм Азия. Оттам следва направление Балкани и накрая ЕС.
    Икономически колапс би трябвало да започне от ЕС и не от Италия, а от центъра Германия
    Ако някой си мисли, че при такива размествания на геополитическа основа златото и ресурсите няма да избухнат, жестоко се лъже.
    Затова златото винаги се разглежда като геополитически инструмент. То е единствената алтернатива на доларовата система. Преди години със стартирането на еврото си мислеха, че ще намерят западен аналог на долара, но днес става ясно, че са се провалили.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Напротив процесите не се влачат, а постепенно се напасват за генералния сблъсък.Войната на титаните в които са впрегнати силите на всички задкулисни организации управляващи реално.
      Развръзки по кои направления?
      ЕС? Балкани? Турция? или?
      Те са навързани и по принцип още тази година по редица въпроси ще настъпи момента на истината.
      Още април месец се очаква много интересно икономическо събитие в Европа, което би могло да бъде катализатор, на редица други. Дали ще се случи или не предстои да разбереме съвсем скоро.
      Не, по-скоро визирах САЩ. Оттам чини ми се ще започне лавината, но всъщност черен петър ... лебед може да излети от която и да е точка на планетата. За Европа май Италия е кандидат номер едно. При всички положения златото ще заблести по-ярко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Изборите във Франция ли визираш?
        Съвсем не. Кого ще инсталират в Европа или конкретно в Франция няма особено значение. Това е просто пасианс, който да се впише при официалното представяне на новата визия за Европа. Но не тази, която в момента съществува по документ, а новата, която много прилича на една предишна забравена стара. В такива смутни времена за разумните хора твърдите активи, какъвто е и златото ще е спасителен остров. И докато големите се налудуват е най-добре да се седи на завет, докато ветровете отминат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          Напротив процесите не се влачат, а постепенно се напасват за генералния сблъсък.Войната на титаните в които са впрегнати силите на всички задкулисни организации управляващи реално.
          Развръзки по кои направления?
          ЕС? Балкани? Турция? или?
          Те са навързани и по принцип още тази година по редица въпроси ще настъпи момента на истината.
          Още април месец се очаква много интересно икономическо събитие в Европа, което би могло да бъде катализатор, на редица други. Дали ще се случи или не предстои да разбереме съвсем скоро.
          Изборите във Франция ли визираш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            чак армагедон и извънземни ...не
            но една по-сериозна икономическа криза до 2-3г е редно да си получим...защото не си вадим поуки от грешките си...особено правителствата, но те глобално са си едни мафиоти.
            Това го кажи на сирийците, либийците, иракчаните и всички останали, които и Армагедон видяха и извънземни засануваха.
            Е разбира се в острият период ще има и оазиси като Австралия Нова Зеландия и още много други, но за редица държави апокалипсиса на преформатиране на геополитиката предстои.
            Между другото най-сигурната държава в нашия регион е Гърция, въпреки всеобщото виждане тя е оазиса поне за момента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              А вие какъв срок давате за развръзката? Досега процесът се влачи като древногръцка трагедия. Кога според Вас ще спуснат deus ex machina. Моля, прогнозирайте, дори да е ориентировъчно.
              Напротив процесите не се влачат, а постепенно се напасват за генералния сблъсък.Войната на титаните в които са впрегнати силите на всички задкулисни организации управляващи реално.
              Развръзки по кои направления?
              ЕС? Балкани? Турция? или?
              Те са навързани и по принцип още тази година по редица въпроси ще настъпи момента на истината.
              Още април месец се очаква много интересно икономическо събитие в Европа, което би могло да бъде катализатор, на редица други. Дали ще се случи или не предстои да разбереме съвсем скоро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                А вие какъв срок давате за развръзката? Досега процесът се влачи като древногръцка трагедия. Кога според Вас ще спуснат deus ex machina. Моля, прогнозирайте, дори да е ориентировъчно.
                чак армагедон и извънземни ...не
                но една по-сериозна икономическа криза до 2-3г е редно да си получим...защото не си вадим поуки от грешките си...особено правителствата, но те глобално са си едни мафиоти.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                  1. Ще опере нали затова е инсталиран. Той е най приемливият вариант за сегашната ситуация.
                  2. Зависи с колко ще вдигнат лихвите, но би трябвало да е с по малко. Златото ще продължи да расте-Противно на правилото високи лихви ниска цена на златото.
                  3. ЕЦБ ще принтира докрай. А краят е близо.
                  4. Съюза се разпадна миналата година. Това малко хора го осъзнаха.Който се усетил усетил масовката ще разбере последна и ще загуби най-много. Вероятността новите заселници да наводнят Европа през тази година в невиждани размери е много голяма. Ако сценарият се реализира това ще е най-масовото преселение на хора от столетия за толкова кратък период.

                  -Факторите би трябвало да се изяснят още тази година. Две години е прекалено дълъг период. Процесите са навлезли в острата си необратима фаза.
                  А вие какъв срок давате за развръзката? Досега процесът се влачи като древногръцка трагедия. Кога според Вас ще спуснат deus ex machina. Моля, прогнозирайте, дори да е ориентировъчно.
                  Last edited by Selena; 02.04.2017, 11:06.

                  Коментар


                  • Moscow and Beijing join forces to bypass US dollar in world money market

                    Move seen as small step towards monetary alliance to bypass US dollar in the global monetary system
                    http://www.scmp.com/news/china/diplo...verseas-office

                    пичое докато си разсъждавате на глас и мислите топлата вода или че има земно притегляне тея си джиткат на шега на маитап и раотата полека лека става .....
                    Last edited by michaelis12; 02.04.2017, 08:21.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Глобална анархия и закон на джунглата искат разни диктатори като Путин. И от това малките народи няма да имат никаква изгода.

                      И тъй като темата е за златото - ако така се развият нещата златото ще е добър актив.
                      Какъв диктатор е Путин??? Дори Ердоган не може да се каже, че е диктатор, защото в страната към момента все още се провеждат избори! Като вземат след години да си ги пишат 70:30 80:20 изборните резултати, тогава може да ми говориш за диктатор. В Русия няма такова нещо!
                      Путин е демократично избран от населението! Аз не знам, някой от САЩ или от където и да е, да е казал, че изборите в Русия са били фалшифицирани!
                      Сигурно Путин с някакви олигарси държи медиите и прави пропаганда. Сигурно има медийно затъмнение и промиване на тикви, НО КАКВО ДА КАЖЕМ ЗА БРЮКСЕЛ ТОГАВА???
                      Те диктатори ли са?
                      Не виждаш ли каква пропаганда се лее всеки ден по медиите! Не виждаш ли с каква помия DW, ежедневно заливат както тоя сайт, така и Европа.
                      Всички големи медии на континента прехвалват 24/7 ЕС! Всички големи медии плюят по така наречените "популисти"? Най-критичните коментари, винаги са в линията "грешките които ще преодолеем"! На времето такива стаии е имало и в Работническо дело!
                      Каква е разликата между застъпената политическа линия от големите медиите в Русия и медиите в Европа???
                      RT.COM правели пропаганда! А какво да кажем за DW, те какво правят?
                      Не виждаш ли какви статии вадят???

                      Путин поне е резултат от някакви избори, аз не знам да съм гласувал за ЕС!
                      Появяват се някакви смешници тука по сайта и обясняват, как това бил избора на българите? По същия начин преди едни други обясняваха, че социализамЪ бил избора на българите? Както се досещаш и за двете никога хората не бяха гласували, а някой говореше от тяхно име!

                      Какво значи анархия? Дори и да няма ясен център на власт, понякога малките успяват да наложат своите интереси в заиморазбирателство!
                      Преди в София имаше СИК и ВИС и някакъв монопол! Всеки месец имаше убити я босове я дилари! Сега няма години вече никакви убийства, а пазара си е разделен между някакви по-малки субекти и независими играчи. Какъв е проблема?
                      Тия полюси на власт в света ти ги налага пропагандата, сякаш без тях ще дойде края! Сега като имаме "центрове на власт" какво е? Сринаха целия Близък Изток! Повсеместно са заложени цъкащи етнически бомби за граждански войни, КОИТО СА НЕМИНУЕМИ В БЪДЕЩЕ! Погледни една Македония! Швеция подмени 30% от своето население! В България какво е положението. Етническите българи скоро ще са под 4 милиона, а други ще станат 2! Какво е бъдещето на Франция след 20 години?
                      Говориш ми за Анархия! Анархията е тук и сега под формата на разрушителни интереси на центровете!

                      Коментар


                      • Моля пишете по темата!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Глобална анархия и закон на джунглата искат разни диктатори като Путин. И от това малките народи няма да имат никаква изгода.

                          И тъй като темата е за златото - ако така се развият нещата златото ще е добър актив.
                          Закона на джунглата-закона за оцеляване е двигателя на еволюцията.Без него щяхме да сме на ниво амеба.А златото го очакват само добри времена.......................................

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
                            В една ситуация на "мътна вода", при подобни тежки обстоятелства, навярно в цял свят, 2018-2019г., малките народи, ще получат необходимата им доза свобода!
                            Глобална анархия и закон на джунглата искат разни диктатори като Путин. И от това малките народи няма да имат никаква изгода.

                            И тъй като темата е за златото - ако така се развият нещата златото ще е добър актив.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Интересно при какво стечение на обстоятелствата ще се превърне в Рай,ще ми е интересно мнението ти!
                              Според мен ЕС е приключил курса. Остава още съвсем малко. От там на сетне след срива, една голяма част от имигрантите ще трябва да се върнат по принуда. Говорим преди всичко за бачкаторите, не за високообразованите. В Испания има цели български села. Тия хора по родните си места ще трябва да си вадят прехраната, една голяма част със земеделие навярно, и да мислят как да устроят живота си в България.
                              Не смятам, че ще има връщане посока запад, поне за 80% от върналите се, поради причини, че първо благосъстоянието от Запада ще се е оттеглило трайно с поне едно 40-50%, което ще рече, че няма да има пари за социалки и охолен живот на младежите, които учат до 35 години или пък да има 40% младежка безработица. Ще трябва да се бачка и то с местни кадри ТАМ, колкото и на много хора, това да им се струва невъзможно към днешна дата да се случи! Второ, технологичната безработица ще се изостря поради роботизирането в идните 10-15 години, така че дори шофьорите на таксита или тираджиите, с автономните превозни средстава, които настъпват, ще се наредят на опашката на бачкаторите. Тъй като Запада разчита на ФИНАНСОВО ПРОЕКТИРАНА ИКОНОМИКА, от там и на третичен сектор респективно, като главен, пощада няма да има за работещите в подобни сфери. Да не говорим, как балона на консуматорството(ЧРЕЗ ДЪЛГ) и деиндустриялизацията, ще удари потреблението след краха в отделните страни, когато се осъзнае колко трудно ще бъде не просто да се създадат нови работни места, а как изобщо 30% от населението ще осигури прехраната си в бъдеще, при положението, че схемата ДЪРЖАВА-ДЪЛГ-СОЦИАЛКИ-СЕКТОР УСЛУГИ-СОЦИАЛКИ-ДЪЛГ-ДЪРЖАВА-ДЪЛГ-ПОТРЕБЛЕНИЕ, няма как да се ползва вече!
                              Трудовия "шовинизъм" ще достигне неподозирани към момента размери и трудовите пазари ще бъдат хлопнати за всякакви мигранти.

                              От тук на сетне, нашенците осъзнават, че вече ОПЦИИ на практика няма и трябва да се бачка, за да се подсигури прехраната. Започва развитие на земеделието. Държавата неминуемо, след колапса на ЕС, ще трябва чрез мита да се опита да защити местното производство.
                              Същевременно в световен мащаб, според редица доклади, човечеството ще се изправи пред продоволствена криза в идните 10 години. Цените на храните ще се изтрелят в небесата. Първо поради неизбежната инфлация, второ поради повишеното търсене и намалено предлагане. За намаленото предлагане ще съдейства както Глобалното затопляне и засушаването на огромни райнони от планетата, така и намалените инвестиции към момента, които ще доведът до ПИК на търсенето при увеличаващо се население на Земята в идните години и невъзможност нуждите на пазара да бъдат посрещнати. Това ще е втори значим талсък на земеделието в БГ към 2025 да речем. Ако приемем, че първия е по принуда, че трябва да се яде.
                              Убеден съм, че ако до тук позная в прогнозата си след 2025г. ще започне и наистина интензивно развитие на туризма в страната. За около 10 години в страната при тези обствоятелства, ще се поставят и основите за активно предприемачество, навярно към 2030г.
                              На политическата сцена трябва да е ясно, че България тръгва от много ниска база в момента. Това дава някаква надежда за настъпването на прелом там и разкъсване на Гордиевия възел при определени обстоятелства! Реално към момента всички "цветни революции" в отделните страни се диктуват от външни сили. В една ситуация на "мътна вода", при подобни тежки обстоятелства, навярно в цял свят, 2018-2019г., малките народи, ще получат необходимата им доза свобода!


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                                Злато и долари. Каквито акции съм имал съм ги продал! Сега нямам никакви! Ще чакам да дойде изрутването, за да заложа на акции. Тък като много компании от големите ще бъдат пречистени, ще има изгърмели мини, затова ще купувам главно индекси и мисля да инвестирам в Русия под някаква форма. Нямам опит там, но когато дойде момента ще се поинтересувам. Мисля си за земеделие в Русия и суровини. Следващите милиардери към 2030г. ще са тези със земеделието. Към момента акции да купувам ми се вижда глупаво. Имоти, само каквото съм имал нищо ново.

                                По принцип за имотите в БГ, според мен трябва да се разбере сега като дойде изрутването от там на сетне ще има ли България въобще. Защото орките идат, а циганското надигане не е далеч, ако нещата не се променят кардинално. За мен е рисково както в имоти, така и в земя към момента да се слага. Ако ти трябва имот за живеене, разбира се, но за инвестиция, определено НЕ! По принцип колкото и да е тежко положението съм оптимист, но има и притеснителни неща. Така, че в имоти за мен към момента няма смисъл, а да не говорим, че ще има обезценка там в близко време.

                                п.п.
                                България е на кръстопът и ще се превърне или в Рай или в клоака! Жребия ще се хвърли идните 5 години.
                                Интересно при какво стечение на обстоятелствата ще се превърне в Рай,ще ми е интересно мнението ти!

                                Коментар

                                Working...
                                X