IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Ха ха ха банките произвеждат шменти капели и рунтава граматика.Нал ме е яд че задължиха работодателите да превеждат заплатите на хората по картови сметки..Ей тва е реален грабеж да накараш някого насила да им ползва кирливите услуги.Такса за тва такса за онова и нема кой да ги запре тия бандити.За тва и аз съм на мнение че банкерите требе се трепят.Отде накъде ше ме задължава закона????Ми аз не ща да им ползвам банките
    Все още не е приета забрана за изплащане на заплати в брой, но до края на месеца ще стане ясно. Все пак това е ограничение на правата на всеки гражданин и крайно неудобно за малки суми. А за другото си прав .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Банките произвеждат ликвидност без която не можем нормално да обменяме блага и активи. (Виж темата за създаването на парите.)

      Ако се забранят банките, тогава някой друг ще трябва да върши същата работа и на практика този някой друг ще е също банка, дори и да й измислят друго име.
      Ха ха ха банките произвеждат шменти капели и рунтава граматика.Нал ме е яд че задължиха работодателите да превеждат заплатите на хората по картови сметки..Ей тва е реален грабеж да накараш някого насила да им ползва кирливите услуги.Такса за тва такса за онова и нема кой да ги запре тия бандити.За тва и аз съм на мнение че банкерите требе се трепят.Отде накъде ше ме задължава закона????Ми аз не ща да им ползвам банките

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        произвеждат дудуци за балъци, ликвидност били произвели ок къде е тая ликвидност?!? Някъде да съществува, къде са физически тия 4 трилиона дет изсипаха, за да тръгнела икономиката, как ги създадоха на базата на какво, на какво са базирани тия "пари", на кой ги дадоха ?!? Що Африканските страни не произвеждат сами ликвидност, а в България що не може ?!? Не може някаква (централна американска/европейска) банка да натиска копчета на компа да му казва на тва ликвидност и да ти вземе нещо реално от тебе след като ти си извършил физическа реална услуга, а банката ква реална услуга е извършила ?!? ми никва !!!. Банката решава, че трябвало да има инфлация т.е. да обезцени труда на хората, че може да отнема реални неща т.е. да си ги присвоява щот то е кражба в реалността, тя отнема не стига че жилището до тук добре, но и не връща ликвидността която хората са внесли ... Що за простотия е тва ?!?
        Казах ако производителя произвежда САМ тая ликвидност ще трябва да е само на базата на произведеното нещо/услуга и т.н. иначе ньет .... И какво да и гледам на темата за създаването на парите ?!? В САЩ като са търгували с боброви кожи, кой е произвеждал ликвидността тогава ?!? Да не е банката ?!? Май е тоя дет е ходил да трепе бобри, т.е. физическа работа/услуга съвсем друго на ръка е, че точно да трепеш нещо е пълна простотия, но това е факт. Търговията е била винаги на бартерна основа от как човекот ходи с два крака на земята. Търгували сме със сол, злато, кожи, мед, сребро и кво ли не, ама некой треа да го изкопа, да го напрай, да нагласи нещо реално не виртуално дет не съществува.....
        Сега със системите нещо тия банки съвсем са се откъснали от реалността и май требе да се утрепат няколко банкера за да слезнат на земята не да витаят в облаците.

        P.S. Михале ако ти ограбиш банка или фалшифицираш пари престъпник ли си ?!? А ако банката те ограби съвсем легално престъпници ли са ?!? И кви са последствията за тебе и за тях в реалността ?!? Също и аз не мога да си обясня що да не можем без ликвидност, сигур на тия по селата горе в планината им тряя ликвидност и банка ....
        Михаил ако ограби банка е престъпник а ако банката те ограби банкерите са бизнесмени на почит в обществото.За тва работа с банки си нямайте

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

          Хахаххаха, а тук имаше (и още я има) една ...кордовска май беше, дето трябвало да надзирава една баМка, която фалира скоропостижно с помощта на нейната институция, а тя си изтегли паричките от там посред нощ, след като баМката официално е затворила и ......слОчаено точно ден преди да НЕ отвори повече.
          Осъдени???? Нееееееее. Ние не сме Испания. Не сме дори и Румъния. Ние сме кочистан-бокостан.
          Ма ти гласуваш за тях пък после ми що така.Нали ъи гласува за Боко са кво си недоволен

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Че тя в САЩ практически го е поела риска държавата от 2008 г. насам. Не е оптимално и да се национализират загубите на големи банки. То биг то фейл, та викам като са казали "А" да кажат и "Б"

            И пак опираме до златото като застраховка срещу кипърски сценарий. Както вече бе многократно изяснено - застраховка, а не инвестиция.
            Да напълно правилно. Пул от играчи играе комар с пари, когато печели си прибира печалбата, но когато фалира сметката плаща държавата. Държавата от своя страна взима този ресурс от поданиците чрез различни методи такси, данъци, скрита инфлация чрез обезценка на парите и тн.
            Между другото американците имаха донякъде правилна политика, като оставиха стотици банки да фалират, за разлика от европеците, които бранят до последно, преструктуират итн.
            За злато сложено в сейф в европейска банка мисля, че би било рисковано, тъй като при събитията в Кипър никой нямаше право да си отвори сейфа, а имаше доста сложна процедура в присъстивето на прокурор итн.
            Единственото разумно решение е въвеждане на златна или биметална валутна единица със сто процента покрите с реални активи.
            Национализация на инвестиционните банки, и функциониране единствено на търговски банки и недопускането създаването или реализирането на прекалено мощни банкови структури. Безлимитни кешови разплащания и ограничване на електронните транзакции.
            За съжаление подобен сценарийй не стои на дневен ред към момента, въпреки относно въвеждане на златен стандарт според мен се работи много усилено в няколко империй, тъй като единственният еквивалент като световна валута на долара е единствено златото или биметалният стандарт. Така че при определени условия може и да видиме реализиран този проект.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Че тя в САЩ практически го е поела риска държавата от 2008 г. насам. Не е оптимално и да се национализират загубите на големи банки. То биг то фейл, та викам като са казали "А" да кажат и "Б"

              И пак опираме до златото като застраховка срещу кипърски сценарий. Както вече бе многократно изяснено - застраховка, а не инвестиция.
              В САЩ бейл аута беше печеливш за федералното правителство и за данъкоплатците. Печалбата беше около 22 млрд. долара, ако не се лъжа. Малко, но от сърце.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                Хахаххаха, а тук имаше (и още я има) една ...кордовска май беше, дето трябвало да надзирава една баМка, която фалира скоропостижно с помощта на нейната институция, а тя си изтегли паричките от там посред нощ, след като баМката официално е затворила и ......слОчаено точно ден преди да НЕ отвори повече.
                Осъдени???? Нееееееее. Ние не сме Испания. Не сме дори и Румъния. Ние сме кочистан-бокостан.
                Нямаше ли едно правило във физиката по отношение на натрупаната критична маса? Ще поживеем и ще видим.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                  Днес се е самоубил с ловджийска пушка един "симпатичен" испански банкер, г-н Мигел Блеса. Той бе осъден на шест години затвор, заради интересно новаторство в източването на бившата Каха Мадрид или спасената и преименувана Банкия. Имаше още две висящи дела и уважителната 69 годишна възраст.

                  Та новаторството конкретно в неговия случай се състои в раздаването на нашумелите "черни карти" на всички членове от ръководството на банката от всички партийни цветове - и леви и десни. С тази карта си теглиш неограничени количества от парите на народа за разходи от сорта на алкохол, ресторанти, пътувания, скъпи маркови дрехи,
                  и прочее.

                  Никаква отчетност, докато не се сменя ръководството на банката. Забележете, че това е вече веднъж спасявана банка от държавата. Самият господин тегли 427 000 €.

                  От цялата мила групичка получила тези банкови карти има само един двама души, които не теглят нито евро цент. Те са и единствените неосъдени по аферата.

                  Идете убеждавайте да не се купува злато или ако щете боброви кожи при това положение.

                  Ако на някой му се четат подробности. Ето линк към новината:
                  https://politica.elpais.com/politica...72_589850.html

                  Хахаххаха, а тук имаше (и още я има) една ...кордовска май беше, дето трябвало да надзирава една баМка, която фалира скоропостижно с помощта на нейната институция, а тя си изтегли паричките от там посред нощ, след като баМката официално е затворила и ......слОчаено точно ден преди да НЕ отвори повече.
                  Осъдени???? Нееееееее. Ние не сме Испания. Не сме дори и Румъния. Ние сме кочистан-бокостан.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Включвам се само, за да отбележа, че НЕ сме видяли категоричен пробив на 1239 съпротивата т.е. все още не е измината първата крачка към това да може да се говори за ДЪНОТО. Технически не е изключено да видим още едно спускане за по-ниско дъно, въпреки че засега аз съм оптимист - напомням, че виждаме доста прилично рали точно от 1200-1207 зоната. Иска ми се да видя още един силен импулс след кратка консолидация/тази в момента/, за да ресетнат индикаторите и да подсилят тезата, че сме видели дъното. Дотогава...оптимистично, но предпазливо!

                    Успех!
                    Аз съм за 1250 после ще го мисля пак....

                    Коментар


                    • самоубиват се е някой път с 2 куршума в главата за по-сигурно ....

                      Haiti Official Who Exposed The Clinton Foundation Is Found Dead
                      http://www.zerohedge.com/news/2017-0...ion-found-dead

                      а тва прай кредитната система дет обясних преди тва, че некой кат земе пари не мое върне повече с лихва щот не са пуснати толко в обръщение ама нали без банки не можело ....

                      3/4 UK Graduates Will Never Repay Student Loans
                      http://www.zerohedge.com/news/2017-0...dent-loan-debt

                      с две думи противното английско племе колкот по-бърже се гътне барабар с банките си, фондациите, НПОтата, фармациите, и секви картели, толкоз по-добре за света .....
                      Last edited by michaelis12; 19.07.2017, 14:30.

                      Коментар


                      • Днес се е самоубил с ловджийска пушка един "симпатичен" испански банкер, г-н Мигел Блеса. Той бе осъден на шест години затвор, заради интересно новаторство в източването на бившата Каха Мадрид или спасената и преименувана Банкия. Имаше още две висящи дела и уважителната 69 годишна възраст.

                        Та новаторството конкретно в неговия случай се състои в раздаването на нашумелите "черни карти" на всички членове от ръководството на банката от всички партийни цветове - и леви и десни. С тази карта си теглиш неограничени количества от парите на народа за разходи от сорта на алкохол, ресторанти, пътувания, скъпи маркови дрехи,
                        и прочее.

                        Никаква отчетност, докато не се сменя ръководството на банката. Забележете, че това е вече веднъж спасявана банка от държавата. Самият господин тегли 427 000 €.

                        От цялата мила групичка получила тези банкови карти има само един двама души, които не теглят нито евро цент. Те са и единствените неосъдени по аферата.

                        Идете убеждавайте да не се купува злато или ако щете боброви кожи при това положение.

                        Ако на някой му се четат подробности. Ето линк към новината:
                        https://politica.elpais.com/politica...72_589850.html


                        Last edited by Selena; 19.07.2017, 14:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Държавата да поеме риска по кредитирането? Също не е оптимално.

                          А иначе банките са най-регулирания сектор, може би само фармацията бие в това отношение.
                          не ми гавари за тия банки повече още по-малко за фармацията щото там е майката си ебало пак от същите идиоти на които са и банковия световен картел, които вместо да лекуват хората напрао ги бастърдисват с тия лекарства, че и треа си платиш преди да пукнеш .....

                          The History of the Pharma-Cartel
                          http://www4.dr-rath-foundation.org/T...ma_cartel.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                            Държавата да поеме риска по кредитирането? Също не е оптимално.

                            А иначе банките са най-регулирания сектор, може би само фармацията бие в това отношение.
                            Че тя в САЩ практически го е поела риска държавата от 2008 г. насам. Не е оптимално и да се национализират загубите на големи банки. То биг то фейл, та викам като са казали "А" да кажат и "Б"

                            И пак опираме до златото като застраховка срещу кипърски сценарий. Както вече бе многократно изяснено - застраховка, а не инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение





                              Къде изчезнаха кооперативните банки и кому не е изгодна тази правно-организационна форма?

                              На 99,9% от кооператорите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                                А да се национализират? Да има строг контрол, a не някаква групичка по интереси да ни разиграва?

                                Къде изчезнаха кооперативните банки и кому не е изгодна тази правно-организационна форма?
                                Държавата да поеме риска по кредитирането? Също не е оптимално.

                                А иначе банките са най-регулирания сектор, може би само фармацията бие в това отношение.

                                Коментар

                                Working...
                                X