IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Злато се купува само със СВОБОДНИ пари.Средства които в обозримо бъдеще не са необходими.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

      и на тва злато колко му е спреда, гледам в тавекса 6 - 7 % загуба от спред, че и повече - това ли ти е идеята за кеш
      Злато се купува само със СВОБОДНИ пари.Средства които в обозримо бъдеще не са необходими.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

        +++++++++++++++++++++++++

        Браво,
        Хубав коментар!

        Искам да вметна обаче, че процента на притежание на злато, значително може да варира, в зависимост от конкретния човек!

        Например българските домакинства имат малки спестявания, често 15-30 хиляди лева. Това ще рече, че те нямат особени опции за девирсификация и притежания дори на 50-70-80% от тази сума в злато, за мен е допустима.
        Ако имаш 1 милион или поне 500 бона, разбира се, че процентът на злато ще бъде по-малък.

        Отделно когато говорим за кеш, в момента на голямото изрутване, всички ще бъдат принудени като в Кипър, да станат банкови акционери и ще бъде сложен капиталов контрол по банкоматите - 300-400 лева на седмица от сметка, примерно!

        Кеш на депозит към момента, кеш ли е?
        За суми от порядъка на 20 бона освен да си купиш голям ланец и гривна от заложната не виждам какво друго ще вземеш като злато а може и да спекулираш с тях на рулетката..лично аз нямам физическо злато нито грам
        Вся Власть Советам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

          +++++++++++++++++++++++++

          Браво,
          Хубав коментар!

          Искам да вметна обаче, че процента на притежание на злато, значително може да варира, в зависимост от конкретния човек!

          Например българските домакинства имат малки спестявания, често 15-30 хиляди лева. Това ще рече, че те нямат особени опции за девирсификация и притежания дори на 50-70-80% от тази сума в злато, за мен е допустима.
          Ако имаш 1 милион или поне 500 бона, разбира се, че процентът на злато ще бъде по-малък.

          Отделно когато говорим за кеш, в момента на голямото изрутване, всички ще бъдат принудени като в Кипър, да станат банкови акционери и ще бъде сложен капиталов контрол по банкоматите - 300-400 лева на седмица от сметка, примерно!

          Кеш на депозит към момента, кеш ли е?
          и на тва злато колко му е спреда, гледам в тавекса 6 - 7 % загуба от спред, че и повече - това ли ти е идеята за кеш
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ще ме прощаваш, че ще ти го кажа, но това наистина е уникална глупост и непознаване на историята, ама уникално непознаване и на историята! Да ти го обясня в кратце, та белким схванеш - Първата световна (наречена още Великата война) е конфликт, който следва почти 100 годишне мир (с минимални изключения, който са на регионално ниво и не разпиляват кой знае какви ресурси, в сравнение със 100 години преди това) и за който всички се готвят. Той се води на 99% в Европа и за САЩ този конфликт е като за дребен черноборсаджия да удари джакпота от лотарията. За да не съм голословен, ще ти кажа, че това "толкова незначително злато" до такава степен е важно, че дори България плаща в злато за вноса на пшеница от САЩ, зашото те (САЩ) не искат да им се плаща във валута, дори и тя да е швейцарски франк (немръднал през войната) или собствения им долар. Толкова за "безумния метал"!

            Сега ще ти кажа и още нещо, което дори и прохождащите в материята Икономика са наясно - Великата депресия се проявява само като потвърждение и продължение на аксиомите в Икономикта - просто има прекалено много изградени мощности, а няма потребление, което да ги иска - Европа се възстановява, САЩ тънат в охолство, но не могат да създадт такова потребление, за да си обезпечат собственото производство, а няма война, която да поглъща всичко. За да ти е по-ясно, ще ти кажа, че същото ще се случи с Китай, ако САЩ и ЕС хлопнат кепенци - такъв рестарт ще има, че ум ще ти зайде. Та САЩ се възстановяват не заради малоумните програми на Рузвелт, а чак с Втората Световна, която за тях е образно казано като втори спечелен, но вече суперджакпот, а не само джакпот, за фалиралия и профикал първоначалния джакпот черноборсаджия. Затова е и този реФ срещу златото, макар САЩ да държат (поне на хартия) най-големият златен резерв - все пак не са книжни пари, че да се печатат до откат, нали? Затова следва и Бретън-УУдс, затова и после Никсън отменя стандарта. Тук няма парадигми и конспирации - елементарно е, всъщнсот е много по-сложно да се обясни обратното, затова и се зимислят всякакви еквилибристики и милиони младежи се промиват ментално, за да са "гурута" и да реват срещу златото.

            Златото е пари - било е и винаги ще бъде и всеки трезвомислещ човек следва да си има малък хедж в него, както и в земя/имоти. Отбележи, че не казвам да набива всичко в злато, имоти, кеш, игрички на борсата и т.н., но да има нещичко, поне едни 5% да държи в злато за хедж!

            П.С. А лично за мен златото в шорт търм яде бой заради истерията по койншитнята - като гръмне там, пак ще се върнат в злато - за чините говоря - и ще има ръст. Лека и доходна от мен!
            +++++++++++++++++++++++++

            Браво,
            Хубав коментар!

            Искам да вметна обаче, че процента на притежание на злато, значително може да варира, в зависимост от конкретния човек!

            Например българските домакинства имат малки спестявания, често 15-30 хиляди лева. Това ще рече, че те нямат особени опции за девирсификация и притежания дори на 50-70-80% от тази сума в злато, за мен е допустима.
            Ако имаш 1 милион или поне 500 бона, разбира се, че процентът на злато ще бъде по-малък.

            Отделно когато говорим за кеш, в момента на голямото изрутване, всички ще бъдат принудени като в Кипър, да станат банкови акционери и ще бъде сложен капиталов контрол по банкоматите - 300-400 лева на седмица от сметка, примерно!

            Кеш на депозит към момента, кеш ли е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


              Златото е пари - било е и винаги ще бъде и всеки трезвомислещ човек следва да си има малък хедж в него, както и в земя/имоти. Отбележи, че не казвам да набива всичко в злато, имоти, кеш, игрички на борсата и т.н., но да има нещичко, поне едни 5% да държи в злато за хедж!

              П.С. А лично за мен златото в шорт търм яде бой заради истерията по койншитнята - като гръмне там, пак ще се върнат в злато - за чините говоря - и ще има ръст. Лека и доходна от мен!
              Моето мнение е че 5% хедж са твърден малко. Аз залагам меду 10-20%, въпреки, че към момента съм малко над 10%, но това е поради освободил се кеш. Очаквам малко да падне в края на тази година, за да направя още физически покупки.

              Относно твоят П.С. бих казал, че си съвсем прав и тази история с Битстотинките пречи в момента на увеличението в цената на жълтото, но и това ще премоне по един или друг начин.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение


                Знаеш защо. Защото е непотребен метал. Верно, вечно е, но ако едно непотребно нещо е вечно какво от това? Добивът на злато поглъща огромни ресурси, води до увреждане на околната среда и за какво? За да имаме повече от метала, който после заравяме обратно в земята.

                Прочети също Властелините на Финансите. Златото е било в основата на една безумна парична система, която води до икономическа депресия в САЩ и Западна Европа, и в крайна сметка до Втората световна война.

                Даже ако трябва да съм по-точен, хора като мене дори не мразят златото, а просто се отвращават от човешката глупост.
                Ще ме прощаваш, че ще ти го кажа, но това наистина е уникална глупост и непознаване на историята, ама уникално непознаване и на историята! Да ти го обясня в кратце, та белким схванеш - Първата световна (наречена още Великата война) е конфликт, който следва почти 100 годишне мир (с минимални изключения, който са на регионално ниво и не разпиляват кой знае какви ресурси, в сравнение със 100 години преди това) и за който всички се готвят. Той се води на 99% в Европа и за САЩ този конфликт е като за дребен черноборсаджия да удари джакпота от лотарията. За да не съм голословен, ще ти кажа, че това "толкова незначително злато" до такава степен е важно, че дори България плаща в злато за вноса на пшеница от САЩ, зашото те (САЩ) не искат да им се плаща във валута, дори и тя да е швейцарски франк (немръднал през войната) или собствения им долар. Толкова за "безумния метал"!

                Сега ще ти кажа и още нещо, което дори и прохождащите в материята Икономика са наясно - Великата депресия се проявява само като потвърждение и продължение на аксиомите в Икономикта - просто има прекалено много изградени мощности, а няма потребление, което да ги иска - Европа се възстановява, САЩ тънат в охолство, но не могат да създадт такова потребление, за да си обезпечат собственото производство, а няма война, която да поглъща всичко. За да ти е по-ясно, ще ти кажа, че същото ще се случи с Китай, ако САЩ и ЕС хлопнат кепенци - такъв рестарт ще има, че ум ще ти зайде. Та САЩ се възстановяват не заради малоумните програми на Рузвелт, а чак с Втората Световна, която за тях е образно казано като втори спечелен, но вече суперджакпот, а не само джакпот, за фалиралия и профикал първоначалния джакпот черноборсаджия. Затова е и този реФ срещу златото, макар САЩ да държат (поне на хартия) най-големият златен резерв - все пак не са книжни пари, че да се печатат до откат, нали? Затова следва и Бретън-УУдс, затова и после Никсън отменя стандарта. Тук няма парадигми и конспирации - елементарно е, всъщнсот е много по-сложно да се обясни обратното, затова и се зимислят всякакви еквилибристики и милиони младежи се промиват ментално, за да са "гурута" и да реват срещу златото.

                Златото е пари - било е и винаги ще бъде и всеки трезвомислещ човек следва да си има малък хедж в него, както и в земя/имоти. Отбележи, че не казвам да набива всичко в злато, имоти, кеш, игрички на борсата и т.н., но да има нещичко, поне едни 5% да държи в злато за хедж!

                П.С. А лично за мен златото в шорт търм яде бой заради истерията по койншитнята - като гръмне там, пак ще се върнат в злато - за чините говоря - и ще има ръст. Лека и доходна от мен!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                  Верно само дали може да се набира извън саш?
                  пробвай с код +1 а ако не стане звънни на 112 и кажи да те прехвърлят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение

                    911
                    Верно само дали може да се набира извън саш?
                    Вся Власть Советам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                      Обаждам се че на уолл има бомба само да намеря тела
                      911

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                        Това е уникална глупост!!!
                        Що, аз донякъде съм на същото мнение. Което не означава, че сегашното положение не може ни докара катастрофа, но поне е отложена във времето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

                          предупредих ви че евреите че свалят злото от бомбата на 1256 ама вие си играете на борсички . хяхяхяхяхяхяххяхяяяяяяяяяяяяяяяяяяя
                          Обаждам се че на уолл има бомба само да намеря тела
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                            от долната бомба 4Н 1221 и тест на бомбата на 4н 1256 /КРАСОТА/ тука прибирам израелтяни . ако падне пак ще пусна за бруталното 1265

                            ХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ ЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
                            предупредих ви че евреите че свалят злото от бомбата на 1256 ама вие си играете на борсички . хяхяхяхяхяхяххяхяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Толкова ли е голямо егото ти, че те спира да говориш за нещата такива каквито са? Какво искаш да покажеш? Колко са ми куци трейдовете и колко си добър ти ли? Така да е.

                              Аз направих каквото можах, за да покажа колко струва "вашия бранш". Който е имал желание да го разбере, вече го е направил. Който не е - аз нямам какво повече да направя.

                              Пак казвам, че прогнозите тук не са ми били самоцел. Независимо къде ще е златото края на годината, моята задача е изпълнена.

                              В неделя ще опитам да кажа как ги виждам нещата малко по-подробно. А след това мога да се обърна към всеки, който иска да се противопостави на дезинформацията, да не позволява на нагледците и лъжците отново да градят имиджа си на разбирачи. Хубаво ще е да им напомня някой за какво посмешище са станали и колко ниско са падали.

                              И за да не е напърно офф - кратка насока:
                              С това движение златото прави може би най-сериозният си последен тест, за да потвърди дъното. За да успешен тестът, трябва да намери подкрепа някъде тук и другата седмица да направим нов връх над 1265. За момента разглеждам това като по-сериозен тест дори от нивото 1294. С други думи - ако златото ще прави ново дъно под 1214, досто по-вероятно е да е от 1265 отколкото от 1294.
                              И не забравяйте, че пазарът винаги има две посоки - каквото и да говорим. Пишат ми хора с ултра нагласи и много агресивно търгуване, а това никога ама никога не е добре за един акаунт.
                              По принцип, щеше да е хубаво просто твоят ТА да си съжителства мирно с всички останали. Но ти избра томахавката на войната. Както сам казваш, целта ти не е да покажеш, как с ТА се правят пари, а колко глупави са другите.

                              Коментар



                              • Толкова ли е голямо егото ти, че те спира да говориш за нещата такива каквито са? Какво искаш да покажеш? Колко са ми куци трейдовете и колко си добър ти ли? Така да е.

                                Аз направих каквото можах, за да покажа колко струва "вашия бранш". Който е имал желание да го разбере, вече го е направил. Който не е - аз нямам какво повече да направя.

                                Пак казвам, че прогнозите тук не са ми били самоцел. Независимо къде ще е златото края на годината, моята задача е изпълнена.

                                В неделя ще опитам да кажа как ги виждам нещата малко по-подробно. А след това мога да се обърна към всеки, който иска да се противопостави на дезинформацията, да не позволява на нагледците и лъжците отново да градят имиджа си на разбирачи. Хубаво ще е да им напомня някой за какво посмешище са станали и колко ниско са падали.

                                И за да не е напърно офф - кратка насока:
                                С това движение златото прави може би най-сериозният си последен тест, за да потвърди дъното. За да успешен тестът, трябва да намери подкрепа някъде тук и другата седмица да направим нов връх над 1265. За момента разглеждам това като по-сериозен тест дори от нивото 1294. С други думи - ако златото ще прави ново дъно под 1214, досто по-вероятно е да е от 1265 отколкото от 1294.
                                И не забравяйте, че пазарът винаги има две посоки - каквото и да говорим. Пишат ми хора с ултра нагласи и много агресивно търгуване, а това никога ама никога не е добре за един акаунт.

                                Коментар

                                Working...
                                X