IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Sakamano Разгледай мнение
    Ех, ако беше толкова лесно... Прочиташ една-две книжки, пробваш се месец-два на демо, после си откриваш реална сметка и си осигуряваш стабилен доход до живот. Да, ама така не става! Защото и другите трейдъри са чели същите книжки, или са ходили на същите уроци по технически анализ. И те са се научили да чертаят красиви тренд линии и други фигури, как трябва да купуват (или продават) щом някой индикатор подаде сигнал и че стоп лоса се поставя малко под линията на поддръжка, а тейк профита - малко под линията на съпротивление. Резултатът от тези уроци е голяма тълпа трейдъри, която действа еднотипно. Но във форекс търговията (както и във всяка друга търговия) не може всички да печелят - печалбата на един е загуба за друг. Обикновено печелят тези, които действат против тълпата.

    Някой беше сравнил форекса с хазарт. Със сигурност има поне една прилика - тълпа аматьори залагат срещу професионалисти - по-добре обучени и разполагащи с повече информация. Все пак има малък брой хора, които се препитават от хазарт. Както има и малък брой индивидуални трейдъри, които печелят от форекс.

    четох едно проучване за хазарта . форекса го разглеждат като хазарт защото е игра с нулева сума . да ама има комисионни и не е баш нулева. там се казваше колко играчи са печеливши. значи на покер 5% .на спортни залози 3% на форекс 0,4%. може би на покера са спаднали за 3-4 години .от преди толкоз е проучването.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kolojiko Разгледай мнение
      Аз познавам човек, който от 20 години с това се занимава и си печели човека. Аз лично се занимавам от 9 години и тая година съм си на печалба. Трябва много опит поне 10-12 години за да видиш всичко как и защо се случва. То това си е най-трудната работа, където аз поне съм виждал.
      Има печалба и печалба. Няма особен проблем човек да прави по 3-4% на година. Аз горе долу толкова си докарвам от кери трейд без нерви и почти без сделки. Ама то това не са печалби с които да се издържа човек.

      На всичките които се чудят - "Мога ли аз да не работя и да печеля от форекс" ще им кажа само едно нещо - не, не можеш. То затова всичките "майстори" пишат книги и правят курсове на които казват на другите как да печелят. Само където те си изкарват парите от книги и от курсове, не от форекс.

      Трябва опит таратанки, единственото окето човек научава с опита е как да не си изпуква сметката бързо, че да му остава надежда че ще направи големия удар - на късмет - не с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
        преди време бях направил следния експеримент на демото заредих го с 1 трилион евра и запо4нах да правя дълги и къси позиций на вси4ки валути който се котират в метатрейдъра като изобщо не гледах нито графики нито нищо просто едната двоика скъсявам другата удължавам примерно с обем 50-100 лота....е лека полека запо4нах да ги затварям една по една на + без зна4ение колко е примерно 5000,3000 пе4алба хареса ми сумата и затварям пак без да гледам графика.....вси4ки поръ4ки ги затворих на + зна4и ако имаш огромен капитал и идиот да си пак ще станеш милионер ако си играеш тука късо тука дълго и не ти трябва ама никаква техника
        Със сигурност ще станеш милионер, ако преди това си бил милиардер

        Коментар


        • Ех, ако беше толкова лесно... Прочиташ една-две книжки, пробваш се месец-два на демо, после си откриваш реална сметка и си осигуряваш стабилен доход до живот. Да, ама така не става! Защото и другите трейдъри са чели същите книжки, или са ходили на същите уроци по технически анализ. И те са се научили да чертаят красиви тренд линии и други фигури, как трябва да купуват (или продават) щом някой индикатор подаде сигнал и че стоп лоса се поставя малко под линията на поддръжка, а тейк профита - малко под линията на съпротивление. Резултатът от тези уроци е голяма тълпа трейдъри, която действа еднотипно. Но във форекс търговията (както и във всяка друга търговия) не може всички да печелят - печалбата на един е загуба за друг. Обикновено печелят тези, които действат против тълпата.

          Някой беше сравнил форекса с хазарт. Със сигурност има поне една прилика - тълпа аматьори залагат срещу професионалисти - по-добре обучени и разполагащи с повече информация. Все пак има малък брой хора, които се препитават от хазарт. Както има и малък брой индивидуални трейдъри, които печелят от форекс.

          Коментар


          • Има и печеливши

            Аз познавам човек, който от 20 години с това се занимава и си печели човека. Аз лично се занимавам от 9 години и тая година съм си на печалба. Трябва много опит поне 10-12 години за да видиш всичко как и защо се случва. То това си е най-трудната работа, където аз поне съм виждал.

            Коментар


            • Да, познавам се, макар и не чак добре Винаги печеля, просто играя със собствени пари и не продавам на загуба
              Тоест, правя малко сделки и ми е скучен, но пък скучна печалба няма, дори и да не голяма

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Нищо подобно не се иска, и с отдаденост и без отдаденост все ще губят. Това че ако някой си бил учил повече или бил стоял повече пред компютъра и тогава може би щял да печели са глупости. И да стои пред компютъра и да не стои, и да е учил и да не е учил все ще губи. то ако се печелеше от форекс големите банки щяха да печелят от него. Пък те дори не се занимават с тази игра - печелят само от това, че са маркет мейкъри на малоумниците които си губят парите.

                Валутните курсове са непредсказуеми. Непредсказеумост съчетано с висок ливърдиж си е рецепта за загуба.
                При всички загуби,виновна е алчността!!!Затова големите банки не могат да си позволят лукса да предоставят парите на какъвто и да е човек!!!И те така!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                  Преди доста време бях пуснал почти същия въпрос , дали някой знае някой който е на пазара повече от 3-4 години и да е на печалба от форекс - не намерих !!!!
                  Това стана като вица с извънземните. Всеки говори за тях, ама никой не ги е виждал.
                  http://trader-idimitrov.blogspot.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    Така е, строя си къща на спокойствие и не се занимавам с глупости. Всеки като е млад се опитва да промени света, да стане богат (милионер) до 30г.
                    Малцина успяват - въпреки че на старите пари (96г) си бях баш милионер.
                    Оставил съм на 20 годишните да се пробват с форекса.
                    Иска се отдаденост 24х7, здрави нерви и желязна дисциплина.
                    Нищо подобно не се иска, и с отдаденост и без отдаденост все ще губят. Това че ако някой си бил учил повече или бил стоял повече пред компютъра и тогава може би щял да печели са глупости. И да стои пред компютъра и да не стои, и да е учил и да не е учил все ще губи. то ако се печелеше от форекс големите банки щяха да печелят от него. Пък те дори не се занимават с тази игра - печелят само от това, че са маркет мейкъри на малоумниците които си губят парите.

                    Валутните курсове са непредсказуеми. Непредсказеумост съчетано с висок ливърдиж си е рецепта за загуба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                      Добре си ти беше в НИ, там поне контролираше нещата , а сега
                      Така е, строя си къща на спокойствие и не се занимавам с глупости. Всеки като е млад се опитва да промени света, да стане богат (милионер) до 30г.
                      Малцина успяват - въпреки че на старите пари (96г) си бях баш милионер.
                      Оставил съм на 20 годишните да се пробват с форекса.
                      Иска се отдаденост 24х7, здрави нерви и желязна дисциплина.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                        Ами има доста вярно в това твърдение, Spart.
                        акто и не съм убедена, че е достатъчно да имаш капитал, за да станеш много богат. Трябва и да умееш да го управляваш, този капитал. Както и да умееш да управляваш акаунта си във форекса.
                        http://forex-trade-orb.blogspot.com/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                          зна4и ако имаш огромен капитал и идиот да си пак ще станеш милионер
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • преди време бях направил следния експеримент на демото заредих го с 1 трилион евра и запо4нах да правя дълги и къси позиций на вси4ки валути който се котират в метатрейдъра като изобщо не гледах нито графики нито нищо просто едната двоика скъсявам другата удължавам примерно с обем 50-100 лота....е лека полека запо4нах да ги затварям една по една на + без зна4ение колко е примерно 5000,3000 пе4алба хареса ми сумата и затварям пак без да гледам графика.....вси4ки поръ4ки ги затворих на + зна4и ако имаш огромен капитал и идиот да си пак ще станеш милионер ако си играеш тука късо тука дълго и не ти трябва ама никаква техника
                            Вся Власть Советам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение
                              Можеш да я изтеглиш от тук.

                              Ако ти хареса (и не само на теб) и ти е била от полза, ще е справедливо и колегиално чрез официалният сайт, да преведеш сумата от $200 или $300 на автора.
                              10x. Ще споделя впечатления

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                                Т.к не намерих книгата в амазон, а само в някакъв сайт въпроса ми е откъде си я купил?
                                Можеш да я изтеглиш от тук.

                                Ако ти хареса (и не само на теб) и ти е била от полза, ще е справедливо и колегиално чрез официалният сайт, да преведеш сумата от $200 или $300 на автора.
                                Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                                Коментар

                                Working...
                                X