IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
    Аз не съм сигурен за нищо. Не знам какви са вероятностите за печалба, и не мисля че човек може да има предварително знание за това. Така че дори и да имам някакви надежди като цяло не ги вкарвам като променливи в решението какво да правя. Идеята е че следвам 4-5 дългосрочни теми, без особена връзка помежду им, които са сериозно подплатени фундаментално в дългосрочен период, но си нямам идея кога дали и с колко ще излеза напред.

    Просто мятам малко тук, малко там, малко на друго място, все някъде се залепя Висок риск в отделни малки позиции, позиции с ниска корелация на рисковете по между си. И тъй като риска за всяка отделна позиция е висок, потенциалната печалба както на всичко по отделно, така и на портфейла като цяло е доста висока. Но кое ще избие рибата и кое ще затворя на загуба си нямам идея предварително. Ако риска намалява го държа, ако се реализира и почне да ми влаче позицията надолу махам позицията. Няма постоянна доходност във времето, но когато изведнъж тръгнат нещата избива рибата.
    Точно същото правя и аз и от е извода че не мога да си ГАРАНТИРАМ дори и минимална доходност над лихвите за момента. Ако можех да я гарантирам би теглил кредити на макс защото щях да знам че мога гарантирано да вземем повече доходност отколкото бих плащал на депозитарите
    ПП: Къде са изчезнали всичките ти постове?
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Ами това е задача без решение- риска от зануляване се избягва с правилно подбран стоп, който е достатъчно далеч от текущите цени за да те изхвърля при шум на пазара, оттам нататък определяш залога, така че максималната загуба да е приемлива и се оказва, че потенциалната печалба ти в повечето случаи изглежда прекалено малка за да се занимаваш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        То ако става на въпрос, играта Ми е в пъти по консервативна от играта ТИ
        Аз купувам само неща за които съм сигурен поне на 90% че ще взема двойни пари. Единственото което не знам е кога това ще се случи и от там и вероятната ми годишна доходност. Ставало е за няколко месеца, понякога не става и за години, но поне знам че няма да загубя. Форекс и лост никога не съм ползвал. Понякога имам полугодия без сделка а се занимавам професионално с инвестиции. Останалото време не ми пречи да мечатая за система която да носи сигурни 10 % годишно. Намери ли я човек автоматино става най малкото милиардер.
        Аз не съм сигурен за нищо. Не знам какви са вероятностите за печалба, и не мисля че човек може да има предварително знание за това. Така че дори и да имам някакви надежди като цяло не ги вкарвам като променливи в решението какво да правя. Идеята е че следвам 4-5 дългосрочни теми, без особена връзка помежду им, които са сериозно подплатени фундаментално в дългосрочен период, но си нямам идея кога дали и с колко ще излеза напред.

        Просто мятам малко тук, малко там, малко на друго място, все някъде се залепя Висок риск в отделни малки позиции, позиции с ниска корелация на рисковете по между си. И тъй като риска за всяка отделна позиция е висок, потенциалната печалба както на всичко по отделно, така и на портфейла като цяло е доста висока. Но кое ще избие рибата и кое ще затворя на загуба си нямам идея предварително. Ако риска намалява го държа, ако се реализира и почне да ми влаче позицията надолу махам позицията. Няма постоянна доходност във времето, но когато изведнъж тръгнат нещата избива рибата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Така, както го описваш ми изглежда като нулева игра, аз имам предвид, че големите движения се дължат на няколко свръхволатилни дни, ако прибираш печалбите на 1/2 среднодневна волатилност губиш всички позитиви от тренда.
          Абсолютно си прав!
          Но в случая търся да взема максималното от тренда, а да намаля риска от зануляване на сметката до минимум. Освен това никога не бих си позволил въпросната сметка да е повече от 10% от капитала ми и то с минимум хедж от две валутни двойки за които си мисля че знам тренда
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
            Моята игра на форекс е тотално различна от това което прави стадото. Аз си броя глобалната експозиция, а не маржина. Т.е. като отварям позиция за 10000 единици валута, аз гледам цялата тази позиция да ми е малък процент от сметката. А влизам на ливъридж просто за да не вкарвам свеж кеш в позиции от които потеницалната печалба като процент е доста ниска. Така си прибирам кери трейда, който го заплащам реално само с маргинално увеличен риск, но не и с реални пари. Т.е. целта е да правя пари от риск, без да вкарвам пари, които си ги държа за акции, от където потенциалните печалби са значително по-високи.
            То ако става на въпрос, играта Ми е в пъти по консервативна от играта ТИ
            Аз купувам само неща за които съм сигурен поне на 90% че ще взема двойни пари. Единственото което не знам е кога това ще се случи и от там и вероятната ми годишна доходност. Ставало е за няколко месеца, понякога не става и за години, но поне знам че няма да загубя. Форекс и лост никога не съм ползвал. Понякога имам полугодия без сделка а се занимавам професионално с инвестиции. Останалото време не ми пречи да мечатая за система която да носи сигурни 10 % годишно. Намери ли я човек автоматино става най малкото милиардер.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              По принцип не пречи да открия позиция, без да се е закрила старата, но все пак в моя пример играя за 50 пипса при средна волатилност от 100. Значи трябва да добавим към сметката и евентуалния суап ако някои от сделките не се закриват автоматично в рамките на текущият ден остават за следващият ден .
              Така, както го описваш ми изглежда като нулева игра, аз имам предвид, че големите движения се дължат на няколко свръхволатилни дни, ако прибираш печалбите на 1/2 среднодневна волатилност губиш всички позитиви от тренда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Форекса е безмислен ако няма лост. Иначе просто си държиш парите в която валута те кефи
                При моя теоретичен пример да приемем че всеки пипс е долар.
                Така ако разполагам с примерно 500 долара и приемем че няма да ме удари каръщината да направя 10 поредни губещи сделки при вероятност 25% за всяка излиза че мога да реализирам печалба от 1800 долара или около 350% на тримесечие.
                Проблема е че фундаменталните причини за които си мисля са подобни на тези от твоя кери трейд. Разлики в лихвените нива или валути които се печатат срещу валути които не се печатат. При твоят пример ако просто съм открил една позиция е много вероятно изненадващо да се смени този фундамент или някакъв друг временен фактор да даде движение обратно на тренда от 500 пипса и докато се усетя сметката да е занулена. Плаващият стоп също е решение. но проблема е че той откъсва от принципа на математиеският модел. Единственото което може да се постави при евентуалната настройка на един робот е плаващ стоп на нула при достигане на таргета с цел изкарване на някой допълнителен пипс отгоре.
                Моята игра на форекс е тотално различна от това което прави стадото. Аз си броя глобалната експозиция, а не маржина. Т.е. като отварям позиция за 10000 единици валута, аз гледам цялата тази позиция да ми е малък процент от сметката. А влизам на ливъридж просто за да не вкарвам свеж кеш в позиции от които потеницалната печалба като процент е доста ниска. Така си прибирам кери трейда, който го заплащам реално само с маргинално увеличен риск, но не и с реални пари. Т.е. целта е да правя пари от риск, без да вкарвам пари, които си ги държа за акции, от където потенциалните печалби са значително по-високи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Грешиш в убедеността си за тренда, той е само вероятен и в идеята, че 70-75 % от сделките ще са печеливши при наличие на тренд, т.е. ако имаш действително 100 дневен тренд той най-вероятно няма да е равномерно разпределен, а продукт на най-волатилните 5-10 дни, другите вероятно са с нулев принос за тренда.
                  По принцип не пречи да открия позиция, без да се е закрила старата, но все пак в моя пример играя за 50 пипса при средна волатилност от 100. Значи трябва да добавим към сметката и евентуалния суап ако някои от сделките не се закриват автоматично в рамките на текущият ден остават за следващият ден .
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                    Грешиш в определянето на вероятността за тренда. Ако си СИГУРЕН на 75% в тренда просто можеш да откриеш постепенно позиция по тренда с 75% от позицията, която би открил при 100% сигурност - ако изобщо такова нещо съществува. И да не си играеш за по 50 пипса.
                    Форекса е безмислен ако няма лост. Иначе просто си държиш парите в която валута те кефи
                    При моя теоретичен пример да приемем че всеки пипс е долар.
                    Така ако разполагам с примерно 500 долара и приемем че няма да ме удари каръщината да направя 10 поредни губещи сделки при вероятност 25% за всяка излиза че мога да реализирам печалба от 1800 долара или около 350% на тримесечие.
                    Проблема е че фундаменталните причини за които си мисля са подобни на тези от твоя кери трейд. Разлики в лихвените нива или валути които се печатат срещу валути които не се печатат. При твоят пример ако просто съм открил една позиция е много вероятно изненадващо да се смени този фундамент или някакъв друг временен фактор да даде движение обратно на тренда от 500 пипса и докато се усетя сметката да е занулена. Плаващият стоп също е решение. но проблема е че той откъсва от принципа на математиеският модел. Единственото което може да се постави при евентуалната настройка на един робот е плаващ стоп на нула при достигане на таргета с цел изкарване на някой допълнителен пипс отгоре.
                    Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                    То това е разликата между валути и индекси - при индекси определянето на тренда може да е доста по-лесно и вероятността човек да е прав може да е доста по-висока. При валути е една тера инкогнита в 99,99% от случайте.
                    Индексите не ме кефят / прекалено много компании съдържат / а при акциите няма възможност за такива лостове каквито при валутите.
                    Last edited by Alonso; 04.09.2014, 13:05.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Въпрос към хората с математическо мислене:
                      Разделям една графика с ясно изразен тренд на достатъчно на брой отсеци. Стигнал съм до следния извод:
                      Ако предположим, че сме сигурни в даден тренд и откриваме произволен брой позиции ПО ТРЕНДА, то около 70-75% от тези сделки ще са печеливши.
                      С прости думи да приемем че сме сигурни в тренда на фундаментална основа .
                      При примерен спред от 2 пипса и дневна волатилност 100 пипса, откривам 100 произволни сделки с таргет и стоп 50 пипса./ примерно всеки ден в един и същи час за 100 дни/
                      70 печеливши сделки по 50 = 3500 пипса.
                      30 губещи сделки по 50 = - 1500 пипса
                      100 спреда по 2 пипса = - 200 пипса
                      Обща печалба 1800 пипса.
                      Греша ли някъде?
                      Уж никъде не грешиш. Само дето трейдерите не излизат на време от губеща позиция. А чакат "а дано пазара обърне движението в моя посока". И до като се усетят, не 50 пипса, ами всичко отишло в киреча.
                      http://georgipiskov.blogspot.com

                      Коментар


                      • Грешиш в убедеността си за тренда, той е само вероятен и в идеята, че 70-75 % от сделките ще са печеливши при наличие на тренд, т.е. ако имаш действително 100 дневен тренд той най-вероятно няма да е равномерно разпределен, а продукт на най-волатилните 5-10 дни, другите вероятно са с нулев принос за тренда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Въпрос към хората с математическо мислене:
                          Разделям една графика с ясно изразен тренд на достатъчно на брой отсеци. Стигнал съм до следния извод:
                          Ако предположим, че сме сигурни в даден тренд и откриваме произволен брой позиции ПО ТРЕНДА, то около 70-75% от тези сделки ще са печеливши.
                          С прости думи да приемем че сме сигурни в тренда на фундаментална основа .
                          При примерен спред от 2 пипса и дневна волатилност 100 пипса, откривам 100 произволни сделки с таргет и стоп 50 пипса./ примерно всеки ден в един и същи час за 100 дни/
                          70 печеливши сделки по 50 = 3500 пипса.
                          30 губещи сделки по 50 = - 1500 пипса
                          100 спреда по 2 пипса = - 200 пипса
                          Обща печалба 1800 пипса.
                          Греша ли някъде?
                          Грешиш в определянето на вероятността за тренда. Ако си СИГУРЕН на 75% в тренда просто можеш да откриеш постепенно позиция по тренда с 75% от позицията, която би открил при 100% сигурност - ако изобщо такова нещо съществува. И да не си играеш за по 50 пипса.

                          То това е разликата между валути и индекси - при индекси определянето на тренда може да е доста по-лесно и вероятността човек да е прав може да е доста по-висока. При валути е една тера инкогнита в 99,99% от случайте.

                          Коментар


                          • Въпрос към хората с математическо мислене:
                            Разделям една графика с ясно изразен тренд на достатъчно на брой отсеци. Стигнал съм до следния извод:
                            Ако предположим, че сме сигурни в даден тренд и откриваме произволен брой позиции ПО ТРЕНДА, то около 70-75% от тези сделки ще са печеливши.
                            С прости думи да приемем че сме сигурни в тренда на фундаментална основа .
                            При примерен спред от 2 пипса и дневна волатилност 100 пипса, откривам 100 произволни сделки с таргет и стоп 50 пипса./ примерно всеки ден в един и същи час за 100 дни/
                            70 печеливши сделки по 50 = 3500 пипса.
                            30 губещи сделки по 50 = - 1500 пипса
                            100 спреда по 2 пипса = - 200 пипса
                            Обща печалба 1800 пипса.
                            Греша ли някъде?
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                              Нямаш интерпретация за фактите - Дона правилно ти го е написал!

                              И аз ползвам такава система,но моделът на поведението ми няма нищо общо с това на търгуване по бъкет.

                              Примерно между 1.33 - 1.38 евро/долар купувах долари.А сега трупам левове,които в Деня Х според собствения ми анализ ще обърна пак в долари.

                              А и да кажа,че не познавам Карлос и за системата му знам от косвени източници и по това което е писал публично!

                              И мисля да завещая ноу-хауто си не на внуците,а на жена си!
                              Т.е. контриш тренда с надеждата, че все някога ще обърне, и ще излезнеш на +.
                              Ако съм те разбрал правилно и горното е вярно, мога да предположа, че го правиш с някаква заделена сума, която си прежалил, правиш го защото пазарите са ти нещо като хоби, но не си изкарваш парите от трейдинг. Ами ако приложиш същата систма при $/йена да речем и започнеш да купуваш йени при 80$ $/Йена, къде щеше да ти е сега сметката, на колко години ще затваряш позиция?
                              Да с достатъчно пари в сметката, може никога да не фалираш, но вероятността да видиш някакви пари в +, които са значими спрямо сметката е също толкова малка.
                              FinancialMarkets.Zone

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                                Само ми кажи кое точно не съм разбрал,
                                Нямаш интерпретация за фактите - Дона правилно ти го е написал!

                                И аз ползвам такава система,но моделът на поведението ми няма нищо общо с това на търгуване по бъкет.

                                Примерно между 1.33 - 1.38 евро/долар купувах долари.А сега трупам левове,които в Деня Х според собствения ми анализ ще обърна пак в долари.

                                А и да кажа,че не познавам Карлос и за системата му знам от косвени източници и по това което е писал публично!

                                И мисля да завещая ноу-хауто си не на внуците,а на жена си!
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X