IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
    рейндж е range - диапазон, от-до, примерно, за дневния курс това съвпада с диапазона минимум-максимум по японската свещ за деня.

    волатилността е "игривостта" на курса за деня в този диапазон. Със сигурност може и математически да се изрази, но не е това целта. Във волатилността аз виждам друго свойство - повторяемостта. Вече ти казах - начертай си потиковия ход на един курс за деня върху хартия. Избери си някакъв фрактал и провери каква повторяемост има всяко ниво.

    Е, при тази смазваща повторяемост, за какво ми е да гоня Михайля, като на всичкото отгоре, големите кочове непрекъснато се сритват и манипулират курса. Като направиш един прецизен технически анализ и му добавиш и фундаментални новини, какво остава от всичко това, ако днес някой е изманипулирал яко курса?

    Не загребвай мед от празна делва. Научи се да вземаш волатилността. Вече ти казах - аз съм винаги и отгоре и отдолу на курса - винаги е при мен. А когато слагаш (адски обосновани стопове, за да се пазиш) - винаги си при него. Слави има един виц по този повод.
    Абе ти всеки пост пишеш различни неща и измисляш нови дефиниции или виждаш нови свойства! Нека ти припомня:
    Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
    Волатилността трудно ще се разбере без да са разбрани понятията "диапазон" и "ход" на валутния инструмент. Когато те бъдат разбрани, волатилност е хода на валутната двойка в рамките на съответния диапазон. .
    Волатилността е ценово отклонение ТОЧКА! Няма какво се разбира рейндж или на къде отива цената! Все едно ми казваш за да разбереш какво са крушите трябва си наясно какво са ябълките!

    Другата ти част от поста става адски нелогична, но ще се опитам да ти отговоря!

    Каква последователност мога да изкарам за бъдещ фрактал, като той няма нищо общо с движението около фрактал в миналото?
    Любимяит ти фрактал може се пробие или да прави нон стоп фалшиви пробиви и
    по-двете посоки - да ще си там и от горе и от долу но и стоповете ти ще гърмят!
    Това ни казва за напред че всеки фрактал може се пробие или нон стоп да играе около него! Това за теб последователност ли е?!?

    Покажи ми само един регресивен анализ на фрактал и волатилност или ми покажи как се "взима волатилността" на боб ли да хвърлям или как не знам, някой да знае всеки момент за напред каква ще е волатилността?

    Виждам, че не коментираш за 3-ти път какво съм ти писал за Мартингейл явно се съгласяваш!
    Last edited by needtoknowmore; 14.10.2014, 18:31.
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
      бъркаш ценови с волатилност!
      рейндж е range - диапазон, от-до, примерно, за дневния курс това съвпада с диапазона минимум-максимум по японската свещ за деня.

      волатилността е "игривостта" на курса за деня в този диапазон. Със сигурност може и математически да се изрази, но не е това целта. Във волатилността аз виждам друго свойство - повторяемостта. Вече ти казах - начертай си потиковия ход на един курс за деня върху хартия. Избери си някакъв фрактал и провери каква повторяемост има всяко ниво.

      Е, при тази смазваща повторяемост, за какво ми е да гоня Михайля, като на всичкото отгоре, големите кочове непрекъснато се сритват и манипулират курса. Като направиш един прецизен технически анализ и му добавиш и фундаментални новини, какво остава от всичко това, ако днес някой е изманипулирал яко курса?

      Не загребвай мед от празна делва. Научи се да вземаш волатилността. Вече ти казах - аз съм винаги и отгоре и отдолу на курса - винаги е при мен. А когато слагаш (адски обосновани стопове, за да се пазиш) - винаги си при него. Слави има един виц по този повод.
      Не загребвай мед от празна делва!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BAD Разгледай мнение
        Женино,какви 50:50 шансове в рулетката бълнуваш?Къде забрави НУЛАТА?
        Явно го играе на бинарен принцип - ще спечеля или ще загубя! Защото черно,червено не калкулира зеленото на нулата
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Женино,какви 50:50 шансове в рулетката бълнуваш?Къде забрави НУЛАТА?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
            Ще се опитам да те опровергая и ще си публикувам отчета към края на годината

            17% печалба не е печалба по скоро е шум около нулевото ниво печалба +/-0

            целта за тази година ми е 100%, като се има предвид лятото каква суша беше
            Радвам се за теб.Ако приемем,че вече десета година правиш по над 100% въпроса е не дали са милиони а колко?
            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
              Волатилността трудно ще се разбере без да са разбрани понятията "диапазон" и "ход" на валутния инструмент. Когато те бъдат разбрани, волатилност е хода на валутната двойка в рамките на съответния диапазон. Т.е. цялото това ходене нагоре-надолу в рамките на минимума-максимума за дена. Начертай си го за един ден на хартия и веднага ще го разбереш. След това е съвсем просто да изчислиш колко често се случва. Подсказвам - без фрактали няма да се мине, нито без теория на игрите. Волатилността е толкова очевидна, че не са необходими никакви индикатори. Само предварително трябва да се направят сметките и да не забравяме ММ.



              Четеш повърхностно и с негативна нагласа. При това положение ти е трудно да разбереш, че става дума за различни тактики и концепции. Хедж, удвояване, стоп, волатилност ... - това са различни концепции и всяка има значение на мястото си. Всяка една концепция изисква време и осъзнаване.
              Не-колежке, върни се и виж какво си писала и това, което сега пишеш! Това, което пишеш сега е ценови рейндж!

              Волатилност е просто ценово колебание за кратък период от време - колкото по-голямо е колебание, толкова по-голяма е волатилността и обратното! Може да вляза по статистически и да ти кажа, че волатилността е разпределението на ценовият return и се мери, чрез стандартното отклонение на цената! Няма как да знаеш предварително интензитета, магнитута и силата на едно бъдещо движение! Това, че залагаш диапазон няма нищо, с една ценова волатилност!

              Гледай какво пишеш!

              Не само, че не гледам повърхностно, а точно обратното и не негативно, а чисто математически съм ти обяснил в предишни постове, но ти така умело се правиш на ударена:

              Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              А за "хеджирането" + Мартингейл съм писал долу, но кой да чете:
              Влизам дълго и късо в средата цел 20 пипса стоп пак 20 пипса за по лесно рискуваш/печелиш по 1% в нашит случай 1 долар и в простият ни пример спреда е 1:
              1-ва сделка - Печели дълго/губи късо - нетно си минус спреда = -2
              2-ра сделка - пак рискувам 1 долар за дълго, но на късо вече удвоявам - излиза пак дълго нетно съм - 1 и - спреда = -3
              3-та сделка пак дълго, 1 късо вече ти е 4 и пак удря дългото - нетно си - 3 и спреда = -5
              4-та сделка дълго пак 1 късо 8 удря дълго - нетно си - 7 и спреда = -9

              Като цяло си на зад 20 от, които 8 ти е спреда

              Идва 5-та сделка пак 1 дълго и 16 късо - удря късо и си нетно 15 и спреда

              Като дръпнем кетапа си нетно на 0 + 8 спред

              Излизаш на 0-та нетно в 4 сделка като в края и рискуваш 16% от капитала си

              Ами ако 4-та не ти излезе? На 5-та рискуваш 32, а на 6 64%, 7-ма вече няма!
              Проблема при теб е, че измисляш нов смисъл на точни понятия - както бъркаш ценови рейндж с волатилност! И знам, че ще кажеш да ама не, защото ти си мислиш какво е волатилност и си го налагаш спрямо разбиранията та ще ти го кажа с прост пример!

              Имаш два варианта, с твоят любим фрактал ти казва горна граница 200, а долна 100 цената е 150!

              Вариант А - цената прави 150,5, 152, 151,5, 152, 153 ..... и след 50 бара удря 200
              Вариант Б - цента прави 170, 150, 190, 130, 200

              Питанката се пита, кой вариант е по-волатилният(не те питам къде има волатилност - защото и на двете има)?!

              Ако си отговориш на това, ще видиш какви глупости пишеш!

              Пиша защото много зелени ще се вържат на нещата, които пишеш и ще се занулят за едното нищо! Лично към теб съм апатичен, дори ми е смешно какви бисери пишеш, трябва да има такива хора, като теб на пазарите, че иначе печалби нямаше да има, но всичко което пишеш е пагубно за зелените трейдъри ако тръгнат те четат!

              И ако все още мислиш, че си права кажи ми е един световен фонд/институция, която търгува без стоп, като "хеджира" с насрешна поръчка и най-вече ползва Мартингейл!
              Last edited by needtoknowmore; 14.10.2014, 12:59.
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                С риск да бъда оплют от корифеите в този форум.Да може да се печели от форекс между 6 и 18% годишно, Виж за тия бомбастичните % също мое само,че вероятноста от зануляване клони към 100% процента
                Ще се опитам да те опровергая и ще си публикувам отчета към края на годината

                17% печалба не е печалба по скоро е шум около нулевото ниво печалба +/-0

                целта за тази година ми е 100%, като се има предвид лятото каква суша беше

                Коментар


                • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                  Най-лесното е да се прогнозира волатилноста Аз са скромните си 8 години на пазара така и не разбрах как да я намеря предварително тази волатилност(с какви индикатори/методи), че и да я прогнозирам освен по линия на сериозните новини, а тя "колежката" я чуква с 90+%.... Дали да питам какво е волатилност - малко ще е през слънчев летен ден по обяд да питам абе какво е това слънчева светлина .....
                  Волатилността трудно ще се разбере без да са разбрани понятията "диапазон" и "ход" на валутния инструмент. Когато те бъдат разбрани, волатилност е хода на валутната двойка в рамките на съответния диапазон. Т.е. цялото това ходене нагоре-надолу в рамките на минимума-максимума за дена. Начертай си го за един ден на хартия и веднага ще го разбереш. След това е съвсем просто да изчислиш колко често се случва. Подсказвам - без фрактали няма да се мине, нито без теория на игрите. Волатилността е толкова очевидна, че не са необходими никакви индикатори. Само предварително трябва да се направят сметките и да не забравяме ММ.

                  Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                  Любимото ми е това със стопа - как ми изяжда стопа без остатък на 100%(как да има остатък като ще ми е изяден на 100%). А после прокламира "хеджинг" с насрещни поръчки със стоп и удовявания! !
                  Четеш повърхностно и с негативна нагласа. При това положение ти е трудно да разбереш, че става дума за различни тактики и концепции. Хедж, удвояване, стоп, волатилност ... - това са различни концепции и всяка има значение на мястото си. Всяка една концепция изисква време и осъзнаване.
                  Last edited by jenyna; 15.11.2014, 21:37.
                  Не загребвай мед от празна делва!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                    Не мога да повярвам как е възможно в един-единствен пост да се изпишат толкова глупости?!
                    И аз да се скъсам толкова глупости в един пост не мога родя, но явно, че "колежката" може, че и вдигна летвата!

                    Като изключим, че явно не прави разлика между фондов пазари валутен пазар всичко друго е част за темата с бисери!

                    Най-лесното е да се прогнозира волатилноста Аз са скромните си 8 години на пазара така и не разбрах как да я намеря предварително тази волатилност(с какви индикатори/методи), че и да я прогнозирам освен по линия на сериозните новини, а тя "колежката" я чуква с 90+%.... Дали да питам какво е волатилност - малко ще е през слънчев летен ден по обяд да питам абе какво е това слънчева светлина .....

                    Любимото ми е това със стопа - как ми изяжда стопа без остатък на 100%(как да има остатък като ще ми е изяден на 100%). А после прокламира "хеджинг" с насрещни поръчки със стоп и удовявания!

                    Карай трябва се дава път и на новаците с демота мислещи, че са хванали някой за шлифера ... Типично за новаците е да говорят за такива нещо, но уви нищо по линия парично управление пък психологията там тема табу

                    "Колежке", да бе си вложила тази енергия в един демо акаунт и да го бе вързала към myfxbook и след време да покажеш резултат! Ще ми е чудно да го видя!
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Не мога да повярвам как е възможно в един-единствен пост да се изпишат толкова глупости?!
                      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                        Като четох нещата за технически анализ ми направи впечатление, че някои от нещата не са верни даже от математическа гледна точка.
                        Завършил съм математическа гимназия и имам доста добри познания по математика.
                        Независимо от това се свързах с един мой познат голям математик и му занесох една от книгите за технически анализ той след една седмица ми каза че голяма част от нещата в книгата са абсолютни глупости.
                        Подозренията ти са са правилни. Т.н. технически анализ може да се характеризира с една дума "наукообразност", с цел баламите да си мислят, че нещо пропускат или не са научили. Освен това, тех. анализа е привнесено понятие от фондовата търговия, а случая с форекс съвсем не е такъв.

                        Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Темата валутна търговия FOREX технически анализ е доста упорита на първа страница във форума за съжаление!
                        Толкова комарджии на едно място дори в най-големите казина на Европа не съм виждал.
                        Българинът обаче е тъпо и упорито животно. НИКОГА няма да схване, че фарекса е чист комар.
                        Абсолютно правилно, но повечето"форекс търговци" и понятие си нямат как да го представят като комарджийска игра и затова не могат да загреят, че във всеки един момент то си е или "ези" или "тура".

                        Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                        фаоркса е като рулетката.в дъгосрочен план си на нула ако няма комисиони. тоест в дългосрочен план комисината изяжда всичко
                        Не е вярно. По-лошо е от рулетка и проблема далеч не е в комисионната или спреда. Например, великото правило да слагаш стоп, за да сведеш загубите до минимум, ти изяжда сметката без остатък със 100% вероятност (докато на рулетка вероятността все пак е 50 : 50).

                        Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                        Личното ми мнение е, че малък брой хора обират масата от дребни играчи. Дали са по-прозорливи или използват вътрешна информация не знам със сигурност.
                        Печели организатора.

                        Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                        И пак да питам има ли поне един човек от този форум дето да е спечелил в действителност?
                        Индиректен отговор - можеш ли от 6 (шест) кибритени клечки да направиш 4 (четири) триъгълника. Ако разбереш тази задача, със сигурност ще разбереш, че от форекс се пели и ще заподозреш как точно.

                        Първоначално изпратено от Графиките Разгледай мнение
                        Форекса е като ченч бюрата ....
                        Форекс няма общо с чейндж бюрата. Там се осъществява реална търговия (размяна) на валути. На форекс се "търгува" с курсове и индекси, като печели който познае курса. Но и това няма общо с търговия, а се нарича спекулация, при това - хазартна.

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        И втория начин е да се печели от волатилност.
                        Много перспективна идея, но в нея има много математика, статистика, програмиране и други хватки, които не могат да се научат и разберат за ден или година.

                        Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                        Обаче "най-хубавото" е, че като направиш няколко печеливши сделки, почти винаги изпълнението на поръчките от страна на брокера се променя и ти прибира паричките .
                        Търсенето на реномиран брокер е част от задачата на форекс иначе сметката ти е обречена.

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Аз това го търгувам когато очаквам че волатилността ще се засили. Т.е. играя за промяна на волатилността в посока нагоре. Много рядко с други думи защото е доста трудно да се предвиди с достатъчна убеденост че това ще се случи.
                        Волатилността е най-лесното нещо за предвиждане на форекс, защото има вероятност на се случи (в рамките на деня) около 93 - 97%. Но тази констатация не е достатъчна, за да се печели.

                        Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                        Търговията, на който и да е финансов пазар е игра на нулеви суми без значение дали е форекс, акции, бондове, стокови фючърси и пр.
                        Разликата между фондовия и валутния пазар е доста, доста съществена. Затова техническия анализ, разработван почти столетие за фондовия пазар, е съвсем слабо и малко приложим за форекс.

                        Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                        не познавам хора които печелят от форекс, но знам със сигурност, че има машини (сървъри) които носят доходи на собствениците си
                        Всяка, уважаваща себе си банка, търгуваща с валути, си има робот, който работи денонощно. А най-уважаваните наскоро отнесоха солидни глоби за манипулиране на форекс пазара.
                        Не загребвай мед от празна делва!

                        Коментар


                        • Знам за една кооперация, която произвеждаше по лиценз известна марка безалкохолно питие, но след известно време фалира - неразбории между кооператорите. От същата марка питие, една друга компания, печели милиарди долари всяка година, вече повече от 100 години. Същото е и с Форекс. Понякога се печели, друг път се губи. Някой печели, друг губи. Всеки трейдър понякога печели, друг път губи. Някои фалират и се отказват. Други са упорити и фалират многократно. Трети си изважда поучи и намира начин. Някои печелят с години без да губят. Но в крайна сметка, философски погледнато, всички ги очаква едно и също нещо.
                          Last edited by jenyna; 11.10.2014, 13:42.
                          Не загребвай мед от празна делва!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivandimitrov1024 Разгледай мнение
                            Според мен може да се спечели някой лев
                            С риск да бъда оплют от корифеите в този форум.Да може да се печели от форекс между 6 и 18% годишно, Виж за тия бомбастичните % също мое само,че вероятноста от зануляване клони към 100% процента
                            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivandimitrov1024 Разгледай мнение
                              Та последно, печели ли се от форекса или не
                              Ако питаш тези дето са губили какво очакваш ти кажат Питай тези, които печелят - ще се учудиш в обратната корелация на мненията
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Според мен може да се спечели някой лев
                                http://trader-idimitrov.blogspot.com

                                Коментар

                                Working...
                                X