IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В случая няма какво да се дефинира.
    Тези RSI не показват нищо. Някой може ли да покаже печеливша стратегия на RSI .
    Няма такава !
    Неможе да се търсят закономерностзакономерности в хауса.
    Форекс блог

    Коментар


    • По принцип, няма точна дефиниция от коя йерархия може да бъде една корекция след финализиране на тренд от произволна по -висока йерархия.
      Тогава остава да се действа на принципа на изключването.Т.е от коя не може да бъде, като започваме анализът от малкия към високия фрейм.Ползата за трейдъра е да се предпази от ранно влизане в позиция и защита от много губещи сделки.
      Например, в евро долар 1.1550 беше част от йерархията на седмичния фрейм, цената се възстанови до дневния фрейм, когато RSI(14) намери равновесие в 1.1830.Това можеше и да се достигне и от по-ниска йерархия, например 4 часова и респективно под 1.1830 и след пробива на 1'1500, вече да говорим за движение от още по-висока йерархия с цели към 1.1300 и т.н с краен таргет дъното от 1.05.
      Ако обаче мине над 1.1830-50 ще трансформираме случващото, че е част от вътрешната структура на покачването с дъно 1.0340 с критичното 1.15, което би запазило очакване, че премине ли над 1.1830-50 може да очакваме ръст към 1'25, а след това пробивайки 1'2750 и вече цел към 1.40.
      ​​​​​​Казано по друг начин, определянето на точната йерархия би позволило на един трейдър да коригира очакванията и да изтъргува в коректната посока наличните ценови модели, чрез точните и задължителни параметри на дадена търговска позиция.Това е едно от най-важните неща в търговията.
      ​​​​​
      ​​​
      (Изядох едно пакетче семки и сръбнах кен бира, докато Ви изчета споровете)
      Last edited by Staziss; 23.06.2018, 20:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


        Имам два въпроса тез системи как се представят при криптосите. И относно цикличността , в четирите случая при падаш пазар, при качваш се пазар , обръщане на тренда и при по- продължителна консолидация., като някои от тез състояния при криптосите са доста изразени. И настройките при тези случай.
        Не съм ги тествал, трудно се намира качествено хистори и във всички случаи то ще е за къси периоди. При криптото има големи разлики в котировките дори и между различните борси. Също така при криптото таксите и най-вече спредовете са доста високи. Допълнително пазара и борсите са нерегулирани, което е предпоставка за манипулации, крашове и най-обикновенно заграбване на койни и Фиат от хакери и скамери борси.

        Относно цикличността, всички печеливши системи които съм открил са по скоро трендове, краткосрочни и средносрочни. Там е работата че е лесно да определиш кога започва вероятен тренд но не и до кога ще има рейндж или къде ще се случи миин ревърсал. Изтествал съм 100тици контра трендове и рейнджови стратегии, но досега не съм видял дългосрочно печеливша такава.

        ​​​​
        Last edited by k_v_v_; 23.06.2018, 18:25.
        FinancialMarkets.Zone

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

          Не си никак прав за тия работи.
          Данните от предходните години са си много важни, ако беше казал преди 7-8 години, по можеше да има смисъл, но една година назад изобщо не е смислено. "Оптимизиран " за тогава значи кър фитнат за тогава, което не значи нищо хубаво за бъдещето. НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА тази работа.

          Пазара има цикличност, като циклите продължават с години понякога. 2017 беше доста слаба от към силни движения, затова и системата ти оживява. 2016 и 2015 бяха съвсем различни и имаше доста опасни за този тип системи.

          Такива логики има, аз такива ползвам. Не става дума за нещо, което всеки ден и месец е на печалба, виж такива няма. Говоря за системи, които да печелят добре дългосрочно и да не фалират при най-различни пазарни условия.

          Дай нещо смислено ако ще и 10-20% да прави но да е смислено и устойчиво.

          Имам два въпроса тез системи как се представят при криптосите. И относно цикличността , в четирите случая при падаш пазар, при качваш се пазар , обръщане на тренда и при по- продължителна консолидация., като някои от тез състояния при криптосите са доста изразени. И настройките при тези случай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение


            Картинки.......Без никаква стойност! Мога да ти ги нарисувам същите на Paint ако искаш....
            Това е несериозно. Тия басни за дългосрочните работещи експерти можеш да ги разказваш само на начинаещите форумци който се занимават със форекс/трейдинг от 2-3 месеца и не са помирисвали програмен код през живота си.

            Аз съм ти дал нещо реално и работещо!

            БОНУС!

            Реален работещ експерт, който от понеделник можеш да го пуснеш на една реална сметка и до средата на Юли може да изкараш някоя друга хилядарка без да си мръднеш пръста. От там нататък се оправяй и не ме занимавай с глупости.

            Това важи и за всички други които четат тук и само философстват празни приказки а насреща няма нищо.
            Зад моите "басни" има дългосрочни бектостевете с качествено данни и години реална верифициране от независима страна история (ако искаш ми виж предните постове, ако не, се прави на кон с капаци).

            От друга страна ТИ (не аз) предлагаш на потребителите на форума системи за продан, които "печелят",аз съм ти потенциален клиент за разлика от 99% от потребителите, а ти се опитваш да ме баламосваш по най-елементарен начин.

            "Понеделник можеш да го пуснеш на една реална сметка и до средата на Юли" всеки с малко повечко опит е наясно че такава извадка е недостоверна кратка и по този начин не се оценява система.

            Думите ти говорят за едно от двете неща или
            1. изобщо не си наясно как се оценяват и използват автоматизирани системи или
            2. умишлено подвеждащ потребителите с цел печалба.
            Няколко пъти те подканих да качиш бектестове и хистори на това което предлагаш, ти не го правиш и дори си забранил системата ти да се бектества преди 2017. От какво те е страх? Фактите накланят везната към точка 2
            Last edited by k_v_v_; 23.06.2018, 10:43.
            FinancialMarkets.Zone

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

              С това ли се издържаш? Покажи някоя дългосрочна сметка?

              Това, че ти не си открил такива не значи че ги няма

              Ето ти няколко примера:

              https://image.ibb.co/nQvns8/backtest.jpg
              https://image.ibb.co/i6ykeo/backtest_pro_trader.jpg
              https://image.ibb.co/cn6GkT/Cable_r_2.png
              https://image.ibb.co/kBykeo/gold_r_04.png

              Картинки.......Без никаква стойност! Мога да ти ги нарисувам същите на Paint ако искаш....
              Това е несериозно. Тия басни за дългосрочните работещи експерти можеш да ги разказваш само на начинаещите форумци който се занимават със форекс/трейдинг от 2-3 месеца и не са помирисвали програмен код през живота си.

              Аз съм ти дал нещо реално и работещо!

              БОНУС!

              Реален работещ експерт, който от понеделник можеш да го пуснеш на една реална сметка и до средата на Юли може да изкараш някоя друга хилядарка без да си мръднеш пръста. От там нататък се оправяй и не ме занимавай с глупости.

              Това важи и за всички други които четат тук и само философстват празни приказки а насреща няма нищо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                Аз се занимавам със трейдинг и със форекс от много години и знам че такива универсални системи не съществуват!

                Търговията със автоматизирани системи е процес при който е необходимо постоянно програмиране и периодично настройване на системите.
                И това може да го потвърди всеки човек (програмист) със опит на пазарите!

                Самия факт че хедж фондовете от типа на rentec.com имат цели екипи от програмисти, статистици и математици които работят на пълен работен ден е още едно доказателство!
                С това ли се издържаш? Покажи някоя дългосрочна сметка?

                Това, че ти не си открил такива не значи че ги няма

                Ето ти няколко примера:

                https://image.ibb.co/nQvns8/backtest.jpg
                https://image.ibb.co/i6ykeo/backtest_pro_trader.jpg
                https://image.ibb.co/cn6GkT/Cable_r_2.png
                https://image.ibb.co/kBykeo/gold_r_04.png
                Last edited by k_v_v_; 23.06.2018, 00:47.
                FinancialMarkets.Zone

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                  Не си никак прав за тия работи.
                  Данните от предходните години са си много важни, ако беше казал преди 7-8 години, по можеше да има смисъл, но една година назад изобщо не е смислено. "Оптимизиран " за тогава значи кър фитнат за тогава, което не значи нищо хубаво за бъдещето. НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА тази работа.

                  Пазара има цикличност, като циклите продължават с години понякога. 2017 беше доста слаба от към силни движения, затова и системата ти оживява. 2016 и 2015 бяха съвсем различни и имаше доста опасни за този тип системи.

                  Такива логики има, аз такива ползвам. Не става дума за нещо, което всеки ден и месец е на печалба, виж такива няма. Говоря за системи, които да печелят добре дългосрочно и да не фалират при най-различни пазарни условия.

                  Дай нещо смислено ако ще и 10-20% да прави но да е смислено и устойчиво.
                  Аз се занимавам със трейдинг и със форекс от много години и знам че такива универсални системи не съществуват!

                  Търговията със автоматизирани системи е процес при който е необходимо постоянно програмиране и периодично настройване на системите.
                  И това може да го потвърди всеки човек (програмист) със опит на пазарите!

                  Самия факт че хедж фондовете от типа на rentec.com имат цели екипи от програмисти, статистици и математици които работят на пълен работен ден е още едно доказателство!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                    Системата не показва резултати преди 2017 защото е оптимизирана да работи по актуалните параметри на пазара.
                    А преди 2017г. динамиката на цените беше съвсем друга поради ред причини. Така че тестването на този експерт на остарели котировки е напълно безсмислено упражнение. Той е оптимизиран да работи стабилно през следващите няколко месеца. После се пренастройва пак.
                    Нали не си мислиш че съществува някаква универсална търговска логика (грааала) която да работи от както съществуват пазарите??
                    Динамиката се променя постоянно......



                    Да имам и други системи. Кажи какво точно търсиш.
                    Но имай предвид че скалпиращите системи са най стабилни и съотношението риск/възвръщаемост при тях е винаги най добро.
                    От по дългосрочните системи не очаквай нищо повече от 15-20% годишно. А рисковете реално винаги си ги има и не може да бъдат избегнати по никакъв начин.
                    Не си никак прав за тия работи.
                    Данните от предходните години са си много важни, ако беше казал преди 7-8 години, по можеше да има смисъл, но една година назад изобщо не е смислено. "Оптимизиран " за тогава значи кър фитнат за тогава, което не значи нищо хубаво за бъдещето. НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА тази работа.

                    Пазара има цикличност, като циклите продължават с години понякога. 2017 беше доста слаба от към силни движения, затова и системата ти оживява. 2016 и 2015 бяха съвсем различни и имаше доста опасни за този тип системи.

                    Такива логики има, аз такива ползвам. Не става дума за нещо, което всеки ден и месец е на печалба, виж такива няма. Говоря за системи, които да печелят добре дългосрочно и да не фалират при най-различни пазарни условия.

                    Дай нещо смислено ако ще и 10-20% да прави но да е смислено и устойчиво.
                    FinancialMarkets.Zone

                    Коментар


                    • дайте алгоритми бре, на къвто ви е кеф алгоритмичен език, що се стискате ))) да оплакнем очото )))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                        "прогресивно-пирамидално усредняване" -дериват на мартингейл, само дето стъпката не е х2.

                        Всички подобни експерти ползват такива, никой не ползва чист мартингейл това не мислех, че е нужно и да го обсъждаме. Няма нужда да го пускам на демо виждам го какво прави, другото характерно за този тип системи, освен че зануляват сметките е че преди това правят 80-90% печеливши сделки. Затова начинаещите лапват кукичката и после олеле... Аз търгувам основно с автоматизирани системи. Напълно наясно съм с нещата. Имаш ли нещо с реален едж, което да не осреднява, да не е грид или скалпер?

                        Защо не върви тестера преди 2017 !?! Дай версия, която да работи предните години, да видим за какво става дума.


                        Системата не показва резултати преди 2017 защото е оптимизирана да работи по актуалните параметри на пазара.
                        А преди 2017г. динамиката на цените беше съвсем друга поради ред причини. Така че тестването на този експерт на остарели котировки е напълно безсмислено упражнение. Той е оптимизиран да работи стабилно през следващите няколко месеца. После се пренастройва пак.
                        Нали не си мислиш че съществува някаква универсална търговска логика (грааала) която да работи от както съществуват пазарите??
                        Динамиката се променя постоянно......



                        Да имам и други системи. Кажи какво точно търсиш.
                        Но имай предвид че скалпиращите системи са най стабилни и съотношението риск/възвръщаемост при тях е винаги най добро.
                        От по дългосрочните системи не очаквай нищо повече от 15-20% годишно. А рисковете реално винаги си ги има и не може да бъдат избегнати по никакъв начин.
                        Last edited by alphaomega; 22.06.2018, 22:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                          Значи викаш ако почна с 10 бона и ще стана милионер след 5 год, а след 20 най богатия човек на земята. И колко пари ще и искаш на тази система 50 кинта ?
                          Ако почнеш със 10К след 5г. може да имаш около 80-100К. а след 20г.......я камилата, я камиларя. (Надявам се че ме разбираш).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                            Аз имам няколко печеливши системи който съм ги автоматизирал и спокойно могат да печелят по 4-5% на месец и то при нисък риск. А ако увелича лотовете могат и по над 10% месечно да докарват. Вероятността човек да постигне такива резултати със ръчна търговия са много малки. Колкото и добър трейдър да си, винаги стават грешки. А и най малкото човек не може да следи пазара постоянно и винаги се изпускат възможности. Има и доста емоции който често провалят работата.
                            А автоматизираната система не прави грешки, няма емоции, и следи пазара във 100% от времето. Докато спите, системата прави пари вместо вас.

                            Ако някой се интересува от такива системи да пише. Продавам ги изгодно. Възвращаемостта на инвестицията е много добра и реално едвали има друга инвестиция която да се изплаща толкова бързо.

                            Мога да предоставя и пробна версия която да си я тествате на демо или на реална сметка във продължение на 2-3 седмици и сами да видите дали резултата ви устройва.
                            Значи викаш ако почна с 10 бона и ще стана милионер след 5 год, а след 20 най богатия човек на земята. И колко пари ще и искаш на тази система 50 кинта ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                              Хаха по читаво от това няма да намериш НИКЪДЕ! А нали знаеш че по принцип във търговията гаранция няма. Риск печели, риск губи. Ако искаш безрискова инвестиция слагай си парите на депозити и прибирай по 1 процент на година.

                              Или пък си търгувай ръчно ако смяташ че ще постигнеш по добър резултат от една автоматизирана система.

                              Експертите съм ги измислял и програмирал аз на 100%. (Програмист съм)

                              Тази система специално използва прогресивно-пирамидално усредняване и има заложени лимити. Така че няма нищо общо със мартингейл.
                              При мартигейл позицията се удвоява след всяка загуба. Съответно след 6-7 загуби си аут. А тука няма такова нещо.

                              Експерта работи. Пусни го на една демо сметка, и след 2-3 седмици коментирай. Щото иначе другото са празни приказки ей така да разлайваме кучетата.

                              "прогресивно-пирамидално усредняване" -дериват на мартингейл, само дето стъпката не е х2.

                              Всички подобни експерти ползват такива, никой не ползва чист мартингейл това не мислех, че е нужно и да го обсъждаме. Няма нужда да го пускам на демо виждам го какво прави, другото характерно за този тип системи, освен че зануляват сметките е че преди това правят 80-90% печеливши сделки. Затова начинаещите лапват кукичката и после олеле... Аз търгувам основно с автоматизирани системи. Напълно наясно съм с нещата. Имаш ли нещо с реален едж, което да не осреднява, да не е грид или скалпер?

                              Защо не върви тестера преди 2017 !?! Дай версия, която да работи предните години, да видим за какво става дума.



                              FinancialMarkets.Zone

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                                Добре де аз съм останал с впечатление за теб, че имаш знания като цяло, въпреки, че сме на различни мнения по някои работи.

                                Защо реши да предлагаш бот като този тук?

                                Матингейл нощен скалпер...ти ли си го правил или си го свалил от някой сайт?

                                1. Мартингейл системите фалират дългосрочно и са опасни за всеки акаунт
                                2. Вечер всички знаем какво става със спреда и там "дърво"

                                По назад от 2017.01 не ми даде да го пусна тестера, предполагам заради нещо в кода което сложено поради точка 1

                                Ако имаш наистина нещо читаво, аз наистина имам интерес, но заради подобни системи като горната индустрията има такъв имидж...
                                Хаха по читаво от това няма да намериш НИКЪДЕ! А нали знаеш че по принцип във търговията гаранция няма. Риск печели, риск губи. Ако искаш безрискова инвестиция слагай си парите на депозити и прибирай по 1 процент на година.

                                Или пък си търгувай ръчно ако смяташ че ще постигнеш по добър резултат от една автоматизирана система.

                                Експертите съм ги измислял и програмирал аз на 100%. (Програмист съм)

                                Тази система специално използва прогресивно-пирамидално усредняване и има заложени лимити. Така че няма нищо общо със мартингейл.
                                При мартигейл позицията се удвоява след всяка загуба. Съответно след 6-7 загуби си аут. А тука няма такова нещо.

                                Експерта работи. Пусни го на една демо сметка, и след 2-3 седмици коментирай. Щото иначе другото са празни приказки ей така да разлайваме кучетата.


                                Коментар

                                Working...
                                X