IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

    Можеш ли да кажеш какъв процент спрямо това проучване са професионални трейдъри, и най-вече какъв процент са про трейдъри/инвеститори, за които не всичко е логика и планове?
    не мога да ти кажа проценти
    идеята е описана в тази книга
    https://www.amazon.com/Tao-Jones-Ave.../dp/014007368X
    някъде в нея имаше статистика, но не е при мен в момента
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение

      Да спекулираш или инвестираш на валутните и фондовите пазари е едно , съвсем друго е да станеш жертва на измама . Темата е : Познавате ли хора които са спечелили от форекс ? Да , познавам . На мен самия от две години печалбите са ми по големи от загубите .
      и колко по-големи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
        Неморално и нестандартно не се припокриват в смислово отношение. Не говоря за еднаквост (в противовес на нестандартно), а за елементарна етика, т.е. за еднакъв критерий. Ако жертвата на измама според теб сама си е виновна, какво да кажем за жертвите на убийство, расова, полова или друга дискриминация? Вероятно и те сами са си виновни, защото им липсва определен тип култура?
        Обясни ми къде е кражбата и измамата в това да отидеш доброволно и да изтъркаш фишче?

        Отвори си любимия закон и ще видиш, че срещу тези два термина, стои определение - престъпление срещу собствеността, като ясно се говори за неправомерно отнемане на собственост, т.е. без съгласието на жертвата.

        Виждам, че не отговори на другите въпроси, но ще се радвам, ако наистина ми отговориш на този въпрос:
        Как се счита за кражба на националната лотария, след като "жертвата" доброволно е разменила правата си върху собствеността иначе казано парите, за да се сдобие с фиш, който е доброволно предоставен от другата страна срещу пари? Къде е кражбата? Сигурно ще кажеш, че това е измама - тогава кажи ми къде е казано, че всеки който ще си купи фишче, ще спечели и това е 100% гарантирано? Ако е така заявно, и лотарията не си изпълнява ангажимента, то тогава съм на 100% съгласен с теб, че е въвеждане в заблуда и че са ти взели неправомерно парите!
        Last edited by needtoknowmore; 15.04.2017, 18:02.
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

          има изследвания, които показват че някои инвеститори / трейдъри използват еднакво двете полукълба на мозъка си, а някои използват повече дясното, което е отговорно за креативноста, тоест не всичко е логика и планове
          Можеш ли да кажеш какъв процент спрямо това проучване са професионални трейдъри, и най-вече какъв процент са про трейдъри/инвеститори, за които не всичко е логика и планове?
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
            Неморално и нестандартно не се припокриват в смислово отношение. Не говоря за еднаквост (в противовес на нестандартно), а за елементарна етика, т.е. за еднакъв критерий. Ако жертвата на измама според теб сама си е виновна, какво да кажем за жертвите на убийство, расова, полова или друга дискриминация? Вероятно и те сами са си виновни, защото им липсва определен тип култура?
            Да спекулираш или инвестираш на валутните и фондовите пазари е едно , съвсем друго е да станеш жертва на измама . Темата е : Познавате ли хора които са спечелили от форекс ? Да , познавам . На мен самия от две години печалбите са ми по големи от загубите .

            Коментар


            • Неморално и нестандартно не се припокриват в смислово отношение. Не говоря за еднаквост (в противовес на нестандартно), а за елементарна етика, т.е. за еднакъв критерий. Ако жертвата на измама според теб сама си е виновна, какво да кажем за жертвите на убийство, расова, полова или друга дискриминация? Вероятно и те сами са си виновни, защото им липсва определен тип култура?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                Пак почваш с коментари стил хал хабер си нямам, но пък имам мнение по темата.
                Про трейдингът, за бележи казвам про трейдинг, е основан само на едно нещо - теория на вероятностите! Когато имаш план, който е с положително очакване, то не ти трябва нищо друго освен да го следваш.
                Комуникирам с про трейдъри, които търгуват на капиталовият, фючърсният и валутният пазар, както и комидити пазара общото между тях е именно такъв план и разбира се ликвиден пазар.

                Пробвай да се образоваш малко примерно гледай и чети тук, за такива трейдъри, който го карат на "интуиция":
                https://www.youtube.com/channel/UCdn...pAkATOiDsPhqcg
                http://tradingstory.com/playlist/
                https://www.amazon.com/Market-Wizard.../dp/1118273052

                Задай си един елементарен въпрос Уорън Бъфет на интуиция или план го кара, последните 50 години?
                Хайде да не кажеш той Бъфет е един, ще вкараме Бен Греам, Карл Айкън, Богъл, Рей Далио, Грос и т.н. - същият въпрос и те ли го карат на интуиция или на план?

                ПП Блябля, имам още надежда за теб - вече виждам определен модел в твоята риторика. Щом не можеш да отговориш на няколко обективни и елементарни въпроси, то ти сменяш темата стил "отсрещната страна нищо не знае, аз съм все още висша инстанция", - тази информация е видимо конфликтна за твоето възприятие и противоречи на твоите виждания, но не можеш да я обориш защото дълбоко си съгласен с нея. Трябва се научиш да се бориш с когнитивният дисонанс като да приложиш критично мислене, а не като сменяш темата - пробвай някой път може да се окаже, че това ще ти помогне в твоето развитие и така да обогатиш другите около теб
                има изследвания, които показват че някои инвеститори / трейдъри използват еднакво двете полукълба на мозъка си, а някои използват повече дясното, което е отговорно за креативноста, тоест не всичко е логика и планове
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Обяснил съм го по различен начин специално за теб като на 4 годишен, как другите разбраха, а ти все не разбираш - дали няма да е зле да търсиш проблема в себе си?

                  Само ми е чудно, след като неволята няма да оправи над 3/4 от БГ с никаква финансова култура и тези, които търкат фишчета от сутрин до вечер, то ти как предлагаш, че ще се реши проблема? Ако пак не си разбрал въпроса ще се опитам да намеря време и да ти го обясня като на 3 годишен.

                  ПП Сега разбирам, че обичаш да се поставяш в рамки, я със закон, я с речник - това за теб явно са абсолютни величини, нищо че историята показва, че са тотално преходни. Надявам се един ден да започнеш да прилагаш критична и креактивна мисъл и да мислиш отвъд рамките. И като си говорим за рамки, кои според теб финансово грамотните или финансово не грамотните, както бачкаторите и предприемачите, мислят извън рамките? Ако искаш мога по генерално да те питам и стил 4 годишен да разбере или както казваш ти баба ти да вдене - успешните или неуспешните мислят извън рамките?
                  Last edited by needtoknowmore; 15.04.2017, 13:31.
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Нтнм, ако разбираш нещо, можеш да го обясниш с прости думи и примери, така че и баба ти да вдене. Няма смисъл от разбирачески напъни, целящи "ограмотяване". Очевидно е кой извърта - с хъс спориш с тълковния речник и със закона относно елементарни и еднозначни дефиниции.

                    Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                    Финансовата неграмотност си има цена, и тя трябва да бъде платена - 400 милки дори е малко. Трябва няколко милиарда, за да почне масата да се осъзнава.
                    По този начин разсъждава некоректният механик, докато ти оправя колата за двойно повече пари - такса "техническа грамотност". Доста хора по лични наблюдения са се плъзнали по тази наклонена морална плоскост, удряща директно по основата на обществото - доверието.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

                      Прав си за това.
                      Според мен малкият брой хора които печелят от форекс това са хора с силна интуиция.
                      Всички други икономисти, финансисти, математици, програмисти и т.н. губят защото форекс е чиста случайност и може да бъде побебен само от човек с силна интуиция.
                      Какво е точно интуиция не мога да обясня но го знам за себе си.
                      Дали може да се тренира интуицията също не знам сега се опитвам да го тренирам.
                      Пак почваш с коментари стил хал хабер си нямам, но пък имам мнение по темата.
                      Про трейдингът, за бележи казвам про трейдинг, е основан само на едно нещо - теория на вероятностите! Когато имаш план, който е с положително очакване, то не ти трябва нищо друго освен да го следваш.
                      Комуникирам с про трейдъри, които търгуват на капиталовият, фючърсният и валутният пазар, както и комидити пазара общото между тях е именно такъв план и разбира се ликвиден пазар.

                      Пробвай да се образоваш малко примерно гледай и чети тук, за такива трейдъри, който го карат на "интуиция":
                      https://www.youtube.com/channel/UCdn...pAkATOiDsPhqcg
                      http://tradingstory.com/playlist/
                      https://www.amazon.com/Market-Wizard.../dp/1118273052

                      Задай си един елементарен въпрос Уорън Бъфет на интуиция или план го кара, последните 50 години?
                      Хайде да не кажеш той Бъфет е един, ще вкараме Бен Греам, Карл Айкън, Богъл, Рей Далио, Грос и т.н. - същият въпрос и те ли го карат на интуиция или на план?

                      ПП Блябля, имам още надежда за теб - вече виждам определен модел в твоята риторика. Щом не можеш да отговориш на няколко обективни и елементарни въпроси, то ти сменяш темата стил "отсрещната страна нищо не знае, аз съм все още висша инстанция", - тази информация е видимо конфликтна за твоето възприятие и противоречи на твоите виждания, но не можеш да я обориш защото дълбоко си съгласен с нея. Трябва се научиш да се бориш с когнитивният дисонанс като да приложиш критично мислене, а не като сменяш темата - пробвай някой път може да се окаже, че това ще ти помогне в твоето развитие и така да обогатиш другите около теб
                      Last edited by needtoknowmore; 15.04.2017, 10:47.
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
                        Замени думата интуиция с знания и опит . Ти кои искаш да те оперира , някои опитен хирург или някои с интуиция . Спекулирането е занаят и се изисква време и усилия за да се усвои .
                        Това е абсурдно заключение в стил нийдтуноумор. И той се опитваше да прокарва някакви подобни аналогии с тениса, чиято неуместност е очевидна и дори не си струва усилието да обяснявам защо.

                        Коментар


                        • Замени думата интуиция с знания и опит . Ти кои искаш да те оперира , някои опитен хирург или някои с интуиция . Спекулирането е занаят и се изисква време и усилия за да се усвои .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                            Сърцето ми се къса като гледам как форекс брокерите и фирмите за бързи кредити обират бедното българско население, а в същият момент политиците на правят нищо за да спрат този грабеж.
                            Прав си за това.
                            Според мен малкият брой хора които печелят от форекс това са хора с силна интуиция.
                            Всички други икономисти, финансисти, математици, програмисти и т.н. губят защото форекс е чиста случайност и може да бъде побебен само от човек с силна интуиция.
                            Какво е точно интуиция не мога да обясня но го знам за себе си.
                            Дали може да се тренира интуицията също не знам сега се опитвам да го тренирам.
                            Форекс блог

                            Коментар


                            • Нека ти дефинирам какво имаше предвид колегата. На Запад също се търкат билети но за да си увеличиш богатсвото. Демек там хората не са на прага на бедността и да хвърлят последните си пари за билетчета. Заплатите са от хиляда и нагоре. Едно е да взимаш 2000 евро и да дадеш 5 евро за билети ей така за тръпката пук каквото стане,друго е да си на 500 лева и да даваш всеки ден по 5 лева за да станеш милионер и да си оправиш живота. Ето тук идва ниската култура на българина. Другото е че теглиш бързи кредити за да си купиш новият Iphone за 1500 кинта на 20% лихва, а да изкараваш мижеви пари само да си гъзар е още един белег за нашето общество. Или пък всички гъзари зели си лъскави лимузини каращи ги на газ и взели ги втора ръка само за да ги видим кои са. Бил съм в страни където хората могат да карат всякакви коли малки, големи, лъскави или не и пак са 100 пъти по богати от нашите с черните си лимузини. За какво търкат билети? Да си купят и те,само,че глупаците не осъзнават,че така хранят добре смазаната машина.Я отиди до офиса на националната лотария да видиш какви коли седят при нея, от над 200 000 и нагоре купени с надеждите на хилядите бедни едвам свързващи двата края но даващи си и последните пари за надеждата за бързо забогатяване. И Аз искам самолет и 100 метрова яхта но съм реалист и знам,че това няма да стане с удар от тото и всеки месец да отделям огромни суми за една надежда,ами ще ги пренасоча в нещо което може да ми генерира доходност не от днес а утре,а постепено във времето.
                              Форекс и инвестирането в акции както всяко едно нещо са доброволен акт. Никой не ти е насочил пистолет в главата и да ти казва взимай кредити или слагай 1000 евро в нашият брокер.

                              Коментар


                              • Лека-полека почваш да разбираш. Има схеми за 5 лева, има и за 5 млрд. Т.е. за всекиму според "финансовата грамотност".

                                След като развенчахме безсмислената квалификация "финансова грамотност", се хващаш за друга спасителна лодка - емоциите. Т.е. нова залъгалка, с която да отречеш фактите.

                                Ногу ме изкефиха разсъжденията ти за разум, емоции и грамотност, хихи.

                                Коментар

                                Working...
                                X