IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
    Грамотността от какъвто и да било тип няма общо със склонността на даден човек да се вързва или не на измами. Първосигнална реакция е да стигнеш до заключението, че някой е тъп или неграмотен, защото се е доверил. Медоф без съмнение е навързал само неграмотни циганета от гетото...
    Да ти дават огромна доходност, без ясен value preposition дали за Madoff, дали за някой инвеститор в MBOs/MBSs, или малко БГ вариант като SCI или със скорошните пирамиди ... си прав е емоционален проблем. Кажи ми грамотността с емоция или разум е свързана?
    Чудно ми е как финансово дисциплиниран човек, ще даде примерно 100к без да наясно за къде ги дава точно парите си и да няма достъп до тях - нали си спомняш как работят пирамидите?
    Не казвам, че някой е тъп защото се доверил - просто емоцията му е притъпила рационалните решения. Това, което казвам, е че финансово дисциплиниран човек ще се отдава на емоцията и респективно на всякакви схеми за бързи и лесни пари, в пъти по-малко от такъв, който не е.

    Вземи някой self madна-т милионер предприемач/инвеститор и въпреки рискът, който е поемал в редицата проекти, който е правил, чудно ми е дали през уикендите ходи до Вегас да удвоява богатството си играейки черно/червено или цял ден търка фишчета на powerball?

    Да върнем малко тема - не случайно има value investors и аматьори - едните не се отдават над емоцията, другите се отдават над емоцията. Защо Бъфет не се е вързал примерно на Madoff? Защо Michael Burry е продавал CDS-и когато другите са купували?

    Пак ще се повторя, това че има някой дадена думичка пред името, която показва някакво акедемично ниво, по абсолютно никакъв начин не означава, че е професионалист в това, което прави и най-вече че има финансова/инвестиционна грамотност/култура.

    Madoff е затрил милиарди именно на фонд мениджери на пенсионни фондове, същите тези мениджери, които масово не могат да бият пазара - но пък Бъфет и компания като него постоянно бият пазара! Същите тези мениджери са в бизнесът на комисионните, а не в бизнесът на генерира на нова стойност!

    Надявам се да направиш правилните изводи от този пост!
    Last edited by needtoknowmore; 12.04.2017, 12:25.
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Грамотността от какъвто и да било тип няма общо със склонността на даден човек да се вързва или не на измами. Първосигнална реакция е да стигнеш до заключението, че някой е тъп или неграмотен, защото се е доверил. Медоф без съмнение е навързал само неграмотни циганета от гетото...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
        Когато визираш собствените си мнения, вече е самоирония...

        Ако в думите ти имаше поне малко истина, то в държавите с "финансово грамотно" население би трябвало да няма лотарии, форекс залози, бързи кредити, пирамиди и тн. Знаем, че това не е така, следователно финансовата грамотност няма връзка в случая. Сигурен съм, че доста хора с икономическа култура търкат билетчета.

        За пореден път правиш обидни обобщения, без дори да осъзнаваш, че така преди всичко се излагаш.
        Чудно ми е защо все го вадиш мнение от висша инстанция без да прилагаш грам промисъл и самоанализ?
        Човека по-долу писал как "обират бедното българско население" - за тази генерализация нищо не казваш, но пък реши се заяждаш щото правя "самоирония"(как се получи тази самоирония, само ти знаеш) с неговите думи, wtf?

        За напред като се вадиш като мнение от висша инстанция моля те хващай поне малко от контекста - защото щеше да разбереш, че не изказвам фактологическо лично мнение, а ирония към откровено безсмислена теза. Ако исках да вадя лично фактологическо мнение, щях да ти кажа, че едва 35% от българите имат според последно проучване финансова грамотност - http://www.investor.bg/drugi/128/a/s...amotni-206367/

        Ако запада е толкова изключително финансово културен, нямаше книгите за финансова култура и грамотност да са тотални бестселъри! Според последното проучване в САЩ половината от населението не може да покрие със собствени средства непредвиден разход от 500 долара, а нашите баби тука дава по десетки хиляди левове на мнимите тел. обирджии - ей това и за ирония минава, а направо пълна трагедия.

        Може ли да ми кажеш, коя е тази държава с изключително висока финансова грамотност и какъв процент спрямо БВП докарва от залози?

        Финансово културен човек и дипломиран икономист са 2 коренно различни понятия.

        Също така няма да е зле да знаеш, че не прибягването до даден финансов продукт те прави финансово грамотен, а именно как го използваш!
        Не стават фаловете по пътищата заради колите, а заради хора зад кормилото!
        Кой според теб е финансово грамотен, този който взима кредит за да купи актив, който покрива разходите + солиден буфер, или онзи който взима кредит за пасив?
        Кой е финансово културен този, който взима отново кредит за активи и надгражда или този който стой далече от такива продукти?

        Така, че преди да го вадиш мнение от висша инстанция, чети и вникни в контекста иначе ще свалиш така или иначе ниското нивото на тази тема!
        Last edited by needtoknowmore; 12.04.2017, 09:28.
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
          Когато визираш собствените си мнения, вече е самоирония...

          Ако в думите ти имаше поне малко истина, то в държавите с "финансово грамотно" население би трябвало да няма лотарии, форекс залози, бързи кредити, пирамиди и тн. Знаем, че това не е така, следователно финансовата грамотност няма връзка в случая. Сигурен съм, че доста хора с икономическа култура търкат билетчета.

          За пореден път правиш обидни обобщения, без дори да осъзнаваш, че така преди всичко се излагаш.
          а БЕ, МОМЧЕ НЕ СМЕ В 19 ВЕК. ТАМ Е МЕЧТАТА ВИ НА ВАС. КОН ЗА КОКОШКА ЛИ Е ПО СПРАВЕДЛИВО ИЛИ НАЙ ДОБЛИЖАВАЩИЯТ СЕ ДО СЪВЪРШЕНИЯ ПАЗАР, ВАЛУТНАТА ДВОЙКА ЕВРО/ДОЛАР !????

          ТИ ЗНАЕШ ЛИ КАКВО ЗНАЧИ СЪВЪРШЕН ПАЗАР ИМАШ ЛИ НЯКОЯ КНИГА ПРОЧЕТЕНА, НЯКОГА НА ТЕМАТА !??

          Веднага, ти споделям печеливша стратегия !?? Искаш ли ?? Имам и много прост робот, които също спечели пари вече!???

          Сутрин, като отвори ЛОНДОН, колко МИЛИАРДА ВЛИЗАТ НА ПАЗАРА И ОТ КЪДЕ, АКО ТОВА РАЗДВИЖВА ПАЗАРА И СИ В ДНЕВНАТА ТЕНДЕНЦИЯ ОТ НЯКОЛКО ДЕНА, ИМАШ ШАНС КОИТО Е НАД 80-90 % ЗА ПЕЧАЛБА!??? Но има още правила, които ще ти спестя ..



          НО ИМА И ТЪРГОВЦИ КАТО Е-БАТ -СЕДЕФЧО, НИСЕ РОКИЕ, ТЕ ИМАТ НИКОВЕ В ТОЗИ САЙТ !!!!

          ПИТАЙ ТЯХ ..КАК СЕ ВАДЯТ ПАРИ ОТ ФОРЕКС !??

          Коментар


          • Когато визираш собствените си мнения, вече е самоирония...

            Ако в думите ти имаше поне малко истина, то в държавите с "финансово грамотно" население би трябвало да няма лотарии, форекс залози, бързи кредити, пирамиди и тн. Знаем, че това не е така, следователно финансовата грамотност няма връзка в случая. Сигурен съм, че доста хора с икономическа култура търкат билетчета.

            За пореден път правиш обидни обобщения, без дори да осъзнаваш, че така преди всичко се излагаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

              Иронията е, че човек, който не разбира смисъла на речникова статия, изказва мнение, засягащо интелекта на цял народ...
              Интересното е, че човек, който използва думата ирония в изречение, не вдява иронията в друг пост ...
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                Вземи образовай това бедно българско население...
                Иронията е, че човек, който не разбира смисъла на речникова статия, изказва мнение, засягащо интелекта на цял народ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                  А не ти ли е жал как НАЦИОНАЛНАТА ЛОТАРИЯ ги обира ежедневно като им продава лъжи и мечти???? 400 милки обраха от народа. тия парички сега са в някой олигарх и ги харчи по любовници, острови. А беднят българин отново го духа, но сам си е виновен ,че е прост като галош!!!!
                  Финансовата неграмотност си има цена, и тя трябва да бъде платена - 400 милки дори е малко. Трябва няколко милиарда, за да почне масата да се осъзнава.
                  По някакъв изкривен начин това е необходимо, за да разбере, че мечтите за милиони, които му продават за 1-2 лева, реално му удрят джоба стотици пъти по толкова.
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                    Сърцето ми се къса като гледам как форекс брокерите и фирмите за бързи кредити обират бедното българско население, а в същият момент политиците на правят нищо за да спрат този грабеж.
                    А не ти ли е жал как НАЦИОНАЛНАТА ЛОТАРИЯ ги обира ежедневно като им продава лъжи и мечти???? 400 милки обраха от народа. тия парички сега са в някой олигарх и ги харчи по любовници, острови. А беднят българин отново го духа, но сам си е виновен ,че е прост като галош!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                      Сърцето ми се къса като гледам как форекс брокерите и фирмите за бързи кредити обират бедното българско население, а в същият момент политиците на правят нищо за да спрат този грабеж.
                      Вземи образовай това бедно българско население, бедно на финансова грамотност, пък после може и да не ти се къса сърцето.

                      Само за спорта ще ми кажеш ли как го ограбват и с какви методи - заплашват го с пистолет, нож, тежка физическа щета и т.н. за да подпишат този доброволен договор, и след това ми е чудно как насилствено им взимат парите?
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Сърцето ми се къса като гледам как форекс брокерите и фирмите за бързи кредити обират бедното българско население, а в същият момент политиците на правят нищо за да спрат този грабеж.
                        advokatfilipova.eu

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ainvest Разгледай мнение

                          Да, вече съм направил два вида ЕА, които при бектеств последните години имат средно 80% успеваемост. Имам и един конкретен със 100% за последните 2 или 4 години, не помня точно, при него проблема е, че условията за да влезне в сделка се срещат по-рядко и че трябва да имаш пари в сметката за да покриваш временния минус. Но в крайна сметка таргета винаги е ударен.
                          Колегата @k_v_v_, ме подсети, че забравих да пиша за това.
                          Както и той ти каза, успеваемостта не е абсолютно никакъв фактор, трябва да гледаш отново успеваемостта, но това е само едната част от уравнението. Другата е средна печалба в пипсве.

                          Т.е. 80% на средна печалба от 20 пипса и средна загуба от 100 пипса .... ясно, че си в батака.
                          Винаги калкулираш winning % спрямо средна печалба в пипсове!
                          Ако имаш повече от 1 цел, то калкулираш % на 1-ва по средна печалба на 1-ва, същото за 2-ра и можеш да видиш в портфейла си, че дадена валутна двойка е по оферта да е с 2 цел, друга да е с единична и това да е 1-ва или 2-ра и т.н.
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ainvest Разгледай мнение

                            Да, вече съм направил два вида ЕА, които при бектеств последните години имат средно 80% успеваемост. Имам и един конкретен със 100% за последните 2 или 4 години, не помня точно, при него проблема е, че условията за да влезне в сделка се срещат по-рядко и че трябва да имаш пари в сметката за да покриваш временния минус. Но в крайна сметка таргета винаги е ударен.

                            Колкото до концепцията на Матеев - мен тя ме насочи да направя точно тези ЕА. Дали съм я разбрал както той е искал да я обясни - не знам. Може и да е някаква моя интерпретация. Общо вето това, което правя е да видя дали при дадени условия, ако влезна в сделка е по-вероятно да се случи първо tp или sl. След това от резултатите има начини да се филтрират и някои от загубите.

                            Според мен може да се натрупа опит. Може би не толкова диркетно с ползването на ЕА, а покрай създаването му и разглеждането на историята на пазара. Не знам защо, но доста от съветите, които се дават из интернет и по уебинари и семинари и т.н. е хората да си изградят стратегия и да я тестват на живо. За мен това е ненужно, предвид, че има налична историта на пазара и дори да не можеш да си направиш ЕА, можеш ръчно да бектестваш. Така доста по-рано можеш да видиш кога и защо не ти работи стратегията и да я усъвършенстваш.

                            Като цяло не държа някой да ми даде ЕА, който да печели милиони, а ако някой иска да сподели опит. Например - как да разбера, че стратегията вече няма да работи. Звучи доста диркетно, но може би има нещо, което да ти подскаже. Примера, който дадох с ЕА, който работи в последните да кажем 4 години, годините преди това е бил на малка загуба или на 0. Може би е трудно да се каже какво променя пазара и как се отразява това на дадена стратегия, но тук изглежда има хора с опит, които биха дали малко акъл
                            Струва ми се че се движиш в грешна посока високата успеваемост обикновено е свързана с непремерен риск и безконтролни загуби. Най-важното нещо е да контролираш загубите. Стоповете са напълно задължителни! Добрата система може да има и само 20-30 % успеваемост.

                            Доста експерти сами минали през ръцете и доста графики са ми видели очите, така че мога да те насоча кое работи и с кое няма смисъл да си губиш времето.

                            Пиши ми ако искаш в скайп k_v_v_ за да обсъдим нещата, ако ти се пишат експерти, ще си бъдем взаимно полезни.
                            Last edited by k_v_v_; 06.04.2017, 11:11.
                            FinancialMarkets.Zone

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ainvest Разгледай мнение

                              Да, една от стратегиите например съм я ограничил да не работи първия четвъртък и петък на всеки месец заради данните от USA. Друго, което правя е гледам разликата между две МА в момента на влизане в сделка и по този начин мога да отсявам "със сигурност лоши" и "със сигурност печеливши" сделки. По средата са смесени печеливши и губещи сделки. Като цяло по време на бектеста си правя csv-та, които ги слагам в ексела и почвам да гледам. Но са много параметри по които може да се гледа. Например не се бях сещал да проверявам по кое време на деня се влиза в сделки. Мерси за отговора и насоките.

                              Бладогаря и на prectical за отговора!
                              За повече променливи, можеш да пуснеш регресивен анализ на 2 или повечко и по-бързо да работиш. Като цяло рафинирането на бектест резултат си иска своето.
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                                Стратегиите, които са писани за мен винаги имат Print опцията на резултата да го вади в ексел спрямо начин, които искам. От там насетне правиш рафиниране на резултата - като удобен инструмент за това са Pivot table-те. Трябва да имаш максимално много параметри, че да можеш много добре да рафинираш нещата. Прост пример, може да се окаже, че от 00 до 8 сутринта да се дъни, или пък в определени дни. Може да се окаже, че ако махнеш даден филтър резултата може да е по-добър - примерно Stop and Reverse на обратен сигнал, може да ти намали броя сделки, и печалба, но пък може ти увеличи печелившата серия и всичко това, ако го вкараш в динамично парично управление да ти донесе много по-добра доходност или съща сходна доходност с много по-малък DrawDown.
                                Да, една от стратегиите например съм я ограничил да не работи първия четвъртък и петък на всеки месец заради данните от USA. Друго, което правя е гледам разликата между две МА в момента на влизане в сделка и по този начин мога да отсявам "със сигурност лоши" и "със сигурност печеливши" сделки. По средата са смесени печеливши и губещи сделки. Като цяло по време на бектеста си правя csv-та, които ги слагам в ексела и почвам да гледам. Но са много параметри по които може да се гледа. Например не се бях сещал да проверявам по кое време на деня се влиза в сделки. Мерси за отговора и насоките.

                                Бладогаря и на prectical за отговора!

                                Коментар

                                Working...
                                X