IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако търсиш оправдание , ще намериш оправдание .Ако търсиш възможност ще намариш възможност . То пък ще се окаже че нямаш късмет . По добре стои някъде на заплата .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от representjah

      Е как да не си заслужава, виж цифрите какво казват - след 20 години ще имаш два милиона двеста и шестнайсет бона. Ако някой има подобна стратегия и няма 1 000 лева, да ми пише. С удоволствие ще му помогна, само срещу 500К след 20 години:
      1000
      1500
      2250
      3375
      5062,5
      7593,75
      11390,63
      17085,94
      25628,91
      38443,36
      57665,04
      86497,56
      129746,3
      194619,5
      291929,3
      437893,9
      656840,8
      985261,3
      1477892
      2216838
      това е ако не харчиш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
        Ако можеш да правиш 50 процента годишно с 1000 лева , ще можеш и с 10 или 20 хиляди .важното е да можеш да ги правиш , парите ще дойдат .
        ами ако нямаш 20 000

        Коментар


        • Ако можеш да правиш 50 процента годишно с 1000 лева , ще можеш и с 10 или 20 хиляди .важното е да можеш да ги правиш , парите ще дойдат .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Не знам каква е статистиката, но ако от останалите 20%, които не са на загуба 90% правят печалби годишно между 0 и 2% от капитала си, тогава просто не си заслужава времето и усилията.
            а ако си "експерт" и правиш 50% на година ама капитала ти е 1000 лева дали си заслужава усилията

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Според мене трябва да дефинираме успех. Имаш предвид успех във форекса, за което наистина трябва доста късмет. Всеки успех, който отива много над средностатистичкото постижение изисква късмет.
              Според мен се разбрахме и без да стигаме до трудната част - достатъчно широка, но и достатъчно конкретна дефиниция на успеха.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от representjah
                Можеш ли да постигнеш максимума на физиката ти - разбира се, аз съм поел по този път, но просто ще си остана ограничен от качествата ми - с къси крайници и уви, нито бягането/бързината нито скокове са ми силата. Но виж, с вдигането на тежести и тежки физически упражнения съм доста по-добре.

                Всичко обаче, което е свързано с мозъка и заучаване на модели - като музика/изкуство/шах и всякакви подобни всеки може да стане изключително добър с целенасочена практика. Пробвал съм със свирене на инструмен за една година, всеки ден по един час, знам какви резултати съм имал. Всеки може да се научи, да стане на едни прилично/средно ниво,въпреки, че никога не съм имал чувство за ритъм, нито ми е интересна музиката. Отказах се по съвсем различни причини - а именно с времето започнаха болки в пръстите и кокалчетата, което пречеше на физическите ми занимания.
                Има друг голям проблем с тези умствени умения - те са не трансферуеми. Ако си добър играч на шах, си добър играч на шах. Нищо по-вече. Това не те прави по-добър математик или по-добър стратег. Ако можеш да помниш по 800 числа, това не ознчава, че можеш да помниш голям брой на думи, можеш да боравиш само с числа и толкова. Ако можеш да редиш купче рубик за 5 секунди, не те прави сръчен в ръцете - просто можеш да редиш купче за 5 секунди. Така, че човек трябва да е много внимателен какво ще избере, защото всичко това изисква огромни усилия/ресурси ако иска да бъде на топ ниво, и има не по-вече от 4-5 опита в живота си.
                Много хора ще ти кажат, че не е така. Дори Стив Джобс казва, че калиграфитята, с която се е занимавал, май само няколко месеца като студент, му е повлияла после при дизайна на Епъл.

                За физическите упражнения, също не е лошо да упражняваш неща, в които не си много добър. Ако практикуваш пилатес или йога после на щангите ще дигаш повече. Предполагам, заради подобрената координация на цялата мускулатура.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                  Мнее, променят се измеренията и хоризонтите, по които измерваш успеха.

                  Жените и до ден днешен взимат средно по-малко от мъжете. Или са некадърни, или са жертва на исторически детерминирани предразсъдъци, т.е. имали са нещастието (от гледна точка на заплащането) да се родят жени.

                  Със сигурност образованието помага, но е преди всичко проксимален фактор. Много хора с образование едва кретат в живота, както и обратното.
                  Според мене трябва да дефинираме успех. Имаш предвид успех във форекса, за което наистина трябва доста късмет. Всеки успех, който отива много над средностатистичкото постижение изисква късмет.

                  Но иначе, като се има предвид, че ние хората сме като цяло сравнително мързеливи и недисциплинирани, ако човек си наложи малко повече самодисциплина и положи повече усилия, има гомяма вероятност да има по-голям успех от средния, сравнено с други хора в подобна на него ситуация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Ако направиш MBA в Harvard ще имаш повече късмет
                    Мнее, променят се измеренията и хоризонтите, по които измерваш успеха.

                    Жените и до ден днешен взимат средно по-малко от мъжете. Или са некадърни, или са жертва на исторически детерминирани предразсъдъци, т.е. имали са нещастието (от гледна точка на заплащането) да се родят жени.

                    Със сигурност образованието помага, но е преди всичко проксимален фактор. Много хора с образование едва кретат в живота, както и обратното.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                      Късметът в най-общ смисъл е в основата на всеки успех, докато хазартът е залагането на игри на късмета. Има значителна разлика.
                      Ако направиш MBA в Harvard ще имаш повече късмет

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

                        Реално процента на губещите е 99.96 % т.е. печелившите са 0.04% т.е. на 10 000 трейдъра има само 4 печеливши.

                        Задайте си въпроса има ако в цяла България има 20 000 човека които се занимават с форекс колко от тях печелят.


                        Не знам каква е статистиката, но ако от останалите 20%, които не са на загуба 90% правят печалби годишно между 0 и 2% от капитала си, тогава просто не си заслужава времето и усилията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                          ]Щом за успеха в едно нещо късмета е едно от най-важните неща значи това е игра на късмета т.е. ХАЗАРТНА ИГРА.
                          Късметът в най-общ смисъл е в основата на всеки успех, докато хазартът е залагането на игри на късмета. Има значителна разлика.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

                            Реално процента на губещите е 99.96 % т.е. печелившите са 0.04% т.е. на 10 000 трейдъра има само 4 печеливши.

                            Задайте си въпроса има ако в цяла България има 20 000 човека които се занимават с форекс колко от тях печелят.


                            Тва кой ти го е казал? Амренският поп ли. Дай някакво доказателство от източник и ще и повярвам повече,а тия прикази от интернет една баба кво била казала няма даже и да ги коментирам. А Матев като е толкова успял да е жив здрав да си харчи парата, не от сутрин до вечер да натяква къв успешен бизнесмен е, щото куче което лае не хапе

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Статията казва, че 80% са направили загуби. Не казва колко са около нулата или малко над нея.
                              Реално процента на губещите е 99.96 % т.е. печелившите са 0.04% т.е. на 10 000 трейдъра има само 4 печеливши.

                              Задайте си въпроса има ако в цяла България има 20 000 човека които се занимават с форекс колко от тях печелят.



                              Форекс блог

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                1. ЗНАНИЯ
                                2. ОПИТ
                                3. КЪСМЕТ
                                Щом за успеха в едно нещо късмета е едно от най-важните неща значи това е игра на късмета т.е. ХАЗАРТНА ИГРА.

                                Интересно ми е как едни и същи хора в една тема пишат че форекс не е хазарт и че форекс брокерите не трябва да бъдат регистрирани по закона за хазарта.
                                Тези същите хора пишат след 2 месеца че форекса си е хазартна игра.
                                Форекс блог

                                Коментар

                                Working...
                                X