IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
    Е това е супер глупост незнам кой си е направил труда да го мисли това
    де да знам брокерите са си пуснали за "успеха" на retail трейдърите щом е в техен ущърб е плюс за брокера, как брокера ше изпуска такива бонуси .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      я скивайте тука една стъкмистика от Interactive brokers

      https://www.interactivebrokers.com/d...arebrokers.php

      Die von forexmagnates.com zur Verfügung gestellten Daten beinhalten alle anfallenden Gebühren.

      то малко форматирането е тъпо но печалба загуба се вижда не са чак 95% но пак преобладават загубилите
      Е това е супер глупост незнам кой си е направил труда да го мисли това
      advokatfilipova.eu

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение

        Например условие: Ако цената е под SMA(14) - платформата прави покупка на 1 лот и слага stop за profit и loss Х пипа от цената?
        Чудя се - това възможно ли е?
        Ами не е възможно в този случай стопа ще ти затваря към 70 % от отворените позиции
        това съм го пробрал добре че беше дамо на демо на МТ5
        А и каъв стоп и профит ще сложиш на равни или на ралични нива
        Ако го играеш на малки разлики най вероятно ще изгубиш
        Ако го играеш на големи примерни на 3% разлика вероятноста е 50 на 50 но тук може да чакаш дни да видиш ко ще стане с позицията ти и си сметни дали марджин кола няма да затвори преди стопа
        advokatfilipova.eu

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
          ми хубаво вече достатъчно беше казано тука, давай там да те видим след 2/3 години къде си с тоя форекс
          те онея от LTCM бяха математици и икономисти с нобелови награди и пак глътнаха вода, та кво остава за retail treder
          Точно факта, че не съм LTCM ми е плюса. За малките риби никой не го е грижа.

          Имаше едни миниятюрни рибки, дето се прикачват към акулите (или други големи риби)
          и се хранят от остатъците на акулата. Даже май се хранеха от остатъците между зъбите на акулите. Много съм зле с биологичните видове, признавам. Ама примера остава.
          Естествено, идеята е да си тея рибки, дето са в симбиоза с акулите, а не планктон за китовете

          От големите може да обираш трохи, и те няма да те накажат, защото няма да забележат. В момента мога да източвам поне по няколко хиляди евро на месец от фирмата с фалшиви billables, поради простата причина, че ако сметките са за под 10-15€ парчето, никой няма да му пука да се занимава да разглежда какво точно значи бла-бла-нещи си fee.
          Ама недей на мен да вярваш - виж в щатите имаше преди няколко години случай на един осъден, защото е откраднал няколко милиона долара от големите корпорации, като им е изпращал сметки за по $10-50. И тея корпорации са си плащали, въпреки че не са знаели за какво плащат, порадо пристата причина, че на никой не му се е занимавало да разглежда всяка 1 от 17000 сметки на месец.

          Така де, закони не искам да нарушавам и не искам да влизам в сивото. Но надявам се обосновах тезата "защо е възможно retail" да спечелиш от фх.

          А за годинките...ще поживеем - ще видим.

          Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
          Ех, колко рИване те чака .............. !
          Дано , само, и други да не реват покрай теб.........накрая.
          Недей с лошо, колега. Идеята е точно другите да ревнат
          Last edited by vankata23; 29.03.2015, 05:10.
          #dagoduhatbednite

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            Да, автоматиката е безгрешна на анализа на датата, ама не може да включи фундаменталния анализ. Затова, може би по-скоро alert, отколкото автоматична търговия би направило нещата
            Явно играчите се сменят, играта не хаха
            Ех, колко рИване те чака .............. !
            Дано , само, и други да не реват покрай теб.........накрая.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
              Да, автоматиката е безгрешна на анализа на датата, ама не може да включи фундаменталния анализ. Затова, може би по-скоро alert, отколкото автоматична търговия би направило нещата
              Явно играчите се сменят, играта не хаха
              ми хубаво вече достатъчно беше казано тука, давай там да те видим след 2/3 години къде си с тоя форекс
              те онея от LTCM бяха математици и икономисти с нобелови награди и пак глътнаха вода, та кво остава за retail treder

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                Колега кат те гледам ама едно към едно като, това което правех и аз на времето В Metatrader има автоматика, прогамирай си там на воля езика mql4 не е сложен другия mql5 е малко по-advanced..... после като навъртиш малко загуби, защото автоматиката не може да покрие всичко, ше ти писне и ше се преместиш при индексите и тва е
                Да, автоматиката е безгрешна на анализа на датата, ама не може да включи фундаменталния анализ. Затова, може би по-скоро alert, отколкото автоматична търговия би направило нещата
                Явно играчите се сменят, играта не хаха
                #dagoduhatbednite

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                  Много благодаря за информацията.
                  Мога да си играя и анализирам с дни Мога ли да попитам - ако намеря сет от индикатори, който да ми харесва - възможно ли е да наглася платформата автоматично да купува/продава?

                  Например условие: Ако цената е под SMA(14) - платформата прави покупка на 1 лот и слага stop за profit и loss Х пипа от цената?
                  Чудя се - това възможно ли е?
                  Колега кат те гледам ама едно към едно като, това което правех и аз на времето В Metatrader има автоматика, прогамирай си там на воля езика mql4 не е сложен другия mql5 е малко по-advanced..... после като навъртиш малко загуби, защото автоматиката не може да покрие всичко, ше ти писне и ше се преместиш при индексите и тва е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                    Ако правилно съм те разбрал искаш да превърнеш данните от 1 минутна в 15 минутна

                    вземаш първия бар, опен на първия ти е опен и на по-големия фреим, само че трябва да стартираш от кръгъл час, ако тръгнеш от 04:53 няма да ти излязат сметките, броиш 15 бара и на 15-я клоуз ти става клоус и на 15 минутната, от всички 15 бара най-големия хай ти става хай за 15 минутния бар и респективно най-ниския лоу от всички минутни ти става лоу за 15 минутния бар. проблема е ако има липсващи данни или пазара затвори в някакво междинно време примерно по коледа затваря на обяд, от там нататък тръгват на криво данните, затва следя часа ако се промени часа спирам бара до тука вместо до 15 и почвам да формирам нов бар, тея данни също можеш да си ги извадиш и от МТ4 и МТ5 директно в csv формат в какъвто фрейм искаш. в платформите се показва винаги цена продава, незнам бид или аск е това, но е по-ниската от двете
                    Много благодаря за информацията.
                    Мога да си играя и анализирам с дни Мога ли да попитам - ако намеря сет от индикатори, който да ми харесва - възможно ли е да наглася платформата автоматично да купува/продава?

                    Например условие: Ако цената е под SMA(14) - платформата прави покупка на 1 лот и слага stop за profit и loss Х пипа от цената?
                    Чудя се - това възможно ли е?
                    #dagoduhatbednite

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                      Update след края на втората седмица.




                      Важно: Имам един въпрос и много се надявам, да може някой да ми отговори.
                      Искам да си играя с big data, backtests тоя weekend.
                      Имам цялата дата по минути - open bid/ask close bid/ask

                      Та въпроса ми е - искам използвам тези числа да направя open bid/ask close bid/ask за по-голяма графика. Да речем 15 мин.
                      Как го калкулират брокерите това в платформата.
                      Средното на последните 15 open bid/ask и средното на последните 15 close bid/ask
                      Или го смятат min (bid ) ; max(ask) или по друг начин?

                      Благодаря предварително!
                      Ако правилно съм те разбрал искаш да превърнеш данните от 1 минутна в 15 минутна

                      вземаш първия бар, опен на първия ти е опен и на по-големия фреим, само че трябва да стартираш от кръгъл час, ако тръгнеш от 04:53 няма да ти излязат сметките, броиш 15 бара и на 15-я клоуз ти става клоус и на 15 минутната, от всички 15 бара най-големия хай ти става хай за 15 минутния бар и респективно най-ниския лоу от всички минутни ти става лоу за 15 минутния бар. проблема е ако има липсващи данни или пазара затвори в някакво междинно време примерно по коледа затваря на обяд, от там нататък тръгват на криво данните, затва следя часа ако се промени часа спирам бара до тука вместо до 15 и почвам да формирам нов бар, тея данни също можеш да си ги извадиш и от МТ4 и МТ5 директно в csv формат в какъвто фрейм искаш. в платформите се показва винаги цена продава, незнам бид или аск е това, но е по-ниската от двете

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                        Всеки си има глава на раменете, напрактика като купуваш акций, дялове или една компания или пък стартираш бизнес, някой гарантира ли ти нещо. Гледаш история как се представя търговеца и сам си преценяваш, със сигурност, ако някой има поне година с някакъв устойчив ръст и горе долу гладка графика очевидно е по-наясно от останалите, а ако нямаш опит, може би е по-добре да дадеш парите на няколко човека сред най-добрите да ти ги управляват. Реално ако памаджията трябва да ти покрива загубите, за кво му е да се занимава с тебе, отива в банката тегли кредит при 7% лихва и си ги инвестира сам в себе си, ама дори и аз не съм си повервал чак толкова .
                        а гледам история ала бала глусти, гледам графиката и ако ми изнася теереезз и влизам с надолу главата ... преценява се риск мриск и айдее няма кво повече - ама ако това, онова ако сега понеже от долу отгоре ако се замислиш и отиде ...

                        Коментар


                        • Update след края на втората седмица.

                          Базово ниво - 100 : 100
                          Максимална стойност - 115 : 112
                          Минимална стойност - 96.3 : 97.2
                          Средна стойност - balance end of day / 7 days - 103 : 104
                          Край на седмицата: 104: 104

                          Резултатите от предната седмица са първите, резултатите от сегашната вторите. в болд
                          Изглежда, че нещата са сравнително под контрол. Намалих риска и загубите бяха нищожни, с изключение на една глупост, когато прекаленно много повярвах и увеличих стоп-лосс-а (Там загубих 8 единици от 100-те базови). Сметката излезе, ама преди да излезе ми удари стопа Сега от тук натам има два варианта - или правя по-дълбок стоп, или по-къс, за да няма удари като тоя - 8от100. Решил съм да следам стратегията - > май ще бъдат по-късти стоповете, и няма да ги увеличавам по никое време.

                          Реално погледнато съм доволен, сметката се увеличава - бавно, но славно. Точно като девиза ми в живота "напред и нагоре". Изненадвам се колко много е приложим във валутната търговия.

                          Може да постна още един update, преди края на днешния ден, понеже имам една къса на GBPUSD.

                          Общо взето - за половин месец - никога не съм бил с повече от 3.7% от парите ми назад, реално за този период съм направил 4% ROI. 4% са доста малка цифра, на фона на колегата в дргугата тема (60% за ден), но аз съм доволен на "напред и нагоре". Без спайкове, че не искам да си тровя здравето.


                          Важно: Имам един въпрос и много се надявам, да може някой да ми отговори.
                          Искам да си играя с big data, backtests тоя weekend.
                          Имам цялата дата по минути - open bid/ask close bid/ask

                          Та въпроса ми е - искам използвам тези числа да направя open bid/ask close bid/ask за по-голяма графика. Да речем 15 мин.
                          Как го калкулират брокерите това в платформата.
                          Средното на последните 15 open bid/ask и средното на последните 15 close bid/ask
                          Или го смятат min (bid ) ; max(ask) или по друг начин?

                          Благодаря предварително!
                          Last edited by vankata23; 27.03.2015, 19:51.
                          #dagoduhatbednite

                          Коментар


                          • Всеки си има глава на раменете, напрактика като купуваш акций, дялове или една компания или пък стартираш бизнес, някой гарантира ли ти нещо. Гледаш история как се представя търговеца и сам си преценяваш, със сигурност, ако някой има поне година с някакъв устойчив ръст и горе долу гладка графика очевидно е по-наясно от останалите, а ако нямаш опит, може би е по-добре да дадеш парите на няколко човека сред най-добрите да ти ги управляват. Реално ако памаджията трябва да ти покрива загубите, за кво му е да се занимава с тебе, отива в банката тегли кредит при 7% лихва и си ги инвестира сам в себе си, ама дори и аз не съм си повервал чак толкова .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                              Незнам, но не му е нужно да знае, щото единия акаунт следи сделките и ги прилага за другия. Вероятно знае кой го следи и накрая по бонуса разбира евентуално кой с кви обеми е играл, но може и да превеждат парите в неговата сметка то това вече е въпрос на вътрешна организация. Някой ПАММ системи позволяват да копираш едновременно много търговци, така че вероятно част от парите се превеждат към неговата сметка. То якото ше е да ти се лепне някой шейх и да реши да рискува малко джобни 10 милиона и да се надрискаш като удариш два поредни стопа
                              най добре е да не знае с кви суми играе, а само с неговите си там малките и после бонусите лудница .... ааа шейховете те направо са се лепнали при печатницата не си играят на некви памове
                              и кво начи аз копирам 3/4 пама за хедж и онея действат, а кат загубят парите да се опраам нали ??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                                да бе да светнах се, взимаш си пуканки сядаш пред телевизора и Памаджията на царевицата кърти пари а той знае ли кой с кви пари влиза там при него ?
                                Незнам, но не му е нужно да знае, щото единия акаунт следи сделките и ги прилага за другия. Вероятно знае кой го следи и накрая по бонуса разбира евентуално кой с кви обеми е играл, но може и да превеждат парите в неговата сметка то това вече е въпрос на вътрешна организация. Някой ПАММ системи позволяват да копираш едновременно много търговци, така че вероятно част от парите се превеждат към неговата сметка. То якото ше е да ти се лепне някой шейх и да реши да рискува малко джобни 10 милиона и да се надрискаш като удариш два поредни стопа

                                Коментар

                                Working...
                                X