IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    един въпрос към трейдърите, защо не търгувате фючърси, акции, опции а форекс?
    защото или не ги разбират и ги е страх или са мазохисти и им се губят пари

    Коментар


    • един въпрос към трейдърите, защо не търгувате фючърси, акции, опции а форекс?
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
        Винаги като напиша нещо важно и троловете пускат 20 мнения за да отиде това дето съм го написал на трета страница.
        Така се опорочва целият форм и всички теми но какво да се прави.
        Едно от най-важните неща които трябва да разберете е че форекс брокерите имат далавера от нови и нови трейдъри.
        Те знаят че свеки нов трейдър губи цялата си сума пари.
        Затова и форекс брокерите пускат токова много банери реклами и adword.
        Новите трейдъри са златна мина на форекс брокерите.
        Говорих с един човек който работи за форекс брокер и той има норма или модерно казано таргет.
        Таргета му е да намери за месеца определен брой хора които да си отворят сметки там и да изгубят парите си.
        Общо взето този звъни по цял ден по телефона и праща писма за да хване хора дето да изгубят парите си.
        Ти направо намери смисъла на живота на бизнеса - рекламирането и промотирането на продукти.
        Брокера е в комисионерският бизнес. Брокера на НИ или земя или коли - да не би и той да е лош щото има реклама с adwords и на продавачите им дава квота нови продажби? Или пък още по "лошото" брокер/дилър - то направо това е анетема ...

        Брокера НЯМА оферта от това трейдъра да загуби парите си! Той има оферта да отваря колкото се може повече позиции с големи обеми защото от там прави пари.

        Ще ти го обясня с контра въпрос - говорил съм с няколко хора от различни брокери всички до един NDD, та масово средната сметка е около 1к - нека го приемем за медианна величина.

        Та значи пръскат големите брокери средно по 1к за реклама из нета за ден.Ако примемр на всеки 100к импресии правят по 10 човека с по 1к това прави 10к - чудесно.

        Следващата част викаш имат оферта от фалита ок приемаме, че трябва се загубят тези 10к да кажем изиграят общо 50 лота(което е мега оптимистично) да кажем по 2 пипа да вземат спред, което е отново оптимиситчно защото на мейджърите е под 1 това което взимат. Та това са да 1к приход и като цяло са капо. Тук не включвваме режийни разходи, административни разходи, амортизация и заплати. Сам се сещаш, че така не става.

        За справка 1к на ден за реклама дори не си конкурентен на пазара на ИП така че ...

        Хайде сега си представи имаш пак 10 нови човека от тези 1к и като цяло ти въртят средно по 1 лот или това пак по 2 пипа спред това са 20 лв сложи му 220 работни дни това са 4.4к на година. Да приемем че имаш 365к разходи за реклама на година и имаш база от 1к клиента и всеки ти прави по 1 лот на ден - това са 1к лота или 2к лв умножи го по 220 дни и имаш 440к приходи.

        Почваш ли да го разбираш? Само лузърите винят брокера или пазара или нам си кой, вместо да поемат отговорност за действията си и да приемат факта, че или нямат стратегия, после дисцпилина и да приемат факта, че на пазара няма перфекна прогноза/сделка и егото да го забравят и да приемат, че всичко е вероятности,

        За да си трейдър трябва изцяло да препрограмираш мозъкът си, мозъкът ни не е създаден да бъде трейдър!

        ПП Тук не говоря за някакви Мики Маус брокери, който са в бизнеса с измамата - а за изградени NDD брокери със световни партньори. Един БГ брокер, който е NDD примерно има liquidity provider Credit Suise и Deutshe Bank. Друг подава всичко през FXCM и директно в техният liquidity pool.

        Брокер тип бай Иван Ltd, който е DD как да не очакваш те изклати?
        Last edited by needtoknowmore; 16.11.2015, 11:09.
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
          Това че аз и не успяваме да намерим логика нищо не значи.
          От този форум се запознах с много хора икономисти финансисти анализатори програмисти преподватели математици
          и никой от тях никой не е успял да намери логиката
          Само троловете на моштрейдъргб намират логика за да зарибяват нови и нови балъци

          Винаги като напиша нещо важно и троловете пускат 20 мнения за да отиде това дето съм го написал на трета страница.
          Така се опорочва целият форм и всички теми но какво да се прави.
          Едно от най-важните неща които трябва да разберете е че форекс брокерите имат далавера от нови и нови трейдъри.
          Те знаят че свеки нов трейдър губи цялата си сума пари.
          Затова и форекс брокерите пускат токова много банери реклами и adword.
          Новите трейдъри са златна мина на форекс брокерите.
          Говорих с един човек който работи за форекс брокер и той има норма или модерно казано таргет.
          Таргета му е да намери за месеца определен брой хора които да си отворят сметки там и да изгубят парите си.
          Общо взето този звъни по цял ден по телефона и праща писма за да хване хора дето да изгубят парите си.
          advokatfilipova.eu

          Коментар


          • Мерси за съветите ще пробвам...

            Коментар


            • Работи над трейдинг стилът си, избери каква стратегия ти е приляга - тестваяй е ръчно и ако има печелившо очакване тогава фанатично и следвай правилата. Няма какво се натягаш да правиш голяма печалба, а се отдай на процеса.
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • Ще видим все пак сега започвам, половин година нищо не е... за момента си се справям задоволително мисля, като за между другото и за толкова малко време. Ако видя, че не задобрявам, ще го мисля повече. Та за момента да не съм назад си е постижение и ме устройва
                Last edited by pepe1234; 14.11.2015, 20:51.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Естествено, че са по 100-200 долара, аз да не съм рокфелер. Ходя на работа, като всеки обикновен човек и помежудругото трейдвам. Когато започвам от занулен започвам с толкова... в момента съм 3 пъти над и се чудя дали да поизтегля или да пробвам вече пак да чакам до 5-10 пъти...алчност братче... Докато не си строша тиквата качествено няма да ми трябва жокер... Но благодаря за предложението ще го имам предвид
                  Е поне е с много, макар че аз съм в друга сфера където почват 3-5к голяма част в запада и като се решат кви са прота и блъснат 5 цифрени суми после капут ....

                  Трейдинга е бизнес като всеки други, помеждудругото или хоби или от сорта е равно на губене на пари и време.
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Естествено, че са по 100-200 долара, аз да не съм рокфелер. Ходя на работа, като всеки обикновен човек и помежудругото трейдвам. Когато започвам от занулен започвам с толкова... в момента съм 3 пъти над и се чудя дали да поизтегля или да пробвам вече пак да чакам до 5-10 пъти...алчност братче... Докато не си строша тиквата качествено няма да ми трябва жокер... Но благодаря за предложението ще го имам предвид
                    Last edited by pepe1234; 14.11.2015, 20:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Е така е, проба - грешка. Човек без сам да си строши тиквата не става. Никой не се е научил наготово, наготово нищо не става...
                      Принципно има начин как драстично да намалиш кривата на обучението, но това разбира се не е безплатно - макар, че ще излезе по-малко от цената на фалиралите сметки, ако не са по 100-200 долара де
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Е така е, проба - грешка. Човек без сам да си строши тиквата не става. Никой не се е научил наготово, наготово нищо не става...
                        Last edited by pepe1234; 14.11.2015, 19:56.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          е кат не стане, ще се чака, ма не ми пречи да се пробвам
                          Ще се научиш спокойно
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • е кат не стане, ще се чака, ма не ми пречи да се пробвам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                              това е калкулирано, просто пробвам високо рискова стратегия а и нямам верме да чакам 100 години ...
                              В този бизнес успяват само тези,които имат време да чакат.Форексът не е схема за бързо забогатяване.
                              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                                Значи първото което е ,че мен и останалите клиенти на брокера ми още средата на декември бяхме предупредени. Аз позиция в ЕUR/CHF съм нямал, имал съм позиции в USD/CHF тъй като диверсифицирам риска в 7те валутни основни двойки. Аз давам пример с този случай, Пуснете си графики и разгледайте в колко случай цената изненадващо отскача 100-300 пипа а индикаторите не го предвиждат. Та мисълта ми е,че техническият анализ анализира само миналото но не може да познае бъдещето независимо дали се повтаря.
                                Е,то е ясно,че като ШНБ-то премахне пода от 1,2 това ще повлияе на всички двойки,в които има франк!
                                За индикаторите няма какво да обръщам внимание - от доста години не ползвам никакви индикатори.Само по някоя движеща се средна.Съвсем друг е въпросът,че хората масово не знаят как се използват индикаторите и че те са само помощно средство.
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X