IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

    Пффф. Това си е направо в сферата на фантастиката......

    Реалноста е по скоро : "Продадох си колата за да покрия загубите от форекса" или "Ето продах си къщата защото дължа много пари на банката, след като загубих на форекса" ......

    Изобщо това със трейдърите милионери които са спечелили милионите си от Форекс е нещо като историята за снежния човек йети. Всички са чували за него и много легенди се носят но никой не го е виждал реално.
    Много точно казано. И аз съм на това мнение.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Още веднъж ще го повторя, защото е изключително важно всеки един трейдер да го разбере това.

      Съгласно теорията на вероятностите ВИНАГИ рано или късно се случва ВСИЧКО, КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ, независимо колко голяма или малка е неговата ВЕРОЯТНОСТ.

      Единствената разлика при различните вероятности, по-големи или по-малки от чистата случайност е, че нещата се случват ПО-ЧЕСТО или ПО-РЯДКО от нея, но ГАРАНТИРАНО СЕ СЛУЧВАТ в безкрайноста.

      Запомнете червените думички и си преосмислете всички аспекти на търговията от позицията на това, което ви го казах.

      Коментар


      • Не знам дали си спомняте от обясненията ми за теорията на вероятностите, че всеки един възможен маршрут на движението на цената (или на една сличайна точка), включва ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ МАРШРУТИ при ВСЯКА ЕДНА ВЕРОЯТНОСТ. Тоест дори и да имате търговска стратегия с 99% познаваемост, пак в Equity-то ви са възможни DrawDown-и с размер, достатъчен да ви унищожи акаунта. Просто това ще се случва по-рядко отколкото при тези, които играят с 50%, НО ЩЕ СЕ СЛУЧВА.

        Примери от реалния живот:
        Вероятноста да умрете от самолетна катастрофа е 0.0001%, но въпреки това всяка година по света умират по няколко десетки хиляди човека.
        Вероятноста да умрете от катастрофа с лека кола е 1/6000 на година, но това не пречи годишно в България да умират по 1000 човека.
        Мога да продължавам със списъка .....

        Важното е да се разбере, че ако не правите периодично тегления на пари от акаунта си, то вие се опитвате да играете БЕЗКРАЙНО, но безкрайноста ВИНАГИ води до 100% загуба на акаунта дори и при 99% вероятност за печалба. Така е и в реалния живот. Ако бяхме безсмъртни, пак нямаше да живеем вечно. Просто всеки един от нас щеше да умира средно на възраст около 800 години (смятал съм го), като смърта щеше да е от катастрофа, удавяне, или от някакъв друг нещастен случай съгласно дългия списън на Националния Статистически Институт и вероятностите в него.
        Last edited by Mateev; 09.01.2017, 22:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Спечелил от форекс означава някой да може да каже "Купих си нова кола от форекса", или "Ето, това е новата ми къща, купена с печалба от форекса"
          Като че ли пак не разбрахте намека ми ......

          Да, познавам много хора, които БЯХА СПЕЧЕЛИЛИ от FOREX десетки и дори стотици хиляди долари, и ако ги бяха изтеглили навреме, щяха да си купят МНОГО КОЛИ или КЪЩИ.

          Та проблемът не е в спечелването. Явно доста хора могат да го направят. Проблемът е, че тези хора НЕ ЗНАЯТ КОГА ДА СПРАТ !!! Но това не е ФОРЕКС проблем. Това е чисто ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ, от който могат да се загубят много пари и без намесата на ФОРЕКС-а.

          Предлагам ви следния експеримент:
          Нека всеки един трейдер да си въведе правило веднага да тегли 50% от всички пеалби тогава, когато се появят. И ще видите, че малко над 50% от всички трейдери ще станат ПЕЧЕЛИВШИ ТРЕЙДЕРИ. И наистина ще са си купили нещо полезно с парите от ФОРЕКС-а.

          Така че не бъркайте собствените си психологически проблеми с ФОРЕКС търговията и не се опитвайте да обвините някой друг за СОБСТВЕНАТА СИ ГЛУПОСТ. Ако всички водеха РАЗУМНА политика с теглене на част от печалбата, поне 50% можеха да се похвалят, че са спечелили нещичко от пустия му ФОРЕКС. И обяснението е много просто - дори и да приемем, че всички играят чисто случайно, пак 50% от тях трябваше да си удвоят акаунтите за сметка на другите 50%, които щяха да ги загубят. Това е закон божи (теорията на вероятностите е с ранг на бог) и това, че печелившите 50% от хората са се изхитрили да си загубят печалбите, вече не е проблем на ФОРЕКС-а, а на тяхната собствена глупост и/или алчност.
          Last edited by Mateev; 09.01.2017, 21:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Спечелил от форекс означава някой да може да каже "Купих си нова кола от форекса", или "Ето, това е новата ми къща, купена с печалба от форекса"
            Пффф. Това си е направо в сферата на фантастиката......

            Реалноста е по скоро : "Продадох си колата за да покрия загубите от форекса" или "Ето продах си къщата защото дължа много пари на банката, след като загубих на форекса" ......

            Изобщо това със трейдърите милионери които са спечелили милионите си от Форекс е нещо като историята за снежния човек йети. Всички са чували за него и много легенди се носят но никой не го е виждал реално.

            Коментар


            • Спечелил от форекс означава някой да може да каже "Купих си нова кола от форекса", или "Ето, това е новата ми къща, купена с печалба от форекса"
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Не осъзнавате ли, че самото понятие СПЕЧЕЛИЛ ОТ ФОРЕКС е много мъгляво. Може ли някой да ми даде точно определение, за да ви дам точни статистики?

                Щото иначе почти всички трейдери имат моменти от време , в които акаунтите им са на печалба. Да, ама те не са я изтеглили тази печалба, и после са загубили целия си акаунт. Но то същото е и в живота - много са хората, които в даден момент от време са спечелили някакви пари (повече или по-малко), а после са ги загубили или още по-лошото - изяли са ги и са ги изпили.

                Та дайте ми точно определение що е това да спечелиш от FOREX?

                Ако това е поне веднъж в живота си да спечелиш - то това го правят 100% от трейдерите. Правят го и всички останали в този живот.

                Ако това е цял живот непрекъснато да ти нарастват доходите - то това НЕ ГО ПРАВИ НИКОЙ. Дори и Бил Гейтс има възходи и падения.

                Та хайде да се изясним с определенията, преди да продължим по-нататъшните обсъждания .......

                Коментар


                • Ще открие той два грала с тази засукана терминилогия и професорски изказвания, ще ме извинява но по-скоро става за смях. С домашен компютър ще прави експерти които да надхитрят тези на фондовете на милярди. Скалпирането не е за дребни играчи а само за най-големите и техните модели. Дългосрочното и средносрочното спрекулиране е за нас дребосъците, другото е просто дребни пари за кафе

                  Коментар


                  • Той просто продължава да се надява, че ще открие светия граал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
                      Имах в предвид друго . Когато тръгнеш на работа не казваш отивам да играя , а казваш отивам на работа . Според мен да се настроиш на правилната вълна трябва да изговаряш правилните думи . Хубаво е даже да се говори на глас , всяка дума има определено значение и когато това достигне до разума нещата се променят .
                      Ами това говори че форекса не е работа а игра
                      Той Матеев казава че бил форекс брокер и всички дето са били при него трейдъри са били на загуба и че не е имало ното един печеливш а в същият момент пише че как може да се спчели.Много интерсно
                      Форекс блог

                      Коментар


                      • Имах в предвид друго . Когато тръгнеш на работа не казваш отивам да играя , а казваш отивам на работа . Според мен да се настроиш на правилната вълна трябва да изговаряш правилните думи . Хубаво е даже да се говори на глас , всяка дума има определено значение и когато това достигне до разума нещата се променят .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
                          Играе се на жмичка и народна топка . На пазарите , нвзависимо какви са , се търгува .
                          Ха-ха .... аз пък ще ти кажа точно обратното.....

                          Целият живот е една ГОЛЯМА ИГРА, която ние сме принудени да я играем насила. И както във всяка една друга игра, в играта, наречена ЖИВОТ, също има печеливши и губещи. Най-интересното е, че в тази игра освен писаните правила (законите) има и една камара НЕПИСАНИ ПРАВИЛА, непознаването на които много често те запраща в отбора на губещите.

                          Та всеки един човек цял живот прекарва в ТЪРСЕНЕ и ОТКРИВАНЕ на едно или друго неписано правило, и колкото повече от тях открие, толкова повече нарастват шансовете му са успех......

                          Примери за неписани правила:
                          1. Ако ревна, мама ще ми даде биберона.
                          2. Ако тропна с крака и пак се разплача, татко ще ми купи електрическо влакче.
                          3. Ако изчукам жената на шефа, той ще ме уволни.
                          4. Ако обаче му се подмазвам, въпреки че знам че е глупак, той най-вероятно ще ме направи началник.
                          5. На знак STOP се спира само ако в обсега на видимост има катаджийска кола.
                          6. Имам право да излъжа жена си, но само ако не ме хване.

                          Има и още хиляди други, включая и за трейдинга............................
                          Например:
                          1. Мартингейл е български превод на японската дума ХАРАКИРИ.
                          2. Игра без стоп означава, че СТОП Е ЦЕЛИЯ АКАУНТ.
                          3. Москва и FOREX пазарите НЕ ВЯРВАТ НА СЪЛЗИ.
                          4. Както навсякъде другаде, така и в трейдинга, НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА.
                          ......... продължете го списъка сами .....
                          Last edited by Mateev; 29.12.2016, 17:58.

                          Коментар


                          • Играе се на жмичка и народна топка . На пазарите , нвзависимо какви са , се търгува .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              То ти не си в час...
                              форекс не играя, затова и нищо не губя...
                              Преди около месецb EUR/USD беше около 1,12 сега спадна до около 1,04. Ако спекулирам с 50 000 единици и уцеля посоката можех да спечеля около 8000 лева за има няма 1 месец, които тъпия брокер трябва да извади от джоба си за да ми ги плати. Ако 3-4 човека направят същото като мене, тъпия брокер ще фалира след 1 седмица, защото няма откъде да вземе 30 хиляди лева за 1 месец , затова брокера ще върти, суче и ще маже с котировките само и само трейдърите да загубят, иначе той гори.
                              Ама ти вярно като в детската градина... не ти пък не си в час...
                              Очевидно тук има хора които са по-в час от вас. След като дори не търгувате защо изобщо спорите...?

                              Ето ти не 8 к а 18 к от еврото за последния месец с ДД под 8%


                              Click image for larger version

Name:	Screenshot_1.jpg
Views:	1
Size:	53.8 КБ
ID:	3153987

                              FinancialMarkets.Zone

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Птица Разгледай мнение


                                Тиковете са лоши и се преправят в последствие, графичните им сървъри си имат и те проблемите !!! Въобще всеки си бълва котировки, но като ги сравниш, при едни са едни, при други, други и така!!!
                                Български брокери не бъкет шопове няма !!! За това и има толкова недоволни!!


                                Един експерт при различните брокери вади различни резултати!!!
                                Има , аз знам на 100% за поне един. Почти сигурен съм и за още един два, за които обаче нямам 100% достоверна информация.

                                Повечето БГ брокери са white label-и на по-големи световни.

                                Разликата в котировките идва от различни ЛП-та (доставчици на ликвидност) и настройки на платформите. По тях не може да се заключи дали един брокер е коректен или не(в повечето случаи)

                                Експерта с различни резултати, най-вероятно е скалпер, обикновено причините за разлики а отново в настройките на платформите/сървърите за които говори Матеев.
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X