IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
    Има ли някакъв официален регистър на форекс брокерите в който да пише какво е това маркет мейкър и кои брокери са такива и кои не
    това ми звучи малко като да коментираме какви видове извънземни съществуват
    В дъното на сайта на брокера пише къде е руглиран и какъв е номера на разрешителното му. С този номер можеш да влезнеш в сайта на регулатора и да видиш какъв лиценз има. в ЕС лиценза за посредничество е 125 000Е този за ММ е 750 000Е (най-общо казано). Тези с по-скъпия имат право да държат клиентски пари и поемат риск, другите не(имат право само да посредничат). Не е 100% сигурно, че ако са със скъпия лиценз ММ-ват може да са избрали да не(но е много малко вероятно). При по евтиния лиценз също има врътки как да ММ-ват (на ръба или отвъд ръба на закона), но реално нямат право.
    FinancialMarkets.Zone

    Коментар


    • Има ли някакъв официален регистър на форекс брокерите в който да пише какво е това маркет мейкър и кои брокери са такива и кои не
      това ми звучи малко като да коментираме какви видове извънземни съществуват

      Коментар


      • Кой закон определя кой брокер е маркет мейкър и кой не

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

          Наясно съм но нито един от български брокери не е такъв.
          trader.bg да не би да са маркет мейкъри ха ха ха по скоро са маркет обирджии.
          Явно не си наясно, че говорим за САЩ ...
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение


            Като цяло наясно ли с понятието Market Maker и какво е то?
            Наясно съм но нито един от български брокери не е такъв.
            trader.bg да не би да са маркет мейкъри ха ха ха по скоро са маркет обирджии.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

              като си сложиш лимит ордер на бида(ICE, ARCA или който и да е друг ecn) може ли да ти бъде изпълнена поръчката ?
              като сложиш през форекс акаунта може ли да ти се изпълни поръчката без да е преминал целият бид?
              в спреда на форекс cfd може ли да си сложиш лимит ордер?
              Защо да не ми бъде изпълнена поръчката - ако съм на пътя на движението ще бъде изпълнена, друг е въпросът големината.
              За CFD не съм толкова наясно - принципно трябва да има пълна успоредност между това което поставяш и реалните тикове и обеми. Не съм напълно наясно с преминаването на поръчка в тази част. Дори и да преминеш от раз, то пак в повече случаи ще си срещу брокерът ти при голяма поръчка, докато не unwindn-e риска при други клиенти, които търсят обратно на теб движение.
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                Какво общо има, че ти се поява поръчката, когато си сложил лимит ордър? Нали това е идеята се появи поръчката като си сложиш лимит ордър!
                Сложиш си маркет ордър и да видим колко ще ти стои ...

                Този NYSE е пазар на специалистите!

                Като цяло наясно ли с понятието Market Maker и какво е то?
                като си сложиш лимит ордер на бида(ICE, ARCA или който и да е друг ecn) може ли да ти бъде изпълнена поръчката ?
                като сложиш през форекс акаунта може ли да ти се изпълни поръчката без да е преминал целият бид?
                в спреда на форекс cfd може ли да си сложиш лимит ордер?
                специалистите на NYSE вече са Designated Market Maker
                Last edited by ceneto; 10.01.2017, 16:17.
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  има и пазари без маркет мейкър
                  NYSE e пазар от аукционен тип като си сложиш поръчката и се появява

                  Какво общо има, че ти се поява поръчката, когато си сложил лимит ордър? Нали това е идеята се появи поръчката като си сложиш лимит ордър!
                  Сложиш си маркет ордър и да видим колко ще ти стои ...

                  Този NYSE е пазар на специалистите!

                  Като цяло наясно ли с понятието Market Maker и какво е то?
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    форекса не ме кефи като инструмент, за мен има недостатъци
                    не съм пропагандирал за забрана,
                    не знаех че съм се изказал, като висша инстанция раждаща бисери, но това е форум и мисля мога да споделя своите разбирания за нещата
                    Аз не съм казвал, че си пропагандирал просто генерализирам от липсата на разбиране в сферата.
                    Е когато градиш теза на грешна основна и си даваш вид, че си наясно с материята - уви не, не един път два пъти си даваш вид от такава инстанция.

                    Все пак си прав, това е форум и е по-вече стойност ще има като се генерира стойност вместо бисери!
                    Твои личен бисер е даваш определение за бъкет шоп в негативен контекст, щото ти играли насрещна страна ... не се ядосвай за бисерите, а го приеми като градивна критика за промяна!

                    Кои са недостатъците на форкеса?
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                      има и пазари без маркет мейкър
                      NYSE e пазар от аукционен тип като си сложиш поръчката и се появява

                      Кои например?

                      Форекс пазара е същия като на NYSE ако ползваш левел 2 платформа, ще виждаш как поръчката ти се появява и изчезва.
                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                        Е като нямаш претенции за разбираш, защо го вадиш като мнение от висша инстанция?
                        Не ти идва на акъл, че ако брокерът ти е насрещна поръчка се нарича Market Maker, не ти ли идва на акъла, че когато купуваш/продаваш пари през чейндж именно това и правиш! След това искате да забранявате неща, които и вие не сте наясно какво са?!?

                        НЕ разбирам бъркате понятие и после раждате бисери ... стегнете се малко.

                        .......
                        форекса не ме кефи като инструмент, за мен има недостатъци
                        не съм пропагандирал за забрана,
                        не знаех че съм се изказал, като висша инстанция раждаща бисери, но това е форум и мисля мога да споделя своите разбирания за нещата

                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                          Тук забелявам няколко индивида които толкова защитават форекса и брокерите все едно са направили 100 милиона а те изкарали колкото за едно кафе. Не ви разбирам какво ви пука като някои плюе брокерите да си плюе ,всеки си има глава на раменете ако може печели ако не губи и толкоз. Сигурно работите за някой български измислен брокер и се пънете да защитавате, но аз искам да кажа на всички бъдещи трйдъри. НЕ ПРАВЕТЕ СМЕТКИ В БЪЛГАРСКИ БРОКЕРИ. РЕГУЛАЦЯТА ОТ КФН Е САМО НА БУКВА. КОЙТО ИСКА ДА ТЪРГУВА ДА ГО ПРАВИ САМО В ЧУЖБИНА. КОЙТО ИСКА ДА ГУБИ ПАРИ ДА СИ НАПРАВИ В БЪЛГАРСКИ БРОКЕР
                          Аз лично пиша защото се забавлявам с невежеството и заблудата, които царуват тук

                          Като ти чета постовете, май само при български търгуваш

                          Ако печелиш при едните, ще печелиш и при другите, разликата в условията може да ти промени резултата значително, само при определен тип стратегии.
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                            Термина маркет мейкър идва от борсите, например на NYSE има така наречените "специалисти". Те са маркет мейкърите на борсата т.е. "правят пазара".
                            Това са хора/институции, които гарантират, че ще купуват или продават когато има желаещ насреща, независимо то това на къде смятат, че ще върви пазара.Т.е. на тях може да се разчита, че във всеки един момент ще осигуряват ликвидност.

                            Без маркет мейкъри няма пазар.....
                            има и пазари без маркет мейкър
                            NYSE e пазар от аукционен тип като си сложиш поръчката и се появява


                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                              кажи ти какво е?
                              нямам претенции да съм разбирач, понеже не търгувам на форекс - имам акаунт от 2007 година отворен, не го търгувам активно, не съм го и занулявал
                              Е като нямаш претенции за разбираш, защо го вадиш като мнение от висша инстанция?
                              Не ти идва на акъл, че ако брокерът ти е насрещна поръчка се нарича Market Maker, не ти ли идва на акъла, че когато купуваш/продаваш пари през чейндж именно това и правиш! След това искате да забранявате неща, които и вие не сте наясно какво са?!?

                              НЕ разбирам бъркате понятие и после раждате бисери ... стегнете се малко.

                              Относно бъкет шоповете, който за вас всички БГ са такива, това няма нищо общо с реалността - масово са white lable системи, примерно бенчмарка е white lable на FXCM, други пример е Adminral, които директно те води до LP-та, особено видимо е при ECN - това, че имаш насрещна поръчка и това ти е брокер само по-себе е добро нещо - защото искаш ниски транзакции разходи.

                              Абсолютно същата е аналогията с ММ на фондовете борси, там без ММ спреда ще е ти е в пъти по-голям!

                              Хайде стегнете се малко, запознайте се с материята и не винете друг/и за вашите индивидуални трейдинг грешки!

                              Това, че можеш да се прецакаш и да отидеш при мики маус брокер - който директно има дийлинг деск и ти променя цената както намери той за добре(истински бъкет шоп) то най-вероятно такова дружество ще е регистирано примерно в Белиз или на майната си ... никой не ви кара да работи с измамици! Ваша е отговорността да си направите проверките! Когато избереш добър брокер и неговият фийд се разминава макс с 1-2 пипса от средната цена на топ 10 брокера, и си фалирал въпреки това проблема няма да е в брокерът ти!

                              Също така можеш да не избереш БГ брокер, който е white lable на световен брокер - директно си избери западен брокер, или викаш много пари ще ти излезе превода на сметка от 100-200 долара Вместо да ревеш за БГ брокери отиди примерно при IB, FXCM, IC Markets и т.н. Или ти искаш директен достъп до inter bank liqudity pool-a, не искаш минаваш през top tier MM и тoп ритейлъри?
                              Last edited by needtoknowmore; 10.01.2017, 15:37.
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Човекът ти го каза

                                Термина маркет мейкър идва от борсите, например на NYSE има така наречените "специалисти". Те са маркет мейкърите на борсата т.е. "правят пазара".
                                Това са хора/институции, които гарантират, че ще купуват или продават когато има желаещ насреща, независимо то това на къде смятат, че ще върви пазара.Т.е. на тях може да се разчита, че във всеки един момент ще осигуряват ликвидност.

                                Без маркет мейкъри няма пазар. При форекса ситуацията е аналогична. Ако брокера ти не прави пазар (не е ММ) той е просто посредник, който те препраща към друг по-голям (който прави пазар и е Маркет Мейкър). Ако брокерът ти е "силен и голям" той може да препраща директно към басейн с ликвидност, а не към по-големи брокери(ММ). Басейна с ликвидност е там където вие смятате, че трябва да ви изнасят. Само че там всички поръчки са също от Маркет Мейкъри (които в случая са големите банки и брокери). Истината, е че поръчките ти винаги завършваш при Маркет Мейкър който се надява ти да си се прецакал. Ето това може да ви е аргумент, че никой не печели. Реалността обаче е че въпреки това има печеливши, иначе нямаше да го има така наречения от ЛП-тата (маркет мейкърите) "токсик флол"

                                Относно брокерите във БГ, Най-популярните 4-5 с МТ платформи, които най-вероятно визирате не са никакви "бъкети" а "уайт лейбъли" на по-големи чужди брокери, Така че с КФН или без КФН на тях реално им изнася да печелите, да се задържате на пазара и да им въртите оборот, защото печелят само от това. И тук мрънкате е неоснователно. Причина затова е, че пазара в БГ е малък, а за да си ММ ти трябват специално разрешително, свързано с високи налични капитали от КФН, както и сериозен отдел за риск мениджмънт, който да работи денонощно
                                и където трябва да плащаш високи заплати защото работещите там буквално могат да те оберат незабележимо. Също така е свързано с голям риск от загуби. Един вид ти си като трейдърите, ако те печелят ти губиш и колкото и не ви се вярва има "акули", които за една вечер могат да направят милиони от няколко хиляди.

                                Аз лично предпочитам FCA регулирани брокери.

                                Тези неща са основни познания за структурата на пазара и няма да ви направят печеливши или губещи, но може да ви ориентират от коя страна на монитора е виновника за загубите
                                Last edited by k_v_v_; 10.01.2017, 15:34.
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X