IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
    Заглавието на темата не четеш ли?
    "Познавате ли хора, които са спечелили от форекс?"
    Аз не познавам хора, които да се спечелили крупна сума от залагания при форекс брокери. Нито съм чувал за такива.
    И аз не познавам хора, които са спечелили крупна сума от залагания при форекс брокери

    Със залагания не става, става със систематичен подход, правилна психическа нагласа, спазване на елементарни правила за управление на риска и средствата.

    Между другото тази система https://www.myfxbook.com/members/FXV...account/616112 на пръв поглед не изглежда никак добре. Някакъв грид или мартингейл е, чак ми е чудно как е оцеляла толкова време. http://prntscr.com/ekv1gp Влачат се загуби до като изчезнат на + а отгоре на всичко и размера на позициите се вдига. Подобни системи почти винаги свършват с марджин кол.
    FinancialMarkets.Zone

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

      много си прав в разсъжденията си с изключение на 2 неща

      1. според статистиката на Матеев печелившите са 3000:1 и не е ясно дали този човек не е изгубил преди това десетократно повече, но поне е имал идея какво прави нещо което останалите 3000 не са имали
      2. Което ме притенява повече ако натрупаш за 10 години 3.5 милиона се опасявам, че няма да ти ги платят, защото тези пари ще са изпити и изядени много преди да си ги поискаш, а дори и да не са ще чуеш отговор "бе ти луд ли си как ще ти дам 3 милиона". При брокера са гарантирани 20'000 и деюре нямаш никакъв механизъм по който да докажеш, че тези пари са твои, спечелени, и ти принадлежат. Най-много да ти върнат внесеното.
      според мен някъде по пътя към трите милиона инструмента за търговия ще бъде сменен с фючърси/опции/акции
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

        много си прав в разсъжденията си с изключение на 2 неща

        1. според статистиката на Матеев печелившите са 3000:1 и не е ясно дали този човек не е изгубил преди това десетократно повече, но поне е имал идея какво прави нещо което останалите 3000 не са имали
        2. Което ме притенява повече ако натрупаш за 10 години 3.5 милиона се опасявам, че няма да ти ги платят, защото тези пари ще са изпити и изядени много преди да си ги поискаш, а дори и да не са ще чуеш отговор "бе ти луд ли си как ще ти дам 3 милиона". При брокера са гарантирани 20'000 и деюре нямаш никакъв механизъм по който да докажеш, че тези пари са твои, спечелени, и ти принадлежат. Най-много да ти върнат внесеното.
        Дам.......Обаче трябва да се отчете и факта че дребните брокерски фирмички като тази която държеше Матеев привличат основно посредствени играчи и аматьори. Така че е нормално да няма успешни трейдъри. Те всичките са комарджии или просто наивници с големи мечти.

        Относно тегленето на печалбата, това по принцип не трябва да е проблем, стига брокера ти да е сериозен. Силно се съмнявам че брокер регулиран в Швейцария, Англия или Австралия ще откаже да изплати печалба без значение колко е голяма. Не само че регулаторите ще го погнат ами ако случая се разчуе това сериозно ще му опетни репутацията. А в тоя бизнес репутацията е всичко. Конкуренцията е голяма и клиентите много бързо ще се пренасочат....Сега информацията се разпространява супер бързо. Форуми, соц мрежи....

        Освен това, никой голям професионален трейдър не държи целия си търговски капитал в един брокер. Стандартната практика е капитала да се разделя в множество сметки при различни брокери като всичките сметки се управляват от един мастър акаунт. (копират се сделките със специален софтуер, "Trade Copier") По тоя начин хем се минимизира голямата част от рисковете, хем имаш достъп до повече ликвидност.

        А ако все пак нямаш никакво доверие във форекс брокерите, винаги можеш да търгуваш валутни фючърси на борсата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
          Дори самото заглавие на темата подсказва какъв тип "бизнес" е форекса! Познавате ли хора които са спечелили от форекс?..........
          Сякаш печалбите са еднократни събития или поне много редки събития а спечелилите от форекс автоматично се приравняват със щасливците от лотарията. Което всъщност не е много далеч от истината поради ред причини.

          ..........
          Сигурен съм че по малко от 1% от всички трейдъри са изтеглили повече пари от колко са депозирали.

          Не само това, но ако се изготви наистина подробна статистика която да обхване всички параметри и сделките в детайли, ще видите че нетната загуба реализирана от 99% от трейдърите е равна на сумарните разходи по всички сделки. (+ - 5-10%). Не е нужно човек да разбира от ракетни науки за да го изчисли това.
          Тука кажи речи говорим за елементарна аритметика.
          .................

          Хора без никакъв реален опит с пазарите считат за нормално да се печели по 50-100% на месец.
          Дори те самите са убедени че могат да го постигнат.

          Само защото са извадили късмет няколко пъти на демото със лост 100:1
          После пазара като им отнесе реалния акаунт за отрицателно време започват да се чудят как е възможно това.

          Истината е че пари от Форекс се правят изключително трудно! А най трудната част е постигането на устойчив растеж(доход) при нисък риск.
          Тука номера не е да се опитваме да направим 100% за месец и после да загубим всичко. Не...

          Номера е да се правят по 5-6% средно на месец за период от 5-10 години. (примерно). Такъв тип разтеж ти удвоява капитала всяка година.
          Но кой може да чака години? Всеки иска големите печалби сега. Ако може още днес....

          Обаче само устойчивия растеж при нисък риск може да доведе до сериозни печалби в дългосрочен план.

          С 10К начален капитал средно по 5% на месец при 100% реинвестиране на печалбата за 10 години са 3.5 мил.
          Средния българин на редовна заплата ще му трябват няколко живота за да изкара толкова.
          Това е перспективата от която трябва да се тръгне. А не да се чудите как да забогатеете за 3 месеца.

          Сега си задайте въпроса колко хора могат да постигнат това? Какъв процент от всички трейдъри притежават не само уменията но и дисциплината и търпението за да постигнат това? Аз мисля че са не повече от 1%. Максимум!
          много си прав в разсъжденията си с изключение на 2 неща

          1. според статистиката на Матеев печелившите са 3000:1 и не е ясно дали този човек не е изгубил преди това десетократно повече, но поне е имал идея какво прави нещо което останалите 3000 не са имали
          2. Което ме притенява повече ако натрупаш за 10 години 3.5 милиона се опасявам, че няма да ти ги платят, защото тези пари ще са изпити и изядени много преди да си ги поискаш, а дори и да не са ще чуеш отговор "бе ти луд ли си как ще ти дам 3 милиона". При брокера са гарантирани 20'000 и деюре нямаш никакъв механизъм по който да докажеш, че тези пари са твои, спечелени, и ти принадлежат. Най-много да ти върнат внесеното.

          Коментар


          • Всичко това е много вярно,съгласен съм.
            Малко са трайно печелившите,но ги има!
            А някой се опитва да ни докаже,че няма такива хора.
            То,ако беше лесно,кой щеше да се занимава с нещо друго?
            Те и богатите хора по света са 1%,да се направим,че ги няма ли?
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Дори самото заглавие на темата подсказва какъв тип "бизнес" е форекса! Познавате ли хора които са спечелили от форекс?..........
              Сякаш печалбите са еднократни събития или поне много редки събития а спечелилите от форекс автоматично се приравняват със щасливците от лотарията. Което всъщност не е много далеч от истината поради ред причини.

              Аз лично със форекс конкретно се занимавам от над 10 години и моите наблюдения са че почти никой не печели. Ако се изготви една истинска статистика която да обхване абсолютно всички трейдъри (включително и "професионалните") сигурно ще се окаже че 99% са на загуба. Като казвам загуба, имам предвид нетен резултат към днешна дата от момента на първия депозит. Тоест всички депозити + всички тегления + нетна печалба(загуба).
              Сигурен съм че по малко от 1% от всички трейдъри са изтеглили повече пари от колко са депозирали.

              Не само това, но ако се изготви наистина подробна статистика която да обхване всички параметри и сделките в детайли, ще видите че нетната загуба реализирана от 99% от трейдърите е равна на сумарните разходи по всички сделки. (+ - 5-10%). Не е нужно човек да разбира от ракетни науки за да го изчисли това.
              Тука кажи речи говорим за елементарна аритметика.
              Незнам примерно Матеев дали е изготвял подобна статистика за клиентите по времето когато беше брокер, но поне може да потвърди на теория това което казвам.

              Основния проблем е че мнозинството от хората идват на пазара със голямата кошница, и мечтите за бързо забогатяване, без изобщо да си дават сметка с какво се захващат.
              Без основни познания за характерискиките на пазара и това какво може да се очаква от него. Да не говорим за по напредналите неща като изчисляване на вероятности и комплексни стратегии за управление на риска, позициите и капитала.

              Хора без никакъв реален опит с пазарите считат за нормално да се печели по 50-100% на месец.
              Дори те самите са убедени че могат да го постигнат.

              Само защото са извадили късмет няколко пъти на демото със лост 100:1
              После пазара като им отнесе реалния акаунт за отрицателно време започват да се чудят как е възможно това.

              Истината е че пари от Форекс се правят изключително трудно! А най трудната част е постигането на устойчив растеж(доход) при нисък риск.
              Тука номера не е да се опитваме да направим 100% за месец и после да загубим всичко. Не...

              Номера е да се правят по 5-6% средно на месец за период от 5-10 години. (примерно). Такъв тип разтеж ти удвоява капитала всяка година.
              Но кой може да чака години? Всеки иска големите печалби сега. Ако може още днес....

              Обаче само устойчивия растеж при нисък риск може да доведе до сериозни печалби в дългосрочен план.

              С 10К начален капитал средно по 5% на месец при 100% реинвестиране на печалбата за 10 години са 3.5 мил.
              Средния българин на редовна заплата ще му трябват няколко живота за да изкара толкова.
              Това е перспективата от която трябва да се тръгне. А не да се чудите как да забогатеете за 3 месеца.

              Сега си задайте въпроса колко хора могат да постигнат това? Какъв процент от всички трейдъри притежават не само уменията но и дисциплината и търпението за да постигнат това? Аз мисля че са не повече от 1%. Максимум!

              Last edited by alphaomega; 15.03.2017, 06:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                Реалността е около 4-5к на 100к, но това са детайли за теб ...
                Проблемът с подобни твърдения е, че трябва да се доказват или си остават във въздуха.

                Аналогията с тениса я пропуснах няколко пъти, защото е обида спрямо интелекта. Наистина ли трябва да слизаме толкова ниско?

                Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                ​​​​разбираш, че нищо не печеля ако изкарам личен track record, а пък и нищо не се опитвам да доказвам - все едно да се опитам да доказвам аксиома. Принципно имам нулева потребност да доказвам каквото и да е особено пред анонимни хора във форумът.
                Ако наистина имаше нулева потребност да се доказваш, нямаше изобщо да пишеш в темата. В случая явно е точно обратното. Ташак работа е тая - нито вътре, нито вън, но е показателно, че ти се иска, а не можеш...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                  Заглавието на темата не четеш ли?
                  "Познавате ли хора, които са спечелили от форекс?"
                  Аз не познавам хора, които да се спечелили крупна сума от залагания при форекс брокери. Нито съм чувал за такива.
                  Ако прочетеш заглавието, ще видиш,че никъде не е питано за загуби,баланс печалби-загуби, или резултат в края на годината!
                  В този ред на мисли,мисля,че всички сме печелили (в някакъв момент),без това да е обвързано с крайния резултат.
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Заглавието на темата не четеш ли?
                    "Познавате ли хора, които са спечелили от форекс?"
                    Аз не познавам хора, които да се спечелили крупна сума от залагания при форекс брокери. Нито съм чувал за такива.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Пак ще се повторя >>> Аз съм убеден, че една сервитьорка вади много по-висок месечен доход от който и да е "профи" форексаджия.
                      Не ми оговори на въпроса!
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Пак ще се повторя >>> Аз съм убеден, че една сервитьорка вади много по-висок месечен доход от който и да е "профи" форексаджия.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Ми тя статистиката вече го е доказала, че от залагания при форекс брокери няма хора, които да са спечелили крупна сума пари. Какво има да дискутираме повече?
                          Инцидентни печалби колкото за ракия, кафе и вафли са възможни.
                          А вие про трейдърите си продължавайте с лозунгите и мантрите за търсене на чудодейни системи, теории на вероятностите, статистики и предсказания. Само някое лапе 2-ри клас може да ви се върже на акъла.
                          А ти,след като си наясно,че не може да се печели от форекс(вярвайки на "статистиката"),каква ти е работата в този форум?
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Аз съм убеден, че една сервитьорка вади много по-висок месечен доход от който и да е "профи" форексаджия.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                              Ми тя статистиката вече го е доказала, че от залагания при форекс брокери няма хора, които да са спечелили крупна сума пари. Какво има да дискутираме повече?
                              Инцидентни печалби колкото за ракия, кафе и вафли са възможни.
                              А вие про трейдърите си продължавайте с лозунгите и мантрите за търсене на чудодейни системи, теории на вероятностите, статистики и предсказания. Само някое лапе 2-ри клас може да ви се върже на акъла.
                              Е да прав си с 5-10 лв да спечелиш крупните милионите е само в силата на нац. лотария и нейните събратя ...
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                доказваш статистически ти ще правиш ли пари или не. и какви са вероятностите това да се случи
                                Ми тя статистиката вече го е доказала, че от залагания при форекс брокери няма хора, които да са спечелили крупна сума пари. Какво има да дискутираме повече?
                                Инцидентни печалби колкото за ракия, кафе и вафли са възможни.
                                А вие про трейдърите си продължавайте с лозунгите и мантрите за търсене на чудодейни системи, теории на вероятностите, статистики и предсказания. Само някое лапе 2-ри клас може да ви се върже на акъла.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X